احیای یک سنت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
احیای یک سنت

احیای یک سنت

ایرناخبرگزاری ایرنا |
هفته نامه فروردین امروز در شماره جدید خود در مطلبی با عنوان احیای یک سنت به ورود روحانیون قزوین برای کاهش آسیب های اجتماعی پرداخته است.

همچنین این نشریه در مطلب دیگری با عنوان راز یک صندلی خالی، گزارشی از پیامد غیبت طولانی معاون سیاسی- امنیتی استاندار در قزوین چاپ کرده است.

با نزدیک شدن به انتخابات مجلس، مراسم مذهبی و ملی با حضور کاندیداهای احتمالی، رنگ سیاسی به خود می‌گیرد؛ از این رو، مهسا فلاح حسینی در گزارشی با عنوان جبر پوپولیست این رفتارها را بررسی کرده است.

عنوان اول این نشریه نیز به گزارشی از شیرینی پزی به عنوان آیین سنتی زنان قزوین پرداخته که اکنون به مرور زمان رنگ باخته و به کارگاه‌های خانگی و صنعتی منتقل شده است.

مادران آرزو عنوان مطلب دیگری از این هفته نامه است که در آن به روایتی از زنان و دختران معتادی که در یک مجتمع به زندگی باز می‌گردند، پرداخته است.

این نشریه در صفحه ورزش خود نیز در گزارشی با عنوان قزوین بر فراز قله که به قلم وحید رشوند نوشته شده است اتفاقات یکسال ورزش قزوین را بررسی کرده است.

گفت و گو با گل اندام صفری و عطا مجابی، دو فیلمساز قزوینی نیز از دیگر عنوان‌های این هفته نامه است که تهیه کنندگی فیلم‌های صد ثانیه‌ای را برعهده داشتند که به جشنواره بین المللی صد ثانیه هم راه یافت.

هفته نامه فروردین امروز به مدیرمسئولی امیر رجبی در قزوین منتشر می‌شود.

۷۳۸۸/۶۰۱۲

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با فرهنگی، رسانه، نشریه و هفته نامه فروردین امروز از تلگرام

🔻در نشست خبری گروه «رستاک» با اهالی رسانه مطرح شد

🔹 «رستاک» نگاه‌ها را به موسیقی نواحی عوض کرد

🔹ما مدعی نیستیم که موسیقی نواحی را نجات دادیم

🔹موسیقی نواحی مهجور مانده است/ اعتمادآنلاین


🔻ضوابط میراث فرهنگی برای کاشت درخت در چهارباغ رعایت شد/ رسانه حق ورود به جزییات موضوعات میراثی را ندارد

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، روز ۱۳ اسفندماه سال جاری عبدالرضا عرب‌بافرانی، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان اعلام کرد: ماموران این یگان مانع از انجام حفاری‌های غیرمجاز در محور تاریخی چهارباغ عباسی شده‌اند.

🔹اما باگذشت کمتر از ۲۴ ساعت شهرداری اصفهان موفق شد برای کاشت ۴۴ درخت چنار ۲۰ ساله در محور میانی چهارباغ عباسی خیابانی که در فهرست ثبت آثار ملی قرار دارد و چند ماهی است، به دلیل تخریب‌های صورت گرفته در آن محل مناقشه شهرداری و میراث فرهنگی است، مجوز بگیرد.

🔹این در حالیست که سیدهادی احمدی ‌روئینی، مدیرکل دفتر حفظ و احیا بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی در بازدیدی که به همراه شورای فنی سازمان ۲۱ شهریورماه سال جاری از چهارباغ عباسی داشته، گفته بود: آثار ملی، شان ملی دارند و برای آن‌ها در سطح ملی تصمیم‌گیری می‌شود.

🔹 شورای فنی در هیچ استانی صلاحیت ندارند برای میراث ملی تصمیم‌گیری کند. خواه اثر شناخته‌شده چون چهارباغ عباسی باشد، خواه اثری گمنام در دورافتاده‌ترین منطقه از کشور.

🔹از طرف دیگر ناصر طاهری، معاون میراث فرهنگی استان اصفهان در گفت‌وگو با اسکان نیوز اعلام کرد: دلیلی وجود ندارد که رسانه و شهروندان از جزییات ضوابط میراث فرهنگی مطلع باشند و ایشان به سئوالات رسانه در حدی که خودشان صلاح بداند پاسخ می‌دهند.

جزییات بیشتر:


#اسکان_نیوز گزارش می‌دهد:

🔻ضوابط میراث فرهنگی برای کاشت درخت در چهارباغ رعایت شد

🔹 رسانه حق ورود به جزییات موضوعات میراثی را ندارد

جزییات بیشتر:


🔻ممنوعیت انتشار هرگونه نشریه در شهرداری

🔹اعضای شورای شهر تهران در بررسی تبصره ۲۸ بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری انتشار هرگونه نشریه در داخل شهرداری را ممنوع اعلام کردند.

جزئیات بیشتر:


#تبلیغات #نشریه #کره_اى #آگهى_تبلیغاتى #برندسازى #نشریه_خارجى_زبان #درآمد_ارزى #silkroad_business

👇👇👇

@DibAzarnoush


در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
محیا اسناوندی که تحربه بازی در سریال روزهای بهتر، نامه آخر، دستت را به من بده و فیلم سینمایی دم سرخ‌ها و همچنین اجرای صبح بخیر را داشته است، راهی خانه بخت شد. سرویس عکس و فلیم فردا: محیا اسناوندی که تحربه بازی در سریال روزهای بهتر، نامه آخر، دستت را به من بده و فیلم سینمایی دم سرخ‌ها و همچنین اجرای صبح بخیر را داشته است، راهی خانه بخت شد. بیوگرافی محیا اسناوندیمحیا اسناوندی متولد ۲۵ اردیبهشت ۱۳۶۹ در تهران، مجری استفارغ التحصیل فوق لیسانس رشته میکروبیولوژی می‌باشد، فعالیت خود را با مجری‌گری گروه کودک و نوجوان شروع کرد و حالا مجری، گوینده و بازیگر می‌باشدفعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۸۸ وقتی ۱۹ ساله بود با گروه اجتماعی شبکه تهران شروع کرد و یکسال بعد در سال ۸۹ وارد گروه کودک و نوجوان همین شبکه شداجرای برنامه مشترک خانوم اسناوندی به همراه مژده لواسانی در برنامه سه نقطه که اولین تجربه کاریش بود، باعث دیده شدنش شد سپس بعد از سال ۹۴ مجری‌گری برنامه شاخص و موفق بچه‌های مردم و سپس ترانه باران را نیز برعهده گرفتمحیا اسناوندی تیر ۹۸ خبر ازدواج خود را با متن زیر رسانه‌ای کرد: ورود شکوهمندانت به هستی من؛ عقد بستگی قلب و جسم و روحمون، دلبرانه‌ترین روز تاریخ زندگیم، مقارن شد با روز میلاد حضرت دلبر…. چشم بد دور که هم جانی و هم جانانی …همسرشان مجتبی کشاورز تهیه کننده برنامه‌های تلویزیونی می‌باشد

دوازده مینیاتور؛ روشن محمدکولیف

تابناکتابناک1 روز قبل

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.

جشن دانش آموختگی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

موسیقی متن فیلم پنج انگشت؛ برنارد هرمن

تابناکتابناک1 روز قبل
فیلم سینمایی «پنج انگشت / ۵Fingers» به کارگردانی جوزف ال. منکیه‌ویچ محصول سال ۱۹۵۲ کمپانی فاکس قرن بیستم است. در این فیلم جاسوسی، جیمز میسون، دانیل داریو، مایکل رنی، والتر همپدن، اسکار کارلویز، جان ونگراف، آلفرد زیسلر، ایوان تریسولت، کانستنتین شین، لرنس دابکین، لستر متیوز، مایکل پتی، نستور پایوا، ریچارد لو، اتو والدیس و استنلی لوگن مقابل دوربین نوربرت برودین بازی کردند. برنارد هرمن موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.

عزم جدی برای برخورد با تقلب‌های علمی

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
قانون مقابله با تقلب‌های علمی در شهریور ۹۶ بعد از رشد قارچ‌گونه موسسات غیرمجاز به تصویب مجلس رسیدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بعد از رشد قارچ‌گونه موسسات غیرمجاز تهییه و نگارش پایان‌نامه، در شهریور ۹۶ قانون مقابله با تقلب‌های علمی به تصویب مجلس رسید. پیگیری‌ها برای مسئولان آموزش عالی برای پیشگیری و برخورد با تقلب‌های علمی ادامه دارد و چند موسسه با همکاری پلیس پلمب شد. بررسی‌های اخیر کارشناسان آموزش عالی از وقوع بیش از ۳ هزار تقلب علمی از مقطع کارشناسی تا دکتری فقط در ۲۵ موسسه غیرمجاز حکایت دارد. براساس تبصره ۶ قانون پیشگیری و مقابله با تقلب، مدرک افراد متقلب ابطال می‌شود و اگر متناسب با آن مدرک حقوق دریافت می‎کنند حقوقشان نیز مسترد می‌شود و از ادامه تحصیل محروم می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر