1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افتصادنیوز
  4. اقتصادی

مروری بر سنگین‌ترین جریمه‌های رانندگی در جهان

خبرگزاری افتصادنیوز |
​اقتصاد نیوز:درباره اولین برگه جریمه صادر شده در جهان اختلاف نظرهایی وجود دارد. در سال ۱۸۹۹ جیکوب جرمن (Jacob German) که به عنوان راننده تاکسی در نیویورک مشغول به کار بود، به دلیل تجاوز از سرعت مجاز ۸ مایل (۱۲.۸ کیلومتر) در ساعت دستگیر و زندانی شد. در آن دوران حداکثر سرعت مجاز در مسیر مستقیم ۸ و در پیچ ها ۴ مایل (۶.۴ کیلومتر) تعیین شده بود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیجیاتو، به گفته افسر پلیس، جیکوب در زمان دستگیری سرعتی برابر با ۱۲ مایل (۱۹٫۳ کیلومتر) داشت. با این حال مشخص نیست که آیا برای او برگه جریمه‌ای نیز صادر شد یا خیر.

ظاهرا اولین جریمه کاغذی در سال ۱۹۰۴ در دیتون اوهایو به فردی به نام هری میرز (Harry Myers) تسلیم شده و از آن تاریخ تاکنون صدور چنین برگه هایی به یکی از اصلی‌ترین راهکارها برای تنبیه رانندگان قانون شکن تبدیل شده است.

کشورهای مختلف برای جریمه کردن رانندگانی که قانون را زیر پا می‌گذارند، مکانیسم‌های متفاوتی را در پیش گرفته‌اند. به عنوان مثال در اکثر مناطق جهان جریمه‌های ثابتی برای تخلفات گوناگون در نظر گرفته شده و فرقی نمی‌کند که فرد متخلف به لحاظ درآمد جزو کدام قشر از جامعه باشد.

مروری بر سنگین‌ترین جریمه‌های رانندگی در جهان - 5

اما در این بین کشورهایی مثل فنلاند هم هستند که مبلغ جریمه‌ها را بر اساس سطح درآمد افراد تعیین کرده‌اند. به عبارت بهتر شهروندانی که سطح درآمد بالاتری دارند، با برگه‌های جریمه سنگین‌تری روبرو می‌شوند.

در مطلب حاضر قصد داریم به بعضی از سنگین‌ترین برگه‌های جریمه صادر شده در نقاط مختلف بپردازیم. اگر این موضوع برایتان جذابیت دارد، دعوت می‌کنیم در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.جریمه بیش از 4 هزار دلاری برای راننده بریتانیایی ب ام و

در سال ۲۰۰۶ تاجری به نام رونالد کلوس (Ronald Klos) که حین حرکت با سرعت ۱۵۶ مایل (۲۵۱ کیلومتر) در ساعت با تلفن همراه خود صحبت می‌کرد، توسط پلیس راهنمایی و رانندگی متوقف شد. به گفته پلیس اسکاتلند این بیشترین سرعتی است که دوربین‌های نظارتی موفق به ثبت آن شده‌اند.

خودرویی آقای کلوس یک دستگاه ب ام و M۳ CSL بود. برای این راننده خاطی برگه‌ای ۳ هزار پوندی (بیش از ۴ هزار دلار) صادر گشته و گواهینامه رانندگی وی به مدت یک سال باطل شد.

مروری بر سنگین‌ترین جریمه‌های رانندگی در جهان - 11

در همان سال مالک یک دستگاه پورشه ۹۱۱ نیز که سرعت خودروی خود را در مسیری عمومی به ۱۷۲ مایل در ساعت (۲۷۶ کیلومتر) رسانده بود، با جریمه‌ای ۸ هزار دلاری روبرو شد. البته ظاهرا به دلیل انجام حرکات خطرناک، پلیس مبلغ جریمه وی را دو برابر کرده بود.جریمه 12 هزار دلاری موتور سوار کانادایی

کانادا معمولا ارقام بالایی را برای تجاوز از سرعت مطمئنه در نظر گرفته و صدور برگه‌های ۱۰۰۰ دلاری چیز عجیبی در این کشور نیست. در سال ۲۰۱۰ یک موتور سوار که پلیس قصد ضبط گواهینامه وی را داشت، مجبور به پرداخت ۱۲ هزار دلار جریمه شد.

