1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
دهمین دروازه قرآن کشور در گلمورتی دلگان احداث خواهد شد

دهمین دروازه قرآن کشور در گلمورتی دلگان احداث خواهد شد

خبرگزاری ایسنا |
فرماندار دلگان گفت: در کنار طیف متنوع طرحهای عمرانی و خدماتی شهرداری‌های گلمورتی و چگردک دلگان که به همت شهرداران دو شهر و شوراهای اسلامی شهرهای مذکور و از محل اعتبارات استانی و متوازن منطقه‌ای و همچنین مالیات بر ارزش افزوده و ... اجرایی شده‌، دهمین دروازه قرآن کشور به شیوه‌ای کاملا سنتی و فاخر طراحی، تامین اعتبار و ان شاءالله همزمان با سالروز ولادت امام علی ع کلنگ زنی خواهد شد.

مجتبی شجاعی در گفت و گو با ایسنا- با اشاره به افزایش رشد اعتبارات عمرانی دلگان در بودجه ۹۷ و بالاخص در حوزه عمران شهری و حمایتهای بی دریغ استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی بیان کرد: عملکرد شهرداریهای دلگان نمونه‌ای از عزم و اراده جهادی، تعامل، وحدت رویه و بهره وری در منابع اعتباری بوده که منجر به تحولات در سیمای شهری و افزایش رضایتمندی مردمی شده است که نمونه آن حجم گسترده زیرسازی و آسفالت معابر، احداث بلوار‌ها و روشنایی آنها، نصب المان‌ها و پیاده روسازی و غیره بوده و رویکرد فرمانداری شهرستان نیز توسعه متوازن شهری و روستایی و توجه به سیمای زیبای شهری و روستایی بوده‌، لذا در سال آتی نیز اعتبارات دو شهرداری گلمورتی و چگردک در کمیته برنامه ریزی تقویت خواهد شد.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

شجاعی افزود: هیچ شاخصی در ارزیابی عملکرد مدیران، مناسب‌تر از رضایتمندی مردم فهیم شهرستان از مدیران نیست که الحمدلله مدیران شهرستان، شهرداران و … در این مسیر موفق بوده‌اند و البته باید تلاش کنند در سال ۹۸ گامهای بلندتر و محکم‌تری بار در ارتقاء خدمت رسانی بردارند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

کنایه «امین حیایی» به «پرویز پرستویی» درباره تحریم صدا و سیما

مهرمهر1 روز قبل
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، طهمورث ساجدی، زبانشناس و استاد زبان و ادبیات فرانسه، شب گذشته بدون سابقه قبلی ابتلا به بیماری خاصی درگذشت. وی متولد ۱۳۳۰ در انزلی بود و در دانشگاه پل والری شهر «مون پلیه» فرانسه در رشته زبان و ادبیات فرانسه تحصیل و دکترای خود را در رشته ادبیات تطبیقی در سال ۱۳۶۶ به پایان برد. از آثار ساجدی می‌توان به کتاب از ادبیات تطبیقی تا نقد ادبی، ادبیات تطبیقی، ایران شناسی و خاور شناسی، تاریخ ایرانشناسی در فرانسه تحلیلی از دستاوردهای پژوهشی تا سالهای اخیر و … اشاره کرد. ساجدی از اوایل دهه ۸۰ در گروه زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه تهران مشغول تدریس بود و با ایرانشناسان و نیز انجمن ادبیات تطبیقی ایران همکاری داشت. فراهنگ**۹۲۱۱**۱۷۵۱**۹۱۹۸انتهای پیام /*
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: نظر به اینکه مقرر است ساعت رسمی کشور از ساعت ۲۴ امشب یکم فروردین ماه ۱۳۹۸ یک ساعت به جلو کشیده شود لازم است مسافران پروازهای داخلی و خارجی ضمن تنظیم ساعت خود با ساعت رسمی کشور برنامه‌های خود را براساس زمان درج شده در بلیت‌های هواپیماها انجام داده و در فرودگاه‌ها حضور یافته واز پروازها جانمانند. بعضا مشاهده شده که مسافران به دلیل غفلت از زمان انجام پروازها یکساعت دیرتر به فرودگاه مراجعه کرده و از پروازها جا مانده‌اند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
فردا و در سالروز رحلت حضرت زینب (س) سینماهای سراسر کشور تعطیل است. به گزارش فارس، طبق اعلام شورای صنفی نمایش، فردا (جمعه ۲ فروردین) به مناسبت رحلت حضرت زینب کبری (س) سینماهای سراسر کشور تا عصر تعطیل است. سالن‌‌های سینما از ساعت ۱۷ بازگشایی می‌شوند و فعالیت خود را از سر می‌گیرند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه اطاع رسانی مقام معظم رهبری شرایط صحت اعتکاف را بدین شرح اعلام کرد: سوال ۱: شرایط صحت اعتکاف عبارت است از:۱- عقل۲- نیت۳- روزه۴- توقف حداقل سه روز در مسجد۵- اعتکاف در یکی از مساجد چهارگانه باشد، هرچند اعتکاف در غیر از مساجد چهارگانه* (اعم از جامع و غیر آن) به قصد رجاء مطلوبیت (به امید این‌که مطلوب خداوند باشد) مانعی ندارد. ۶- بنابر احتیاط واجب اعتکاف زن بدون اذن شوهر صحیح نیست، همچنین اعتکاف فرزند بدون اذن پدر و مادر اگر موجب اذیت آنان شود صحیح نیست، هر چند بنابر احتیاط مستحب، به طور مطلق اذن والدین معتبر است. * مسجد الحرام، مسجد النبی (صلی الله علیه وآله وسلم)، مسجد کوفه و مسجد بصرهاعتکاف در حیاط مسجدسوال ۲: اعتکاف در حیاط مسجد چه حکمی دارد؟ جواب: اگر حیاط جز مسجد نباشد، اعتکاف صحیح نیست. اعتکاف در پشت بام مسجدسوال ۳: آیا پشت بام مسجد تابع مسجد است یا بستگی به وقف کننده دارد؟ جواب: پشت بام مسجد در حکم مسجد است مگر این‌که احراز شود که هنگام وقف مسجد، پشت بام از وقف خارج شده است. پخش موسیقی در مسجدسوال ۸: پخش موسیقی در مسجد چه حکمی دارد؟ جواب: واضح است که مسجد جایگاه شرعی خاصی دارد، لذا اگر پخش موسیقی در آن منافی با حرمت مسجد باشد، حرام است، حتی اگر موسیقی غیر لهوی باشد.

اخبار بیشتر