1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
ثبت نام ۷۰۰۰ گیلانی برای حضور در مراسم معنوی اعتکاف

ثبت نام ۷۰۰۰ گیلانی برای حضور در مراسم معنوی اعتکاف

خبرگزاری مهر |
رشت- مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به آماده سازی ۹۰ مسجد برای برگزاری مراسم اعتکاف در این استان از ثبت نام ۷ هزار نفر تاکنون خبر داد.

حجت‌السلام جمال یاری با خبرنگار مهر با بیان اینکه سنت حسنه اعتکاف از محسنات دین ما است، اظهار کرد: شرکت کردن در مراسم اعتکاف دست یافتن به توفیق الهی برای آماده شدن در ماه مهمانی خدا است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان آئین معنوی اعتکاف را از سنت‌های انبیا دانست و افزود: اصل اعتکاف در ماه مبارک رمضان است، پیامبر اکرم (ص) در دهه آخر ماه مبارک رمضان معتکف شدند و این فرهنگ و سنت از گذشته تاکنون حفظ شده است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم معنوی اعتکاف یکی از آثار و برکات پیروزی انقلاب اسلامی است، گفت: اعتکاف همواره مورد تاکید پیامبر اسلام (ص) بود و خوشبختانه این مراسم معنوی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مورد توجه جدی مؤمنان به ویژه جوانان واقع شده است و هر ساله نسبت به سال قبل پرشورتر و با معرفت بیشتر برگزار می‌شود.

حجت السلام یاری با بیان اینکه اعتکاف در ماه رجب سبب روشن شدن باطن انسان می‌شود، تصریح کرد: اعتکاف فرصت بزرگی است که بتوانیم زنگارها و سیاهی‌ها را از دل پاک کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به تقارن مراسم معنوی اعتکاف با شروع فصل بهار، بیان کرد: همانگونه که در بهار شاهد دگرگونی طبیعت هستیم و زمین سرد و سخت به طبیعتی زیبا تبدیل می‌شود اعتکاف هم اگر به درستی انجام شود سبب دگرگونی در انسان خواهد شد.

حجت السلام یاری با بیان اینکه امسال از ابتدای آغاز ثبت نام برای حضور در این مراسم معنوی تاکنون حدود ۷۰۰۰ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند، افزود: ۹۰ مسجد در استان گیلان برای برگزاری مراسم اعتکاف آماده شده است.

وی گفت: ترویج مسائل شرعی و دینی، احکام، محفل انس با قرآن و برگزاری جلسات معرفتی از مسائل مهم و حائز اهمیتی است که در مراسم پرشور اعتکاف انجام می‌شود.

گفتنی است مراسم اعتکاف به مدت ۳ روز از صبح روز ۱۳ رجب مصادف با ۲۹ اسفند شروع و تا غروب ۱۵ رجب مصادف با ۲ فروردین ۹۸ به پایان می‌رسد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با جمال یاری، آیین اعتکاف و تبلیغات اسلامی گیلان از تلگرام

✋سلام و اینجا روزآروزه و ما مهم‌ترین اخبار بیست‌وچهارم اسفند ۱۳۹۷رو دستچین کردیم تا شاید به‌کارتان بیاید که بدانید #در_مملکت_چه_خبر_بود و #دنیا_دست_کی_بود؟

▪️شمار کشته‌شدگان در حمله‌ها به دو مسجد مسلمانان نیوزلند، به ۴۹نفر رسید و بیش‌از ۴۰تن هم در این حملات زخمی‌ شده‌‌اند.

▫️رئیس‌‌جمهور و رئیس‌مجلس و وزیرامورخارجی ایران هم در نامه‌هایی به همتایان نیوزلندی‌شان از این‌که به مسلمانان در این کشور حمله‌شده، انتقاد کردند.

▪️محمدی‌‌گلپایگانی، رئیس دفتر رهبرانقلاب در یک سخنرانی گفت که پیش‌از انقلاب حتی ۲۰نفر هم در نمازجمعه‌ها شرکت نمی‌کردند و آیین اعتکاف در مسجدها معنایی نداشت ولی به برکت انقلاب این مشکلات حل شد.

▪️دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه، نزدیک به مخالفان دولت اسد، اعلام کرد که در جریان جنگ داخلی هشت‌ساله این کشور بیش‌از ۳۷۰هزارنفر، از جمله ۱۱۲هزارنفر غیرنظامی جان باخته‌اند.

⚽️ در لیگ‌برتر فوتبال، سپاهان در یک بازی حساس در اهواز به دیدار فولاد خوزستان رفت و ۱ به ۱ با این تیم مساوی کرد و با یک‌بازی کم‌تر از تراکتورسازی، در جای دوم جدول ایستاد.

▫️امروز ماشین‌سازی تبریز، هم توانست یک تیم جنوبی‌دیگر، پارس جم‌جنوبی را با یک‌گل شکست دهد و با این تیم که در آغاز لیگ، مدعی قهرمانی بود، هم امتیاز شود.


نظرها

اخبار بیشتر