مروری بر سنگین‌ترین جریمه‌های رانندگی در جهان - 15

بد نیست اشاره کنیم در ایالت آنتریو مبلغ درج شده روی برگه جریمه تا ۱۰ هزار دلار و در آلبرتا تا ۲۵ هزار دلار می‌رسد. با این حساب اگر روزی قصد رانندگی در این ایالات را داشتید، تمامی عادات مرسوم در ایران را کنار گذاشته و به قانون کاملا احترام بگذارید!جریمه 47 هزار دلاری یک توریست در دبی

در سال ۲۰۱۰ توریست بریتانیایی پس از کرایه یک دستگاه لامبورگینی وارد بزرگراه شیخ زاید شده و بدون توجه به علایم راهنمایی و رانندگی رکورد سرعت ۱۵۰ مایل (۲۴۱ کیلومتر) در ساعت را از خود بر جای گذاشت!

مروری بر سنگین‌ترین جریمه‌های رانندگی در جهان - 19

قانون شکنی‌های چند باره این توریست که تصاویر آن توسط تک تک دوربین‌های این بزرگراه ثبت شده بود، پلیس را مجاب به صدور جریمه ۴۷ هزار دلاری کرد. این توریست نگون بخت ۲۸,۵۸۵ دلار دیگر را صرف خارج کردن لامبورگینی کرایه‌ای از پارکینگ پلیس نمود!برگه جریمه 60 هزار دلاری تاجر فنلاندی

همانگونه که در ابتدا نیز اشاره کردیم، مبلغ جریمه رانندگی در فنلاند بر اساس درآمد هر فرد محاسبه می‌شود تا ثروتمندان با مشاهده ارقام ثابت و کم با خیال راحت اقدام به قانون شکنی نکنند.

آقای ریما کویسلا (Reima Kuisla) از تاجرین متمول فنلاندی است که یکی از سنگین‌ترین برگه‌های جریمه به نام او صادر شده است. جالب اینکه هنگام جریمه شدن سرعت خودروی آقای کویسلا تنها ۱۴ مایل (۲۲ کیلومتر) در ساعت بیشتر از حد مجاز بوده است. او در منطقه مسکونی با حداکثر سرعت مجاز ۵۰ مایل در ساعت، سرعتی برابر با ۶۴ مایل در ساعت داشته است.

مروری بر سنگین‌ترین جریمه‌های رانندگی در جهان - 24

با توجه به درآمد ۷ میلیون دلاری آقای کویسلا، پلیس فنلاند در نهایت برگه‌ای ۵۴ هزار یورویی را تسلیم وی کرده است.

فنلاندی‌ها یک رکورد دیگر نیز دارند. در سال ۲۰۰۲ مدیرعامل شرکت نوکیا با یک برگه ۱۳۰ هزار دلاری روبرو شد. اما با اثبات کاهش حقوق و درآمد خود، مبلغ جریمه را نیز کاهش داد.جریمه 71 هزار دلاری تاجر فنلاندی-سوئدی

خبری: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

سال گذشته تاجری به نام اندرس ویکلوف (Anders Wiklöf) هنگام عزیمت به یک مهمانی با بنتلی خود، در حالی که سرعت مجاز در محدوده‌ای ۵۰ کیلومتر در ساعت بود، با سرعت ۷۱ کیلومتر سرعت توسط پلیس متوقف شد. به موجب این تخلف جریمه‌ای ۷۱ هزار دلاری برای آقای ویکلوف صادر شد.میلیونر بدشانس استرالیایی و مصادره لامبورگینی گالاردو

استرالیایی‌ها قوانین سفت و سختی در رابطه با آنچه که از آن با اصطلاح Hooning (قانون شکنی به شکلی گستاخ آمیز) یاد می‌کنند، دارند. در یکی از موارد این چنینی، طبق قوانین موجود لامبورگینی گالاردوی ۲۰۰ هزار دلاری یک میلیونر استرالیایی مصادره شد.

