1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اقتصادی
خلخال رتبه اول استانی بیمه محصولات کشاورزی را کسب کرد

خلخال رتبه اول استانی بیمه محصولات کشاورزی را کسب کرد

خبرگزاری ایرنا |
اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی خلخال گفت: این شهرستان در سال جاری از لحاظ پوشش بیمه ای محصولات زارعی و باغی رتبه نخست استان اردبیل را به خود اختصاص داد.

بهبود علیزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سطح اراضی باغی و کشاورزی بیمه شده توسط صندوق بیمه محصولات کشاورزی امسال این شهرستان در مقایسه با سال گذشته ۲ برابر افزایش یافته است.

وی گفت: با هدف افزایش بهره وری محصولات کشاورزی و دامی و کاهش تلفات و خسارات در این بخش، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف برای تولید کنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی اقدام به برگزاری پنج همایش ملی و استانی از جمله همایش سرشاخه کاری گردو، کشت زعفران، گل محمدی، زهرگیری از زنبور عسل و پرورش طیور با حضور مدرسان و کارشناسان داخلی و خارجی شد.

او اظهار داشت: نتیجه این همایش‌ها، دوره‌های آموزشی و شرکت پنج هزار و ۵۰۰ نفر روز بهره بردار بخش کشاورزی در این دوره‌ها، تغییر رفتار حرفه‌ای بهره برداران، ارتقای عملکرد محصول در سطح هکتار، افزایش بهره وری تولید در این بخش همراه با کاهش تلفات و آشنایی شرکت کنندگان با آخرین یافته‌های علمی در بخش باغداری، کشاورزی، دامداری، بخش‌های زیر مجموعه کشاورزی و فراوری و بسته بندی محصولات تولیدی است.

وی از افزایش تولید محصولات گران قیمت کشاورزی در سال جاری خبر داد و گفت: تولیدات کشاورزی امسال این شهرستان ۳۵ درصد در بخش کشت و تولید زعفران، ۵۰ درصد در بخش گل محمدی و ۴۰ درصد در بخش کشت و تولید بادام زمینی نسبت به میزان تولیدات سال گذشته افزایش داشته است.

او بیان کرد: مدیریت جهاد کشاورزی با هدف حمایت از کشاورزان و تولید کنندگان محصولات کشاورزی سود آور در سال جاری اقدام به تهیه و توزیع ۲۲ هزار بوته گل محمدی کرده که نتیجه این کار افزایش ۵۰ درصدی این محصول می‌باشد.

علیزاده همچنین به اجرای طرح رفع تداخل با هدف آزاد سازی بخشی از اراضی ملی در تصرف دولت و اختصاص آن برای توسعه کشاورزی منطقه اشاره کرد و افزود: از مجموع ۲۰ هزار هکتار اراضی ملی در حال مطالعه این شهرستان در ۹ پلاک سه هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی ملی منفک و به جمع زمین‌های کشاورزی در اختیار زارعان افزوده شده است.

در خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

وی گفت: امسال ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت بانکی از محل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، اشتغال فراگیر، سرمایه در گردش و تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی به متقاضیان و مجریان طرح‌های تولیدی پرداخت و زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر فراهم شد.

وی از افزایش قابل توجه سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای خبر داد و افزود: در سال جاری سطح گلخانه‌های تولید گل رز هلندی خلخال به سه هزار متر مربع افزایش یافته و ظرفیت سالانه تولید این گل در گلخانه‌های موجود به یک میلیون و ۵۰۰ هزار شاخه رسید.

او با بیان اینکه مقدمات کار برای راه اندازی شهرک گلخانه‌ای روستای طولش خلخال در سطح ۲۳ هکتار فراهم شده، اظهار کرد: با تخصیص آب از سوی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل این شهرک در سال آینده راه اندازی شده و در اختیار دست اندرکاران تولید محصولات گلخانه‌ای منطقه قرار خواهد گرفت.

علیزاده بیان کرد: در راستای حمایت از تولید کنندگان و راه اندازی واحدهای کشاورزی راکد و تعطیل شده منطقه امسال با پرداخت ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش پنج واحد تولیدی بخش کشاورزی فعال و به چرخه کار و تولید بازگشت.

او گفت: طرح‌های آبیاری نوین کم فشار و تحت فشار در استان افزایش یافته و ۳۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی و باغی به این سیستم‌ها تجهیز شد و مطالعه برای اجرای سیستم‌های آبیاری نوین نیز در سطح ۴۵ هکتار هم در دست اقدام می‌باشد.

وی گفت: با واگذاری ۱۵ هکتار از اراضی ملی واقع در مناطق نمونه گردشگری ازناو از سوی مدیریت جهاد کشاورزی خلخال به سرمایه گذار و مجری طرح پل معلق زمینه برای اجرای این طرح بزرگ گردشگری فراهم شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با اقتصاد، جهاد کشاورزی، بیمه و خلخال از تلگرام

افزایش ۲۰ درصدی قیمت خرید تضمینی چغندرقند

با پیگیری وزیر جهاد کشاورزی و تصویب شورای اقتصاد، قیمت خرید تضمینی چغندرقند ۲۰ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش یافت. / ایلنا


♦️ تولید ۴۰ تنی گوشت اردک در ساری

🔹 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری از فعالیت یک واحد پرورش اردک با تولید ۴۱ تن گوشت در این شهرستان خبر داد.


