1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد تمدید شد

مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد تمدید شد

خبرگزاری خانه ملت |
کلیات لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۶ اسفند) مجلس شورای اسلامی، کلیات لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد را با ۱۳۲ رأی موافق، ۳۴ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.

همچنین ماده واحده لایحه مذکور با ۱۵۱رأی موافق، ۱۴ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.

براساس این ماده واحده؛ مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد مصوب ۷ آبان ۱۳۹۰ از تاریخ انقضای تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۸ تمدید می‌شود.

براساس این گزارش علی بختیار در مخالفت با تمدید مهلت آزمایشی قانون مذکور گفت: ما شاهد رتبه بالای فساد اداری هستیم و این رتبه نشان می‌دهد ما نتوانستیم در کاهش فساد اداری موفق باشیم. پایین بودن اثربخشی قانون در کاهش فساد اداری و وضعیت نامناسب رتبه بندی در دستگاه‌های اداری نشان دهنده عدم موفقیت این قانون آزمایشی است.

وی با بیان اینکه در بحث شایسته سالاری توفیقی نداشتیم، گفت: ایجاد احساس یگانگی بین اهداف فردی و سازمانی نیز موفقیتی نداشتیم، این قانون در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۷۸ تصویب شد و در ۷ آبان ۱۳۹۰ به مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید. دولت فرصت داشت این قانون را اصلاح و خلأهای قانونی را برطرف کند.

جلال محمودزاده در موافقت با تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد گفت: تمدید مجدد قانون باعث مشخص شدن نواقص آن می‌شود، برای ارتقای سلامت اداری لازم است آن را اجرا کرده و بازخورد قانون را ببینیم تا مشکلات مرتفع شود.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وی افزود: اختلاس‌ها و سوءاستفاده‌ها باعث رانت در توزیع کالاهای اساسی و کالاهای کشاورزی شده است. فساد اداری باعث صف‌های طولانی گوشت و کالاهای اساسی شده است. عامل فقر و گرانی همین فساد اداری است. دولت برای اجرای این قانون نیاز به یک دوره ۶ ماهه دارد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به واگذاری‌ها گفت: به بهانه اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی برخی واگذاری‌ها شکل گرفته که باعث رانت شدیدی در کشور شده است، مانند واگذاری سیلوها و واگذاری برخی هلدینگ‌ها در کشور.

حمیدرضا فولادگر نیز در مخالفت با تمدید اجرای آزماشی قانون مذکور، گفت: یک بار دیگر در سال ۹۴ این قانون به مدت ۳ سال و نیم تمدید شده، یعنی ما ۶ سال و نیم برای اجرای این قانون زمان داشتیم.

وی ادامه داد: این قانون آزمایشی بوده و ۶ سال و نیم از تصویب آن می‌گذرد، چرا نامه اجرایی آن را دولت نداده و اجرا نشده است؟ شاخص‌های سلامت اداری هنوز بهبود نیافته است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این قانون به کمیسیون اجتماعی ارجاع شده است، در حالی که موضوع آن حقوقی و قضایی است. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با حمیدرضا فولادگر، جلال محمودزاده، علی بختیار و کلیات از تلگرام

📣پس‌از پایان لاریجانی قضایی حالا؛ پایان لاریجانی مجلس

▪️نمایندگان مجلس، امروز در جریان اصلاح موادی از قانون انتخابات، تصویب کردند که هر نماینده تنها می‌تواند سه‌دوره، نماینده مجلس باشد. با این حساب؛

▫️ علی لاریجانی؛ علی مطهری؛ مسعود پزشکیان؛ علاءالدین بروجردی؛ محمدرضا تابش؛ حسین نقوی حسینی؛ جواد کریمی قدوسی؛ محمد آشوری تازیانی؛ اسفندیار اختیاری؛

▫️حسین امیری خامکانی؛ عزیز اکبریان؛ مهرداد لاهوتی؛ یوناتن بت‌کلیا؛ کاظم جلالی؛ شهباز حسن‌پور بیگلری؛ حسن خسته‌بند؛ محمد دهقانی‌نقندر؛ محمدرضا رضایی‌کوچی؛ علیرضا سلیمی؛ حسینعلی شهریاری؛

▫️هادی شوشتری؛ محمدقسیم عثمانی؛ محمدحسین فرهنگی؛ حمیدرضا فولادگر؛ امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی؛ نادر قاضی‌پور؛ هادی قوامی؛ حسن کامران دستجردی؛ جبار کوچکی‌نژاد؛

▫️محمدمهدی مفتح؛ علیرضا محجوب؛ سیامک مره‌صدق؛ ناصر موسوی لارگانی؛ عزت‌الله یوسفیان ملا، دیگر نمی‌توانند نامزد ورود به مجلس باشند.

👈 اگر این مصوبه مجلس از تایید شورای‌نگهبان هم بگذرد، پس‌از قوه‌قضا که تا چندروز دیگر صادق‌لاریجانی باید آن را به ابراهیم رئیسی بسپارد، قوه قانون‌گذاری هم دومین قوه‌ای‌است‌که خاندان لاریجانی تحویل می‌دهد.


🔴 کلیات طرح یک فوریتی اعاده اموال نامشروع مسئولان به تصویب رسید

🔹سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس، از تصویب کلیات طرح یک فوریتی اعاده اموال نامشروع مسئولان حسب اصل ۴۹ قانون اساسی در نشست امروز کمیسیون متبوعش خبر داد. / خانه ملت


🔴 کدام نمایندگان دیگر نمی‌توانند نماینده شوند؟

🔸علی لاریجانی/علی مطهری/مسعود پزشکیان/ علاءالدین بروجردی/محمدرضا تابش/سیدحسین نقوی حسینی/جواد کریمی قدوسی/محمد آشوری تازیانی/اسفندیار اختیاری کسنویه یزد/حسین امیری خامکانی/عزیز اکبریان/مهرداد بائوج لاهوتی/یوناتن بت کلیا/کاظم جلالی/شهباز حسن پور بیگلری/حسن خسته بند/محمد دهقانی نقندر/محمدرضا رضایی کوچی/علیرضا سلیمی/حسینعلی شهریاری/هادی شوشتری/محمدقسیم عثمانی/محمدحسین فرهنگی/حمیدرضا فولادگر/سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی/نادر قاضی پور/هادی قوامی/حسن کامران دستجردی/جبار کوچکی نژاد/محمدمهدی مفتح/علیرضا محجوب/سیامک مره صدق/سیدناصر موسوی لارگانی//عزت الله یوسفیان ملا

🔸نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۲ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که کاندیداتوری افرادی که ۳ دوره متوالی نماینده مجلس بودند، برای دوره چهارم ممنوع شود/ ایسنا


🔻کدام نمایندگان دیگر نمی‌توانند نماینده شوند؟

🔹علی لاریجانی/علی مطهری/مسعود پزشکیان/ علاءالدین بروجردی/محمدرضا تابش/سیدحسین نقوی حسینی/جواد کریمی قدوسی/محمد آشوری تازیانی/اسفندیار اختیاری کسنویه یزد/حسین امیری خامکانی/عزیز اکبریان/مهرداد بائوج لاهوتی/یوناتن بت کلیا/کاظم جلالی/شهباز حسن پور بیگلری/حسن خسته بند/محمد دهقانی نقندر/محمدرضا رضایی کوچی/علیرضا سلیمی/حسینعلی شهریاری/هادی شوشتری/محمدقسیم عثمانی/محمدحسین فرهنگی/حمیدرضا فولادگر/سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی/نادر قاضی پور/هادی قوامی/حسن کامران دستجردی/جبار کوچکی نژاد/محمدمهدی مفتح/علیرضا محجوب/سیامک مره صدق/سیدناصر موسوی لارگانی//عزت الله یوسفیان ملا

🔹نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۲ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که کاندیداتوری افرادی که ۳ دوره متوالی نماینده مجلس بودند، برای دوره چهارم ممنوع شود/ ایسنا


♨️کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ تصویب شد

🔹از مجموع ۲۱۲ نماینده حاضر در جلسه علنی امروز، ۱۱۷ نفر رأی موافق، ۸۶ نفر رأی مخالف و ۸ نفر از وکلای ملت نیز به کلیات لایحه بودجه ۹۸ رأی ممتنع دادند که در مجموع این لایحه به تصویب مجلس رسید.

====


🔶 مجلس کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ را تصویب کرد

نمایندگان مجلس با ۱۱۷ رای موافق با کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور موافقت کردند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور از صبح امروز شنبه ۲۷ بهمن (۱۶ فوریه) در مجلس آغاز شده بود که در نهایت با ۱۱۷ رای موافق، ۸۶ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از ۲۱۲ نماینده حاضر تصویب شد.

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳DUo۴


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیل شیراز از زاویه‌ای دیگر (هشدار تصاویر ناراحت‌کننده)

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سیل سهمگین شیراز که از حوالی ۱۱ صبح امروز آغاز شد، تاکنون دست کم ۱۷ کشته و ۷۴ مصدوم در پی داشته است. ویدئویی که می‌بینید، زوایای تازه‌ای از این سیل را نشان می‌دهد. این ویدئو حاوی تصاویر ناراحت کننده است.

تصاویر «تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب!

12+
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، یکی از جالب‌ترین دیدارهایی که در فیفا دی امروز و در راستای آماده‌سازی تیم‌های مختلف برگزار می‌شود توسط عربستانی‌ها برگزار خواهد شد. دیداری که یک طرف آن عربستانی‌ها حضور دارند و در طرف دیگر آن نیز حریفی گمنام به نام گینه استوایی به میدان خواهد رفت. عربستانی‌ها پس از عملکرد ناموفق خود در جام ملت‌های آسیا به رده هفتادم دنیا و هفتم آسیا رسیدند. این در حالیست که حریف عجیب این تیم در دیدار امشب در رده یکصد و چهل و هشتم دنیا و رده چهل و سوم آفریقا قرار دارد. انتخاب حریفی به نام گینه استوایی برای عربستانی‌ها همه هواداران فوتبال کشورمان را به یاد حریفی به نام سیرالئون می‌اندازد که تیم ملی کشورمان حدودا یک سال پیش روبروی آن قرار گرفتند.
الفالف15 ساعت قبل
نماینده رشت با انتقاد از رئیس جمهور به خاطر حضور نیافتن در مناطق سیل زده، گفت: رئیس جمهور بجای آنکه از مناطق خوش آب و هوای ایران دستور تلفنی صادر کند، در مناطق سیل زده حضور یابد. وی افزود: ظاهرا رئیس جمهور در مناطق خوش آب و هوای کشور از جمله قشم در حال گذراندن تعطیلات و استراحت است. عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس تصریح کرد: علاوه بر رئیس جمهور محمود واعظی رئیس دفترش هم در تهران حضور ندارد. ظاهرا واعظی برای گذراندن تعطیلات به گیلان سفر کرده و در ویلاهای این استان حضور دارد. وی گفت: در شرایط بحرانی برخی استانها، رئیس جمهور و همه اعضای هیئت دولت باید پیگیر مشکلات بوده و با هماهنگی‌های لازم، دستور حل مشکلات را صادر می‌کردند.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال امید ایران در آخرین دیدار مرحله مقدماتی انتخابی المپیک از ساعت ۱۸:۴۵ امروز سه شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم امید عراق رفت که این بازی با نتیجه تساوی بدون گل ‏‬ به اتمام رسید. به این ترتیب تیم عراق با ۷ امتیاز و تفاضل گل بهتر ‏‬ به صورت مستقیم به مرحله نهایی انتخابی المپیک که در کشور تایلند برگزار خواهد شد، صعود کرد. تیم ایران هم باید منتظر نتایج سایر مسابقات باشد. چهار تیم برتر که در رده دوم جدول گروه‌های ۱۱ گانه قرار دارند هم به مرحله نهایی راه می‌یابند. برتری ایران در نیمه نخست نسبت به عراق کاملا محسوس بود بخصوص در ۱۰ دقیقه ابتدایی که ایران صاحب دو موقعیت گلزنی شد.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
ادوارد واستینج استاد روابط‌بین‌الملل دانشگاه اوپن است وی در حوزه روابط‌بین‌الملل و سیاست خارجه به خصوص حوزه ایران و تحقیقات زیادی کرده‌ است‌. وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا نظرات خود را در خصوص سفر روحانی به عراق که اواخر سال گذشته شمسی انجام شد، مطرح کرده‌ است. روحانی در سفر به عراق بسیار موفق‌تر از ترامپ بودادوارد واستینج درباره سفر روحانی به عراق در مقایسه با سفر چند ماه قبل ترامپ به این کشور گفت: باید بگویم روحانی بسیار موفق‌تر عمل کرده‌ است. ترامپ آرزوی دیدار با آیت‌الله سیستانی را دارداستاد روابط‌ بین‌الملل دانشگاه اوپن در ادامه با اشاره به دیدار روحانی با آیت‌الله سیستانی گفت: این دیدار بسیار مهم و در نوع خود بی‌نظیر بود. روابط قوی ایران و عراق برای صلح و ثبات خاورمیانه ضروری استواستینج در ادامه به اتحاد ایران و عراق اشاره کرد و گفت: سفر روحانی به عراق فرصتی برای تقویت روابط تهران و بغداد است.

اخبار بیشتر