1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
حمایت از تولید داخلی در استان اصفهان تحقق نیافته است

حمایت از تولید داخلی در استان اصفهان تحقق نیافته است

خبرگزاری مهر |
اصفهان- رئیس اتاق اصناف استان اصفهان گفت: شعار امسال مبنی بر حمایت از تولید داخلی در استان اصفهان به شکل مطلوب تحقق نیافته است.

رسول جهانگیری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به شعار امسال یعنی حمایت از تولید داخلی متأسفانه تسهیلاتی به اصناف و کارگاه‌های تولیدی اصفهان داده نشده است و حمایت و کمک چندانی به تولید کنندگان را شاهد نبودیم.

وی با بیان اینکه در برخی از حوزه‌ها قاچاق کالا به صفر رسیده است، بیان داشت: اکثر تولیدات ارزآور جذابیت صادراتی دارد و همین مسئله باعث می‌شود در صورت عدم حمایت از تولید کنندگان، تولیدات صادر و از کشور خارج شود.

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان با اشاره به اینکه تحریم‌ها یک شمشیر دو لبه است و بهترین فرصت که متولیان و مسئولان از این ظرفیت استفاده و از تولید داخل حمایت کنند، ادامه داد: برخی از اصناف از فضای بورس استفاده و به صورت عمده و کلان مواد اولیه خود را تهیه می‌کنند اما در این میان راهکار و زمینه‌ای برای تولید کنندگان خرد وجود ندارد و این افراد مجبور هستند از مواد اولیه با کیفیت پایین‌تر استفاده می‌کنند.

سامانه ارائه تسهیلات به تولیدات کنندگان داخلی به نتیجه نرسید

وی افزود: به منظور ریشه‌یابی مشکلات و مسائل صفوف مختلف مقرر شد سامانه‌ای تعریف شود و تسهیلات از طریق این سامانه به تولید کنندگان اختصاص یابد که هیچ گاه این امر محقق نشد.

جهانگیری با اشاره به اینکه امروز کیفیت تولیدات داخلی به حدی رسیده است که به راحتی می‌توان تولیدات ایرانی را با برند خارجی به فروش برسانیم، تاکید کرد: هرچند ما این کار را توصیه نمی‌کنیم اما این نشان از کیفیت بالای تولیدات داخلی است.

وی گفت: لازم است که سال آینده تمهیدات جدی برای حمایت از تولید کننده و کالای ایرانی شود و در صورتی که حمایت از تولیدات داخلی محقق نشود کالای ایرانی در داخل مورد استفاده قرار نگرفته و تنها صادر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با رسول جهانگیری، اصناف، تولید داخلی و حمایت از تولید ملی از تلگرام

موجودی کالاهای اساسی برای ۲سال کشور کفایت می‌کند

رییس فراکسیون اصناف مجلس با بیان اینکه کالاهای اساسی موردنیاز مردم برای ۲ سال آینده در انبارها ذخیره شده است، گفت: قیمت متفاوت یک کالا در چهار مغازه یک خیابان شهر، ناشی از عملکرد ضعیف بازرسان است. / ایرنا


گفت‌گوی آل هاشم (امام جمعه تبریز) با اصناف شهرستان مرند در محل کسب‌شان/ فارس


📢 موجودی کالاهای اساسی برای ۲ سال کشور کفایت می‌کند

◀️ رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کالاهای اساسی موردنیاز مردم برای ۲ سال آینده در انبارها ذخیره شده است، گفت: قیمت متفاوت یک کالا در چهار مغازه یک خیابان شهر، ناشی از عملکرد ضعیف بازرسان است.


🔴 توزیع بسته‌های ۵ تا ۱۰ کیلویی شکر بین مردم

🔹رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: با کمبود شکر در بازار و افزایش قیمت آن دولت به بازار ورود کرد و با توزیع شکر در بین اصناف و فروشگاه‌ها نبض بازار را در دست گرفت و مانع افزایش مجدد قیمت این محصول شد.

🔹این شکرها به صورت بسته‌های ۵ تا ۱۰ کیلویی بین مردم توزیع خواهد شد. قیمت شکر و قند بسیار بالا رفته بود اما با اقدامات وزارت‌ جهاد کشاورزی قیمت آن در بازار کاهش خواهد یافت. / ایلنا


چرا قاچاق سیگار افزایش یافته است؟

🔸رئیس انجمن محصولات دخانی معتقد است با توجه به این‌که تعداد کشورهای همسایه ایران زیاد است و برخی از مرزها نیز امنیت کافی ندارد، افزایش قیمت سیگار به افزایش میزان قاچاق منجر می‌شود.

🔸این در حالی است که مسئول دبیرخانه ستاد کنترل و مبارزه با دخانیات وزارت بهداشت پیش‌تر گفته بود که در حال حاضر بالای ۹۵ درصد تقاضا در ایران از طریق تولید داخلی تأمین می‌شود و دیگر بهانه‌ای برای قاچاق وجود ندارد.

اقتصادنیوز👇


ایران به اندازه دو سال، کالاهای اساسی دارد/ گران شدن کالا در حوزه اصناف نیست

حسن‌پور، رئیس رئیس فراکسیون اصناف مجلس فاش کرد؛

🔹کالاهای اساسی موردنیاز مردم برای ۲ سال آینده در انبارها ذخیره شده است، قیمت متفاوت یک کالا در چهار مغازه یک خیابان شهر، ناشی از عملکرد ضعیف بازرسان است.

درستی، رئیس اتاق اصناف تهران:

🔹گران شدن کالا در حوزه اصناف نیست و گران فروختن آن در حیطه مسئولیت ما است؛ چرا که ما کالایی نداریم که گران کنیم، اصناف کالا را خریداری کرده و با سود مشخص به فروش می‌رسانند.

مشروح گزارش👇

اقتصادنیوز👇


نظرها

اخبار بیشتر