1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اقتصادی
امهال وام‌های شرکت‌های نفتی صادرات بیشتر را در دوران تحریم به دنبال دارد

امهال وام‌های شرکت‌های نفتی صادرات بیشتر را در دوران تحریم به دنبال دارد

خبرگزاری افکارنیوز |
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های پتروشیمی در دوران تحریم می‌تواند به صادرات بیشتر منتهی شود، گفت: در پی کمک به شرکت‌های پتروشمی می‌توان میزان صادرات را افزایش داد.​

به گزارش افکارنیوز،

سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به مهلت سه ساله مجلس به دولت برای امهال وام‌های طرح‌های نفتی و گازی شرکت‌های دولتی ذی‌ربط وزارت نفت تا سال ۱۴۰۰، گفت: در پی این حمایت شرکت‌های پتروشمی می‌توانند صادرات بیشتری برای کشور به همراه داشته باشند و افزایش تولیدات محصولات نفتی با این حمایت امکان‌پذیر می‌شود اما بهتر بود در این مصوبه سهمی نیز برای شرکت‎های بخش خصوصی در نظر گرفته می‌شد.

حمایت از شرکت‌های پتروشیمی در دوران تحریم می‌تواند به صادرات بیشتر منتهی شود

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های پتروشیمی در دوران تحریم می‌تواند به تولید و صادرات بیشتر محصولات نفتی منتهی شود، ادامه داد: اگرچه حمایت از طرح‌های نفتی و گازی زیرمجموعه دولت حائزئ اهمیت است اما حمایت از طرح‌های بخش خصوصی اهمیت دو چندان دارد چراکه می‌توانند اشتغال را در ابعاد گسترده ایجاد کنند، لذا با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی که نسبت به حمایت از خصوصی‌سازی تاکید دارد باید به شرکت‌های خصوصی نیز تسهیلات لازم را ارائه داد.

وی بیان کرد: از آنجا که دولت بدهی سنگینی به بانک‌ها دارد باید مراقب بود این امهال وام‌ها بدهی‌ها را بیشتر نکند لذا باید با درایت بازپرداخت وام‌های نفتی و گازی را به تعویق انداخت تا بانک‌ها با مشکل جدی ور به رو نشوند.

خبری: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

امهال وام‌های طرح‌های نفتی و گازی شرکت‌های دولتی و خصوصی به‌صورت توامان مبتنی بر عدالت خواهد بود

موسوی لارگانی معتقد است مهلت سه ساله به شرکت‌های دولتی و خصوص برای امهال وام‌های طرح‌های نفتی و گازی به‌صورت توامان توجیه‌پذیر و مبتنی بر عدالت خواهد بود.

بازپرداخت وام‌ها معمولا بیش از یک سال طول می‌کشد؛ مصوبه مجلس درست است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در توجیه مهلت سه ساله به دولت برای امهال وام‌ها درحالی که قانون بودجه مبتنی بر یک سال است، گفت: بازپرداخت وام معمولا بیش از یک سال طول می‌کشد و این چنین موضوعاتی مسبوق به سابقه است.

نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم روز (شنبه، ۴ اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، با بند (ه) تبصره ۱۶ این لایحه موافقت کردند.

به موجب این بند به دولت اجازه داده می‌شود مطالبات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بانک‌های تجاری بابت اصل و سود تسهیلات پرداخت ‌شده به شرکت دولتی تابعه ذی‌ربط وزارت نفت، بابت تأمین مالی طرح‌های بالادستی نفت و گاز را تا پایان سال ۱۴۰۰ امهال کند.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با تحریم، صادرات، موسوی لارگانی و شرکتهای نفتی از تلگرام

🔴 سیدناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: شنیده‌ها حاکی از این است که دام وارد کشور می‌شود، اما از کشتی و هواپیما تخلیه شده و با یک کشتی و هواپیمای دیگر صادر می‌شود.


موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

🔹شنیده‌ها حاکی از این است که دام وارد کشور می‌شود، اما از کشتی و هواپیما تخلیه شده و با یک کشتی و هواپیمای دیگر صادر می‌شود. /خانه ملت


#دام‌هایی که وارد کشور می‌شوند، #دوباره_صادر می‌شوند

موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

🔹شنیده‌ها حاکی از این است که #دام وارد کشور می‌شود، اما از کشتی و هواپیما تخلیه شده و با یک کشتی و هواپیمای دیگر #صادر می‌شود. / خانه ملت

دوشنبه ۲۰ اسفند ۹۷؛


🔶 موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

🔹شنیده‌ها حاکی از این است که دام وارد کشور می‌شود، اما از کشتی و هواپیما تخلیه شده و با یک کشتی و هواپیمای دیگر صادر می‌شود. /خانه ملت


موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

🔹شنیده‌ها حاکی از این است که دام وارد کشور می‌شود، اما از کشتی و هواپیما تخلیه شده و با یک کشتی و هواپیمای دیگر صادر می‌شود. /خانه ملت


🔷 واکنش تند علی لاریجانی به نامه محمدباقر نوبخت‌

🔺 رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به نامه رئیس سازمان برنامه و بودجه که گفته بود دولت قادر نیست ۴۰۰ هزار تومان به حقوق کارمندان اضافه کند، گفت: «هر کسی حرفی زد روی آن حساب نکنید، بی‌جا کرده چنین حرفی زده است.»

👈 ناصر موسوی لارگانی، نماینده فلاورجان اصفهان، در جلسه امروز مجلس درباره نامه محمدباقر نوبخت تذکر داد.

https: //bit. ly/۲Tq۴wM۱

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳ENRv


نظرها

در ادامه بخوانید

استان‌هایی که امروز در انتظار سیل هستند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل

سیل در دزفول +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱۳۱۶٫۱۱ دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۳ درصد افزایش، در ۱۳۱۵٫۸۰ دلار ایستاد. وی از کاهش قیمت دام زنده در بازار خبرداد و گفت: هم اکنون هر کیلو دام زنده با نرخ ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان در میادین عرضه می‌شود. بهای معاملات آتی نفت برنت ۴۷ سنت یا معادل ۰٫۷ درصد کاهش یافت و به ۶۶٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۲ سنت یا معادل ۰٫۹ درصد کاهش یافت و به ۵۸٫۵۲ دلار در هر بشکه رسید.

هفت سنگ نوروزی؛ بازی‌های داستانی

38+
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
الفالف13 ساعت قبل
سامانه ارزیابی هوشمند کیلیدتعیین قیمت ملک در گذشته بیشتر بر اساس تجربه، قیمت فروش خانه‌های مشابه و البته نظر و رای مشاوران املاک صورت می‌گرفت. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چه مزیتی دارد؟ ‌همانطور که گفته شد برای ارزیابی قیمت خانه شما و یا خرید آپارتمان در تهران و یا شهرهای دیگر اولین گام تعیین و یا اطلاع از قیمت ملک مورد نظر است. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چگونه کار می‌کند؟ کار کردن با سامانه ارزیابی هوشمند کیلید بسیار ساده و راحت است. سامانه هوشمند کیلید نیز که با هدف تخمین قیمت مسکن ایجاد شده، با یک دقت مشخصی قیمت مسکن را تخمین می‎زند. بازه‎ی ارزیابی قیمت حدود کمترین و بیشترین قیمت هر مترمربع آن خانه را نمایش می‎دهد و در کنار آن، درصد اطمینان ارزیابی نشانگر کیفیت تخمین آن خانه است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، باتوجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور امروز و فردا در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش باران و برف (در ارتفاعات) خواهیم داشت. طی امروز و فردا در جاده‌های کوهستانی این استان‌ها لغزندگی، کولاک برف، کاهش دید و کندی تردد روی خواهد داد. ضمن این که در این مناطق ۴ تا ۶ درجه هوا سردتر می‌شود. در اثر بارندگی و ذوب برف وقوع سیلاب در استان‌های لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، جنوب آذربایجان غربی پیش بینی شده است. اواخر روز شنبه هفته آینده سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود و مجددا از اواخر وقت یکشنبه ۱۱ فروردین سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود.

اخبار بیشتر