1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای خودرو
  4. تکنولوژی
مغز ما هنگام رانندگی چه می‌کند؟

مغز ما هنگام رانندگی چه می‌کند؟

خبرگزاری دنیای خودرو |
ر هنگام رانندگی به نظرمان می‌رسد قوانین فیزیک برایمان بازنویسی شده‌اند. ناگهان با یک فاصله مشخص برای ترمز کردن روبه‌رو می‌شویم که تا پیش از آن و زمانی که عابر پیاده یا دوچرخه‌سوار بودیم برایمان بی‌معنی بود.

به گزارش «اخبار خودرو»، آندره برسژ، استاد «فیزیک و آموزش» دانشگاه کلن، ریاست موسسه‌ای با نام آموزش فیزیک را برعهده دارد. برسژ در تحقیقی که انجام داده این مساله را مورد بررسی قرار داده که هنگام رانندگی چه اتفاقاتی در مغز افراد رخ می‌دهد. او برای این تحقیق دو سناریو مختلف را در نظر گرفته است: این که فرد راننده باشد یا این‌که داوطلبانه سرنشینی یک خودرو خودران را بپذیرد.

چه چیز شما را واداشت که در مقام یک فیزیکدان به این بپردازید که هنگام رانندگی چه اتفاقی در مغز انسان می‌افتد؟

در هنگام رانندگی به نظرمان می‌رسد قوانین فیزیک برایمان بازنویسی شده‌اند. ناگهان با یک فاصله مشخص برای ترمز کردن روبه‌رو می‌شویم که تا پیش از آن و زمانی که عابر پیاده یا دوچرخه‌سوار بودیم برایمان بی‌معنی بود. همچنین به سرعت‌های جدیدی دست پیدا می‌کنیم که به طور بالقوه می‌توانند زندگی‌مان را به خطر بیندازند. من سعی می‌کنم این را بفهمم که افراد چه‌طور رویدادهای فیزیکی اطرافشان را فرا می‌گیرند.

وقتی پشت فرمان می‌نشینیم چه اتفاقاتی در مغزمان می‌افتد؟

در ابتدا همه چیز جدید و هیجان‌انگیز است. بخش‌هایی از مغز که مسئول عواطف هستند، یعنی همان بخش‌هایی که مسئول فرایندهای یادگیری نیز هستند، فعال می‌شوند. دلیلش این است که یادگیری همیشه فعالسازی عواطف را در بر دارد و به همین دلیل شیوه‌ یادگیری رانندگی در چند ماه اول بسیار عاطفه‌برانگیز است. ما می‌توانیم این مساله را در مغز مشاهده کنیم.

همچنین ناحیه‌ای از مغز که با تشخیص فضا سروکار دارد و با نام لوب آهیانه‌ای شناخته می‌شود، هنگام تجربه چیزهای جدید فعال می‌شود. تجربه‌ این مساله برای چند ساعت امری معمول است.

در رانندگان با تجربه این فرایند تنها چند دقیقه طول می‌کشد. هنگامی که روال عادی ادامه پیدا می‌کند، آگاهی فضایی کاهش پیدا می‌کند و پس از آن دیگر احساسی نسبت به سرعت رانندگی نداریم و تنها به محرک‌هایی مانند چراغ قرمز واکنش نشان می‌دهیم.

در چه سرعتی این اتفاق می‌افتد؟

سرعت عامل تاثیرگذاری نیست. آنچه اهمیت دارد این است که مسیر سفر تا اندازه‌ای آشنا باشد. اگر فردی همیشه مسیری یکسان را رانندگی کند، خیلی زود توالی تکراری غالب می‌شود؛ احساس مربوط به سرعت از بین می‌رود و فعالسازی عاطفی‌ در کار نخواهد بود. در نتیجه راننده چیز جدیدی نخواهد آموخت و شاید حتی مسیرش را به یاد نیاورد. ناگهان می‌بینید که به محل کارتان رسیده‌اید. ما این مساله را با کمک تست‌ها و اسکنرهای مغناطیسی اثبات کرده‌ایم.

ما از ۱۶دانشجوی پلیس با تجربه رانندگی زیاد و ۱۶دانشجوی همسن با تجربیات اندک رانندگی خواستیم در حالی‌که یک اسکنر MRI رفتارشان را تحت نظر داشت، یک سفر شبیه‌سازی‌شده را انجام دهند و با استفاده از این شیوه قادر بودیم ببینیم که در کجای مغز اکسیژن ذخیره می‌شود و مشخص کنیم که چه قسمت‌هایی از مغز راننده برای تکمیل سفر شبیه‌سازی‌شده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

متوجه چه چیزی شدید؟

در طول دقایق اولیه سفر، هنگامی که همه چیز جدید است، فعالسازی عاطفی زیادی وجود دارد. فرایندهای یادگیری همچنان در جریان هستند. توانستیم این مساله را در مرکز بصری مغز مشاهده کنیم که فعال و در دقایق اولیه آگاهی فضایی، خصوصا در رانندگان با تجربه کمتر به شدت فعال بود. پس از آن سوژه‌های آزمایش باید برای بارهای متوالی مسیر یکسانی را رانندگی می‌کردند تا تقریبا به حالتی خلسه‌گونه برسند و بدون فکر کردن خودرو را کنترل کنند.

