1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
خسارت ۵۵۰ میلیارد تومانی حوادث اخیر به لرستان

خسارت ۵۵۰ میلیارد تومانی حوادث اخیر به لرستان

خبرگزاری ایسنا |
مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: حوادث اخیر 550 میلیارد تومان به استان خسارت وارد کرد.

به گزارش ایسنا، غلامرضا آقامیرزایی در جلسه کارگروه خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی اظهار کرد: در مدیریت بحران ۱۴ کارگروه داریم که خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی یکی از کارگروه‎هایی بوده که از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی به مشکلات حمل علوفه با هلی‎کوپتر اشاره کرد و افزود: برای پرواز حدود ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان نیاز است که هزینه علوفه بالا می‎رود. باید تمهیداتی اندیشیده شود تا دامداران علوفه را طوری ذخیره کنند و با اولین بارش از بین نرود.

آقامیرزایی بر لزوم پهنه‎بندی بارش‎ها در زمان‎های مختلف تاکید کرد و گفت: باید حداقل به صورت ماهیانه این گزارش‎ها ارائه شود.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان اضافه کرد: سال گذشته در خصوص امهال تسهیلات با مشکلاتی روبرو شدیم چون بحث کمیت را مدنظر قرار داده بودند.

وی بیان کرد: با ارائه پهنه بندی بارش‎ها مستندی داریم تا در اواخر اردیبهشت مخاطرات طبیعی شناسایی شوند و بتوانیم از استان دفاع کنیم.

آقامیرزایی با بیان اینکه در بحث بیمه سطح زیر کشت، احشام و طیور تحت پوشش کم بود، ادامه داد: در زلزله اخیر تخریب اراضی کشاورزی را داشتیم و و بیمه نیز تنها مشمول محصولات می‎شود.

این مسئول به خسارت ۵۵۰ میلیارد تومانی سه سیل اخیر و رانش زمین الیگودرز اشاره کرد و گفت: مشکلات استان را باید خودمان حل کنیم و اعتبار خاصی برای جبران خسارت‎ها وجود ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با خسارت از تلگرام

زنی برای دریافت خسارت از بیمه دستش را با اره برقی قطع کرد

پلیس اسلوونی یک زن ۲۱ ساله را که برای دریافت خسارت از شرکت بیمه دست خود را با اره برقی قطع کرده بود بازداشت کرد.

این در حالی است که پزشکان در بیمارستان لیوبلیانا، پایتخت اسلوونی موفق شدند دست او را پیوند بزنند.

این زن امیدوار بود که بتواند پس از قطع دست حدود ۳۸۰ هزار یورو از شرکت بیمه خسارت دریافت کند. پلیس اسلوونی بر این باور است که او مدت اندکی پیش از حادثه خود را نزد این شرکت، بیمه کرده بود. / یورونیوز


خسارت ۳۴ میلیارد تومانی به زیرساخت‌های ریگان کرمان

فرماندار ریگان: توفان و سیلاب‌های اخیر ۳۴میلیارد تومان به بخش‌های مختلف زیرساختی این شهرستان واقع در مناطق کویری و شرقی این استان خسارت وارد کرده است/ایرنا


🔶 در بازدید سرزده مدیرعامل بیمه ایران از واحد پرداخت خسارات بیمه توسعه اعلام شد؛ پرداخت خسارت ۵۲۷۸۵ نفر زیان‌دیده با مبلغی بالغ بر ۹۱۴ میلیارد تومان

🔸آقای پورکیانی با بیان اینکه بیمه ایران برای به پایان رساندن پرداخت خسارت به زیاندیدگان شرکت بیمه توسعه هیچ مشکلی ندارد، در خصوص نحوه تأمین منابع مالی پرداخت خسارت‌ها خاطرنشان کرد: براساس مصوبه شورای عالی بیمه، بیمه ایران معادل ارزش ریالی املاکی که به این شرکت انتقال می‌یابد را در بخش خسارت هزینه می‌کند و اگر در این روند از ناحیه بیمه توسعه تأخیری ایجاد شود، بیمه ایران قانونا محلی برای تأمین خسارت‌ها در اختیار نخواهد داشت.

🔸 وی ابراز امیدواری کرد: در شرایطی که بیمه ایران از همه ظرفیت‌های خود برای حل و فصل موضوعات مربوط به بیمه توسعه استفاده می‌کند شاهد همکاری بیشتری از سوی مسئولین بیمه توسعه باشیم.


🚨 خسارت ۵ هزار میلیارد تومانی زلزله کرمانشاه

👤استاندار کرمانشاه:

🔹در زلزله بزرگ سال گذشته ۱۰۴ هزار واحد مسکونی استان دچار آسیب شد

🔹این زلزله ۵۰۰۰ میلیارد تومان به استان خسارت زد

🔹بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات دریافتی زلزله زدگان برای مدت دو سال امهال شده است. / ایسنا


🔻سیلاب به هزار مسکن روستایی در ریگان کرمان خسارت زد

🔹فرماندار ریگان: بر اثر سیلاب ناشی از بارش‌های مداوم چند روز گذشته به بیش از هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی این شهرستان خسارت وارد شد.


♨️خسارت ۸۰۰ میلیارد تومانی سیلاب‌های امسال در خوزستان

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان:

🔹بر اثر سیلاب‌های امسال در استان حدود ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف وارد شده است.

====


نظرها

اخبار بیشتر