مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها حوادث تروریستی که در مساجد نیوزیلند را محکوم کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها حوادث تروریستی که در مساجد نیوزیلند را محکوم کرد

مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها حوادث تروریستی که در مساجد نیوزیلند را محکوم کرد

فارسخبرگزاری فارس |
مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها با صدور بیانیه‌ای، حوادث وحشیانه و تروریستی که در دو مسجد نیوزیلند رخ داد را محکوم کرد.

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاهها با صدور بیانیه‌ای، حوادث وحشیانه و تروریستی که در دو مسجد نیوزیلند رخ داد را محکوم کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

بار دیگر چهره زشت و نفرت انگیز خشونت و شکستن حریم انسانیت و آزادی، در حادثه تروریستی در دو مسجد در نیوزیلند آشکار شد و حرمت آزادی عقیده و حقوق اولیه انسانی به خون مسلمانان مظلوم و نمازگزارانی آغشته گردید که در عبادتگاه آیین خود و در محضر پرودگار مشغول راز و نیاز و عبادت بودند.

بی شک نژادپرستی، اسلام هراسی و تروریسم در هر شکل و نقابی که صورت گیرد، نتیجه‌ای جز به خطر افتادن حقوق انسان و حرمت بشر نخواهد داشت و آزادی و برابری و حقوق بشر تنها عناوینی پرطمطراق خواهند بود که در عرصه عمل هیچ مصداق و نشانی از آنها نیست؛

عناوین و شعارهایی که اندیشمندان و نظریه پردازان و عالمان علم و دین قرنها برای طرح و بسط و تحقق آنها کوشیده‌اند و دغدغه خاطر داشته‌اند. شایسته نیست امروز دنیای متمدن و پیشرفته ما در قرن بیست و یکم شاهد چنین صحنه‌های رقت انگیز و جنایت باری باشد که همه انسانهای آزادیخواه و مدافع حقوق بشر و نخبگان را دهشت زده و نگران کند و آنان از خود بپرسند آیا این است ثمره این همه نظریه و کتاب و علم و دانش در باب آزادی و حقوق بشر و حقوق انسانها و قوانین مبتنی بر مدنیت و اخلاق و قانون؟!

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان | جدیدترین اخبار حوادث ایران و جهان

نقش دستگاه غول پیکر رسانه‌های غربی و بنگاه‌های پروپاگاندای صهیونیستی در ترویج اسلام هراسی، گسترش تنفر و خشونت علیه مسلمانان که بخشی از تمدن غرب مدیون دانش و مهرورزی آنان است، در این حادثه‌ی تلخ و حوادث مشابه (مانند اهانت به ساحت مقدس حضرت پیامبر اعظم (ص)) غیرقابل انکار و اغماض است. ضمن آنکه در این میان، از جریان مدعی روشنفکری، چهره‌های دانشگاهی، هنری اجتماعی و … انتظار می‌رود با پرهیز از سکوت و خاموشی به این هجمه حیوانی و وحشیانه عکس العمل در خور و شایسته نشان دهند.

مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاهها ضمن محکوم کردن این اقدام انزجارآور تروریستی و با ابراز همدردی با خانواده‌های شهدای فاجعه‌ی مذکور، از همه دانشگاهیان و دانشمندان و نخبگان عالم دعوت می‌کند نسبت به هرگونه زمینه رشد تروریسم و اسلام ستیزی و اسلام هراسی و ایجاد نفرت و نژاد پرستی در بین انسانها حساسیت ویژه نشان دهند و با قلم، بیان و عمل خود در این وادی حضور موثر و تعیین کننده‌ای داشته باشند.

والحمد لله قاصم الجبارین مبیر الظالمین»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین تصاویر از بازسازی قتل میترا استاد به دست محمدعلی نجفی

مهرمهر1 روز قبل

فیلم/ واکنش جالب پدر امام جمعه تبریز به حکم رهبر انقلاب برای پسرش

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
امام جمعه تبریز می‌گوید: پدرم به من گفتند شما تا دیروز فرزند من بودید اما از دیروز به بعد که حکم شما از سوی رهبر معظم انقلاب آمده است علاوه بر اینکه فرزند من هستید، پدرم هستید و این تو هستی که باید تصمیم بگیری که من به عنوان خطیب نماز جمعه شرکت بکنم یا نکنم و البته ما هم از محضر ایشان خواستیم که بزرگواری کردند و اقامه می‌کردند ولی از حدود یک سال پیش به علت مشکلات پادرد و کمردرد نمی‌توانند اقامه کنند.

جمله‌ای که برای انگلیسی‌ها گران تمام شد

الفالف23 ساعت قبل
پس از توقیف این نفتکش فایل صوتی مکالمه قایق‌های تندروی نیروی دریایی سپاه با خدمه نفتکش انگلیسی منتشر شد و بازتاب‌های فراوانی در سطح رسانه‌های بین‌المللی داشت. متن این مکالمه به‌شرح زیر است: نیروی دریایی سپاه: ‌ اگر به دستورات توجه کنید در امان خواهید بود. نیروی دریایی سپاه: ‌ دوباره تأکید می‌کنم مسیر خود را به‌سمت ۳۶۰ درجه تغییر دهید. این جمله که گویا برای انگلیسی‌ها خیلی گران تمام شده در اکثر رسانه‌های معتبر جهانی انعکاس یافته و با تحلیل‌های متفاوتی روبه‌رو بوده است. این نوع برخورد نیروهای سپاه با نیروهای انگلیسی در خلیج فارس جلوه دیگری از قدرت دریایی جمهوری اسلامی و حقارت انگلیسی‌ها را به‌نمایش می‌گذارد.

فیلم/ تصادف مرگبار در اثر مصرف مواد مخدر!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
یک مرد ۳۳ ساله اوکراینی مشغول رانندگی در یکی از خیابان‌های کی‌یف بود که به دلیل مصرف مواد مخدر، هنگام رانندگی، وارد لاین مخالف شد و پس از تصادف شاخ به شاخ با خودرویی دیگر، جان باخت.

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فارسی صحبت کردن افسر اطلاعاتی سازمان سیا

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر