1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
برزیل به دنبال طرحی جایگزین برای انتقال سفارتش به قدس است

برزیل به دنبال طرحی جایگزین برای انتقال سفارتش به قدس است

خبرگزاری ایسنا |
رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که برزیل درحال بررسی طرح‌های جایگزین برای انتقال سفارتش از تل آویو به قدس است.

به گزارش ایسنا، روزنامه اسرائیل الیوم در گزارشی نوشت که رئیس‌جمهور برزیل با فشارهایی درباره انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس مواجه شده است برای همین به دنبال طرح‌های جایگزین است. این کشور امکان اکتفا به افتتاح دفتر نمایندگی دیپلماتیک را بررسی کرده است مثل اقدامی که اخیرا دولت مجارستان انجام داده است. مجارستان هفته گذشته دفتر نمایندگی تجاری را در قدس افتتاح کرد.

از بین طرح‌های جایگزین این است که دفتر نمایندگی دیپلماتیک برزیل در قدس بعدا به کمیسیون رسمی دولت برزیل تبدیل شود و مسئول اداره پرونده روابط اقتصادی میان دو طرف باشد.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

اسرائیل الیوم اعلام کرد که این گزینه ارجح‌تر است.

این روزنامه نوشت: ژایربولسونارو، رئیس‌جمهوری برزیل در معرض فشارهای جدی از سوی مشاورانش و کسانی که خواهان لغو تصمیم انتقال سفارت هستند، قرار گرفته است. مشاوران نزدیک به بولسونارو که برخی از آن‌ها ژنرال‌های سابق ارتش هستند به وی تأکید کرده‌اند که اگر جا پای آمریکا بگذارد در معرض «تجاوزات تروریستی» قرار می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با برزیل و شهر قدس از تلگرام

افزایش کشته شدگان در تیراندازی برزیل به ۹ نفر

دستکم ۹ نفر روز در جریان حمله دو فرد مسلح به مدرسه‌ای در حومه شهر سائو پائولو در برزیل کشته شدند. /ایرنا


رکود اقتصادی برزیل: نمونه جدیدی از وابستگی به صادرات کالاهای کشاورزی و معدنی و سیاست گذاری بد اقتصادی در مبارزه با تورم و رکود.

در مبارزه با تورم و بیکاری اولویت با کدام است؟ شاید برزیل نمونه خوبی برای این معما باشد.

پل گروگمن:

حال و روز اقتصاد برزیل خوب نیست. تولید ناخالص داخلی سرانه واقعی این کشور نسبت با سال ۲۰۱۳ حدود ۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

آنچه بر سر برزیل آمده ترکیبی از بدشانسی و سیاست گذاری بد اقتصادی است. با سه ویژگی اساسی:

🌀نخست آنکه علی رغم اینکه برزیل یکی از اقتصادهای بزرگ جهانی است و به نوعی به یک کشور صنعتی تبدیل شده است اما این کشور همچنان به صادرات کالاها (commodity) نظیر شکر، سویا، گوشت، سنگ آهن و حتی نفت خام وابسته است. برزیل از این حیث بدشانس بوده چون قیمت این کالاها در جهان کاهش یافته است. به همین دلیل ارزش پول ملی برزیل کاهش و تورم در این کشور افرایش یافته است.

🌀دوم، مخارج بخش خصوصی به دلیل بدهی‌های زیاد خانوارهای برزیلی کاهش یافته و این به رکود در این کشور کمک کرده است.

🌀سوم، برزیل به جای مبارزه با رکود، به جنگ با تورم رفته است. بدین منظور مقامات اقتصادی برزیل سیاست ریاضت اقتصادی (کاهش مخارج) و سیاست پولی انقباضی (افرایش نرخ بهره) را در دستور کار قرار داده‌اند.

نتیجه: ترس از تورم، رکود را در این کشور تشدید نموده است.

💠منبع: با اندکی تعدیل.


⭕️ با مرخصی رئیس‌جمهوری سابق برزیل از زندان موافقت شد

لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا، رئیس‌جمهوری سابق برزیل که نزدیک به یک سال است به جرم فساد و پولشویی در زندان به سر می‌برد اجازه یافت به منظور شرکت در مراسم خاکسپاری نوه‌اش به مرخصی بیاید.

مقام‌های قضایی برزیل می‌گویند، تقاضای مرخصی او مورد تأیید قرار گرفته است. گلیسی هوفمان، رهبر حزب کارگر برزیل که لولا از بنیان‌گذاران آن است بعد از ملاقات او در زندان گفت، رئیس‌جمهوری پیشین برزیل بسیار از مرگ نوه‌اش «اندوهگین» و «در هم شکسته» شده است.

https: //bit. ly/۲tNa۸۴y

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳ELnW


نظرها

در ادامه بخوانید

گلستان در سیل، استاندار در خارج کشور!

آخرین خبرآخرین خبر23 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدآخرین خبر/ عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که استاندار گلستان از یک ماه قبل برای رسیدگی به مسایل خانوادگی در خارج از کشور حضور دارد و به همین دلیل در هنگام بروز سیل در این استان نتوانسته شخصا در محل حضور داشته باشد. صحبت‌های او را بشنوید.

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب21 ساعت قبل

ویدیو/ ورود دیرهنگام استاندار معزول گلستان به جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

انتخابانتخاب10 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
در اغاز، وزیر دفاع روسیه، یک روز بعد، وزیر دفاع عراق و رئیس ستاد مشترک نیروهای ملسح ایران، وارد سوریه شدند، و احتمالا در ادامه، هیئت هایی از دیگر دولتهای عربی برای بررسی امکان دعوت از سوریه برای بازگشت به نشست مجمع عربی که قرار است در تونس برگزار شود، به سوریه می‌روند. در اغاز، وزیر دفاع روسیه، یک روز بعد، وزیر دفاع عراق و رئیس ستاد مشترک نیروهای ملسح ایران، وارد سوریه شدند، و احتمالا در ادامه، هیئت هایی از دیگر دولتهای عربی برای بررسی امکان دعوت از سوریه برای بازگشت به نشست مجمع عربی که قرار است در تونس برگزار شود، به سوریه می‌روند. دو قدرت بزرگ که تجهیزات نظامی در اختیار دارند، مانع تکمیل سیطره اسد بر سوریه می‌شوند. طرفی که باید از عقب نشینی احتمالی روسیه از سوریه نگران باشد، اسرائیل است؛ چرا که روسیه را ضمانت مهمی برای جلوگیری از تمرکز ایران بر مرزهای سوریه با اسرائیل بویژه در تپه‌های جولان می‌داند. از سوی دیگر، اسرائیلیها امیدوارند از خروج نیروهای روسیه از سوریه، بعنوان عاملی برای فشار بر ایران استفاده شود، تا این کشور نیز در مورد خارج کردن نیروهای خود از سوریه اقدام کند.
الفالف1 روز قبل
جلال آل احمدرهبر انقلاب همچنین در خصوص ضرورت مقابله با غرب‌زدگی اظهار کردند: «غرب‌زدگی خطر بزرگی است. فهمیدم که ایشان جلال آل احمد است. خداوند او را رحمت کند.» رهبر انقلاب تعابیر کم‌نظیری درباره جلال آل احمد داشته‌اند و او را «جلال آل قلم» توصیف کرده‌اند. دو کتاب «غربزدگی و دست‌های آلوده» جزو قدیمی‌ترین کتاب‌هایی است که از او دیده و داشته‌ام. به گمان من، واردات و تجربیات روز به روز آل‌احمد، کتاب را کامل می‌کرده است.
الفالف23 ساعت قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور و روسای شورای امنیت عالی امنیت ملی اسبق مرتب با کمیسیون جلسه برگزار می‌کردند، گفت: آقای روحانی و شمخانی حاضر به برگزاری جلسه با این کمیسیون نیستند. فلاحت پیشه گفت: بعنوان مثال مجلس شورای اسلامی جایگاهی در نظارت بر هیئت اجرایی برجام ندارد. وی گفت: از سال گذشته که اینجانب ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را بر عهده گرفتم، خیلی تلاش کردیم که اعضای کمیسیون با آقای شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی جلسه‌ای داشته باشند اما وی هیچ وقت دعوت کمیسیون را نپذیرفت. نماینده اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی مقایسه‌ای از ملاقاتهای کمیسیون در مجلس هفتم و هشتم با رئیس جمهور وقت داشت و گفت: در مجلس هفتم کمیسیون با رئیس جمهور دیدار داشت. حتی در همان ایام چندین بار دبیران شورای عالی امنیت ملی درکمیسیون حضور می‌یافتند.

اخبار بیشتر