هزینه‌ها تامین شود از دیوارکشی در برخی از مرزهای مشترک با پاکستان استقبال می‌کنیم/اختصاص معافیت ۲ میلیون و ۸۰۰ تومانی برای کولبران/عمده مشکلات مرزی ما در مرزهای سیستان و بلوچستان و کردستان است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
هزینه‌ها تامین شود از دیوارکشی در برخی از مرزهای مشترک با پاکستان استقبال می‌کنیم/اختصاص معافیت ۲ میلیون و ۸۰۰ تومانی برای کولبران/عمده مشکلات مرزی ما در مرزهای سیستان و بلوچستان و کردستان است

هزینه‌ها تامین شود از دیوارکشی در برخی از مرزهای مشترک با پاکستان استقبال می‌کنیم/اختصاص معافیت ۲ میلیون و ۸۰۰ تومانی برای کولبران/عمده مشکلات مرزی ما در مرزهای سیستان و بلوچستان و کردستان است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
معاون امنیتی وزیر کشور تصریح کرد: ما به دنبال این بودیم که معافیت‌هایی را برای مرزنشینان فراهم کنیم تا آنها بارکش کسانی نباشند از این رو ما باهمه وجود موضوع کولبران را پیگیری کردیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی سایت خبر فوری حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه با انتقاد روند طولانی بروکراسی در کشورمان اظهار کرد: ریشه این موضوعات در قوانینی است که در کشورمان وجود دارد و باید اصلاحات لازم در این راستا صورت گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اختصاص ۱۷۵ میلیارد تومان به موضوع مرزها در بودجه سال ۹۸ افزود: عمده مشکلات مرزی ما در مرزهای سیستان و بلوچستان و کردستان است که باید برای آن تدابیری اندیشیده شود و ما بنا داریم باتوجه به جلساتی که با مقامات پاکستان داشتیم مشکلات موجود در این راستا را هم حل کنیم.

معاون امنیتی وزیر کشور تصریح کرد: ما به دنبال این بودیم که معافیت‌هایی را برای مرزنشینان فراهم کنیم تا آنها بارکش کسانی نباشند از این رو ما باهمه وجود موضوع کولبران را پیگیری کردیم و برای هر خانوار تا سقف ۲ میلیون و ۸۰۰ تومان معافیت درنظر گرفته شد تا مشکلات کولبران حل شود.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: اینکه افرادی از مرزهای مرزی و غیرقانونی تردد کنند اگر هم کالایی جابه جا نکنند به دلیل عبور غیرقانونی از مرزها جرمی را مرتکب شدند از این رو ما موضوع بازارچه‌های مرزی و فروش سوخت با قیمت مناسب را در مناطق مرزی در نظر گرفتیم.

وی درباره حوزه تامین امنیت مناسبت‌ها تاکید کرد: در سال ۹۷ تمامی مراسم‌های مناسبتی و مذهبی به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ مشکلی حل شد.

معاون امنیتی وزیر کشور گفت: انشاالله بعد از تعطیلات عید درباره حذف هزینه روادید با عراق وارد رایزنی خواهیم شد تا اقدامات مناسب در این راستا صورت گیرد.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه هزینه‌های ورود قانونی اتباع کشورهای دیگر به خصوص افغانستان در حال کاهش است اظهار کرد: انتظار ما این است که افرادی که از افغانستان وارد ایران می‌شوند به صورت قانونی وارد ایران شوند

وی افزود: در حال حاضر حدود ۱ میلیون ۴۰۰ تبعه افغانستانی در ایران به صورت قانونی زندگی می‌کنند و حدود ۴۸۰ هزار نفر محصل افغانستانی در ایران حضور دارند و ۲۵ هزار نفر فارغ التحصیل دانشگاهی هستند و ۱۶ هزارنفر در حال حاضر دوران دانشگاهی خود را طی می‌کنند و ۲۴ هزار بانوی ایرانی به طور قانونی و ۷ هزار نفر به صورت غیرقانونی با اتباع افغانستانی ازدواج کردند.

معاون امنیتی وزیر کشور با اشاره به اینکه بیش از ۷۴۰ هزارنفر از اتباع افغانستان به کشورشان عودت داده شدند تصریح کرد: کسانی که چندین بار به صورت غیرقانونی وارد ایران شدند مدت بیشتری در اردوگاه باقی بمانند.

ذوالفقاری در پاسخ به سوال خبرنگار سایت خبر فوری درباره دیوارکشی بین ایران و پاکستان به دلیل اتفاقات رخ داده در مرزهای مشترک با ایران تاکید کرد: در حوزه مرزها تمامی مطالعات لازم درباره مرزها از سوی وزارت کشور صورت گرفته است و طبق تصمیمات صورت گرفته بیشتر از دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌شود.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که با اختصاص بودجه به مانند ترکیه به وضعیت مرزهای خود رسیدگی کنیم ولی قطعا این موضوع نیازمند هزینه است.

ذوالفقاری تصریح کرد: نفوذ در مرزها یک موضوع مسبوق به سابقه است از این رو اگر هزینه‌ها مدنظر گرفته شود و از نظر زیست محیطی مشکلی نداشته باشد و طبق طرح تامین امنیت مرزها ما مسئله‌ای نداشته باشیم از دیوارکشی در بخشی از مرزهای خودمان با پاکستان استقبال می‌کنیم.

تکمیل می‌شود ….

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با معاون امنیتی وزیرکشور، کولبران و مرز از تلگرام

📢 کوه‌های مریوان در انتظار دست‌ها و پاهای کولبران/ یک کولبر با دستان یخ‌زده چه می‌تواند کرد؟

◀️ احمد، کولبری است که در یکی از روزهای زمستان امسال همچون همیشه مشغول کولبری در کوه‌های مریوان بوده اما در کولاک ماند و دست‌هایش دچار سرمازدگی شد.

شرح جزییات👇👇


🔹ارزش معاملات ۲۲۵ میلیون سهمی #بانک #ملت به مرز ۶۵ میلیاردتومان رسیده است …

#نبض_بازار

@bourse۲۴ir


در ادامه بخوانید

فیلمی که نشان می‌دهد پهپاد ایرانی سالم به پایگاه برگشته است

مهرمهر16 ساعت قبل
نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تازگی فیلمی منتشر کرده که نشان می‌دهد پهپادی که امریکا ادعا می‌کرد ساقط شده است، کاملا سالم به پایگاه برگشته است.

ورود نفتکش انگلیسی به لنگرگاه بندرعباس

مهرمهر16 ساعت قبل
ایلناایلنا16 ساعت قبل
ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه با تأکید بر عدم تمایل به ورود به جنگ با ترکیه به رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات کل منطقه را درگیر جنگ خواهد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از النشره، ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه تأکید کرد که خواهان جنگ با ترکیه نیست اما به «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که در صورت حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات، آتش جنگ سراسر منطقه را فرا خواهد گرفت. «مظلوم عبدی»، ‌ فرمانده کل نیروهای دموکرات سوریه در مصاحبه با روزنامه کرد زبان «ازگو پلتیکا» در هلند اعلام کرد که شرایط کاملا فراهم است و نیروهایش آماده مقابله با تحریک‌­ها و توطئه­‌های دولت ترکیه هستند که نیروهای فراوانی را در مرزهای شمال سوریه بسیج کرده است. وی تأکید کرد که امکان ندارد حادثه «عفرین» در منطقه شرق فرات تکرار شود و ما هرگز اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی رخ دهد، اگر ارتش ترکیه قصد حمله به یکی از مناطق ما را داشته باشد، جنگ بزرگی برافروخته خواهد شد. عبدی گفت: ‌ «فرماندهی نیروهای دموکرات سوریه، کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه گروه تروریستی داعش از جمله آمریکا و فرانسه را در جریان تصمیم­‌های خود قرار داده است.» وی تأکید کرد که وقوع چنین جنگی قطعا به بروز درگیری داخلی دوم در سوریه منجر شده و تا خروج ترکیه ادامه خواهد داشت.

اقدام رژیم بحرین در استخدام یک عضو القاعده برای ترور شیعیان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دولت بحرین می‌گوید ادعای این عضو سابق القاعده جعلی است. خبرنگار الجزیره انگلیسی گزارش داد سرکوب‌های خشونت آمیز دولت بحرین علیه تظاهرات شیعیان در ماه مارس سال ۲۰۱۱ توجه جهان را به خود جلب کرد. دولت بحرین اعلام کرد در این سرکوب‌ها ۳۵ نفر کشته و هزاران تن دیگر دستگیر شدند. یک عضو سابق القاعده می‌گوید دولت بحرین او را برای ترور اعضای شیعه مخالف استخدام کرده بود. "صالح می‌گوید با اعضای القاعده در عربستان سعودی تماس گرفت تا افراد کهنه کار برای انجام این عملیات به بحرین اعزام شوند. «محمد ابولفاسی فعال حقوق بشر در سخنانی گفت:» پادشاه بحرین می‌خواهد بر اساس اختلافات فرقه‌ای، بین شیعیان و سنی‌ها اختلاف ایجاد کند تا مسئولیت اوضاع را بر عهده نگیرد.

آمریکایی‌ها از ترس پهپاد ایرانی توهم می‌زنند

برنابرنا1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر