۷۷ فوتی و چهار هزار زخمی، پیامد حوادث رانندگی سال ۹۷ در یزد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
۷۷ فوتی و چهار هزار زخمی، پیامد حوادث رانندگی سال ۹۷ در یزد

۷۷ فوتی و چهار هزار زخمی، پیامد حوادث رانندگی سال ۹۷ در یزد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
یزد - ایرنا -رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد گفت: تصادفات رانندگی در سال 97 در سطح این استان، منجر به فوت 77 نفر و زخمی شدن چهار هزار نفر شد که این تعداد مجروح فقط شامل مصدومان بدحال است.

سرهنگ 'محمد پورشمس' روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، بیشترین سن متوفیان موتورسوار را بین ۲۰ تا ۳۰ سال ذکر کرد و افزود: همچنین بیشترین سن عابران پیاده متوفی بالای ۵۰ سال بوده است.

*** کاهش سه درصدی فوتی ها/ ۶۱ درصد متوفیان، موتورسواران هستند

وی در ادامه به آمار تصادفات امسال و مقایسه ان با سال گذشته اشاره و گفت: با کاهش سه درصدی آمار فوتی‌های حوادث رانندگی در سالجاری نسبت به پارسال روبرو بوده‌ایم.

وی افزود: ۶۱ درصد فوتی‌های ناشی از تصادفات موتورسواران بودند و سهم عابران هم ۲۷ درصد و بقیه نیز مربوط به سایرین بوده است.

به گفته او بیش از ۲۶۰ هزار موتورسیکلت در استان یزد تردد می‌کنند.

*** ۱۹ درصد فوتی‌ها خانم‌ها هستند

به گفته وی ۱۹ درصد فوتی‌های ناشی از حوادث رانندگی، خانم‌ها و ۸۱ درصد آقایان بوده‌اند.

پورشمس اضافه کرد: همچنین عامل ۴۵درصد تصادفات، عدم رعایت حق تقدم و ۳۴ درصد عدم توجه به جلو بوده است.

*** روش‌های سنتی در حوزه راهور، دیگر جوابگو نیست

وی در ادامه به نقش دوربین‌های کنترل سرعت اشاره کرد و گفت: ۲۳۷ هزار دستگاه خودرو در سطح استان تردد می‌کنند که مجموع این تعداد خودرو و همچنین موتور سیکلت‌ها در بازده زمانی پنج ساله، چند برابر شده است.

وی با بیان اینکه روش‌های سنتی پلیس در حوزه راهنمایی و رانندگی، دیگر جوابگو نیست اضافه کرد: بعنوان مثال، انتظار دارند در بلوار پر تردد طالقانی، ۲۰ مامور مستقر باشد در حالیکه استعداد نیروی راهور استان فقط ۱۰۰ نفر است.

*** خیابان‌های پر تردد، نیازمند سیستم پیشرفته هوشمند ترافیک است

رییس پلیس راهور یزد گفت: خیابانی مانند بلوار طالقانی که واحدهای تجاری بدون برنامه در آن رشد کرده و نیاز به پارکینگ دارد نیازمند سیستم‌های پیشرفته هوشمند مانند دوربین‌های مجهز به بلندگوست.

وی به توقف دوبله در مرکز هسته‌ای شهر اشاره و با بیان اینکه حجم خودروها آنچنان زیاد شده که روش‌های سنتی پاسخگو نیست تصریح کرد: برخی واحدهای تجاری مانند مجتمع ستاره، واقع در میدان آزادی (باغ ملی) یکی از عوامل اصلی ترافیک در بلوار طالقانی هستند.

وی اظهار داشت: از ۵۰ ساله گذشته تاکنون کشورهای پیشرفته به سیستم‌های هوشمند ترافیکی مجهز شدند و اگر ما از آن عقب بمانیم در حوزه ترافیک، فلج می‌شویم.

سرهنگ پورشمس گفت: باید دوربین‌های پیشرفته جدید، راه اندازی و چراغ قرمزهای اتوماتیک که نسل جدید حوزه ترافیک است نصب گردد.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

*** آمارها از نقش موثر دوربین‌ها در تغییر رفتار ترافیکی می‌گویند

سرهنگ پورشمس در ادامه اظهار داشت: از اول سال جاری تاکنون، میزان اعمال قانون و ثبت تخلفات توسط دوربین‌ها ۱۵۳ هزار و ۸۵۷ مورد یعنی به میزان ۵۱ درصد کاهش داشته که نشان دهنده تاثیر مثبت دوربینها در تغییر رفتار ترافیکی کابران و کاهش سرعت در مسیرهای شهری است.

