1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اجتماعی
کم شدن ازدحام مسافرین در مترو با توسعه واگن‌های قطار ریلی

کم شدن ازدحام مسافرین در مترو با توسعه واگن‌های قطار ریلی

خبرگزاری خانه ملت |
نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مترو پایتخت ظرفیت جابجایی 5میلیون مسافر را دارد،گفت: توقف ازدحام مسافرین در مترو با توسعه واگن‌های قطار ریلی امکان پذیر است.

علی بختیار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت استفاده از خودرهای تک سرنشین بویژه در کلان شهرها از جمله پایتخت، گفت: نمی‌توان بدون توجه به زیرساخت‌های حمل ونقل عمومی از جمله افزایش خدمات کیفی وکمی در حوزه حمل ونقل، انتظار داشت که شهروندان وسایل نقلیه همگانی را بر خودروهای شخصی ترجیع بدهند.

توقف ازدحام مسافرین در مترو با توسعه واگن‌های قطار ریلی

نماینده مردم گلپایگان وخوانسار در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ازدحام در واگن‌های مترو جابجایی مسافرین را بسیار دشوار کرده است تصریح کرد: در برخی مواقع ازدحام در واگن‌های مترو به حدی است که فرد برای ورود یا خروج از واگن‌های مترو با مشکل اساسی روبرو می‌شود.

مترو پایتخت ظرفیت جابجایی ۵میلیون مسافر را دارد

بختیار افزود: مترو پایتخت با افزایش میزان واگن‌های مترو، بطور حتم قابلیت جابجایی ۵میلیون مسافر را در روز دارد بنابراین باید در سال ۹۸ خدمات کیفی و کمی مترو پایتخت دگرگون شود تا بتوان انتظارداشت مردم در سال جدید، وسایل نقلیه همگانی را جایگزین خودروهای شخصی بکنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی ادامه داد: کنترل مصرف حامل‌های انرژی با استفاده از وسایل نقلیه همگانی مدرن امکان پذیر است بنابراین الزامی است که علاوه بر افزایش امکانات حمل ونقل همگانی، فرهنگسازی در استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی نیز مدنظر قرار بگیرد.

عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلسبابیان اینکه عدم استفاده شهروندان از خودروهای تک سرنشین در حوزه حمل ونقل شهری نیازمند افزایش خدمات و توسعه کیفی حمل ونقل است یادآور شد: ازدحام جمعیت در مترو و اتوبوس‌های بی ارتی با اجرایی طرح استفاده شهروندان از وسایل نقلیه همگانی همخوانی ندارد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با مترو و علی بختیار از تلگرام

➖ مترو به میدان صنعت رسید / افتتاح ۳ ایستگاه مترو در روز شنبه/ خط ۶ مترو با حضور رییس جمهور افتتاح می‌شود

▫ مدیرعامل شرکت متروی تهران از افتتاح ۷٫۵ کیلومتر از خط هفت مترو در روز شنبه ۲۵ اسفند ۹۷ خبر داد.


مترو تهران در پنجشنبه آخر سال رایگان است

نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: برای پنجشنبه آخر سال (۲۳اسفندماه ۱۳۹۷) مترو تهران در کلیه خطوط درون شهری رایگان خواهد بود. /ایرنا

Asriran. com


ناآرامی در الجزایر/ توقف حرکت قطارها و مترو

حرکت قطارها و مترو در الجزایر در پی اعتراضات به پنجمین نامزدی متوالی ' عبدالعزیز بوتفلیقه ' در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، متوقف شد. /ایرنا


🔴 مترو، از راهبردی‌ترین پروژه‌های کشور در شرایط فعلی است

محسن هاشمی در مراسم افتتاح سه ایستگاه از خط هفت مترو:

🔹در جلسه‌ای خدمت مقام معظم رهبری، مسایل ومعضلات مترو را طرح کردم واز ایشان برای حل موانع تجهیز و راه اندازی مترو استمداد کردم و ریاست جمهوری به بنده گفتند که رهبری در این مورد به دولت توصیه داشته‌اند

🔹متاسفانه باید بگویم انتظاراتی که مردم از شورای پنجم برای تسریع وتقویت مترو داشتند، محقق نشده است ومترو هم از جهت توجه مدیران ارشد شهرداری تهران و هم از نظر اختصاص منابع در اولویت نبوده است.

🔹باید موضوع هواکش‌های میان تونلی بصورت ویژه پیگیری شود و با توجه به ساخت داخل و کم هزینه بودن این بخش انتظارات بیشتری داشتیم وامیدواریم نواقص بسرعت

جبران شود.

🔹نمی خواهم این جلسه را تلخ کنم اما به شهردار محترم تهران و معاون حمل ونقل توصیه جدی می‌کنم که مسایل مترو رو بصورت میدانی دنبال کنند و از احتمال رخ دادن حوادث وسوانح غفلت نکنند.


🔻تخریب آثاری که دیگر قابل بازگشت نیست/ میراث فرهنگی اصفهان را جدی نمی‌گیریم

🔹علی بختیار، نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با #اسکان_نیوز گفت: در سال‌های گذشته مسائل زیست محیطی را جدی نگرفته و امروز شهر اصفهان دچار آسیب‌های فراوانی شده؛ امروز هم موضوع میراث فرهنگی اصفهان که بسیار گرانبها است را جدی نمی‌گیریم.

🔹طرح‌های توسعه بدون توجه به میراث فرهنگی آثار نامطلوبی برجا می‌گذارد که در ۲۰ سال آینده اثرات تخریب آن مشخص می‌شود، برای اجرا برخی از طرح‌های شهری آثار تاریخی هزار و دو هزار ساله از بین می‌روند که دیگر هم قابل برگشت نیستند.

جزییات بیشتر:


♨⁣مترو کرج تا ۶ سال آینده هم آماده نمی‌شود

🔹نایب رئیس شورای شهر کرج با اشاره به دو پروژه مهم مترو و کمربند شمالی کرج گفت: به نظر نمی‌رسد مترو تا شش سال آینده و کمربند شمالی تا پایان عمر شورای پنجم به بهره‌برداری برسد.

⁣====


نظرها

در ادامه بخوانید

ماجرای حیوان عجیبی که در شوش دیده شد +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، فیلمی از یک حیوان عجیب و شبیه به گونه کفتار در فضای مجازی منتشر شد و شایعه شد که این حیوان در مزارع نیشکر هفت‌تپه دیده شده است. فیروز حاج کلی رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست شوش صبح امروز اظهار کرد: تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مربوط به گونه‌ای گرگ یال‌دار است که مربوط به کشور آرژانتین است و این گونه از گرگ در کشور ایران وجود ندارد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴حاج کلی گفت: محیط اطراف این تصویر مزارع نیشکر است ولی مربوط به شهرستان شوش نیست.

ویدیو - عبور هولناک سیل از رودخانه خشک شیراز

همشهریهمشهری12 ساعت قبل

تهران؛ آماده باران | خسارتی گزارش نشد

همشهریهمشهری6 ساعت قبل

لحظه باز شدن سه دریچه‌ی اضطراری تخلیه آب سد دز پس از حدود ۵۰ سال برای تخلیه فوری آب سد+فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
دریچه‌های اضطراری سد دز در اوایل دهه ۴۰ باز شده بودند قطر دریچه‌ها ۱۴ متر و هر یک از آنها قادر به تخلیه ۳۰۰۰ متر مکعب آب در ثانیه هستند.

سعدیه شیراز غرق در آب+ فیلم

خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل

اخبار بیشتر