1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
جمعیت هلال احمر نیازمند ۶۰۰ پایگاه امداد و نجات است

جمعیت هلال احمر نیازمند ۶۰۰ پایگاه امداد و نجات است

خبرگزاری مهر |
زنجان-رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰۰ پایگاه امدادو نجات در سطح کشور فعال است، گفت: نیازمند ایجاد ۶۰۰ پایگاه امداد و نجات دیگر در کشور هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر پیوندی شامگاه شنبه در دیدار با استاندار زنجان در محل استانداری زنجان، افزود: استان زنجان از ظرفیت‌های بسیار خوبی در بخش‌های مختلف برخوردار است اما معتقدیم برای رسیدن به حد ایده‌آل فاصله وجود دارد و باید مشکلاتی زیادی را که در پیشبرد اهداف وجود دارد، از میان برداشت.

پیوندی یادآور شد: این جمعیت با دا را بودن ۸۵۰۰ نیروی استخدامی، اساس کار خود را بر مبنای اقدامات و فعالیت‌های داوطلبانه قرار داده و در این راستا به مردم خدمات‌رسانی می‌کند و بی‌تردید با توجه به اینکه ایران جزو کشورهای حادثه‌خیز در دنیا است، برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای اقدامات پیشگیرانه و امداد و نجات پیش‌بینی شده است.

رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر در ادامه با اشاره به اینکه استان زنجان دارای ۱۰ پایگاه امداد و نجات است، تصریح کرد: اعتبارات سازمان جمعیت هلال‌احمر در سال‌جاری چهار میلیارد تومان بود که تاکنون ۷۵۰ میلیون تومان از این اعتبار تخصیص داده شده است.

پیوندی ادامه داد: در دهه فجر امسال حدود ۳۵ تا ۴۰ انبار امدادی، پایگاه امداد و نجات و نیز ساختمان امدادی را با اعتباری بالغ بر ۵۱ میلیارد تومان در نقاط مختلف کشور افتتاح کردیم.

رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان خاطرنشان کرد: نگاه ویژه استان زنجان در اختصاص زمین می‌تواند به احداث پایگاه‌های مورد نیاز جمعیت هلال احمر منجر شود.

پیوندی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰۰ پایگاه امداد و نجات در سطح کشور فعال است، گفت: نیازمند ایجاد ۶۰۰ پایگاه امداد و نجات دیگر در کشور هستیم.

وی لزوم توسعه فرهنگ ترافیک کشور را مورد تأکید قرارداد و افزود: متأسفانه توجه نکردن به فرهنگ ترافیک در کشور چالش‌های اجتماعی زیادی را در ایران به همراه داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با علی اصغر پیوندی، هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و استانداری زنجان از تلگرام

🔻 «ساعت صفر» به نام هلال احمر به کام پیوندی!

🔹در حالی که این روزها حواشی سازمان هلال احمر در رسانه‌ها به جد مطرح است و گمانه زنی‌ها درباره احتمال تغییرات در این نهاد مهم وجود دارد برنامه تلویزیونی «ساعت صفر» که در یکی از ساعات پرمخاطب سیما پخش می‌شود و باید به نوعی انعکاس دهنده خدمات و دستاوردهای این سازمان داوطلب محور باشد به نوعی به فیلم تبلیغاتی علی اصغر پیوندی رئیس این سازمان تبدیل شده است.

🔹 به طور مثال در برنامه ۱۴ دقیقه‌ای روز گذشته ساعت صفر که از شبکه ۱سیما پخش شد بیش از ۶ دقیقه تصویر پیوندی پخش شد. همچنین نام و عنوان رئیس جمعیت ١٤ بار به اشکال مختلف ذکر شد یعنی به صورت میانگین هر یک دقیقه یک بار اسم و سمت ایشان اعلام مى شود که اقدامی خلاف عرف یک کار رسانه‌ای است و نشان از یک محصول کاملا سفارشی دارد.

🔹آیا این اثر سفارشی که قطعا با بودجه‌ای سنگین ساخته و پخش شده به جای تمرکز بر پخش نام و تصویر رئیس جمعیت مقداری هم به سراغ هزاران نیروی با اخلاص و گمنام این جمعیت می‌رفت که بدون هیچ چشم داشتی در انواع خطرها پیشگام کمک به مردم آسیب دیده هستند. /اصلاحات‌پرس


نظرها

اخبار بیشتر