1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. ورزشی
همدان| وعده مسئولان کبودرآهنگ به نایب قهرمان کبدی جهان محقق نشد

همدان| وعده مسئولان کبودرآهنگ به نایب قهرمان کبدی جهان محقق نشد

خبرگزاری تسنیم |
پس از کسب مقام نایب قهرمانی کبدی جهان در سال ۹۵ فرماندار کبودرآهنگ به سعید غفاری کبدی‌کار کبودراهنگی تیم ملی قول اهدای یک قطعه زمین را داد اما با گذشت ۳ سال هنوز این زمین واگذار نشده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، تیم ملی کبدی ایران در سال ۱۳۹۵ با پیروزی مقابل تیم‌های آمریکا، تایلند، کنیا و ژاپن و شکست مقابل تیم لهستان به عنوان تیم دوم از گروه خود صعود کرد.

ملی‌پوشان کبدی پس از پیروزی مقابل کره جنوبی در نیمه‌نهایی این مسابقات به مصاف تیم قدرتمند هند رفتند. هرچند تیم ملی کبدی ایران در مقابل هند شکست خورد، اما با کسب مدال نقره مسابقات جهانی بهترین نتیجه تاریخ کبدی ایران را رقم زدند.

سعید غفاری عضو کبودرآهنگی تیم ملی کبدی در مسابقات قهرمانی جهان بود که نقش مهمی نیز در نایب قهرمانی تیم ملی ایران در این مسابقات ایفا کرد.

پس از بازگشت غفاری از مسابقات جهانی فرماندار وقت کبودراهنگ با مساعدت شهردار وقت جهت تقدر از این ورزشکار شایسته یک قطعه زمین به وی اهدا کرد. اما با گذشت نزدیک به ۳ سال از آن زمان نه تنها زمین مذکور به نام غفاری ثبت نشده است بلکه شهرداری کبودرآهنگ این زمین را از طریق مزایده به شخص دیگری واگذار کردند.

شهرداری زمین را فروخت

سعید غفاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با بیان این که پس از بازگشت از مسابقات جهانی اقای احسان قنبری فرماندار وقت کبودرآهنگ قول اهدای یک زمین به متراژ ۲۲۰ متر با ۲ طبقه پروانه کسب را به من دادند اظهار داشت: این دستور فرماندار در شورای شهر تصویب شد و شهردار وقت اقای بلالی یک قطعه زمین با کاربری مسکونی به من تحویل داد و من حتی محدوده زمین را هم حصار کشیدم.

وی افزود: خبر اهدای زمین توسط فرمانداری و شهرداری در رسانه‌های دیداری و نوشتاری استان هم منعکس شد و حتی فرماندار وقت در پخش زنده تلویزیونی این خبر را اعلام کرد.

غفاری با بیان این که پس از مدتی به دلیل مشکلات مالی قصد داشتم زمین را بفروشم عنوان کرد: اما چون سند زمین را به نام من نزده بودند موقع فروش به مشکل خورد و وقتی به شهرداری مراجعه کردم گفتند این زمین به شما تعلق ندارد و قول و قرار قبلی کنسل شده.

وی تصریح کرد: چند ماه به دنبال حل این مشکل بودم اما دیروز خبر رسید که شهرداری زمین را از طریق مزایده به شخص دیگری واگذار کردند.

غفاری با اشاره به این که تغییر شهردار و فرماندار کبودرآهنگ باعث شد تا مسئولان جدید زیر بار قول مسئولان قبلی نروند گفت: البته پس از گفت و گو با آقای مهدوی فرماندار فعلی کبودرآهنگ ایشان قبول کردند که زمین متعلق به من است، اما شهرداری زیر بار نرفت.

خبری: پربازدیدترین اخبار ورزشی ایران،اروپا و سراسر نقاط دنیا

وی عنوان کرد: شهردار کبودرآهنگ به من گفت فرماندار قبلی برای خودشیرینی و خودنمایی این قول را داده و ما هیچ تعهدی نسبت به آن نداریم.

اعطای زمین گرفتار در فرایند اداری

سرپرست شهرداری کبودرآهنگ در گفت و گو با خبرنگار تسنیم با بیان این که زمینی به صورت قانونی و رسمی به سعید غفاری واگذار نشده که بخواهیم آن را بفروشیم اظهار داشت: اعطای زمین به این قهرمان شایسته کبودرآهنگی در فرایند بروکراسی اداری گرفتار شده است.

علی فلاح افزود: زمینی هم که آقای غفاری ادعا می‌کند متعلق به وی است زمانی به مزایده گذاشته شده که من هنوز مسئولیتی نگرفته بودم.

وی عنوان کرد: در سال ۹۵ شورای شهر مصوب کرده براساس ماده ۱۷ زمینی به آقای غفاری واگذار شود. کمیته تطبیق هم اعلام کرده با رعایت موارد قانونی این واگذاری صورت بگیرد.

فلاح تصریح کرد: این در حالی است که بودجه ماده ۱۷ بسیار کمتر از قیمت زمین اهدایی است.

وی با اشاره به این که به همین دلیل نه امور مالی شهرداری و نه واحد املاک به دلیل پیامدهای قانونی زیر بار اعطای این زمین نرفتند تاکید کرد: از زمان قول واگذاری زمین به این قهرمان کبودرآهنگی شهرداری کبودرآهنگ ۴ شهردار به خود دیده، اما هیچکدام به دلیل مشکلات قانونی زیر بار اعطای زمین نرفتند.

سرپرست شهرداری کبودرآهنگ تصریح کرد: اگر قولی از سوی مسئولان به کسی داده می‌شود نباید دستور آن چند پهلو باشد. اگر در نامه کمیته تطبیق اشاره می‌شد موافق هستیم و زمین واگذار شود این مشکلات ایجاد نمی‌شد، اما وقتی قیدی در دستور ذکر می‌شود دست ما را برای کار می‌بنند.

فلاح با اعلام این که من ۳ ماه است که به عنوان سرپرست دررشهرداری مسئولیت گرفتم عنوان کرد: با اینحال به سعید غفاری قول دادم اگر مصوبه شورا را برای سال ۹۸ بگیرد زمین دیگری را به وی می‌دهیم.

به گزارش تسنیم، این اولین باری نیست که وعده‌های داده شده به ورزشکاران مدال‌آور محقق نمی‌شود تا سوال به ذهن متبادر شود که چرا مسئولان قولی می‌دهند که توانایی انجام ان را ندارند و یک قهرمان ارزنده و شایسته را که برای شهر، استان و کشور خودش افتخارآفرینی کرده نا امید و سرخورده می‌کنند؟.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مایکل چرچ یکی از خبرنگاران فوتبال «رویترز» و سایت «ESPN» در قاره آسیا است که با کنفدراسیون فوتبال آسیا هم همکاری می‌کند. چرچ که در طول جام ملت‌های آسیا از قدرت دفاعی تیم ملی ایران و برنامه‌های کی روش دفاع می‌کرد، بعد از برد کلمبیا مقابل ژاپن در یک دیدار دوستانه، از انتقام سرمربی پیشین تیم ملی یاد کرد. چرچ نوشت: «پنالتی فالکائو، کارلوس کی روش را با کلمبیا به پیروزی یک بر صفر مقابل ژاپن رساند و تا حدی انتقامش را از ژاپن که تیم ملی را از جام ملت‌های آسیا حذف کرده بود، گرفت.» به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا در مرحله نیمه نهایی مقابل ژاپن شکست خورد و از دور این مسابقات کنار رفت. کی روش بعد از جام ملت‌ها به همکاری اش با ایران خاتمه داد و به عنوان سرمربی تیم کلمبیا انتخاب شد.

سردار آزمون برای کمک رسانی به روستای سیل زده آق قلای گلستان رفت + فیلم لحظه امداد رسانی او

رکنارکنا23 ساعت قبل
تابناکتابناک11 ساعت قبل
محمدحسین میثاقی مجری جوان شبکه سه و ورزش سیما که گفته می‌شد بعداز اجرای برنامه فوتبال ۱۲۰ حالا مد نظر مدیران شبکه سه قرار گرفته و قرار است جای عادل فردوسی پور از او استفاده شود، به خارج از کشور رفته است. به گزارش تابناک ورزشی، این گزارشگر و مجری که توسط فردوسی پور به سیمای سراسری معرفی شد، رسما شاگرد نخست سبک و شیوه عادل در اجرای برنامه‌های ورزشی محسوب می‌شود و گزینه‌ای بهتر از او برای نشاندن جای فردوسی پور پیدا نکرده‌اند. البته گفته می‌شود سفر او طولانی نیست و او در روزهای جنجالی مدیر شبکه سه علیه فردوسی پور نمی‌تواند تا مدتها خودش را کنار بکشد. میثاقی که ظاهرا بعد از یک دوره فشار کاری، در تعطیلات عید به خارج از کشور سفر کرده، خیلی زود باید خود را آماده اجرا و پخش مسابقات فوتبال در برنامه فوتبال برتر کند. نکته جالب اینکه عباسی در پست اینستاگرامی خود از احتمال بازگشت عادل به ۹۰ صحبت کرده که اگر رخ ندهد کار برای میثاقی سخت می‌شود.
ورزش۳ورزش۳17 ساعت قبل
ادن هازارد، ستاره بلژیکی چلسی، فاصله چندانی تا انتقال به رئال مادرید ندارد. به گزارش «ورزش سه»، با بازگشت زین الدین زیدان به نیمکت رئال مادرید، دوباره شایعات حضور ادن هازارد در برنابئو تقویت شده است و علیرغم محرومیت چلسی از دو پنجره نقل و انتقالاتی متوالی، به نظر می‌رسد کار هازارد برای انتقال به رئال مادرید نهایی شده است. میرر مدعی شد سرمربی فرانسوی رئال مادرید اخیرا با هازارد تماسی برقرار کرده و وی را مجاب به انتقال به این تیم کرده است. هازارد امروز در مصاحبه‌ای از زیدان به عنوان ستاره‌ای نام برده که به خاطر او فوتبالیست شده و شواهد حاکی از رابطه فوق العاده بین طرفین است. به جز ادن هازارد، اخباری در مورد احتمال انتقال کیلیان امباپه و نیمار، دو ستاره گرانقیمت پاری سن ژرمن هم به برنابئو مطرح شده، اما به نظر می‌رسد شانس هازارد فعلا از دیگر گزینه‌ها بیشتر است.
ورزش۳ورزش۳11 ساعت قبل
‏این چکمه‌های سفید رنگ بیشتر از همه آن کفش‌های مارک‌دار به سردار آزمون می‌آید، او بزرگترین گل زندگیش را زد. سردار آزمون شروعی فوق العاده در فوتبال ایران داشت و شاید جز معدود ستاره هایی بود که پیش از درخشش در رده باشگاهی و تیم‌های محبوب، به نوعی استارت موفقیت خود را با لباس سفید تیم ملی زد و با اعتماد کارلوس کی روش، خیلی زود به مهره ثابت تیم ملی تبدیل شد. در حقیقت سردار آزمون برآیند نسل جوان ماست. سردار در جام جهانی مطابق خواسته‌های کارلوس کی روش و تاکتیک تیم ملی ایران، نمایش قابل قبولی داشت و حداقل موقعیت آنچنانی از دست نداد. گرچه مصاحبه او در مورد از دست دادن تعطیلات و جنگیدن برای تیم ملی اشتباه بود، اما درر این معادله غلط، نقش هجمه بی پایان خودمان و توهین به خانواده سردار با حضور خودش در رستوران را فراموش نکنیم.
تابناکتابناک19 ساعت قبل
سردار آزمون مهاجم باشگاه زنیت روسیه و تیم ملی فوتبال ایران که اهل گنبد کاووس است، با حضور در مناطق سیل زده استان گلستان در جمع مردم آق قلا حاضر شد و به کمک رسانی پرداخت.

اخبار بیشتر