به گفته وی با توجه به تغییر استراتژی پلیس و اینکه برخورد با تخلفات، هدفمند شده میزان ثبت تخلفات نیز نسبت به پارسال ۳۴ درصد کاهش یافته است؛ ضمن آنکه در همین مدت، ۶۸ هزار و ۸۰۰ مورد کاهش تخلفات غیر دوربینی داشتیم.

*** کسب رتبه برتر استان یزد در زمینه برخورد با تخلفات حادثه ساز

رییس پلیس راهور یزد ادامه داد: در زمینه برخورد با تخلفات حادثه ساز و مهم، استان یزد در سالجاری رتبه برتر کشور را بدست آورده است.

وی افزود: خیابانهای کاشانی، طالقانی، قیام و فرخی باید به سیستم هوشمند، بلندگو و خودرو هوشمند مجهز شوند و راه دیگری جز این نیست.

***اجرای طرح نوروزی راهور از ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین

رییس پلیس راهور استان یزد گفت: طرح نوروزی پلیس راهور از ۲۵ اسفندماه/ در این استان اغاز و تا ۱۷ فروردین ماه ادامه دارد.

سرهنگ محمد پورشمس افزود: در قالب این طرح ۴۱ تیم خودروی محسوس، ۱۴ تیم خودروی نامحسوس و ۲۸ تیم موتوری فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه نیروهای راهور در آمادگی صد درصد هستند اظهار داشت: تمرکز اصلی ما روی تخلفات حادثه ساز و رانندگانی که احساس مسولیت نمی‌کنند می‌باشد و با این حال به همکاران خود توصیه کردیم بیشتر از طریق ارشاد و راهنمایی با رانندگان برخورد کنند.

سرهنگ پور شمس تصریح کرد: رانندگان سعی کنند شیرینی و حلاوت ایام عید را با حرکات مخاطره انگیز به خطر نیندازند و با پلیس همکاری لازم را داشته باشند.

به گفته وی حتی جرثقیل پلیس نیز به جز در مواردی همچون سد معبر و موارد اضطراری دیگر، فعالیتی نخواهد داشت.

*** فعالیت عمرانی و تردد کامیون، ممنوع

رییس پلیس راهور استان یزد اظهار داشت: فعالیت‌های عمرانی از امروز تا ۱۷ فروردین ماه سال آینده تعطیل است؛ همچنین از امروز تا ۱۷ فروردین ماه تردد کامیون در شهر ممنوع است.

۲۰۸۸/ ۶۱۹۷

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، پلیس، راهنمایی و یزد از تلگرام

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا:

از ۲۸ اسفند هیچ خودروی دارای جریمه بالای یک میلیون تومان در جاده‌ها توقیف نمی‌شود.


بازدید وزیر ارتباطات از مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهنمایی و رانندگی تهران


✅جریمه در انتظار خودرو‌هایی که آلودگی صوتی ایجاد می‌کنند

⬅️سرهنگ عین الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی:

🔹خودرو‌هایی که صدای ناهنجار تولید می‌کنند ۴۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

🔹مطابق جدول تخلفات راهنمایی و رانندگی صدا‌های ناهنجار از قبیل: بوق‌های شیپوری، لوله اگزوز و سامانه صوتی بلند، نصب بلندگو اعلام شده است.

@bpo۱۰


خودروهای در توقیف پلیس ترخیص می‌شوند

‌رئیس پلیس راهور ناجا:

🔹 تمام خودروهایی که به علت تخلفات راهنمایی و رانندگی توقیف هستند، می‌توانند با پرداخت جریمه از ۲۵ اسفند به پارکینگ‌ها مراجعه و خودرویشان را ترخیص کنند.


لباس پلیس مستقر در معابر استان البرز به دوربین مجهز شد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز گفت: در راستای بررسی و نظارت بر عملکرد پلیس و نحوه برخورد نیروهای راهور با شهروندان و بالعکس دوربین هایی مخصوص بر لباس پلیس مستقر در معابر نصب خواهد شد. /فارس


♨️امروز؛ آخرین پنجشنبه بدون طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران

معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ:

🔹برابر تصمیم اتخاذ شده از ابتدای اسفند ماه، در روزهای پنج شنبه نیز طرح ترافیک و طرح زوج و فرد اجرا خواهد شد.

🔹بنابراین امروز آخرین پنجشنبه در سال جاری است که طرح ترافیک و زوج و فرد در آن اجرا نمی‌شود

====


در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
فرانگر: محمد علی نجفی در دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در خصوص سابقه خودکشی خودش به قاضی کشکولی گفت: آبان سال ۹۷ به خاطر اختلافاتی که با میترا استاد داشتم و، چون فکر می‌کردم راه به خطا رفته می‌خواستم جدا شوم، اما میترا قبول نمی‌کرد به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم و بعد از آن وقتی زنده ماندم چند نفر درباره حکم شرعی اقدام به خودکشی صحبت کردند که همانجا از کارم پشیمان شدم و در صحنه قتل هم به خاطر همین حکم شرعی خودکشی نکردم. وی افزود: به یکی از هتل‌های تهران رفتم و قرص خوردم و، چون نمی‌خواستم کسی متوجه مرگ من شود در اتاق هتل تصمیم گرفتم پس از خوردن قرص، رگ دستم را بزنم که با توجه به زیاد بودن تعداد قرص‌ها بیهوش شدم و دیگر نتوانستم رگ دستم را بزنم.

نیمی از مناطق کشور دمای بالای ۴۰ درجه داشت

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی گفت: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.

مورد عجیب موتورسوار مشهور ایرانی و قوانین نوشته و نانوشته!

تابناکتابناک20 ساعت قبل
آن گونه که در این ویدئوی کوتاه و البته تدوین شده (بله! تخلفی که مورد پذیرش راکب نیست …آیا زنان در کشورمان مجاز به راندن موتورسیکلت هستند؟ اگر خیلی سریع به این سوال پاسخ گفتید، بهتر است کمی در قضاوت هایتان تجدید نظر کنید! به گزارش «تابناک»، به تازگی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در نوع خود بسیار عجیب است. نکته خاص ماجرا آنجاست که خانم موتورسوار گواهینامه بین المللی رانندگی دارد و مامور پلیس تاکید دارد گواهینامه وی برای موتورسواری در پیست است. موضوعی به ظاهر ساده که به هیچ وجه ساده نیست و مناقشه برانگیز شده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره آمار ازدواج و طلاق در سال ۹۷ و ۹۸ اظهار کرد: ۵۵۰ هزار و ۵۶۵ رویداد ازدواج در سال ۹۷ تا ۱۵ تیرماه سال ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان در اولین ازدواج ۲۷٫۵ و میانگین سن زنان در اولین ازدواج ۲۳٫۴ است. اخبار اجتماعی- وی با اشاره به آمار طلاق ثبت شده در این مدت بیان کرد: ۱۷۵ هزار و ۶۱۴ رویداد طلاق در سال ۹۷ تا تیرماه ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان ۳۶٫۹ و میانگین سن زنان ۳۲٫۱ در طلاق بوده است.

افزایش ۵ درصدی بسته‌های مشترکان اینترنت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سیدمجید صدری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به اینکه رویکرد اصلی شرکت مخابرات توجه به مشترکان و ارائه خدمات خوب است و با توجه به قطعی‌هایی که در ماه گذشته داشتیم و تاکید وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه حقی از کسی ضایع نشود با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات مقرر شد بخشی از اجحافی که در حق مشتریان شده است جبران شود. وی گفت: بر همین اساس پنج درصد به حجم همه مشترکان اینترنت مخابرات اضافه کردیم که به صورت خودکار و اتوماتیک اضافه می‌شود. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: این کار از دیروز آغاز شد و همه بسته‌های مصرفی مشمول افزایش پنج درصدی وضعیت می‌شوند. وی گفت: امیدواریم پس از این شاهد قطعی نباشیم و بتوانیم خدماتی خوب، با کیفیت و با هزینه مناسب به مردم ارائه کنیم. صدری گفت: ما نخستین شرکتی هستیم که این کار را کرده‌ایم.

نسل سوم

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی‌اکبر موسایی‌نژاد دانش اموخته انیمیشن ۷ سال است در نقاشی دیجیتال خوش درخشیده و توانسته با ابزار هنر پیام رسان ارزش‌های انقلاب باشد.

نظرها

اخبار بیشتر