1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

توضحیات دادستان تهران در رابطه با محکومیت یک نماینده مجلس

خبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- دادستان تهران در برنامه پارکشهر رادیو تهران به سئوالات مطروحه در رابطه با پرونده‌های قضایی پاسخ داد.توضحیات دادستان تهران در رابطه با محکومیت یک نماینده مجلس - 0

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، جعفری دولت آبادی دادستان تهران در برنامه پارکشهر رادیو تهران به سئوالات مطروحه در رابطه با پرونده‌های قضایی پاسخ داد.

وی با تبریک میلاد امام جواد (ع) در پاسخ به سئوالی در مورد محکومیت یکی از نمایندگان مجلس گفت: دادستانی تهران گزارش مبسوطی برای هیات نظارت مجلس ارسال کرد. پرونده جدید این فرد به دادگاه رفت و دادگاه در یک بخشی نپذیرفت و در بخشی پذیرفت ولی چون مرتبط با مسایل اخلاقی است و قطعی نیست و قابل اعتراض است اعلام آن اشکال دارد.

دادستان تهران ادامه داد: گزارش پرونده فعلی و پرونده‌های سابق را برای هیات نظارت مجلس ارسال کردیم و باید صبر کنیم تا حکم قطعی شود.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی براینکه مصونیتی که نمایندگان مجلس دارند آیا مانع از اجرای حکم در مورد این فرد خواهد شد، گفت: اساسا همه افراد در برابر قانون مساوی هستند ولی قانون اساسی در مورد نمایندگان مجلس هنگام ایراد نطق‌های در مجلس و رای دادن به اقدامات مصونیت قائل شده و نمی‌توانیم کسی را برای رایی که داده است تعقیب کنیم اما در مورد اینکه جرمی مرتکب شود هیچ مصونیتی وجود ندارد کمااینکه در مورد اخیر هم دادگاه به قضیه ورود کرد.

دادستان تهران در بخشی از اظهاراتش اعلام کرد: فروش اقلام اساسی مثل گوشت و مرغ و لبنیات مازاد بر قیمت‌های مصوب اگر به نحو کلان و انبوه باشد اخلال در نظام اقتصادی محسوب می‌شود.

جعفری دولت آبادی با اشاره به تشکیل کمیته مقابله با گرانفروشی گفت: در بخش نظارت به دستگاه‌ها کمک زیادی از سوی قوه قضاییه صورت گرفت.

دادستان تهران تاکید کرد: باید در مقابل اجرای تصمیمات محکم ایستاد.

وی با اشاره به استقرار کشیک نوروزی در ایام نوروز، آخرین وضعیت پرونده‌های رسیدگی شده در شعب ویژه را تشریح کرد و ادامه داد: امروز این شعب ویژه باعث شده که اقدامات بسیار خوبی ارائه کنیم و در این هشت ماهه گذشته، ١٨١ نفر بازداشتى داشتیم، ٨٤٩ نفر ممنوع الخروج شدند، ٢٤٤ فقره کیفرخواست صادر شده است.

وى ادامه داد: در حوزه کاغذ پنج پرونده، در مورد خودرو ٢٤ پرونده، در تلفن همراه ٤٢ پرونده، در پتروشیمى ٤٢ پرونده، گوشت هفت پرونده و در سکه سه پرونده و همچنین تعدادی پرونده نیز در حوزه ارز تشکیل شده که جمع آن‌ها ۵۶۳ مورد است.

دادستان تهران در خصوص تعداد بازداشتى‌ها در پرونده هاى مذکور گفت: در خصوص گوشت چهار نفر، در خصوص ارز ٢٩ نفر، در پتروشیمى ١٨ نفر، در لاستیک چهار نفر که در مجموع ۱۸۵۰ نفر در این هشت ماه به دادستانی احضار شدند.

وی خاطرنشان کرد: تا امروز احکام ۱۵۰ نفر اجرا شده است.

جعفری دولت آبادی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده حادثه دانشگاه علوم تحقیقات بیان داشت: این پرونده منجر به صدور کیفرخواست شده است و باید منتظر رای دادگاه باشیم و چون هنوز در مرحله اتهام است از اعلام اسامی متهمان معذور هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با دادستان تهران، قوه قضاییه، حقوق عامه و جعفری دولت آبادی از تلگرام

رئیسی رییس جدید قوه قضاییه:

دستگاه قضایی در برابر تجاوز به حقوق عامه، ساکت نخواهد بود/عصرایران


🔻دادستان تهران: خرید و فروش ارز در معابر جرم است

🔹عباس جعفری دولت آبادی گفته یک بار دیگر به کسانی که در معابر به خرید و فروش ارز اقدام می‌کنند، هشدار می‌دهم.

🔹او افزود: خرید و فروش ارز در معابر جرم است و این معاملات باید در سیستم بانکی و موسسات معتبری انجام شود که بانک مرکزی اعلام می‌کند.

🔹دادستان تهران اضافه کرد: کسانی که در حال حاضر محکوم شده‌اند یا دستگاه کارتخوان (POS‌) در خیابان به همراه داشته‌اند یا مقادیر بسیار زیادی ارز از آنها کشف شده است. /ایرنا


🔻دادستان تهران: رسانه‌ها در مبارزه با فساد با ما همکاری کنند

🔹جعفری دولت آبادی در حاشیه سومین جلسه کمیته مبارزه با گرانفروشی با تاکید بر ضرورت ارائه اسناد و مدارک برای مبارزه با فساد، گفت: مجددا اعلام می‌کنم که ما اساسا داوطلب هستیم که رسانه‌ها در مبارزه با فساد با ما همکاری کنند؛ یعنی منافذ فساد را بگویند و مفسدین بزرگ را معرفی کنند. /ایسنا

جزییات بیشتر:


دادستان تهران: خرید و فروش ارز در معابر جرم است/ ۶۰ دلال ارز در زندان هستند

جعفری دولت آبادی:

🔹خرید و فروش ارز در معابر جرم است و این معاملات باید در سیستم بانکی و موسسات معتبری انجام شود که بانک مرکزی اعلام می‌کند.

🔹کسانی که در حال حاضر محکوم شده‌اند یا دستگاه کارتخوان (POS‌) در خیابان به همراه داشته‌اند یا مقادیر بسیار زیادی ارز از آنها کشف شده است.

🔹در این زمینه ۱۵ طرح عملیاتی برای جمع‌آوری دلالان اجرا شده است و برای دلالان ارزی تاکنون ۸۰ کیفرخواست صادر شده است و ۶۰ نفر به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور در زندان تحمل حبس می‌کنند.


🔶 توصیه دادستان تهران به مردم: برای کاهش سرقت طلا و پول‌‌ خود را به بانک‌‌ها بسپارید

دادستان تهران در سخنانی درباره تشکیل نخستین دادسرای ویژه سرقت، در پاسخ پرسشی درباره افزایش سرقت طلا و پول نقد و برنامه دادستانی برای برخورد با آگهی‌های فروش فلزیاب گفت: «بارها گفته‌ایم که مردم نباید پول نقد و دلار را در خانه‎هایشان نگهداری کنند.»

به گزارش خبرگزاری مهر عباس جعفری دولت آبادی تاکید کرد که یکی از ارکان مبارزه با سرقت، پیشگیری است. او در ادامه با اشاره به این که ردیابی وجوه سرقت‌رفته دشوار است از مردم خواست حرف دادستان شهر را بپذیرند و پول‌هایشان را به بانک‌ها بسپارند.

https: //bit. ly/۲V۸k۴Bj

📌 خبرهای مهم روز را با دویچه‌وله در اینجا دنبال کنید:

https: //bit. ly/۲tqjDqf


✅ درباره پرونده بازرگانی پتروشیمی / اختلاس بود، نبود؟

دادستان تهران: این پرونده بخش مفتوحی دارد، که در حال انجام تحقیقات هستیم

کار مجرمانه بود؛ برخلاف اعلام روزنامه‌‌ها اختلاسی در کار نیست

جعفری دولت آبادی گفت: حجم مالی این پرونده بزرگ بوده است، اما اطاله دادرسی عمدی در این پرونده وجود نداشته است و …


نظرها

در ادامه بخوانید

ماجرای حیوان عجیبی که در شوش دیده شد +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، فیلمی از یک حیوان عجیب و شبیه به گونه کفتار در فضای مجازی منتشر شد و شایعه شد که این حیوان در مزارع نیشکر هفت‌تپه دیده شده است. فیروز حاج کلی رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست شوش صبح امروز اظهار کرد: تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مربوط به گونه‌ای گرگ یال‌دار است که مربوط به کشور آرژانتین است و این گونه از گرگ در کشور ایران وجود ندارد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴حاج کلی گفت: محیط اطراف این تصویر مزارع نیشکر است ولی مربوط به شهرستان شوش نیست.

ویدیو - عبور هولناک سیل از رودخانه خشک شیراز

همشهریهمشهری12 ساعت قبل

تهران؛ آماده باران | خسارتی گزارش نشد

همشهریهمشهری6 ساعت قبل

لحظه باز شدن سه دریچه‌ی اضطراری تخلیه آب سد دز پس از حدود ۵۰ سال برای تخلیه فوری آب سد+فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
دریچه‌های اضطراری سد دز در اوایل دهه ۴۰ باز شده بودند قطر دریچه‌ها ۱۴ متر و هر یک از آنها قادر به تخلیه ۳۰۰۰ متر مکعب آب در ثانیه هستند.

سعدیه شیراز غرق در آب+ فیلم

خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل

اخبار بیشتر