1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب

عکس/ اسکی بازی رئیس جمهور فرانسه

خبرگزاری انتخاب |
در حالی که مردم هجدهمین هفته اعتراضی ضد دولتی را برگزار می کردند امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه مشغول اسکی بازی بود.عکس/ اسکی بازی رئیس جمهور فرانسه - 0عکس/ اسکی بازی رئیس جمهور فرانسه - 2عکس/ اسکی بازی رئیس جمهور فرانسه - 4عکس/ اسکی بازی رئیس جمهور فرانسه - 5عکس/ اسکی بازی رئیس جمهور فرانسه - 6

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با امانوئل مکرون، اسکی و فرانسه از تلگرام

اعتراض‌های ضد دولتی به فرودگاه‌های فرانسه رسید

مخالفان تصمیم دولت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، درباره خصوصی سازی فرودگاه‌ها، روز شنبه در فرودگاه 'وارسی' پاریس تجمع کرده و خواستار تجدید نظر در تصمیم دولت شدند. /ایرنا


🔵 اصلاحات در اروپا؛ طرح پیشنهادی کرامپ کارن‌باوئر

رئیس حزب دمکرات مسیحی آلمان با انتشار یادداشتی به طرح اصلاحات جامع امانوئل مکرون واکنش نشان داد. خانم کارن‌باوئر، اتحادیه را نیازمند انعطاف‌پذیری و حذف بوروکراسی می‌داند و پیشنهاد تشکیل یک شورای امنیت اروپایی را می‌دهد.

دولت آلمان در روزهای گذشته نسبت به پیشنهادهای رئیس جمهوری فرانسه برای برون رفت اتحادیه اروپا از بحران خویشتندار مانده بود.


🔵 دعوت امانوئل مکرون از نسرین ستوده برای حضور در گروه هفت

همسر نسرین ستوده دعوتنامه رئیس جمهوری فرانسه برای حضور این وکیل مدافع حقوق بشر در گروه «جی هفت» را منتشر کرد. هم‌زمان ستوده در معرض خطر محکومیت جدیدی با حبس درازمدت قرار دارد.

روز پنجشنبه، ۱۶ اسفند (۷ مارس) رضا خندان، همسر حقوق‌دان در بند نسرین ستوده در فیس‌بوک اعلام کرد که وکیل قانونی سفارت فرانسه در تهران در آستانه‌ روز جهانی زن دعوتنامه‌ امانوئل مکرون برای عضویت ستوده در هیات‌ مشورتی گروه «جی ٧» برای بهبود وضعیت زنان در حوزه‌هایی مانند مبارزه با خشونت علیه زنان، ترویج تحصیل دختران و کارآفرینی زنان را به او تحویل داده است.


🔵 مکرون از نسرین ستوده برای عضویت در شورای مشورتی برابری جنسیتی دعوت کرد

رییس‌جمهوری فرانسه از نسرین ستوده دعوت کرده است، برای بهبود وضعیت زنان به عضویت شورای مشورتی برابری جنسیتی گروه ۷ درآید.

نامه امانوئل مکرون مبنی بر این درخواست از نسرین ستوده را وکیل سفارت فرانسه در تهران به رضا خندان، همسر این وکیل و مدافع حقوق بشر داده است.

شورای مشورتی برابری جنسیتی گروه ٧ در سال ۲۰۱۸ به ریاست دوره‌ای کانادا تشکیل شد. در سال جاری میلادی فرانسه ریاست دوره‌ای گروه ٧ را برعهده دارد.

https: //bit. ly/۲Hj۰۷UE

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید

https: //bit. ly/۲HlMVhH


⭕️ شانزدهمین شنبه اعتراضی جلیقه‌‌زردهای فرانسه

شمار زیادی از جلیقه‌زردهای فرانسه در شانزدهمین شنبه متوالی نیز به خیابان‌ها آمده و به اعتراضات خود ادامه دادند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، صدها نفر در پاریس از طاق نصرت راهپیمایی خود را آغاز کرده و مسافتی ۱۲ کیلومتری را در پایتخت فرانسه پیمودند.

در شهرهای دیگر مانند نانت و بوردو نیز راهپیمایی اعتراضی برگزار شد. تظاهرات جلیقه‌زردها در نوامبر سال گذشته در اعتراض به گران شدن قیمت بنزین آغاز شد، اما بعد سمت و سویی سیاسی پیدا کرد و سیاست‌های دولت امانوئل مکرون را هدف گرفت.

https: //bit. ly/۲GTyCSd

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳ELnW


🔶 هزاران نفر در فرانسه علیه یهودستیزی به خیابان‌ها آمدند

موج گسترده یهود‌ستیزی و اهانت به گورهای یهودیان در فرانسه واکنش مردم و مسئولان فرانسه را در پی داشت. امانوئل مکرون از مقابله جدی با این اقدامات سخن گفت و هزاران نفر از مردم علیه یهودستیزی اقدام به برپایی تظاهرات کردند.

📌 متن کامل خبر را بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳DjAi?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


نظرها

اخبار بیشتر