مروری بر سنگین‌ترین جریمه‌های رانندگی در جهان - 31

اما مساله عجیب اینکه آقای میلیونر خود مسئول قانون شکنی نبوده، بلکه مکانیک کنجکاو با نشستن پشت فرمان خودروی اسپرت وی، به انجام حرکات خطرناک پرداخته و در نهایت با سرعت ۹۹ مایل (۱۵۹ کیلومتر) در ساعت دستگیر شده است. سرعت مجاز در این منطقه برابر با ۴۳ مایل (۶۹ کیلومتر) بوده است.جریمه 217 هزار دلاری مدیر جوان فنلاندی

به طور قطع یقین می‌توان گفت که فنلاند جای مناسبی برای افرادی که به قوانین احترام نمی‌گذارند، نیست. در یکی دیگر از سنگین‌ترین مبالغ جریمه صادر شده، برگه‌ای ۲۱۷ دلاری برای جوانی ۲۷ ساله که میراث دار شرکت بزرگ بسته بندی گوشت است، دیده می‌شود. پلیس این مبلغ را با توجه به درآمد سالانه ۷ میلیون یورویی وی در نظر گرفته است.

مروری بر سنگین‌ترین جریمه‌های رانندگی در جهان - 35

این راننده جوان در جایی که سرعت مجاز ۲۵ مایل (۴۰ کیلومتر) در ساعت بود، ۵۰ مایل (۸۰ کیلومتر) در ساعت سرعت داشت.جریمه 290 هزار دلاری مالک فراری تستاروسا در سوئیس

در کشور سوئیس نیز میزان مبلغ جریمه‌ها بر اساس درآمد اشخاص تعیین می‌شود. پلیس این کشور پس از ثبت تخلف یک میلیونر با فراری تستاروسا و مشاهده درآمد ۲۲ میلیون دلاری اش، برگه جریمه ۲۹۰ هزار دلاری در اختیار او می‌گذارد! این رقم تقریبا دو برابر برگه جریمه‌ای است که در سال ۲۰۰۸ برای راننده یک دستگاه پورشه صادر شده بود.

مروری بر سنگین‌ترین جریمه‌های رانندگی در جهان - 39

جریمه یک میلیون دلاری راننده سوئدی مرسدس

وقتی راننده سوئدی ۳۷ ساله مرسدس AMG SLS مدل ۲۰۱۰ خود را در آلمان تحویل گرفت، شاید فکرش را هم نمی‌کرد که اندکی بعد چند برابر پول پرداختی جریمه خواهد شد.

این راننده وقتی با سرعتی بیش از ۱۲۵ مایل (۲۰۰ کیلومتر) در ساعت مشغول برگشتن به سرزمین مادری خود بود، توسط دوربین‌های سرعت در آلمان شکار شد. از آنجایی که دوربین‌های موجود توانایی تشخیص حداکثر ۲۰۰ کیلومتر در ساعت را دارا بودند، سرعت مالک SLS هنگام تخطی از قانون در جاده‌های آلمان به طور دقیق مشخص نبود.

مروری بر سنگین‌ترین جریمه‌های رانندگی در جهان - 44

نکته جالب اینکه این فرد ذوق زده ظاهرا از آلمان تا زادگاه خود تخت گاز رانده است، چرا که در ادامه پلیس سوئد وی را حین حرکت با سرعت ۱۸۷ مایل (۳۰۰ کیلومتر) در ساعت دستگیر کرده است!

جالب‌تر از همه اینها توجیهی است که مالک SLS برای پلیس سوئد آورده؛ او گفته «فکر می‌کنم سرعت سنج به علت نو بودن خودرو ایراد دارد!» بدون توجه به این توجیه، پلیس برگه‌ای با رقم دقیق ۷۸۹,۵۶۸ یورو (نزدیک به یک میلیون دلار) برای راننده صادر کرده است.مصادره بوگاتی ویرون پسر مدیرعامل شرکت Trust در هلند

در سال ۲۰۱۰ میشل پریدون (Michel Perridon) مدیر شرکت Trust International BV که در زمینه تجهیزات الکترونیک و لوازم جانبی کامپیوتر فعالیت می‌کند، اولین بوگاتی ویرون وارد شده به خاک هلند را به صورت اقساطی برای فرزند خود خریداری کرد.

اما وقتی پسر آقای پریدون در منطقه‌ای در روتردام ۱۰۰ مایل (۱۶۰ کیلومتر) در ساعت سرعت داشت، در دام پلیس افتاد. سرعت مجاز در این منطقه ۵۰ مایل (۸۰ کیلومتر) در ساعت بود.

مروری بر سنگین‌ترین جریمه‌های رانندگی در جهان - 50

هلندی‌ها مجازاتی بسیار سنگین برای رانندگان قانون شکن دارند و آن چیزی نیست جز تصرف و مصادره خودرو. پسر آقای پریدون نیز با این مجازات جریمه شده و سوپر اتومبیل خود را به خاطر ۸۰ کیلومتر سرعت اضافی از دست داد. مشخص نیست که آیا آقای پریدون موفق به بازپس گرفتن بوگاتی ویرون شد یا خیر.

همانطور که مشاهده می‌کنید در کشورهای پیشرفته جرایم سنگینی برای قانون شکنی رانندگان تعیین شده است. نکته مثبت اینکه مبالغ جریمه بر اساس درآمد و وضعیت مالی هر فرد متغیر بوده و اینگونه نیست که برای افراد ثروتمند بازدارنگی لازم را نداشته باشد. مسلما استفاده از چنین مکانیسمی باعث رعایت عدالت بیشتر می‌شود، اما اجرای آن مستلزم شفافیت‌های زیادی است که در هر جایی ممکن نیست.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با خودرو، جریمه و سنگین از تلگرام

🔻خبر خوش پلیس به صاحبان خودروهای توقیف شده

سردار هادیان‌فر رئیس پلیس راهور:

🔹به همکارانم توصیه کرده‌ام اعمال قانون حتما با رعایت ادب، اخلاق و نزاکت باشد، البته به شهروندان نیز توصیه می‌کنم همواره به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس توجه کافی داشته باشند تا شاهد سفری ایمن باشیم.

🔹مطابق هماهنگی با فرمانده نیروی انتظامی و موافقت ایشان، تمام خودروهایی که به علت تخلفات رانندگی توقیف شده‌اند از ۲۵ اسفندماه می‌توانند به پارکینگ‌ها مراجعه و (با پرداخت جریمه) خودرو را ترخیص کنند.


توقیف ۴ میلیارد آجیل قاچاق در شهریار

فرمانده نیروی انتظامی ویژه غرب استان تهران:

🔹 بیش از یک هزار و ۶۰۰ کیلوگرم بادام هندی، ۸۰ کیلوگرم بادام درختی و مقادیری کالای قاچاق از نوع لوازم خانگی از یک خودرو سنگین کشف و ضبط شد.

🔹 ارزش ریالی آجیل کشف شده بیش از ۴ میلیارد ریال ارزیابی شده است.


سرکشی قیمت خودرو زیر ذره‎‌بین؛ چرا بازار خودرو سوت وکور است؟

🚘 از چند هفته پیش و همزمان با رشد قیمت در بازار ارز و سکه، خودرونیز سوار بر موج گرانی، حسابی تاخت تا چشم مشتریان به پراید ۵۳ میلیونی و پژو ۲۰۶ صندوقدار ۱۰۰ میلیونی روشن شود. در آن مقطع، فروش خودرو بالا رفت و این موضوع به نوبه خود بر صعودی شدن بیشتر قیمت‌ها اثر گذاشت.

🚘 در نهایت اما طی هفته جاری، منحنی قیمت رو به کاهش گذاشت و قیمت برخی خودروها حتی تا ۱۰میلیون تومان نیز پایین آمد. آن طور که فعالان بازار می‌گویند، در حال حاضر با وجود کاهش قیمت خودروهای داخلی، کمتر کسی خریدار است و در نتیجه رکودی سنگین بر بازار سایه انداخته است.

🚘 به گفته آنها، حالا که قیمت‌ها در مقایسه با هفته‌های گذشته کاهش یافته و خیلی‌ها فروشنده شده‌اند، خریدار چندانی وجود ندارد و دلیل اصلی این موضوع نیز نااطمینانی به شرایط بازار و همچنین کاهش قدرت خرید مشتریان است.

