مقاومت مردم یمن ائتلاف سعودی را عصبانی می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
مقاومت مردم یمن ائتلاف سعودی را عصبانی می‌کند

مقاومت مردم یمن ائتلاف سعودی را عصبانی می‌کند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامیبا اشاره به قتل عام وحشیانه شیعیان یمن گفت:آمریکا و عربستان حس کردند که باید یمن را تجزیه کرده و دست نشانده هایشان را در یمن جنوبی مستقر کنند تا این تنگه برای آن هاحفظ شود.

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به جنایات ائتلاف سعودی در یمن و سکوت مجامع حقوق بشری در دنیا، گفت: جریانی که در یمن می‌گذرد حتی به اندازه قتل عام مردم مسلمان میانمار هم پررنگ نشد؛ چون یمنی‌ها یک جمع مسلمان مقاوم و طرفدار اهل بیت هستند برخلاف مسلمانان جای دیگر در منطقه حساسی هم واقع شده‌اند.

باب المندب و کانال سوئز شریان حیاتی منافع آمریکا و اسرائیل است

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامیبا تاکید بر این که باب المندب و کانال سوئز شریان حیاتی منافع اروپا، آمریکا و اسرائیل است، تصریح کرد: آمریکا و عربستان حس کردند که باید یمن را به یمن شمالی و جنوبی تجزیه کنندکه قبلا بوده است؛ دست نشانده هایشان را در یمن جنوبی مستقر کنند که این تنگه را حفظ کنند؛ منافع عربستانی‌ها هم در این است و یا با قتل عام وحشیانه شیعیان یمن بتوانند ترکیب جمعیتی را به هم بزنند که اگر حتی به صورت انتخابات دموکراسی هم بخواهند رای بدهند؛ بتوانند منافع خودشان را با شیوه دموکراسی تعیین کنند و افراد دست نشانده خود را سرکار بگذارند.

بیشتر بخوانید:ائتلاف سعودی در جهت تضعیف انصارالله پای میز مذاکرات صلح زمان می خرددلارهای نفتی آل‌سعود برخی شبکه های فارسی زبان را به سکوت در مقابل جنایات یمن واداشته است​ماموریت طرح مذاکرات صلح یمن بر عهده چه کسی است؟/اروپا از پایان جنگ در یمن چه منافعی می‎برد؟

مقاومت مردم یمن ائتلاف سعودی را عصبانی کرده است

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه ائتلاف سعودی آمده بودند یک هفته‌ای کار یمنی را تمام کنند، مطرح کرد: چهار سال است که مردم یمن در بدترین شرایط زیست محیطی، بی آبی، بدون دارو، بدون سرپناه مناسب مقاومت می‌کنند و مقاومت مردم یمن آنها را عصبانی کرده است.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وی ادامه داد: علیه مردم یمن از سلاح‌های ممنوعه استفاده کرده و اورانیوم ضعیف شده را به کار بردند؛ بمب‌های فسفری به کار می‌برند و صدایی از مجامع حقوق بشر درنمی آید و البته تعجبی هم ندارد، چراکه وقتی که عربستان سعودی، رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل می‌شود، اوضاع بهتر از این نمی‌شود.

در نظام ایدئولوژیک کشور ما عرب و عجم تفاوتی ندارد

ابطحی با تاکید براینکه مسلمانان دنیا باید فریاد یمنی‌ها را منعکس کنند، اظهار کرد: هرکسی هرطوری توانست باید کمک کند از مواد غذایی و دارویی گرفته و حتی من معتقدم تسلیحات به آنهاباید برسانیم. باید فریاد مظلومیت این‌ها را شنید؛ رسول اکرم (ص) می‌فرمایند: و من سمع رجلا ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم؛ هر کسی فریاد و استغاثه انسانی را بشنود که مسلمانان را به یاری و کمک می‌طلبد و به یاری او نرود، مسلمان نیست.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توقیف کشتی‌های کمک رسان در یمن تصریح کرد: من معتقدم که دولت ما درکمک به مردم یمن کوتاهی کرده است و ایران نقش درست خودش را هنوز در مقابل یمن انجام نداده است؛ از دولت می‌خواهیم که از کشورهای دیگر، از کشورهای بین المجالس اسلامی و یا وزرای خارجی کشورهای اسلامی دعوت کند و در موضوع یمن بحث کنند. یمن کشوری عربی است اما در نظام ایدئولوژیک کشور ما عرب و عجم تفاوتی ندارد و انسان برای ما مهم است. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران در سال ۲۰۱۸ رویدادهایی را در پی داشت که در نهایت به بحران کنونی منجر شدند. کارزار فشار حداکثری ترامپ، ایران را در گرفتار کرده است. به این ترتیب، پیش‌بینی می‌شود که در ۶۰ روز آینده تنش‌ها بین دو کشور افزایش پیدا کند. مقامات آمریکایی هرگز توضیح نداده‌اند که خروج از توافق هسته‌ای با ایران چگونه می‌تواند مانعی مقابل حمایت‌های ایران از تهدید کردن متحدان آمریکا ایجاد کند. شاید آقای ترامپ تمایلی به جنگ نداشته باشد اما بسیاری از افراد نزدیک به او از اقدام نظامی حمایت می‌کنند.