#بازگشت ۴ هزار متر مربع از #زمین‌های #کشاورزی آمل به #چرخه_تولید

مدیر جهاد کشاورزی آمل:

🔹 کارشناسان در بازدید از برخی زمین‌های کشاورزی منطقه متوجه ۶ فقره دیوارکشی و ساخت بنای غیر مجاز بدون اخذ مجوز از جهاد کشاورزی شدند که پس از طی مراحل قانونی هر ۶ فقره دیوارکشی و یک مورد بنای غیره مجاز تخریب و قلع و قمع شد

سه‌شنبه ۱۴ اسفند ٩٧؛


🔻 اتفاق عجیب در وزارت جهاد کشاورزی

🔹بدهکاری و عدم پاسخگویی این وزارتخانه به خبرنگاران رسانه‌اش در حال رکوردشکنی است!


♨️‏سخن بزرگان!

🔻واکنش روزنامه قانون به سخنان عجیب وزیر جهاد کشاورزی

====


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم از شهادت دو مامور نیروی انتظامی توسط شوهر عصبانی

افتصادنیوزافتصادنیوز23 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
مهاجم نیجریه‌ای آبی پوشان عکس هایی را از خودروی خود در صفحه اجتماعی اش انتشار داده است. منشا برای حضور در تمرینات استقلالی‌ها به زودی راهی تهران می‌شود و گفته می‌شود او به همراه خانواده خود به ایران می‌آید و خانواده او مهمان دربی ۸۹ نیز خواهند بود.
عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
تورم دورقمی، افزایش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی و کاهش درآمدهای نفتی، چهار پیش‌بینی مراکز بین‌المللی از اقتصاد ایران در سال آینده هستند. تورم دورقمی، افزایش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی و کاهش درآمدهای نفتی، چهار پیش‌بینی مراکز بین‌المللی از اقتصاد ایران در سال آینده هستند. به‌عنوان مثال، سازمان ملل در گزارش وضعیت و چشم‌انداز اقتصاد ۲۰۱۹، تورم ۳۴٫۹ درصدی را برای ایران پیش‌بینی کرده است. رشد اقتصادیپیش‌بینی بانک جهانی از رشد اقتصادی ایران در سال آینده منفی است. درآمدهای نفتیاکونومیست در تحلیلی که از صنایع در سال ۲۰۱۹ ارائه داده، تحریم‌های ایران را به‌عنوان یکی از ریسک‌های پیش روی صنایع در سال آینده معرفی کرده است.
همشهریهمشهری17 ساعت قبل
چمدان نوشت: حرمت اله رفیعی در مورد وضعیت‌ آژانس‌های مسافرتی در سال ۹۷ گفت: شاید هیچ سالی را نداشتیم که وضعیت آژانس‌های مسافرتی در آن، مانند سال ۹۷ بد باشد. وی ادامه داد: عوامل مختلفی در به وجود آمدن این وضعیت نقش داشتند که از جمله می‌توان به شرایط بد اقتصادی برای مردم اشاره کرد که سبب می‌شود سفر گزینه آخر انتخاب مردم باشد. رفیعی نوسانات ارزی را از دیگر مشکلات آژانس‌های مسافرتی دانست و افزود: متاسفانه شاهد بودیم که افرادی خارج از صنف تصمیمات غیرکارشناسی برای ارز در حوزه سفر گرفتند. رفیعی تاکید کرد: تورهای خروجی ما کاهش بسیار چشمگیری داشته‌است و می‌توانیم بگوییم نسبت به سال گذشته ۳۵ تا ۴۰ درصد از تورهای خارجی کم شده‌اند. کاش حداقل از نزدیک‌ترین نقاط به مرز در دو کشور پروازهایی برای مردم در نظر می‌گرفتند تا هم مردم هزینه کمتری می‌پرداختند و هم ازدحام شلوغی در مرزهای زمینی کاهش پیدا می‌کرد.

جایگزین هایی برای تویوتا سوپرا؛ افسانه‌ای که به کابوس طرفدارانش بدل شد

12+
دیجیاتودیجیاتو12 ساعت قبل
تابناکتابناک10 ساعت قبل
افزایش قیمت مرغ ناشی از سودجویی است/مردم مرغ را گران نخرند رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: افزایش قیمت مرغ ناشی از سودجویی است که در مبدا و توسط مرغداران صورت می‌گیرد. وی تصریح کرد: از مردم درخواست می‌کنیم مرغ را از بازار آزاد و با قیمت بالا نخرند تا قیمت مرغ تعدیل شود. کارگر با بیان اینکه در شهرهای دیگر هم وضعیت همین‌طور است، گفت: در همه زمینه‌ها حتی چغندر و کاهو هم افزایش قیمت داشتیم. وی بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی به ازای هر هکتار زمین زراعی خسارت دیده ۲۰ میلیون ریال، هر هکتار باغ خسارت دیده ۵۰ میلیون ریال، هر راس دام سبک تلف شده ۵ میلیون ریال و هر راس دام سنگین تلف شده ۳۰ میلیون ریال کمک‌ بلاعوض پرداخت می‌کند. حجتی ادامه داد: همچنین به ازای هر هکتار احیای زمین زراعی و باغی ۵۰ میلیون ریال، احیا و بازسازی هر سالن ۱۰ هزار قطعه‌ای مرغداری ۲۰۰ میلیون ریال و احیا و بازسازی هر واحد آبزی پروری ۲۰۰ میلیون ریال پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره به صاحبان آن‌ها پرداخت خواهد شد.

اخبار بیشتر