1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
رویش قارچ‌گونه قالیشویی‌های غیرمجاز در روزهای پایانی سال

رویش قارچ‌گونه قالیشویی‌های غیرمجاز در روزهای پایانی سال

خبرگزاری ایسنا |
رییس اتحادیه قالیشویی مشهد گفت: در ایام پایانی سال با رویش قارچ‌گونه قالیشویی‌های غیرمجاز در سطح شهر مواجه هستیم .

هادی مخملباف در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به روزهای پایانی سال اظهار کرد: مراجعه مردم به اتحادیه ما به دلیل شکایت از واحدهای قالیشویی فاقد مجوز در پایان سال افزایش یافته است، این واحدها که گاها با چند آدرس مشغول فعالیت می‌شوند مثل قارچ در روزهای پایانی سال در شهر می‌رویند و پس از مدتی ناپدید می‌شوند.

وی افزود: از بهمن ماه هفته‌ای ۲ الی ۳ بار طرح بازرسی و نظارت را اجرایی و با شناسایی واحدهای غیرمجاز اقدامات قانونی را انجام داده‌ایم. در بسیاری از موارد مردم به دلیل اعتماد به آگهی‌های تبلیغاتی در رسانه‌ها به این واحدها مراجعه کرده‌اند و متاسفانه به دلیل عدم کارایی، فرش‌هایشان دچار خسارت شده است.

مخملباف تصریح کرد: عدم پاسخگویی و آسیب رساندن به فرش مشتریان تنها بعد منفی فعالیت واحدهای غیرمجاز نیست، بلکه این موضوع مسائل و مشکلات اخلاقی و امنیتی را نیز در بر می‌گیرد، ورود به منازل مردم تنها با استفاده از مجوز (کارت شناسایی مخصوص) امکان پذیر است. این افراد باید برای اتحادیه مشخص باشند تا بتوان از تبعات ورود افراد ناشناس جلوگیری کرد.

رییس اتحادیه قالی‌شویی مشهد افزود: ما در سال جاری با افزایش شدید قیمت مواد اولیه و مصرفی مواجه بودیم، علاوه بر اینها افزایش دستمزد کارگران و هم چنین هزینه‌های حمل و نقل قیمت تمام شده را برای قالیشویان چندین برابر کرده ولی با این وجود و علی رغم درخواست واحدها تا پایان فروردین افزایش قیمت نخواهیم داشت.

وی با اشاره به عدم تعطیلی واحدها گفت: با وجود افزایش هزینه‌ها هیچگونه تعطیلی در اتحادیه نداشتیم و بیشتر با افزایش واحدهای غیرمجاز رو به رو بودیم‌. این رویه باعث شده تا انتظار حمایت بیشتری از دستگاه‌های نظارتی و بازرسی داشته باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با قالیشویی از تلگرام

نظرها

اخبار بیشتر