1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
استکبار جهانی برای ایجاد شکاف بین ایران و عراق پول‌های هنگفتی را هزینه کرد

استکبار جهانی برای ایجاد شکاف بین ایران و عراق پول‌های هنگفتی را هزینه کرد

خبرگزاری خانه ملت |
عضو فراکسیون مستقلین مجلس گفت: استکبار جهانی برای ایجاد شکاف بین عراق و ایران پول های هنگفتی را هزینه کرد اما همه تلاش های دشمن در این رابطه بی ثمرماند و بهتر است، دشمنان در این باره درس بگیرند و از ایجاد اختلاف و شکاف در بین کشورهای همسایه خودداری کنند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به مزایای سفر رئیس جمهور کشورمان به عراق از جنبه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: سفر رئیس جمهور کشورمان به کشورعراق یک دستاورد بزرگ برای ایران اسلامی به شمار می‌رود.

وی به تفاوت‌های سفر اخیر ترامپ و رئیس جمهور ایران به کشورعراق اشاره کرد و گفت: ترامپ برای سفر خود که با آشفتگی و ترس و به صورت شبانه انجام شد، ۷ میلیون دلار هزینه کرد تا در یک پایگاه نظامی به مدت چند ساعت حاضر شود؛ اما همه دنیا نظاره‌گر این بودند که رئیس جمهور ایران اسلامی سه شبانه روز با اقتدار تمام در کشورعراق و بدون هیچ گونه واهمه‌ای حضور پیدا کردند.

سفر رئیس جمهورکشورمان به عراق بیانگرعمق روابط دیرینه بین این ۲ کشور است

نماینده مردم رشت در ادمه افزود: رئیس جمهور کشورمان در این سفر با مقامات و علمای کشور عراق دیدار و گفت و کردند و این سفر بیانگرعمق روابط دیرینه ملت ایران و عراق است.

عضو فراکسیون ولایی مجلس تصریح کرد: دشمنان در چند سال اخیر دشمنان با هر دسیسه‌ای به دنبال ایجاد شکاف و انشقاق در بین ملت‌های عراق و ایران بودند، لذا نتوانستند هیچ گونه شکافی را در بین این ۲کشور ایجاد کنند و این مسئله نشانگر این است که ۲ کشور علاقمند هستند سطح روابط خود را نسبت به گذشته گسترده‌تر کنند.

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

استکبار جهانی برای ایجاد شکاف بین عراق و ایران پول‌های هنگفتی را هزینه کرد

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: استکبار جهانی برای ایجاد شکاف بین عراق و ایران پول‌های هنگفتی را هزینه کرد اما همه تلاش‌های دشمن در این رابطه بی ثمرماند و بهتر است، دشمنان در این باره درس بگیرند و از ایجاد اختلاف و شکاف در بین کشورهای همسایه خودداری کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی به توسعه روابط اقتصادی بین ۲ کشور عراق و ایران اشاره و تاکید کرد: قطعا توسعه روابط اقتصادی و تجاری بین ایران و عراق منغعت‌های زیادی برای هر ۲ کشور در بر خواهد داشت و در ضمن با کمک یکدیگرمی توانند مشکلات اقتصادی هر ۲ کشور را حل کنند و این منطقی‌ترین راه خواهد بود و قطعا هیچ دشمنی هم نمی‌تواند روابط بین ۲ کشور را مخدوش کند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با ایران، عراق، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، روابط اقتصادی ایران و عراق و استکبار از تلگرام

➖دیدار رئیس جمهور با نخبگان، شیوخ عشایر و بزرگان دینی عراق

▫️روحانی: ملت عراق و سوریه با ایستادگی در برابر تکفیری‌ها توطئه‌های استکبار را نقش بر آب کردند


‍ ‍ ‍ 🔴 تقویت روابط اقتصادی ایران و عراق و به حاشیه رانده شدن آمریکا

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

در حالی آمریکا در تلاش برای تشویق عراق به‌منظور کاهش روابط اقتصادی‌ با ایران، در جریان دیدار روحانی از عراق، دو کشور توافقاتی را برای گسترش همکاری‌های اقتصادی در حوزه‌های مختلف منعقد کردند.

تلاش‌های ایران و‌ آمریکا برای سوق دادن عراق به سمت خودشان به سمتی میرود که در این نبرد ایران در آستانه پیروزی است.

