مغز ما هنگام رانندگی چه می‌کند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای خودرو
  4. تکنولوژی
مغز ما هنگام رانندگی چه می‌کند؟

مغز ما هنگام رانندگی چه می‌کند؟

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو |
ر هنگام رانندگی به نظرمان می‌رسد قوانین فیزیک برایمان بازنویسی شده‌اند. ناگهان با یک فاصله مشخص برای ترمز کردن روبه‌رو می‌شویم که تا پیش از آن و زمانی که عابر پیاده یا دوچرخه‌سوار بودیم برایمان بی‌معنی بود.

به گزارش «اخبار خودرو»، آندره برسژ، استاد «فیزیک و آموزش» دانشگاه کلن، ریاست موسسه‌ای با نام آموزش فیزیک را برعهده دارد. برسژ در تحقیقی که انجام داده این مساله را مورد بررسی قرار داده که هنگام رانندگی چه اتفاقاتی در مغز افراد رخ می‌دهد. او برای این تحقیق دو سناریو مختلف را در نظر گرفته است: این که فرد راننده باشد یا این‌که داوطلبانه سرنشینی یک خودرو خودران را بپذیرد.

چه چیز شما را واداشت که در مقام یک فیزیکدان به این بپردازید که هنگام رانندگی چه اتفاقی در مغز انسان می‌افتد؟

در هنگام رانندگی به نظرمان می‌رسد قوانین فیزیک برایمان بازنویسی شده‌اند. ناگهان با یک فاصله مشخص برای ترمز کردن روبه‌رو می‌شویم که تا پیش از آن و زمانی که عابر پیاده یا دوچرخه‌سوار بودیم برایمان بی‌معنی بود. همچنین به سرعت‌های جدیدی دست پیدا می‌کنیم که به طور بالقوه می‌توانند زندگی‌مان را به خطر بیندازند. من سعی می‌کنم این را بفهمم که افراد چه‌طور رویدادهای فیزیکی اطرافشان را فرا می‌گیرند.

وقتی پشت فرمان می‌نشینیم چه اتفاقاتی در مغزمان می‌افتد؟

در ابتدا همه چیز جدید و هیجان‌انگیز است. بخش‌هایی از مغز که مسئول عواطف هستند، یعنی همان بخش‌هایی که مسئول فرایندهای یادگیری نیز هستند، فعال می‌شوند. دلیلش این است که یادگیری همیشه فعالسازی عواطف را در بر دارد و به همین دلیل شیوه‌ یادگیری رانندگی در چند ماه اول بسیار عاطفه‌برانگیز است. ما می‌توانیم این مساله را در مغز مشاهده کنیم.

همچنین ناحیه‌ای از مغز که با تشخیص فضا سروکار دارد و با نام لوب آهیانه‌ای شناخته می‌شود، هنگام تجربه چیزهای جدید فعال می‌شود. تجربه‌ این مساله برای چند ساعت امری معمول است.

در رانندگان با تجربه این فرایند تنها چند دقیقه طول می‌کشد. هنگامی که روال عادی ادامه پیدا می‌کند، آگاهی فضایی کاهش پیدا می‌کند و پس از آن دیگر احساسی نسبت به سرعت رانندگی نداریم و تنها به محرک‌هایی مانند چراغ قرمز واکنش نشان می‌دهیم.

در چه سرعتی این اتفاق می‌افتد؟

سرعت عامل تاثیرگذاری نیست. آنچه اهمیت دارد این است که مسیر سفر تا اندازه‌ای آشنا باشد. اگر فردی همیشه مسیری یکسان را رانندگی کند، خیلی زود توالی تکراری غالب می‌شود؛ احساس مربوط به سرعت از بین می‌رود و فعالسازی عاطفی‌ در کار نخواهد بود. در نتیجه راننده چیز جدیدی نخواهد آموخت و شاید حتی مسیرش را به یاد نیاورد. ناگهان می‌بینید که به محل کارتان رسیده‌اید. ما این مساله را با کمک تست‌ها و اسکنرهای مغناطیسی اثبات کرده‌ایم.

ما از ۱۶دانشجوی پلیس با تجربه رانندگی زیاد و ۱۶دانشجوی همسن با تجربیات اندک رانندگی خواستیم در حالی‌که یک اسکنر MRI رفتارشان را تحت نظر داشت، یک سفر شبیه‌سازی‌شده را انجام دهند و با استفاده از این شیوه قادر بودیم ببینیم که در کجای مغز اکسیژن ذخیره می‌شود و مشخص کنیم که چه قسمت‌هایی از مغز راننده برای تکمیل سفر شبیه‌سازی‌شده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

متوجه چه چیزی شدید؟

در طول دقایق اولیه سفر، هنگامی که همه چیز جدید است، فعالسازی عاطفی زیادی وجود دارد. فرایندهای یادگیری همچنان در جریان هستند. توانستیم این مساله را در مرکز بصری مغز مشاهده کنیم که فعال و در دقایق اولیه آگاهی فضایی، خصوصا در رانندگان با تجربه کمتر به شدت فعال بود. پس از آن سوژه‌های آزمایش باید برای بارهای متوالی مسیر یکسانی را رانندگی می‌کردند تا تقریبا به حالتی خلسه‌گونه برسند و بدون فکر کردن خودرو را کنترل کنند.

پس از آن دوباره به سراغ MRI رفتیم. ما متوجه شدیم که رانندگان باتجربه سریع‌تر از بی‌تجربه‌ها به کارهای تکراری و روتین می‌رسند. در هر دو گروه جهت‌یابی فضایی سوژه‌ها بسیار محدود بود برای این‌که آن‌ها براساس الگوهای ثابت (شبیه‌سازی‌شده کامپیوتری) رانندگی می‌کردند.

همچنین عوامل مهمی که برای ارزیابی خطر مورد استفاده قرار می‌گیرند فعال نبودند. کارهای روتین و تکراری یک حالت ذخیره انرژی را در مغز فعال می‌کنند و تمام سیگنال‌های هشداردهنده در آن خاموش می‌شوند.

آیا وضعیت ایده‌آلی برای مغز در حین رانندگی وجود دارد؟

خیلی جالب است که محیط متنوع با طیفی از محرک‌های مختلف ضمانت می‌کند که هنگام رانندگی به پیرامون خود توجه داشته باشیم و به این شیوه غرایز و عواطفمان دست‌نخورده باقی می‌مانند. برای همین است که توصیه می‌کنند از مسیرهای مختلف به مقصد برویم.

آیا مغز بشر نیز در کنار پیشرفت‌های فنی خودروها جوری توسعه پیدا کرده است که خود را هماهنگ با بروندادها نگه دارد؟

نه متاسفانه. از لحاظ زیست‌شناسی این موضوع غیرممکن است. به همین خاطر است که گفته می‌شود در ۱۷سالگی باید کنار رانندگان جوان یک راننده با تجربه بنشیند تا بتواند این فرهنگ رانندگی درست را انتقال دهد.

خودروهای خودران و این‌که بدون انجام عملی جابه‌جا شویم، باید چالش بزرگی برای مغز انسان باشند. مغز ما چه‌طور این مساله را پردازش می‌کند؟

در وهله اول خودران‌ها مایه آزار هستند. پژوهشی در استنفورد نتیجه‌گیری کرده است خودرویی که به‌صورت خودکار حرکت می‌کند باید بسیار آرام‌تر از خودروهای معمولی حرکت و ترمز کند تا پذیرفته شود. در خودروهای خودران آستانه استرس افراد پایین‌تر است و انسان‌ها احساس کنترل کردن و قابلیت مداخله را ترجیح می‌دهند که این خبر خوبی است.

آیا خودروهای خودران به معنی بهبود در وضعیت جاده‌ها خواهند بود؟

پیش‌بینی ما این است که در دوران ابتدایی گذار از خودروهای فعلی به خودران‌ها تصادف‌هایی رخ خواهند داد. تا زمانی که خودروهای خودران و معمولی در جاده‌هایی مشترک در تردد باشند و خودروهای خودران توانایی سنجش اشتباهات سایر خودروها را نداشته باشند، خطراتی وجود خواهد داشت. اما سیستم‌های خودکار به سرعت قابلیت آموزش را دارند، بنابراین می‌توان به ایمنی بیشتر در جاده‌ها امیدوار بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
در این آمارها، خودروهای تسلا مدل ۳ توانسته است در طول پنج ماه سال جاری میلادی جایگاه بسیار بالاتری را نسبت به سایر خودروهای پرفروش اروپا کسب کند. از طرفی دیگر، تسلا مدل ۳ سومین مدل پرفروش کالیفرنیا محسوب می‌شود. نمودارهای اراده شده توسط ماتیاس اشمیت، تحلیلگر صنعت خودرو نشان می‌دهد که تسلاموتورز با خودروی الکتریکی و برقی تسلا مدل ۳ خود موفق شده است در میزان فروش و جلب نظر و رضایت مشتریانش بر پورشه فائق آمد. تحلیلگران پیش‌تر نیز برآورد کرده بودند با توجه به افزایش سرعت خط تولید تسلا مدل ۳، سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ درآمد تسلا افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا خواهد کرد. بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند.
زومیتزومیت1 روز قبل
طی پنج ماه اول سال جاری، تسلا جایگاه بالاتری در نمودار فروش به دست آورد، زیرا فروش خودروی الکتریکی مدل ۳ به میزان بسیار بالایی رسید. درحالی‌که تسلا مدل ۳ به سومین مدل پرفروش در کالیفرنیا تبدیل شده است، در اروپای غربی هم این برند تجاری تسلا فروش بهتری نسبت به پورشه داشت. نمودار ارائه‌شده توسط ماتیاس اشمیت، تحلیلگر صنعت خودرو نشان می‌دهد که تسلا به‌تنهایی با مدل ۳ می‌تواند بر پورشه در فروش غلبه کند. خودروساز دستگاه فروخته‌شده جگوار حدود ۳۵، ۰۰۰ تسلا ۳۱، ۰۶۵ پورشه حدود ۲۷، ۰۰۰ آلفا رومئو حدود ۲۲، ۵۰۰ لکسوس نزدیک به ۲۰، ۰۰۰باید توجه داشته باشیم که تحویل تسلا مدل ۳ در این بازار از اواسط بهمن و اوایل اسفند (ماه فوریه) آغاز شد؛ بدین معنی که مقایسه فروش تسلا در ماه‌های فوریه و مه نتیجه نسبتا بهتری خواهد داشت. البته هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که میزان فروش تسلا پس از دریافت سفارش‌های ماه فوریه ۲۰۱۹ و تحویل آن‌ها چقدر است.
زومیتزومیت12 ساعت قبل
اما در حال حاضر به برآورد تقریبی مبلغ مورد نیاز برای ابزار تعمیرات موبایل و لوازم تعمیرات موبایل می‌پردازیم. ابزار تعمیرات موبایل مورد نیاز برای تعمیرات موبایل کدام است؟ لوازم تعمیرات موبایل بسیار متنوع و زیاد هستند. از کجا می‌توانیم لوازم تعمیرات موبایل را با بهترین کیفیت خریداری کنیم؟ تعمیرات موبایل ماکروتل در تهران یکی از با سابقه‌ترین و معتبر‌ترین دفترهای خدمات تعمیرات موبایل در تهران است. همچنین می‌توانید برای خرید هرگونه ابزار تعمیرات موبایل دیگری که نیاز داشتید، به صفحه‌ی لوازم حرفه‌ای تعمیرات موبایل ماکروتل سر بزنید. شغل تعمیرات موبایل، شغل نوظهور و جوانی است و حتما در بازار کارش جایی برای شما نیز وجود دارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
به این ترتیب تولید محصولات چینی با افت ۶/ ۷۵ درصدی روبه‌رو شد. اما براساس اطلاعات ارائه شده توسط خودروسازان شرکت ایران خودرو، مونتاژ دو محصول چینی‌هایما S۵ و S۷ وهمچنین دانگ فنگ H۳۰ را در دستور کار دارد. مونتاژ این تعداد خودرو در مدت زمان ذکرشده نشان‌دهنده افت ۶/ ۵۵ درصدی مونتاژ محصولات چینی به نسبت ۲ ماهه ابتدایی سال ۹۷ است. مقایسه آماری میان دوماه ابتدایی سال‌جاری با مدت مشابه سال گذشته گویای افت تولید ۴/ ۶۴ درصدی مونتاژ محصولات چینی در خطوط تولید سایپا است. اما شرکت پارس‌خودرو به‌عنوان زیرمجموعه سایپا، مونتاژ محصولات برلیانس را بر عهده داشت و این در شرایطی است که افت مونتاژ محصولات چینی در این شرکت بسیار بیشتر از ایران‌خودرو و سایپا بوده است.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، ‌ مصطفوی کارشناس اقتصاد سیاسی صنعت خودرو در نشست بررسی مسائل صنعت خودرو که به همت واحد جهاد اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) و با حضور دانشجویان دانشگاه‌های تهران برگزار شد، گفت: در دانشگاه‌ها به مسائل فنی خودرو نگاه می‌کنند، اما کسی به مسائل اقتصادی این صنعت ورود پیدا نکرده است. مصطفوی با اشاره به اینکه دولت در این چهاردهه در صنعت خودرو نشان داده که به دنبال منفعت عام نیست بلکه منافع خود را می‌بیند، اظهار کرد: صنعت خودرو، چون خیلی بزرگ است پس کنترل و نظارت بر آن سخت است. در هر حال وجود شرکت‌های متعدد و تو در تو باعث شده که نتوان این صنعت را کنترل کرد. این کارشناسی اقتصاد سیاسی خودرو گفت: با توجه به ساختار دولتی و گردش مالی زیاد، صنعت خودرو به محفلی برای بده بستان‌های سیاسی تبدیل شده و دیگر نمی‌توان از آن به عنوان یک بنگاه اقتصادی یاد کرد. وی بیان کرد: هدف از دعوت کارشناسان به چنین برنامه‌هایی ایده گرفتن برای حل مسائل روز کشور است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار سید کمال هادیان‌فر صبح امروز در نشست خبری با اعلام خبر فراهم شدن رفع توقیف خودروها و موتورسیکلتهایی که جریمه بالای یک میلیون تومان دارند، اظهار کرد: برابر قانون خودروهای دارای بیش از یک میلیون تومان جریمه باید توقیف شوند. وی افزود: در بازدید که بنده از پارکینگها داشتم، متوجه شدم، وسایل‌نقلیه توقیفی به خاطر جریمه بالای یک میلیون تومان از نوع خودروهای ضعیف بودند. وی ادامه داد: مالک متعهد به پرداخت جرایم در مدت یک سال است، راننده فرم تعهد پر‌می‌کند که رقم جریمه را در مدت یک سال به دولت پرداخت کند. هادیان‌فر با بیان اینکه در شناسنامه این خودروها مهر ممهور به شکایات وجود دارد و خودرو قابل به انتقال نیست، گفت: انتقال خودرو در صورت تسویه جریمه امکان‌پذیر است. رئیس پلیس راهور با بیان اینکه اکنون هر راننده‌ای می‌تواند جریمه را از سایت راهور ۱۲۰ به صورت اقساطی پرداخت کند، خاطرنشان کرد: اگر اقساط تا یک سال پرداخت نشود، خودرو مجددا توقیف شده و راننده در لیست بدحسابها قرار می‌گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر