شماره ۹۶ فصلنامه علمی پژوهشی «فقه» منتشر شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
شماره ۹۶ فصلنامه علمی پژوهشی «فقه» منتشر شد

شماره ۹۶ فصلنامه علمی پژوهشی «فقه» منتشر شد

مهرخبرگزاری مهر |
شماره ۹۶ فصلنامه علمی پژوهشی «فقه»، به همت پژوهشکده فقه و حقوق و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نودوششمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی «فقه» مربوط به زمستان ۱۳۹۷ منتشر و مقالات این شماره بر روی سامانه این نشریه به آدرس http:jf.isca.ac.ir نمایه شد.

مقالات چاپ شده در این شماره همراه نام نویسندگان عبارت از:

تطبیقات فقهی شرط موافقت با امتنان در اجرای برائت شرعی» نوشته محمدعلی خادمی کوشا؛

«ضرورت ایجاد آنتولوژی فقه برای مدیریت اطلاعات فقهی در فضای دیجیتال» اثر حسین حسن‌زاده؛

«شهادت به ملکیت با استناد به امارۀ ید» به قلم سیداحمد میرحسینی نیری، محمد ادیبی‌مهر و سیدهادی هاشمی‌مجد؛

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

«نقش شئون معصوم در تعیین موضوع» نوشته سیدمحمدرضی آصف آگاه (اشکوری)؛

«اجرای علنی حدود از نظر فقه و قانون» اثر اسماعیل آقابابائی بنی؛

«بررسی اشکالات واردشده بر تأسیس و استفاده از بانک شیر مادر و پاسخ به آنها از نگاه فقه شیعه و عامه» نوشته سیدمحمود موسوی خراسانی؛

«بررسی فقهی شهادت ثالثه با تمرکز بر جنبۀ شعاری آن» اثر محمدجواد دانیالی و حسن دوست‌محمدی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شاهکاری کلاسیک از جاز به نام اصفهان+ فیلم

ایمناایمنا18 ساعت قبل
با فراگیر شدن موسیقی جاز در سراسر دنیا این سبک تاثیر زیادی بر موسیقی ملل گذاشت. آشنایی ایرانیان با جاز نیز از دهه ۴۰ آغاز شد و برای اولین بار خواننده‌ای به نام آلفرد لازاریان بود که اولین قطعه جاز را به نام «ونوس» روانه بازار کرد. قطعه اصفهان و آگرا همواره به عنوان شاهکارهای مشترک این دو هنرمند بزرگ تاریخ جاز شناخته می‌شود. «اصفهان» در محافل موسیقی جاز به عنوان یک شاهکار از «استاندارد جاز» شناخته می‌شود. هر کسی که علاقه به این سبک از موسیقی داشته باشد حتما نام الینگتون و قطعه اصفهان آن را شنیده است.
مهرمهر13 ساعت قبل
با حمایت استاندار گلستان، باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد. وی ادامه داد: در محدوده حریم در نظر گرفته شده برای جنگل‌های هیرکانی، دامسراهایی وجود دارند که قرار است جابجا شوند. موضوع تجهیز پایگاه‌های جنگل هیرکانی، یکی از مواردی است که بعد از ثبت جهانی بسیار اهمیت دارد. همچنین طرح کلی گردشگری برای ساماندهی و کنترل گردشگری انبوه در پرونده جنگل‌های هیرکانی آمده است که باید با دقت به اجرا برسد. معاون میراث فرهنگی کشور گفت: در نظر داریم تا یک روز از تقویم به نام روز جنگل‌های هیرکانی نامگذاری شود.

مشاهیر دانشگاه صدا وسیما از زبان رئیس دانشگاه

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
حسین شهبازی گفت: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشاندهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات صبح امروز (۳۱ تیر) به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها است. او با بیان اینکه با تغییر شرایط جوی تا بعد ازظهر برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه انتظار می‌رود، ادامه داد: از این رو در برخی ساعات احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق وجود دارد. شهبازی افزود: با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق در بعضی ساعات امروز (۳۱ تیر) وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد. او با اشاره به اینکه به‌تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی امروز و تداوم آن تا فردا (۱ مرداد)، در برخی ساعات صبح شرایط برای افزایش موقتی آلاینده‌ها فراهم می‌شود، گفت: همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی تا بعد ازظهر برای برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد انتظار می‌رود. شهبازی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۷۴ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۶۸ همچنان در شرایط سالم است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| خانه هنرمندان ایران پس از سپری نمودن ایام کاری فشرده، تعطیلات تابستانی خود را از ۵ مرداد آغاز نموده و تا ۱۲ مرداد نیز ادامه خواهد داشت. بر این اساس تمامی واحدهای خانه هنرمندان ایران، به استثنای تماشاخانه استاد انتظامی و برنامه نمایش فیلم‌های گروه سینمایی هنر و تجربه، در روزهای مذکور تعطیل خواهند بود. فعالیت بخش‌های مختلف خانه هنرمندان ایران از روز یکشنبه ۱۳ مرداد از سر گرفته می‌شود. منبع: ایلنا

کلیپ مدینه آمدم با دل خسته

فارسفارس11 ساعت قبل
خوش به حالت مدینه، که برای همیشه کسانی را در سینه‌ات جای داده‌ای که فلک و فرشتگان خدا خادمین حرمشان هستند. به گزارش خبرگزاری فارس، خوش به حالت مدینه، که برای همیشه کسانی را در سینه‌ات جای داده‌ای که فلک و فرشتگان خدا خادمین حرمشان هستند. مدینه تو گلزار گل‌هایی هستی که همگی عاشقانه به آشیان نور پرواز کردند. عطر گل‌هایت خوشبوترین عطرها، خاکت پاکترین خاک‌ها و شب هایت غریب‌ترین شب هاست. با خود در لحظه آخر سفر به مدینه زمزمه می‌کنیم یا فاطمه زهرا ما می‌رویم در حالی که عقده از دل نگشودیم، دلمان آکنده از غم‌های مدینه است.

نظرها

اخبار بیشتر