🚘 رکود سنگین در بازار خودرو در حالی است که در مقطع زمانی فعلی قاعدتا باید شاهد شکل‌گیری بازار شب عید باشیم، اما قیمت‌ها آن قدر بالا رفته که خیلی‌ها را یارای خرید نیست. البته احتمالا برخی نیز منتظرند قیمت‌ها بیشتر کاهش پیدا کند تا در وقت مناسب خودرو موردنظر خود را بخرند.

اقتصادنیوز👇


⛔️ حمل با جرثقیل درحضور راننده، خلاف قانون است

🔹در صورت حضور مالک، افسر مکلف است فقط جریمه را اعمال کند و خودرو را روی زمین بگذارد حتی اگر خودرو روی جرثقیل باشد.

@bpo۱۰


جریمه دو برابری تخلفات رانندگی تا پایان ۹۶ بخشیده شد

🔹با توجه به اجرای قانون بودجه سال ۹۷ جریمه دیرکرد پرداخت جرائم رانندگی تا پایان نود و شش در صورت پرداخت و تسویه‌حساب قبوض جریمه‌های رانندگی توسط مالکان خودرو تا پایان آذرماه ۱۳۹۷، بخشیده می‌شود.

🔹با توجه به ابلاغ این قانون از روز ۵ فروردین رانندگان می‌توانند با دریافت برگه خلافی از بخشودگی دو برابری جرائم رانندگی استفاده کنند. /فارس

@bpo۱۰


جریمه ۳۰ هزار تومانی پرتاب زباله در نوروز

🔹فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ازجریمه ۳۰هزار تومانی برای رانندگان و سرنشینان خودرو در داخل شهر یا جاده، به علت تخلف پرتاب زباله از ماشین خبر داد.

@bpo۱۰


نظرها

در ادامه بخوانید

استان‌هایی که امروز در انتظار سیل هستند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل

سیل در دزفول +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱۳۱۶٫۱۱ دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۳ درصد افزایش، در ۱۳۱۵٫۸۰ دلار ایستاد. وی از کاهش قیمت دام زنده در بازار خبرداد و گفت: هم اکنون هر کیلو دام زنده با نرخ ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان در میادین عرضه می‌شود. بهای معاملات آتی نفت برنت ۴۷ سنت یا معادل ۰٫۷ درصد کاهش یافت و به ۶۶٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۲ سنت یا معادل ۰٫۹ درصد کاهش یافت و به ۵۸٫۵۲ دلار در هر بشکه رسید.

هفت سنگ نوروزی؛ بازی‌های داستانی

38+
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
الفالف13 ساعت قبل
سامانه ارزیابی هوشمند کیلیدتعیین قیمت ملک در گذشته بیشتر بر اساس تجربه، قیمت فروش خانه‌های مشابه و البته نظر و رای مشاوران املاک صورت می‌گرفت. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چه مزیتی دارد؟ ‌همانطور که گفته شد برای ارزیابی قیمت خانه شما و یا خرید آپارتمان در تهران و یا شهرهای دیگر اولین گام تعیین و یا اطلاع از قیمت ملک مورد نظر است. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چگونه کار می‌کند؟ کار کردن با سامانه ارزیابی هوشمند کیلید بسیار ساده و راحت است. سامانه هوشمند کیلید نیز که با هدف تخمین قیمت مسکن ایجاد شده، با یک دقت مشخصی قیمت مسکن را تخمین می‎زند. بازه‎ی ارزیابی قیمت حدود کمترین و بیشترین قیمت هر مترمربع آن خانه را نمایش می‎دهد و در کنار آن، درصد اطمینان ارزیابی نشانگر کیفیت تخمین آن خانه است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، باتوجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور امروز و فردا در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش باران و برف (در ارتفاعات) خواهیم داشت. طی امروز و فردا در جاده‌های کوهستانی این استان‌ها لغزندگی، کولاک برف، کاهش دید و کندی تردد روی خواهد داد. ضمن این که در این مناطق ۴ تا ۶ درجه هوا سردتر می‌شود. در اثر بارندگی و ذوب برف وقوع سیلاب در استان‌های لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، جنوب آذربایجان غربی پیش بینی شده است. اواخر روز شنبه هفته آینده سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود و مجددا از اواخر وقت یکشنبه ۱۱ فروردین سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود.

اخبار بیشتر