1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اقتصادی

استراحت یک روزه در بازار ارز بین بانکی+جدول

خبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- نرخ انواع ارز در بازار بین بانکی به واسطه تعطیلات آخر هفته میلادی بدون تغییر نسبت به روز گذشته از سوی بانک مرکزی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، ارزش ۴۷ ارز بین بانکی در حالی از سوی بانک مرکزی اعلام شد که به واسطه تعطیلی آخر هفته میلادی نرخ ارز ثابت بوده است.

استراحت یک روزه در بازار ارز بین بانکی+جدول - 1

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

استراحت یک روزه در بازار ارز بین بانکی+جدول - 4

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با ارز بین بانکی، دلار، استراحت، ثبات و بانک مرکزی از تلگرام

کارشناس اقتصادی؛

سیاست‌های بانک مرکزی ثبات در بازار ارز ایجاد کرد

غلام سوری تغییرات ثبات در بازار ارز را معلول دخالت بانک مرکزی دانست و عنوان کرد: بخشی از افزایش قیمت‌ها به دلیل حباب اقتصادی و جو روانی ایجاد شده توسط رسانه‌ای بیگانه اتفاق افتاد.

این کارشناس اقتصادی در خصوص کنترل بازار ارز افزود: در بازار قیمت‌ها کاهش پیدا کرده و این برای بازار ارز اتفاق خوبی محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت‌ها ناشی از حباب اقتصادی بوده، ادامه داد: بنیان‌های اقتصادی ما نشان نمی‌دهد که ارزش پول ما تا این اندازه ضعیف شده باشد و بیشتر افزایش قیمت‌ها به دلیل حباب، فعالیت گسترده دلالان و جو روانی اتفاق افتاد.

سوری همچنین تعدیل قیمت‌ها را در گرو بکارگیری سیاست‌های صحیح دولت دانست و خاطر نشان کرد: اگر دولت سیاست‌های مناسبی به کار گیرد می‌تواند قیمت دلار را حفظ کند.


عضو اتاق بازرگانی ایران؛

برنامه ریزی دولت برای پایداری نرخ‌ها در بازار ارز

یک عضو اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اقدامات اخیر بانک مرکزی، گفت: تقاضای بخش خصوصی حفظ آرامش فعلی و ثبات بازار ارز است ضمن اینکه دولت برای پایداری نرخ‌ها برنامه ریزی کند.

ابوالفضل روغنی با اشاره به دوره جدید ریاست بانک مرکزی و تحولات پس از آن، گفت: در دوره جدید بانک مرکزی، از روش‌ها و بسته‌های ارزی متفاوتی استفاده شد و با وجود اینکه در برهه‌ای از زمان شاهد اوج گیری و افزایش یکباره قیمت ارز در بازار بودیم، اکنون بازار از ثبات و آرامشی مثبت برخوردار است.

وی ادامه داد: اکنون در بازار آرامش وجود دارد اما نکته مهم، برنامه ریزی دولت و بانک مرکزی برای حفظ این ثبات و چگونگی پایداری نرخ‌ها در بازار است.

این عضو اتاق بازرگانی ایران بر لزوم شفافیت تاکید کرد و افزود: پیشنهاد بخش خصوصی، اقدام دولت در جهت شفاف سازی بازار ارز با تک نرخی کردن ارز است که شاید در زمان اجرا تورمی ایجاد کند اما دولت باید این جراحی بزرگ را بپذیرد.

روغنی درباره ارزهای خانگی نیز گفت: دولت و بانک مرکزی باید از تمام توان خود برای جلب اعتماد مردم استفاده کنند زیرا ارقام ۲۰ یا ۳۰ میلیارد دلار ارز خانگی، عدد بسیار بزرگی است که نیاز به رسیدگی و اعتماد سازی مردم دارد و بازگرداندن آن به بازار و بخش تولید و صنعت کشور دارد.


عضو اتاق بازرگانی تهران؛

حضور بانک مرکزی در بازار موجب ثبات می‌شود

عضو اتاق بازرگانی تهران در خصوص سیاست دخالت بانک مرکزی در بازار ارز را تایید کرد و گفت: حضور بانک مرکزی در بازار و استفاده از ابزارهای قانونی توسط این نهاد پولی موجب کاهش قیمت و ثبات در بازار خواهد شد.

رضا حمزه لو با اشاره به خرید و فروش ارز در بازار ارز و تاثیر ان بر قیمت‌ها گفت: دو الی پنج درصد نیازهایی که در بازار ارز به صورت آزاد خرید و فروش می‌شود بر قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد و همین چند درصد موجب افزایش قیمت ارز شد.

وی افزود: متاسفانه این چند درصد محدود به شدت بر زندگی و سفره مردم تاثیرگذار است بر این اساس سیاست بانک مرکزی در ورود به بازار ارز و تنظیم قیمت جز وظایف این نهاد سیاتگذار است و باید این موضوع همچنان در دستور کار باشد.

این عضو اتاق بازرگانی در خصوص پیش بینی اوضاع اقتصادی کشور گفت: اوضاع اقتصادی وابسته به سیاست‌های بانک مرکزی و دولت است، اگر بانک مرکزی در جهت کنترل و نظارت همچنان حضور داشته باشد قطعا قیمت ارز با توجه به ذخایر کافی که در اختیار دولت است کاهش خواهد یافت و بازار کسب و کار پایدار و با ثبات می‌شود.


دخالت مثبت بانک مرکزی در روند کاهش قیمت‌ها مشهود است

مجیدرضا حریری فعال اقتصادی اتاق بازرگانی ایران، دخالت مثبت بانک مرکزی در روند کاهش قیمت‌ها را مشهود عنوان کرد.

عضو اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه حفظ ارزش پول ملی جزو سرفصل‌ها و در راس وظایف بانک مرکزی است، گفت: خوشبختانه التهابات جامعه از صعودی به نزولی تغییر کرده و بانک مرکزی در این زمینه نقش مثبتی ایفا کرده است.

وی با تاکید بر اینکه طی یک دهه اخیر، بانک مرکزی در حیطه تاثیرگذاری بر تصمیمات ارزی ضعیف عمل می‌کرد، افزود: در این چندماه با تغییر رییس کل بانک مرکزی وضعیت نظام بانکی نیز ارتقا یافته است. دکتر همتی تضامین قانونی و عرفی را از سران سه قوه گرفته‌اند تا بدون نگرانی از عواقب بعدی، دخالت‌های لازم بانک مرکزی را در بازار شروع کنند بر این اساس دخالت مثبت بانک مرکزی در روند کاهش قیمت‌ها مشهود است.

حریری در پایان اظهار داشت: بر اساس منابع اقتصادی و پتانسیل‌ها به نظر نمی‌رسد ارزش پول ملی ما در مقابل دلار تا این حد بی ارزش شده و قیمت‌ها خیلی فراتر از واقعیت بالا رفته بود. قطعا در شرایط ثبات اقتصادی قیمت‌ها به سمت پایین میل می‌کند.


♨️ همتی (رییس کل بانک مرکزی) در اینستاگرام:

🔹برای بانک مرکزی در کنار تقویت پول ملی، ثبات در بازار و ممانعت از نوسان مهم است، اما این بدان مفهوم نیست که از کاهش نرخ ممانعت کرده یا در پی افزایش آن باشیم.

🔹نرخ فعلی به هیچ وجه قیمت ذاتی دلار نیست و برای تعدیل آن برنامه داریم.

====


🔶 ادغام پنج بانک در بانک سپه

بانک مرکزی ایران در اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد: «با هدف متمرکز کردن و توانمندی و ظرفیت بانک‌های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر در قالب یک بانک واحد باثبات در بانک سپه ادغام می‌شوند.»

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این اقدام «گامی مهم در راستای حفظ ثبات و سلامت نظامی بانکی» نامیده و بانک مرکزی خواستار «همراهی در اجرای آن» شده است.


نظرها

در ادامه بخوانید

استان‌هایی که امروز در انتظار سیل هستند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل

سیل در دزفول +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱۳۱۶٫۱۱ دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۳ درصد افزایش، در ۱۳۱۵٫۸۰ دلار ایستاد. وی از کاهش قیمت دام زنده در بازار خبرداد و گفت: هم اکنون هر کیلو دام زنده با نرخ ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان در میادین عرضه می‌شود. بهای معاملات آتی نفت برنت ۴۷ سنت یا معادل ۰٫۷ درصد کاهش یافت و به ۶۶٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۲ سنت یا معادل ۰٫۹ درصد کاهش یافت و به ۵۸٫۵۲ دلار در هر بشکه رسید.

هفت سنگ نوروزی؛ بازی‌های داستانی

38+
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
الفالف13 ساعت قبل
سامانه ارزیابی هوشمند کیلیدتعیین قیمت ملک در گذشته بیشتر بر اساس تجربه، قیمت فروش خانه‌های مشابه و البته نظر و رای مشاوران املاک صورت می‌گرفت. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چه مزیتی دارد؟ ‌همانطور که گفته شد برای ارزیابی قیمت خانه شما و یا خرید آپارتمان در تهران و یا شهرهای دیگر اولین گام تعیین و یا اطلاع از قیمت ملک مورد نظر است. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چگونه کار می‌کند؟ کار کردن با سامانه ارزیابی هوشمند کیلید بسیار ساده و راحت است. سامانه هوشمند کیلید نیز که با هدف تخمین قیمت مسکن ایجاد شده، با یک دقت مشخصی قیمت مسکن را تخمین می‎زند. بازه‎ی ارزیابی قیمت حدود کمترین و بیشترین قیمت هر مترمربع آن خانه را نمایش می‎دهد و در کنار آن، درصد اطمینان ارزیابی نشانگر کیفیت تخمین آن خانه است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، باتوجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور امروز و فردا در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش باران و برف (در ارتفاعات) خواهیم داشت. طی امروز و فردا در جاده‌های کوهستانی این استان‌ها لغزندگی، کولاک برف، کاهش دید و کندی تردد روی خواهد داد. ضمن این که در این مناطق ۴ تا ۶ درجه هوا سردتر می‌شود. در اثر بارندگی و ذوب برف وقوع سیلاب در استان‌های لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، جنوب آذربایجان غربی پیش بینی شده است. اواخر روز شنبه هفته آینده سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود و مجددا از اواخر وقت یکشنبه ۱۱ فروردین سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود.

اخبار بیشتر