1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
احیای یک سنت

احیای یک سنت

خبرگزاری ایرنا |
هفته نامه فروردین امروز در شماره جدید خود در مطلبی با عنوان احیای یک سنت به ورود روحانیون قزوین برای کاهش آسیب های اجتماعی پرداخته است.

همچنین این نشریه در مطلب دیگری با عنوان راز یک صندلی خالی، گزارشی از پیامد غیبت طولانی معاون سیاسی- امنیتی استاندار در قزوین چاپ کرده است.

با نزدیک شدن به انتخابات مجلس، مراسم مذهبی و ملی با حضور کاندیداهای احتمالی، رنگ سیاسی به خود می‌گیرد؛ از این رو، مهسا فلاح حسینی در گزارشی با عنوان جبر پوپولیست این رفتارها را بررسی کرده است.

عنوان اول این نشریه نیز به گزارشی از شیرینی پزی به عنوان آیین سنتی زنان قزوین پرداخته که اکنون به مرور زمان رنگ باخته و به کارگاه‌های خانگی و صنعتی منتقل شده است.

مادران آرزو عنوان مطلب دیگری از این هفته نامه است که در آن به روایتی از زنان و دختران معتادی که در یک مجتمع به زندگی باز می‌گردند، پرداخته است.

این نشریه در صفحه ورزش خود نیز در گزارشی با عنوان قزوین بر فراز قله که به قلم وحید رشوند نوشته شده است اتفاقات یکسال ورزش قزوین را بررسی کرده است.

گفت و گو با گل اندام صفری و عطا مجابی، دو فیلمساز قزوینی نیز از دیگر عنوان‌های این هفته نامه است که تهیه کنندگی فیلم‌های صد ثانیه‌ای را برعهده داشتند که به جشنواره بین المللی صد ثانیه هم راه یافت.

هفته نامه فروردین امروز به مدیرمسئولی امیر رجبی در قزوین منتشر می‌شود.

۷۳۸۸/۶۰۱۲

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با فرهنگی، رسانه، نشریه و هفته نامه فروردین امروز از تلگرام

🔻در نشست خبری گروه «رستاک» با اهالی رسانه مطرح شد

🔹 «رستاک» نگاه‌ها را به موسیقی نواحی عوض کرد

🔹ما مدعی نیستیم که موسیقی نواحی را نجات دادیم

🔹موسیقی نواحی مهجور مانده است/ اعتمادآنلاین


🔻ضوابط میراث فرهنگی برای کاشت درخت در چهارباغ رعایت شد/ رسانه حق ورود به جزییات موضوعات میراثی را ندارد

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، روز ۱۳ اسفندماه سال جاری عبدالرضا عرب‌بافرانی، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان اعلام کرد: ماموران این یگان مانع از انجام حفاری‌های غیرمجاز در محور تاریخی چهارباغ عباسی شده‌اند.

🔹اما باگذشت کمتر از ۲۴ ساعت شهرداری اصفهان موفق شد برای کاشت ۴۴ درخت چنار ۲۰ ساله در محور میانی چهارباغ عباسی خیابانی که در فهرست ثبت آثار ملی قرار دارد و چند ماهی است، به دلیل تخریب‌های صورت گرفته در آن محل مناقشه شهرداری و میراث فرهنگی است، مجوز بگیرد.

🔹این در حالیست که سیدهادی احمدی ‌روئینی، مدیرکل دفتر حفظ و احیا بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی در بازدیدی که به همراه شورای فنی سازمان ۲۱ شهریورماه سال جاری از چهارباغ عباسی داشته، گفته بود: آثار ملی، شان ملی دارند و برای آن‌ها در سطح ملی تصمیم‌گیری می‌شود.

🔹 شورای فنی در هیچ استانی صلاحیت ندارند برای میراث ملی تصمیم‌گیری کند. خواه اثر شناخته‌شده چون چهارباغ عباسی باشد، خواه اثری گمنام در دورافتاده‌ترین منطقه از کشور.

🔹از طرف دیگر ناصر طاهری، معاون میراث فرهنگی استان اصفهان در گفت‌وگو با اسکان نیوز اعلام کرد: دلیلی وجود ندارد که رسانه و شهروندان از جزییات ضوابط میراث فرهنگی مطلع باشند و ایشان به سئوالات رسانه در حدی که خودشان صلاح بداند پاسخ می‌دهند.

جزییات بیشتر:


#اسکان_نیوز گزارش می‌دهد:

🔻ضوابط میراث فرهنگی برای کاشت درخت در چهارباغ رعایت شد

🔹 رسانه حق ورود به جزییات موضوعات میراثی را ندارد

جزییات بیشتر:


🔻ممنوعیت انتشار هرگونه نشریه در شهرداری

🔹اعضای شورای شهر تهران در بررسی تبصره ۲۸ بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری انتشار هرگونه نشریه در داخل شهرداری را ممنوع اعلام کردند.