معامله قرن؛ گفتمانی برای مبادله پول با صلح

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
طرح معامله قرن در این دو کلمه خلاصه می‌شود، پول در برابر صلح، طرحی که از ان به عنوان صلح برای کامیابی هم یاد می‌شود وقرار است ۵۰ میلیارد دلار برای رونق اقتصادی، ایجاد زیرساختها، اشتغالزایی و بهبود اوضاع معیشتی فلسطینیان سرمایه گذاری شود. براساس اخبار درز کرده از طرح معامله قرن، ۷۰ درصد این کمک مالی از طریق کشور‌های عربی منطقه باید تامین شود، در مقابل فلسطینیان باید همه انچه که ۷۰ سال برای ان جنگیده‌اند تقدیم کنند. براساس طرح معامله قرن که یکی از نمایندگان مجلس کویت از ان به عنوان سیلی قرن یاد می‌کند فلسطینیان باید از حق بازگشت به سرزمین مادری چشم پوشی کنند، یهودی سازی قدس کامل می‌شود وفلسطینیان از حق خود براراضی اشغالی باید چشم پوشی کنند. عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه اینترنتی رای الیوم معتقد است: آن‌ها که برای اجرای معامله قرن بسیج شده‌اند باید بدانند که با توجه به اتحاد گروه‌های فلسطینی در مقابله معامله قرن، این طرح آغازگر انتفاضه سوم، لغو توافقنامه اوسلو و فروپاشی همه اقدامات همسو با عادی سازی خواهد بود. در کنار مخالفت گروه‌های فلسطینی معامله قرن به دلیل عدم همراهی بازیگران بین المللی موضوع فلسطین یعنی، مقاومت، روسیه، چین و اتحادیه اروپا از هم اکنون محکوم به شکست است.

دست و پا زدن …

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آمریکایی‌ها پس از هدف قرار گرفته شدن پهپاد جاسوسی‌شان در منطقه، برای کم کردن خجالت‌شان از این رسوایی در ژستی تبلیغاتی از تحریم‌های جدید سخن می‌گویند؛ تحریم‌هایی که به نظر می‌رسد بیشتر از آنکه واقعیت داشته باشد، سروصدا است. آمریکایی‌ها در هشت ماه گذشته، هر تحریمی را که می‌توانستند انجام داده‌اند و دیگر تحریمی باقی نمانده؛ بنابراین ادعای مقامات آمریکایی بیشتر یک ژست تبلیغاتی برای به‌اصطلاح حفظ آبروی رفته خود در مقابل ایران و رسوایی هدف قرار گرفته شدن پهپاد فوق پیشرفته جاسوسی آر کیو-۴ است. اما آمریکایی‌ها همان زمان که از تحریم سخن می‌گویند، دستانشان را برای مذاکره هم دراز کردند؛ وزیر خارجه آمریکا ثانیه‌هایی پس از صحبت از تحریم‌های به‌اصطلاح جدید، از آمادگی واشنگتن برای مذاکره بی قید و شرط هم گفت. آمریکایی‌ها در یک رفتار پیچیده که حاکی از گیج شدن آنهاست از یک طرف تحریم‌های جدید را به رخ می‌کشند و از سوی دیگر باب مذاکره را باز می‌کنند، ​آن هم همراه تحریم، بدون آن که نگاهی به بدعهدی‌های گذشته خود چه در خروج از برجام و چه در دوران مذاکرات و توافق بیاندازند سابقه بدی که به ملت ایران نشان داده مذاکره زیر بار تحریم، تسلیم است. به نظر می‌رسد کاخ سفید این روز‌ها در اتاق فکر خود، ایده جدیدی ندارد، تکرار واژه تحریم بدون داشتن برگ برنده‌ای در دست، گفتن چند باره مذاکره بدون نشان دادن حسن نیت و کارنامه سیاه بدعهدی‌ها همه نشان از افول امریکا در مقابل تفکر مقاومت دارد، تفکری که تاثیرات آن بتدریج درحال آشکار شدن است.

سید رضا اکرمی: پایداری‌ها فقط شعار می‌دهند/ جبهه پایداری کدام توفیق را به دست آورده است؟

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
انقلاب اسلامی محصول انتخاب اصلح توسط مردم بوده و استمرار آن نیز محصول انتخاب مجدد اصلح در مدیریت کلان کشور است؛ بنابراین، باید بنایمان بر این باشد که افراد اصلح را بشناسیم». من باید به اصلح رأی بدهم». او در تحلیل روکیرد اخیر نیروهای پایداری به «نامه‌نیوز» گفت: «پایداری‌ها همواره همین‌طور بوده‌اند و شعارهای سنگینی می‌دهند که از پس آنها بر نمی‌آیند. جبهه پایداری در طول تاریخ پیدایشش هیج توفیق خاصی به دست نیاورده که اکنون به صورت شعاری اصرار بر گزینه اصلح می‌کند. گاهی وحدت‌هایی که درست می‌شود هم باید صبر کرد تا شب عملیات بعد دید که آیا با هم هستند یا خیر.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: روزنامه همشهری ضمن انتشار این مطلب نوشت: گلایه‌های اصناف از ظرفیت‌های خالی این بخش، قوانین دست و پاگیر مانع کسب و کار، فشار مالیاتی و سهم ناچیز این بخش در سیاست‌گذاری‌های دولتی باز هم دستاوردی جز تکرار وعده‌های مسئولان دولتی برای رفع این مشکلات نداشت. همایش روز ملی اصناف با حضور دست‌اندرکاران بخش صنعت، معدن و تجارت به محلی برای گلایه‌های فعالان صنفی از مشکلات مبتلابه این بخش و تکرار وعده‌های وزیر صنعت برای رفع این تنگناها تبدیل شد. رئیس اتاق اصناف کشور بر لزوم تقویت ارتباط صنایع بزرگ، اصناف تولیدکننده و آموزش کافی و تامین مالی این واحدها تاکید و اعلام کرد، گرچه اشتغال در اصناف بسیار ارزان‌تر از صنایع دیگر است اما اکنون به دلیل مشکلات برقراری ارتباط بین صنوف تولیدی و صنایع بالادستی، کمتر از ۲۰ درصد اصناف در حوزه تولید و اشتغال فعال‌اند. عضو هیئت‌رئیسه اتاق اصناف ایران نیز به گلایه از تداوم برخی تنگناهای پیش روی فعالان صنفی پرداخت و گفت: با وجود حدود ۴۶ هزار عضو اتاق اصناف و نزدیک به سه میلیون واحد صنفی در کشور هنوز اصناف جایگاه مشخصی در سیاستگذاری‌های دولتی ندارند، باید بررسی شود که ضعف تشکل‌های صنفی یا عدم رغبت دولت مانع ایفای نقش پررنگ‌تر این نقش است؟ ابراهیم درستی افزود: هنوز هم اصناف در مورد قانون نظام صنفی، پرداخت مالیات، فضای کسب و کار و… با تنگناهای بسیاری مواجه هستند این در حالی است که تجربه نشان داده حضور اصناف در تصمیم‌گیری‌های دولتی باعث سیاست‌گذاری‌های جامع‌تر می‌شود. انتظار داریم تا نقش اتاق اصناف همانند اتاق‌های بازرگانی در تصمیم‌سازی‌های دولت پررنگ‌تر شود تا اصناف به جایگاه واقعی خود برسند.

آغاز به کار قطار بین‎المللی تهران-وان

مهرمهر16 ساعت قبل
شرکت رجا در راستای توسعه‌ همکاری‌های کشورهای منطقه و گسترش صنعت ایرانگردی و جهانگردی، با همکاری راه آهن‌های ایران و ترکیه، قطار بین‌المللی تهران-وان را راه‌اندازی کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

5 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

5 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1