1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز

فیلم/ قصه جالب زندگی میهمان علی ضیا

خبرگزاری مشرق‌نیوز |
طناز بحری: به ایران برگشتم چون دیدم ظلم هنگفتی در حق مردم ایران می‌شود، به ویژه با این تحریم ها و سیاه‌نمایی‌ها علیه ایران.

دریافت ۶ MB

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با پزشک، علی ضیا و مهاجرت از تلگرام

‍‍ ‍‍ #زنان_امروز

بررسی تجربه زنان از مهاجرت

روایت هایی از مهاجرت زنان

مهاجرت: زنانه؟ مردانه؟

📝هما مداح

همکلاس افریقایی‌ام می‌گوید در بسیاری از کشورهای افریقا تصور عمومی این است که بهترین گزینه برای مهاجرت دخترهای مجرد هستند: «می‌آیند اینجا، صبح و شب عرق می‌ریزند، در لانۀ موش زندگی می‌کنند و پولشان را می‌فرستند برای خانواده. بعضی‌هایشان حتی در طول سال‌ها یک‌بار هم به خانه برنمی‌گردند، کسی هم منتظرشان نیست.» همکلاس فیلیپینی‌ام از استثمار زن‌های مهاجر کارگر در کشورهای عربی می‌گوید: «خیلی عادی است که زیر دست کارفرمایت بمیری. باور کن!» دوست لهستانی‌ام از تجربۀ مهاجرت درون اروپا می‌گوید و نگاه ناخوشایند اروپای غربی به شرقی: «باور کن چند سال دیگر بقیۀ آنها هم مثل سوئیس قوانین را محدود می‌کنند، هیچ‌کس غریبه‌ها را دوست ندارد. به‌خصوص زن‌های بلوک شرق و روسیه همیشه به چشم اروپای غربی‌ها کارگران جنسی هستند و نه چیز دیگر.» همکلاس آلمانی‌ام اما می‌گوید: «راستی هما توی این مطلبی که می‌خواهی بنویسی از مهاجرت زن‌های اروپایی و امریکایی به عراق و سوریه و ترکیه برای پیوستن به داعش هم می‌نویسی؟» تجربه‌های زنانه از مهاجرت زیادند و زیادتر خواهند شد.

📄👇🏻تجربه‌های زنانه از مهاجرت را در پی دی اف زیر بخوانید.

این یادداشت در شماره ۱۲ زنان امروز چاپ شده است.

#من_یک_مهاجرم

#Iamamigrant


محکومیت پزشک زیبایی که بیماران را ناقص می‌کرد

🔹پزشک متخصص که در طول یک سال و نیم با انجام جراحی زیبایی روی بینی و صورت بیمارانش، صدمات جبران‌ناپذیری به آنها وارد کرده بود، از کار تعلیق شد.

🔹یکی از مراجعه کنندگان پس از بالاکشیدن پلک‌هایش توسط این جراح، چشم هایش دیگر بسته نشد. / ایران


🔻واکنش نژادپرستانه سناتور استرالیایی به حمله تروریستی نیوزیلند

🔹سناتور استرالیایی: علت حمله نیوزیلند مهاجرت مسلمانان است

🔹سناتور استرالیایی در بیانیه‌ای عجیب، علت وقوع حمله تروریستی یک سفیدپوست نژادپرست در نیوزلند را مهاجرت مسلمانان به این کشور خواند/ فارس

#بین‌الملل


🔶 «بیمارستان کاتولیک حق ندارد پزشک را به دلیل ازدواج مجدد اخراج کند»

دادگاهی در آلمان امروز به سود پزشکی رأی داد که به دلیل ازدواج مجدد (پس از طلاق) از یک بیمارستان کاتولیک اخراج شده بود. بنا بر حکم دادگاه، این بیمارستان حق ندارد پزشک کاتولیک را به این دلیل اخراج کند. بنا بر رأی دادگاه، حق این پزشک در مقایسه با همکاران غیرکاتولیک او نقض شده است.

این پرونده از ده سال پیش در جریان است. پزشک مزبور پس از جدایی از همسر اول خود، با همسر دوم در دفتر ثبت ازدواج و طلاق شهرداری‌ها، و نه در کلیسا، ازدواج کرده است. بیمارستان محل کار این پزشک که بیمارستانی متعلق به کلیسای کاتولیک است، این اقدام را «خلاف باورها و اصول اخلاقی کاتولیک» تشخیص داده و او را اخراج کرده بود.


نظرها

اخبار بیشتر