جزئیات بیشتر:


#تبلیغات #نشریه #کره_اى #آگهى_تبلیغاتى #برندسازى #نشریه_خارجى_زبان #درآمد_ارزى #silkroad_business

👇👇👇

@DibAzarnoush


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم هوایی از فاجعه سیل در آق قلا

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل

ویدیو/ اولین تصاویر از گریم بازیگران «هیولا» و ویدیوی تبریک سال نو: سال ۹۸ بیشتر به هم رحم کنیم!

انتخابانتخاب16 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
طناز طباطبایی، بازیگر فیلم‌های مرهم، صداها و.. در یادداشتی به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۸ نوشته است: "عمو نوروز، امیدوارم راه کوچه‌های شهر مرا بدانی. شهری که مردمش را سیاه کرده‌اند و همه حاجی فیروز شده‌اند تا بگویند: ارباب خودم … تا لقمه‌ای نان به کف آرند و به غفلت نخورند …. «اعتماد: طناز طباطبایی، بازیگر فیلم‌های مرهم، صداها و.. در یادداشتی به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۸ نوشته است:» عمو نوروز، امیدوارم راه کوچه‌های شهر مرا بدانی. شهری که مردمش را سیاه کرده‌اند و همه حاجی فیروز شده‌اند تا بگویند: ارباب خودم … تا لقمه‌ای نان به کف آرند و به غفلت نخورند …. "طناز طباطبایی در ادامه نوشته است: ‎در انتظار بهار نشسته‌ام و امید می‌بافم …. ‎نوروز هنگام درخشیدن گلهای امید است. غنچه‌های لبخندشان شکوفا و عزت و اعتبارشان در خانه و بیرون افزون. سال درخشان سینما باشد، و خورشید فرهنگ و هنرمان گرم‌تر و تابان‌تر، سال نو بر همگی مبارک.
فارسفارس22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، تصاویری که در زیر مشاهده می‌کنید شاید به نظر سنگ‌های مرمر صورتی باشند اما در واقع اینها تخم‌های یک دوزیست هستند. براساس گزارش «دیلی‌میل»، توپ‌های کوچکی که در این تصاویر وجود دارد حاوی موجوداتی است که متعلق به خانواده «کورسمندرهای هندی» است. از آنجایی که این موجودات در زیر زمین به طور پنهانی زندگی می‌کنند مانند دیگر دوزیستان مشهور و شناخته شده نیستند. آنها چشم دارند اما بینایی آنها به دلیل بودن در زیر خاک بسیار محدود است و حدود ۱۰ سانتی‌متر رشد می‌کنند. همچنین سر آنها به گونه‌ای است که حتی می‌توانند در مناطقی با خاک سفت و سخت حرکت کنند.
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
سوگل طهماسبی بازیگر فیلم داستانی «هنگامه» گفت که به دلیل بازی در این فیلم با مضمون شهدای مدافع حرم، خیلی از همکارانم مرا مسخره کردند و قلبم را شکستند! سوگل طهماسبی بازیگر سینما و تلویزیون که در ویژه برنامه تلویزیونی «سیاهپوش» حضور یافته بود، به بیان خاطراتی از بازی در فیلم داستانی «هنگامه» با موضوع شهدای مدافع حرم پرداخت. جالب بود که خیلی از همکارانم مرا مسخره کردند و قلبم را بابت این موضوع شکستند! اما همان آدم‌ها که مرا مسخره کردند، بعدا اتفاقی افتاد و پست گذاشتند و از مدافعان حرم دفاع کردند. به خاطر دارم وقتی در جشنواره عمار به همراه ۵ خانواده از عزیزان شهدای مدافع حرم فیلم را می‌دیدم، به یک باره مادر یا همسر یک شهید می‌آمد مرا بغل می‌گرفت و می‌گفت: «این منم!
انتخابانتخاب13 ساعت قبل
ژیلا صادقی، مجری «پل فروردین»، خبر یک خبرگزاری درباره کنار گذاشته شدنش از اجرای این برنامه نوروزی را تکذیب کرد. عصر امروز، یک خبرگزاری در خبری از تغییر مجری برنامه «پل فروردین» خبر داده و نوشته بود که ژیلا صادقی به خاطر انتقادات مخاطبان و رسانه‌ها به اجرایش، کنار گذاشته شده است. اما این مجری با سابقه در این‌باره به خبرآنلاین گفت: «اصلا این‌طور نیست. از همان اول من فقط برای فاز اول برنامه قرارداد داشتم و گفته بودم که در ایام نوروز برنامه را اجرا نمی‌کنم. از همان اول قرار بود آقای نیما رئیسی و محسن آزادی اجرای برنامه در فاز دوم را به عهده داشته باشند.»

اخبار بیشتر