پس از آن دوباره به سراغ MRI رفتیم. ما متوجه شدیم که رانندگان باتجربه سریع‌تر از بی‌تجربه‌ها به کارهای تکراری و روتین می‌رسند. در هر دو گروه جهت‌یابی فضایی سوژه‌ها بسیار محدود بود برای این‌که آن‌ها براساس الگوهای ثابت (شبیه‌سازی‌شده کامپیوتری) رانندگی می‌کردند.

همچنین عوامل مهمی که برای ارزیابی خطر مورد استفاده قرار می‌گیرند فعال نبودند. کارهای روتین و تکراری یک حالت ذخیره انرژی را در مغز فعال می‌کنند و تمام سیگنال‌های هشداردهنده در آن خاموش می‌شوند.

آیا وضعیت ایده‌آلی برای مغز در حین رانندگی وجود دارد؟

خیلی جالب است که محیط متنوع با طیفی از محرک‌های مختلف ضمانت می‌کند که هنگام رانندگی به پیرامون خود توجه داشته باشیم و به این شیوه غرایز و عواطفمان دست‌نخورده باقی می‌مانند. برای همین است که توصیه می‌کنند از مسیرهای مختلف به مقصد برویم.

آیا مغز بشر نیز در کنار پیشرفت‌های فنی خودروها جوری توسعه پیدا کرده است که خود را هماهنگ با بروندادها نگه دارد؟

نه متاسفانه. از لحاظ زیست‌شناسی این موضوع غیرممکن است. به همین خاطر است که گفته می‌شود در ۱۷سالگی باید کنار رانندگان جوان یک راننده با تجربه بنشیند تا بتواند این فرهنگ رانندگی درست را انتقال دهد.

خودروهای خودران و این‌که بدون انجام عملی جابه‌جا شویم، باید چالش بزرگی برای مغز انسان باشند. مغز ما چه‌طور این مساله را پردازش می‌کند؟

در وهله اول خودران‌ها مایه آزار هستند. پژوهشی در استنفورد نتیجه‌گیری کرده است خودرویی که به‌صورت خودکار حرکت می‌کند باید بسیار آرام‌تر از خودروهای معمولی حرکت و ترمز کند تا پذیرفته شود. در خودروهای خودران آستانه استرس افراد پایین‌تر است و انسان‌ها احساس کنترل کردن و قابلیت مداخله را ترجیح می‌دهند که این خبر خوبی است.

آیا خودروهای خودران به معنی بهبود در وضعیت جاده‌ها خواهند بود؟

پیش‌بینی ما این است که در دوران ابتدایی گذار از خودروهای فعلی به خودران‌ها تصادف‌هایی رخ خواهند داد. تا زمانی که خودروهای خودران و معمولی در جاده‌هایی مشترک در تردد باشند و خودروهای خودران توانایی سنجش اشتباهات سایر خودروها را نداشته باشند، خطراتی وجود خواهد داشت. اما سیستم‌های خودکار به سرعت قابلیت آموزش را دارند، بنابراین می‌توان به ایمنی بیشتر در جاده‌ها امیدوار بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
۹۷ سال آسانی نبود؛ همگی روزهای پرفشاری را پشت سر گذاشتیم و لحظات را گاهی امیدوار و گاهی ناامید سپری کردیم. سال ۹۸ سالی سرنوشت ساز برای بسیاری از کسب و کارهای ایرانی خواهد بود. اما در سال ۹۸ کفه این ترازو به سمت شما بیشتر سنگینی می‌کند. در سالی که ممکن است سختی‌های بسیاری داشته باشد، این شما هستید که تعیین می‌کنید دیجیاتو، رسانه محبوب شما خواهد بود یا نه. ما نیز متعهد می‌شویم فارغ از هرگونه سختی و دشواری، تمام تلاشمان را بکنیم تا رسانه محبوبتان باشیم.