در سفر سه روزه حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به عراق، وی کنفرانسی خبری با همتای عراقی خود برگزار کرد، در حضور تجار و صاحبان کسب‌وکار عراق سخنرانی کرد و ضمن دیدار از مراکز مذهبی در شهرهای عراق با رهبران قبایل و عشایر این کشور نیز دیدار کرد.

ترامپ در دسامبر گذشته و در حالی که آمریکا برای ۱۶ سال در عراق حضور نظامی دارد، به صورت سرزده و مخفیانه و در نیمه‌های شب وارد یکی از پایگاه‌های نظامیان آمریکایی در عراق شد و تنها با نظامیان آمریکایی سخن گفت و بدون آنکه با مقامات ارشد عراقی گفت‌و‌گویی کند این کشور را ترک کرد.

احسان الشمری، یک تحلیلگر عراقی در خصوص سفر روحانی به عراق به گفت که «بخش اساسی پیام روحانی خطاب به ایالات متحده بود، ایران روی زمین در مسیر اصلی قرار دارد … ایران روابطش را به شیوه گسترده‌ای برای حمایت از مواضع سیاسی‌اش در عراق تقویت می‌کند.»

در شرایطی که آمریکا تلاش دارد با فشار به طرف‌های تجاری ایران از جمله عراق آن‌ها را وادار به کاهش پیوندها و تبادلات تجاری و اقتصادی با ایران کنند، اما به نظر می‌رسد که در عراق ماجرا به گونه دیگری است.

در توافقات دو کشور در زمینه حمل و نقل و تجارت از جمله ساخت خط راه‌آهن بین شلمچه و بصره، آمده است که دو کشور از ماه آینده هزینه‌ها صدور ویزا را برای شهروندان یکدیگر حذف می‌کنند و روحانی نیز در سخنانی از هدف‌گذاری دو کشور برای رساندن حجم تجارت به میزان سالانه ۲۰ میلیارد دلار سخن گفت.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۳-۱۲/iraq-and-iran-build-economic-ties-as-a-sidelined-u-s-looks-on

.

.


🎥 رئیس جمهور در جمع نخبگان عراق:

ملت عراق و سوریه با ایستادگی در برابر تکفیری‌ها توطئه‌های استکبار را نقش بر آب کردند


♨️ ایران در صادرات به عراق از ترکیه جلو زد

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق:

🔹در سال ۲۰۱۸، ارزش صادرات ترکیه به عراق هفت میلیارد و ۳۵۰ میلیون دلار و ارزش صادرات ایران به عراق ۸ میلیارد و ۷۵۰ دلار بود که به این ترتیب، ایران در صادرات به عراق از ترکیه سبقت گرفت.

🔹ترکیه در سال ۲۰۱۷، ۱۵۴ میلیارد دلار کالا صادر کرد که سهم عراق از کل این صادرات ۶٫۸ درصد، یعنی ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بود.

====


♨️قرارداد صادرات برق ایران به عراق تمدید شد

🔹قرارداد صادرات برق ایران به عراق با حضور وزیر نیروی ایران و وزیر برق عراق بین شرکت توانیر و طرف عراقی تمدید شد.

====


روحانی: در کنار هم سازنده یک قدرت بزرگ در منطقه باشیم

رئیس جمهور در جمع نخبگان و رهبران مذهبی عراق:

🔹می‌خواهیم در کنار هم سازنده یک قدرت بزرگ در منطقه باشیم نه اینکه قدرت خود را علیه کشور دیگر بکار گیریم.

🔹ما توانستیم به جهانیان اعلام کنیم که استکبار جهانی حامی اصلی تروریست‌هاست.

🔹روشن کردیم کردیم که اسلحه و پول تروریست‌ها از کجا تامین می‌شود و آثار باستانی و نفت منطقه چگونه توسط تروریست‌ها به فروش می‌رسد.

اقتصادنیوز👇


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیل شیراز از زاویه‌ای دیگر (هشدار تصاویر ناراحت‌کننده)

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سیل سهمگین شیراز که از حوالی ۱۱ صبح امروز آغاز شد، تاکنون دست کم ۱۷ کشته و ۷۴ مصدوم در پی داشته است. ویدئویی که می‌بینید، زوایای تازه‌ای از این سیل را نشان می‌دهد. این ویدئو حاوی تصاویر ناراحت کننده است.

تصاویر «تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب!

12+
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، یکی از جالب‌ترین دیدارهایی که در فیفا دی امروز و در راستای آماده‌سازی تیم‌های مختلف برگزار می‌شود توسط عربستانی‌ها برگزار خواهد شد. دیداری که یک طرف آن عربستانی‌ها حضور دارند و در طرف دیگر آن نیز حریفی گمنام به نام گینه استوایی به میدان خواهد رفت. عربستانی‌ها پس از عملکرد ناموفق خود در جام ملت‌های آسیا به رده هفتادم دنیا و هفتم آسیا رسیدند. این در حالیست که حریف عجیب این تیم در دیدار امشب در رده یکصد و چهل و هشتم دنیا و رده چهل و سوم آفریقا قرار دارد. انتخاب حریفی به نام گینه استوایی برای عربستانی‌ها همه هواداران فوتبال کشورمان را به یاد حریفی به نام سیرالئون می‌اندازد که تیم ملی کشورمان حدودا یک سال پیش روبروی آن قرار گرفتند.
الفالف14 ساعت قبل
نماینده رشت با انتقاد از رئیس جمهور به خاطر حضور نیافتن در مناطق سیل زده، گفت: رئیس جمهور بجای آنکه از مناطق خوش آب و هوای ایران دستور تلفنی صادر کند، در مناطق سیل زده حضور یابد. وی افزود: ظاهرا رئیس جمهور در مناطق خوش آب و هوای کشور از جمله قشم در حال گذراندن تعطیلات و استراحت است. عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس تصریح کرد: علاوه بر رئیس جمهور محمود واعظی رئیس دفترش هم در تهران حضور ندارد. ظاهرا واعظی برای گذراندن تعطیلات به گیلان سفر کرده و در ویلاهای این استان حضور دارد. وی گفت: در شرایط بحرانی برخی استانها، رئیس جمهور و همه اعضای هیئت دولت باید پیگیر مشکلات بوده و با هماهنگی‌های لازم، دستور حل مشکلات را صادر می‌کردند.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال امید ایران در آخرین دیدار مرحله مقدماتی انتخابی المپیک از ساعت ۱۸:۴۵ امروز سه شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم امید عراق رفت که این بازی با نتیجه تساوی بدون گل ‏‬ به اتمام رسید. به این ترتیب تیم عراق با ۷ امتیاز و تفاضل گل بهتر ‏‬ به صورت مستقیم به مرحله نهایی انتخابی المپیک که در کشور تایلند برگزار خواهد شد، صعود کرد. تیم ایران هم باید منتظر نتایج سایر مسابقات باشد. چهار تیم برتر که در رده دوم جدول گروه‌های ۱۱ گانه قرار دارند هم به مرحله نهایی راه می‌یابند. برتری ایران در نیمه نخست نسبت به عراق کاملا محسوس بود بخصوص در ۱۰ دقیقه ابتدایی که ایران صاحب دو موقعیت گلزنی شد.
ایلناایلنا17 ساعت قبل
ادوارد واستینج استاد روابط‌بین‌الملل دانشگاه اوپن است وی در حوزه روابط‌بین‌الملل و سیاست خارجه به خصوص حوزه ایران و تحقیقات زیادی کرده‌ است‌. وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا نظرات خود را در خصوص سفر روحانی به عراق که اواخر سال گذشته شمسی انجام شد، مطرح کرده‌ است. روحانی در سفر به عراق بسیار موفق‌تر از ترامپ بودادوارد واستینج درباره سفر روحانی به عراق در مقایسه با سفر چند ماه قبل ترامپ به این کشور گفت: باید بگویم روحانی بسیار موفق‌تر عمل کرده‌ است. ترامپ آرزوی دیدار با آیت‌الله سیستانی را دارداستاد روابط‌ بین‌الملل دانشگاه اوپن در ادامه با اشاره به دیدار روحانی با آیت‌الله سیستانی گفت: این دیدار بسیار مهم و در نوع خود بی‌نظیر بود. روابط قوی ایران و عراق برای صلح و ثبات خاورمیانه ضروری استواستینج در ادامه به اتحاد ایران و عراق اشاره کرد و گفت: سفر روحانی به عراق فرصتی برای تقویت روابط تهران و بغداد است.

اخبار بیشتر