1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
مردم پاکستان بر کارنامه دولت مهر قبولی زدند

مردم پاکستان بر کارنامه دولت مهر قبولی زدند

خبرگزاری تسنیم |
سازمان تحقیقات و آمار پاکستان پس از یک نظرسنجی بزرگ اعلام کرد: مردم پاکستان عملکرد دولت عمران خان را موفقیت آمیز دانسته‌اند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از داون نیوز، سازمان تحقیقات و آمار پاکستان نظرسنجی جامعی در مورد توفیق کارکرد حزب تحریک انصاف در پاکستان برگزار کرده و نتایج آن را منتشر کرد.

طبق این نظرسنجی ۵۷ درصد شرکت کنندگان عملکرد عمران خان و دولتش را موفقیت آمیز دانستند، از این میزان ۱۷درصد عملکرد دولت را عالی و ۴۰درصد نیز آن را خوب قلمداد کردند.

همچنین ۵۶ درصد مردم پاکستان اعلام کردند: به حکومت عمران خان اعتماد دارند و می‌توانند به آن تکیه کنند.

۴۰ درصد از مردم پاکستان معتقدند که می‌توان ۱ یا ۲ سال به دولت وقت داد تا وعده‌های انتخاباتی خود را اجرایی کند از این تعداد نیز ۲۶ درصد یک سال را زمان مقرر خود دانسته‌اند و ۱۴ درصد عنوان کرده‌اند که می‌توان دو سال به حزب تحریک انصاف زمان داد.

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

در رابطه با مهم‌ترین مشکل پیش روی پاکستان ۳۹ درصد شرکت کنندگان مشکل اقتصادی را مهم‌ترین چالش پیش رو دانسته‌اند و ۱۸ درصد از مردم فقر و ۱۵ درصد نیز بی‌کاری را مهمترین مشکل عنوان کرده‌اند.

۸۴ درصد از مردم پاکستان معتقدند که انتخابات سال ۲۰۱۸ کاملا سالم برگزار شده و نتایج به دست آمده طبق رای مردم بوده است.

طبق اعلام سازمان تحقیقات پاکستان ۳هزار و ۹۹۱ نفر در این نظر سنجی شرکت کردند و آمارگیران با مراجعه به منازل مردم فرم‌های مربوطه را تکمیل کرده‌اند.

به نظر می‌رسد تلاش عمران‌خان برای حل مشکلات اقتصادی کشور و همچنین عملکرد خوب او برای پایان دادن به جنگ با هند میزان محبوبیت او نزد مردم پاکستان را افزایش داده باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

گلستان در سیل، استاندار در خارج کشور!

آخرین خبرآخرین خبر22 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدآخرین خبر/ عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که استاندار گلستان از یک ماه قبل برای رسیدگی به مسایل خانوادگی در خارج از کشور حضور دارد و به همین دلیل در هنگام بروز سیل در این استان نتوانسته شخصا در محل حضور داشته باشد. صحبت‌های او را بشنوید.

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب20 ساعت قبل

ویدیو/ ورود دیرهنگام استاندار معزول گلستان به جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

انتخابانتخاب10 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
در اغاز، وزیر دفاع روسیه، یک روز بعد، وزیر دفاع عراق و رئیس ستاد مشترک نیروهای ملسح ایران، وارد سوریه شدند، و احتمالا در ادامه، هیئت هایی از دیگر دولتهای عربی برای بررسی امکان دعوت از سوریه برای بازگشت به نشست مجمع عربی که قرار است در تونس برگزار شود، به سوریه می‌روند. در اغاز، وزیر دفاع روسیه، یک روز بعد، وزیر دفاع عراق و رئیس ستاد مشترک نیروهای ملسح ایران، وارد سوریه شدند، و احتمالا در ادامه، هیئت هایی از دیگر دولتهای عربی برای بررسی امکان دعوت از سوریه برای بازگشت به نشست مجمع عربی که قرار است در تونس برگزار شود، به سوریه می‌روند. دو قدرت بزرگ که تجهیزات نظامی در اختیار دارند، مانع تکمیل سیطره اسد بر سوریه می‌شوند. طرفی که باید از عقب نشینی احتمالی روسیه از سوریه نگران باشد، اسرائیل است؛ چرا که روسیه را ضمانت مهمی برای جلوگیری از تمرکز ایران بر مرزهای سوریه با اسرائیل بویژه در تپه‌های جولان می‌داند. از سوی دیگر، اسرائیلیها امیدوارند از خروج نیروهای روسیه از سوریه، بعنوان عاملی برای فشار بر ایران استفاده شود، تا این کشور نیز در مورد خارج کردن نیروهای خود از سوریه اقدام کند.
الفالف1 روز قبل
جلال آل احمدرهبر انقلاب همچنین در خصوص ضرورت مقابله با غرب‌زدگی اظهار کردند: «غرب‌زدگی خطر بزرگی است. فهمیدم که ایشان جلال آل احمد است. خداوند او را رحمت کند.» رهبر انقلاب تعابیر کم‌نظیری درباره جلال آل احمد داشته‌اند و او را «جلال آل قلم» توصیف کرده‌اند. دو کتاب «غربزدگی و دست‌های آلوده» جزو قدیمی‌ترین کتاب‌هایی است که از او دیده و داشته‌ام. به گمان من، واردات و تجربیات روز به روز آل‌احمد، کتاب را کامل می‌کرده است.
الفالف23 ساعت قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور و روسای شورای امنیت عالی امنیت ملی اسبق مرتب با کمیسیون جلسه برگزار می‌کردند، گفت: آقای روحانی و شمخانی حاضر به برگزاری جلسه با این کمیسیون نیستند. فلاحت پیشه گفت: بعنوان مثال مجلس شورای اسلامی جایگاهی در نظارت بر هیئت اجرایی برجام ندارد. وی گفت: از سال گذشته که اینجانب ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را بر عهده گرفتم، خیلی تلاش کردیم که اعضای کمیسیون با آقای شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی جلسه‌ای داشته باشند اما وی هیچ وقت دعوت کمیسیون را نپذیرفت. نماینده اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی مقایسه‌ای از ملاقاتهای کمیسیون در مجلس هفتم و هشتم با رئیس جمهور وقت داشت و گفت: در مجلس هفتم کمیسیون با رئیس جمهور دیدار داشت. حتی در همان ایام چندین بار دبیران شورای عالی امنیت ملی درکمیسیون حضور می‌یافتند.

اخبار بیشتر