اولین ویدیوهای زنده از هواوی پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو را اینجا ببینید [تماشا کنید]

دیجیاتودیجیاتو15 ساعت قبل
ویدیو زنده جدیدی از هواوی پی ۳۰ منتشر شده که حضور جک ۳٫۵ میلی متری هدفون را در این گوشی تایید می‌کند. همچنین اخیرا هواوی تایید کرده که پی ۳۰ پرو به یک دوربین چهارگانه با قابلیت‌های پیشرفته زوم مجهز شده است. جک ۳٫۵ میلی متری هدفون در هواوی پی ۳۰ پرو وجود ندارد. هنوز قیمت رسمی هواوی پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو. سری هواوی پی ۳۰ در تاریخ ۶ فروردین به طور رسمی رونمایی خواهد شد.
دیجیاتودیجیاتو13 ساعت قبل
۷۱ درصد ار سطح سیاره ما را آب تشکیل داده، با این حال بیش از نیمی از جمعیت جهان از کمبود شدید آب حداقل برای یک ماه در سال رنج می‌برند؛ بر اساس بر آوردها، تا سال ۲۰۴۰ بیش از ۲۰ کشور با مشکل کمبود آب مواجه می‌شوند. به این ترتیب آیا می‌توان گفت که آب شرب ما در حال تمام شدن است؟ در جواب این سوال هم می‌توان گفت بله و هم خیر. در مقیاس سیاره‌ای، زمین نمی‌تواند آب شیرین نداشته باشد و این موضوع به علت چرخه آب کره خاکی ما است. اما موضوعی که مطرح می‌شود این است که چه میزان از این آب در دسترس ما است؟ کشاورزی، که با وجود ضرورت، بزرگترین تهدید برای منابع آبی منطقه‌ای به حساب می‌آید را چگونه می‌توان بهبود داد؟ در ادامه با ویدیوی تد همراه باشید تا با حقایقی در این خصوص آشنا شوید. می توانید زیر نویس فارسی ویدیو را با کلیک روی گزینه subtitles و انتخاب گزینه Persian فعال کنید.
دیجیاتودیجیاتو12 ساعت قبل
مایکروسافت امروز آنتی ویروس ویندوز دیفندر را برای سیستم عامل مک منتشر کرد. در نتیجه، اسم این آنتی ویروس از ویندوز دیفندر به مایکروسافت دیفندر تغییر پیدا کرده است. در ضمن، مایکروسافت دیفندر روی سه نسخه اخیر سیستم عامل مک قابل اجرا خواهد بود. لازم به ذکر است که دیفندر در حال حاضر روی ویندوز ۱۰ در دسترس بوده و کاربران ویندوز به طور خودکار به قابلیت‌های این آنتی ویروس دسترسی دارند. همچنین شما می‌توانید برای تجربه نسخه محدود مایکروسافت دیفندر ATP روی مک به این آدرس مراجعه کنید.
دیجیاتودیجیاتو10 ساعت قبل
بینی انسان به همراه چشم‌ها و دهان ظاهر کلی چهره او را می‌سازند و از بسیار جهات می‌توان گفت که نقشی کلیدی در هویت انسان دارند. در ادامه این مطلب قصد داریم نگاهی بیاندازیم به برخی از جالب‌ترین حقایق در رابطه با بینی انسان:۱- بینی انسان اصلی‌ترین مسیر تنفسی او محسوب می‌شودبینی و دهان نقش مسیرهای ورود و خروج هوای ریه‌ها را ایفا می‌کنند. ۲- بینی انسان هوای تنفسی اش را مرطوب می‌کندبینی انسان هوایی که تنفس می‌کند را پردازش نموده و آن را برای ریه‌ها و گلو که توانایی تحمل هوای خشک را ندارند آماده سازی می‌کند. انسان برای تامین امنیت خود باید بتواند از طریق قوه بویایی دود، غذای فاسد و برخی گازهای سمی را تشخیص بدهد. صحبت در مورد بینی بدون سینوس‌ها لطفی ندارد؛ سینوس‌ها نقش‌های بسیار مهمی را در بدن انسان ایفا می‌کنند.
انتخابانتخاب12 ساعت قبل
برخی از اطلاعاتی که اخیرا منتشر شده است حکایت از آن دارد که هواوی P۳۰ Pro هزینه بیشتری نسبت به گلکسی S۱۰ Plus خواهد داشت. اما اگر قرار باشد قیمت گوشی‌های هوشمند این برند از رقبا فراتر رود چه؟ طی ماه‌های اخیر قیمت گوشی‌های هوشمند به وضوح روندی افزایشی را تجربه کرده است. این در حالی است که قیمت گلکسی S۱۰ Plusهزینه ۹۹۹ دلاری دارد. این قیمت نشان می‌دهد که هواوی روی دوربین‌های P۳۰ Pro که دارای یک زوم اپتیکال ۷٫۸ است، حسابی ویژه باز کرده است. نظر شما چیست؟ بین گلکسی S۱۰ Plus و هواوی P۳۰ Pro کدامیک را می‌خرید؟

اخبار بیشتر