سفر نماینده جدید ولی فقیه درسیستان و بلوچستان به دارالولایه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
سفر نماینده جدید ولی فقیه درسیستان و بلوچستان به دارالولایه

سفر نماینده جدید ولی فقیه درسیستان و بلوچستان به دارالولایه

ایرناخبرگزاری ایرنا |
زاهدان - ایرنا - نماینده جدید ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان شرکت در یادواره شهدای تاسوکی و شهدای شهرستان نیمروز را مطلع سفرهای شهرستانی خود در استان قرار داد و در سفری سه روزه از پنج شهرستان شمالی استان بازدید و با مردم گفت و گو کرد.

به گزارش ایرنا سیزدهمین سالگرد حادثه تلخ تروریستی تاسوکی بهانه‌ای شد برای سفر چند روزه نماینده جدید ولی فقیه در سیستان و بلوچستان به شمال استان تا با حضور در پنج شهرستان دارالولایه سیستان از نزدیک با قابلیت‌ها و محرومیت‌های تنگه احد ایران آشنا شود.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی سه روز آخر هفته را مهمان مردم پنج شهرستان هامون، زابل، هیرمند، زهک و نیمروز شد و در برنامه‌ای فشرده بازدیدهای متعددی از مناطق مختلف به عمل آورد.

دیدار با خانواده شهدا و علمای برجسته سیستانی از مهمترین برنامه‌های امام جمعه زاهدان در این سفر بود به طوری که بخش اعظمی از این سفر را ادای احترام به مقام شامخ شهدایی همچون سردار میرحسینی، شهیدان خدری، مزار شهدای زابل، دیدار با خانواده شهیدان لکزایی و دهقان، دیدار با خانواده مرحوم آیت الله بیانی امام جمعه اسبق زابل و پدر شهید کاظم بیانی، دیدار با خانواده آیت الله بختیاری به خود اختصاص داد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین محامی با حضور در بیت خانواده شهید آیت الله طباطبایی ضمن ملاقات با جمعی از سادات شهرستان زابل، علت سفر خود به سیستان را عرض ادب و احترام به محضر مردم شریف سیستان و تکریم خانواده شهدا بیان داشت و گفت: خدا را شاکرم که در جمع سادات سیستان شرف حضور دارم و در محضر فرزندان حضرت زهرا سلام الله علیها توفیق حضور پیدا کردم.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان مردم این استان را ولایت مدار، عالم پرور و شهره به شهید پروری توصیف کرد و اظهار داشت: مردم غیور و صبور سیستان با وجود تمام رنج‌ها و بلاهای طبیعی که به وجود آمده است ثابت قدم ایستاده‌ و پا پس نکشیده‌اند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به تعبیر رهبری از این استان به عنوان تنگه احد ایران، گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا با تکیه بر ایمان و وظیفه شناسی در این خطه حساس به خوبی نقش آفرینی کنیم.

**شهدای تاسوکی مظلومانه به شهادت رسیدند

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با حضور در سیزدهمین یادواره شهدای روحانی و شهدای فاجعه تروریستی تاسوکی و شهدای شهرستان نیمروز گفت: باید همیشه آماده دفاع مقدس در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و سایر جنبه‌های نظام اسلامی خود باشیم تا مورد هجمه دشمن غدار قرار نگیریم.

حجت الاسلام و المسلمین محامی ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این مراسم باشکوه اظهار داشت: همه ما در این مکان جمع شده‌ایم تا یاد و نام شهدا را گرامی بداریم و خانواده آن بزرگواران را تکریم کنیم.

وی افزود: ما مدیون تمام شهدا هستیم و هر آنچه که داریم از وجود پربرکت آن بزرگواران است به همین جهت از خداوند متعال مغفرت بیش از پیش برای آن شهدای بزرگ و توفیق روز افزون برای خانواده‌هایشان را مسئلت داریم.

وی با توصیف شهدا به برترین به محبوب‌ترین بندگان خدا افزود: اگر کسی توفیق شهادت نصیبش شود به بالاترین مرتبه‌ای که یک فرد می‌تواند برسد دست یافته زیرا شهید و شهادت نیکوترین و بهترین مقام و منزلت است.

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: قدم‌های شهدا در راه خدا استوارترین قدم هاست و صبوری آن‌ها برترین صبوری هاست و خون ریخته شده آنها بر زمین محبوبترین متاع برای آخرت است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خداوند را مشتری و خواستار شهدا دانست و گفت: شهدای تاسوکی که مظلومانه اسیر شدند و دست و چشم بسته به شهادت رسیدند دارای اجری مضاعف هستند زیرا آنان نه در جبهه جنگ بودند و نه آماده رزم و پیکار با دشمن؛ آنها فقط برای رسیدن به خانه هایشان عزم سفر کرده بودند که به دست کوردلان ظالم ترور شدند.

امام جمعه شهرستان زاهدان با اشاره به شهدای روحانی حادثه تروریستی تاسوکی آن شهدا را مظهر علم و عمل ترسیم کرد و همگان را به طی کردن طریقتشان توصیه کرد و گفت: ما باید مسیر شهدا را ادامه دهیم و بر سر پیمان‌های خود با امام و رهبری باشیم زیرا تا هنگامی که در مسیر باشیم صدمه و لطمه‌ای نخواهیم دید.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان افزود: دشمنی دشمنان همیشه ادامه خواهد داشت و لبخند و خوشرویی آنها نباید ما را فریب دهد به همین منظور ما باید همیشه آماده دفاع در عرصه‌های باشیم تا گزندی به نظام و کشور و ملت نرسد.

**باید نعمت خدمت رسانی به مستضعفان را شاکر باشیم

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در ادامه سفر به منطقه سیستان ضمن دیدار با جمعی از مسئولان شهرستانی این منطقه در جلسه شورای اداری شهرستان‌های سیستان شرکت کرد و ضمن تشکر از استقبال باشکوه مردم اظهار داشت: برای حل مشکلات مردم و بهبود معیشت آنان در منطقه سیستان کم نخواهم گذاشت و هر آنچه که از دستم برآید انجام می‌دهم.

حجت الاسلام و المسلمین محامی با اشاره به لزوم اعتقادمسئولان به خدمتگزار و کارگزار بودن برای ملت بزرگ ایران بویژه اهالی سیستان اظهار داشت: قدر خود را به جهت کارگزاری برای جمهوری اسلامی و خدمت رسانی به مردم در مناطق محروم بدانید زیرا شما با این عمل به نوعی عبادت خداوند متعال را به جا می‌آورید.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

امام جمعه شهرستان زاهدان افزود: برخی اوقات کارها بسیار سخت است اما هرچقدر کار سخت‌تر شود امکان انجام آن با خلوص نیت بیشتر و اجر و مزد بهتر همراه خواهد بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محامی خدمتگزاری به مردم را نعمتی از ناحیه خداوند دانست و گفت: باید قدر نعمت‌های الهی بویژه نعمت خدمت رسانی به مستضعفان را بدانیم و به صورت قولی و فعلی شکرگزار این نعمت باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: شکرگزاری عملی یک مسئول دلسوزی برای مردم و رسیدگی به امور کوچک و بزرگ آنان است‌ به نحوی که امور انجام شده را برای رضای خداوند انجام دهد و هیچ گاه اعمال خود را بزرگ نشان ندهد و کارهایی را هم که انجام داده کوچک ندارد.

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: یک مسئول باید با از خودگذشتگی و دوری از شهوات که از ملاک‌های علوی برای کارگزاری حکومت اسلامی است، عملیاتی کند.

**بازدید از چاه نیمه‌ها و دانشگاه زابل

در این سفر حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی محامی همچنین از چاه نیمه‌های شهرستان زهک بازدید و سیر تکاملی فازهای مختلف چاه نیمه را از نزدیک مشاهده و بررسی کرد. در پایان این بازدید نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با غرس نهالی مثمر سنت حسنه درختکاری را در این منطقه به جا آورد.

بازدید از دانشگاه زابل نیز یکی دیگر از برنامه‌های این سفر بود. حجت الاسلام و المسلمین محامی با حضور در این مکان علمی پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای مدفون در این دانشگاه، از قسمت‌های مختلف آن بازدید و توضیحاتی را توسط مسئولان دانشگاه در خصوص فعالیتهای علمی و پژوهشی این دانشگاه دریافت کرد.

**کلنگ زنی بنای موسسه آیات نورانی در زابل

یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این سفر کلنگ زنی بنای موسسه حاملان آیات نورانی بود که با حضور نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و مدیران کل ادارات تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه، مدیریت‌های حوزه‌های علمیه برادران و خواهران سیستان و بلوچستان، مدیریت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان و همچنین معاون امنیتی انتظامی استاندار و برخی دیگر از مدیران استانی و شهرستانی در زابل برگزار شد.

** قدردان خدمات خیرین در حوزه سیستان هستیم

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در ادامه این سفر در بازدید از بیمارستان خیریه الزهرا (س) شهرستان زابل ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان این نهاد خدمت رسان گفت: برای بهبود عملکرد و تقویت مراکز خدمت رسان و مجموعه‌های خیریه تلاش می‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین محامی افزود: بابت خدمت رسانی به محرومان منطقه سیستان و گسترش خدمات خیریه برای این مردم عزیز دعاگوی و سپاسگزار خیرین هستیم.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان خاطر نشان کرد: ما نیز در حد توان برای بهبود عملکرد و تقویت مراکز خدمت رسان و مجموعه‌های خیریه شهرستان زابل و منطقه سیستان تلاش می‌کنیم.

** دیدار با علما و طلاب حوزه‌های علمیه سیستان

بازدید از حوزه‌های علمیه برادران و خواهران زابل از دیگر برنامه‌های سفر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان به منطقه سیستان بود. همچنین آیین عمامه گذاری در زهک با حضور حجت الاسلام و المسلمین محامی در جمع مردم این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه زاهدان در این دیدارها به وظایف طلاب و روحانیون در جامعه اشاره کرد و گفت: طلاب و روحانیون وظیفه دارند تا معارف اسلام را خوب بشناسند و به دیگران بشناسانند.

حجت الاسلام و المسلمین محامی کار علما و روحانیون را رسیدگی به مردم در امور دینی و مباحث دنیایی توصیف کرد و گفت: طبق روایات کار طلبگی پاداشی ارزنده و ارزشی مضاعف در نزد خداوند متعال دارد.

وی افزود: طلاب پاسبانان مرزهای عقیدتی هستند و وظیفه شما روحانیون و طلاب عزیز در سیستان و بلوچستان از این جهت بسیار سنگین‌تر از دیگران است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به لزوم تقویت اخلاق و معنویت در میان طلاب و روحانیون اظهار داشت: اگر فردی خودش عامل به مطالبی که می‌گوید نباشد تاثیرگذاری حرف وی در جامعه بسیار کم خواهد بود.

امام جمعه زاهدان افزود: در دوران جوانی به خصوص دوران حجره نشینی توان معنوی، اخلاق و علم را در وجود خودمان گسترش دهیم.

علاوه بر این نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با حضور در قرارگاه آموزشی مرزبانی حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه شریف ناجا در شهرستان زابل از این مکان بازدید و به مقام شامخ شهید گمنام مدفون در آن پادگان ادای احترام کرد.

۹۹۰۸ **۶۰۸۱

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیاسی، سفر نماینده ولی فقیه، یادوارده شهدای تاسوکی و سیستان از تلگرام

🔻سیلاب ۹ مسیر در جنوب سیستان و بلوچستان را بست

مدیریت بحران سیستان و بلوچستان:

🔹۹ مسیر از روز گذشته تاکنون در جنوب این استان به دلیل وقوع سیل و طغیان رودخانه‌های فصلی بسته شده است. / ایرنا


کمترین آمار جرم کشور در سیستان و بلوچستان

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان دارای کمترین آمار جرم به نسبت جمعیت در کشور یعنی رتبه ۳۱ است/ ایسنا


🔻کمترین آمار جرم کشور در سیستان و بلوچستان

🔹معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان دارای کمترین آمار جرم به نسبت جمعیت در کشور یعنی رتبه ۳۱ است/ ایسنا

#اجتماعی


🔻ورود سیلاب به منطقه سیستان

🔹سیلاب پس از طی مسافت حدود هزار کیلومتر از کشور افغانستان امروز شنبه از طریق رودخانه هیرمند وارد منطقه سیستان در استان سیستان وبلوچستان شد.


🔻سرما و طوفان سبب تعطیلی مدارس سیستان شد

مسؤول گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان:

🔹طی ۲۴ ساعت گذشته بیشینه سرعت طوفان در زابل به ۱۰۴ کیلومتر برساعت رسید که باتوجه به برودت هوا و شدت وزش طوفان، مدارس ۵ شهرستان سیستان (زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون) تعطیل اعلام شد. /مهر


مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان:

‏🔹ذخایر خونی سیستان و بلوچستان تنها نیاز ۲ روز را تأمین می‌کند.

‏🔹تامین خون و فرآورده‌های آن در استان به دلیل کاهش ذخیره‌های خونی در وضعیت ناخوشایندی قرار دارد.

‏🔹مشکل کمبود خون در سیستان و بلوچستان جدی است. / ایسنا


در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
سناتور رند پال با وجودی که با سیاست‌های دولت ترامپ در اعمال فشار حداکثری عیله ایران مخالف است، اما دوستی صمیمی با ترامپ دارد و گهگاه با او گلف بازی می‌کند. نشریه پولیتیکو دیروز – چهارشنبه- با انتشار خبری، گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال شکل‌گیری گفتکوهایی غیررسمی بین ایران و آمریکا را تقویت کرد. به گزارش عصرایران، بر اساس گزارش پولیتیکو سناتوری خوش‌نام از حزب جمهوریخواه که سابقه دوستی و نزدیکی با ترامپ دارد، در آخر هفته گذشته میهمان ترامپ در بازی «گلف» بوده و در آنجا از ترامپ خواسته تا برای کاهش تنش بین واشنگتن و تهران با «محمد جواد ظریف» تماس بگیرد و ترامپ با این پشنهاد او موافقت کرده است. طبق گفته چند مقام ارشد آمریکایی به پولیتیکو، ترامپ در واکنش به پیشنهاد «رند پال» سناتور جمهوریخواه، به او گفته با وجودی که چندان امیدی برای موثر بودن گفتگوی او با ظریف ندارد، اما مخالف تلاش او در این جهت هم نیست. " رند پال «۵۶ ساله، پزشک وسناتور جمهوریخواه آمریکایی از ایالت» کنتاکی" آمریکاست و از سال ۲۰۱۱ به سنای آمریکا راه یافته است.

کلیپی از شلیک موشک فاتح ۱۱۰

مهرمهر19 ساعت قبل
در تیرماه ۱۳۹۷ یک گروهک تروریستی از دموکرات‌های کردستان عراق به پاسگاه مرزی ایران در مریوان حمله کردند که منجر به شهادت ۱۰ مرزبان شد که چندی بعد سپاه پاسداران پاسخی دندان شکن به آنها داد.
فارسفارس11 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا با اتهام‌زنی مجدد به حزب‌الله لبنان و جمهوری اسلامی ایران، تصمیم آرژانتین برای تروریستی اعلام کردن حزب‌الله را ستود. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه از دولت آرژانتین به دلیل قرار دادن نام حزب‌الله لبنان در فهرست سازمان‌های تروریستی، تمجید کرد. وی در توییتر نوشته است: «آرژانتین را به دلیل اعلام حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی، می‌ستاییم. این یک گام مهم در قطع توانمندی این گروه برای انجام حملات تروریستی است.» پامپئو سپس حزب‌الله را یک «گروه تروریستی نیابتی جمهوری اسلامی ایران» توصیف کرده است. امروز (پنج‌شنبه) همزمان با سفر پامپئو به بوینس آیرس، دولت آرژانتین حزب‌الله لبنان را سازمانی تروریستی اعلام و دارایی‌های احتمالی این گروه را مسدود کرد.
خانه ملتخانه ملت15 ساعت قبل
قاسم میرزایی نیکو عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به لزوم تقویت شوراهای شهر و روستا گفت: ضعف عملکرد شوراهای اسلامی در سه حوزه قابل ریشه یابی است، ابتدا ضعف قانونی در این زمینه داریم. عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ادامه داد: در حال حاضر قانون دائمی در خصوص دبیرخانه رصد عملکرد شوراهای شهر و روستا‌ها را موقتی ایجاد کرده‌ایم، طبق این قانون دبیرخانه‌ها شوراهای اسلامی عملکردی مشابه شورای نگهبان برای رصد فعالیت نمایندگان دارد که در حال حاضر موقتی است و کارکرد مناسبی ندارد. نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: از سوی دیگر صلاحیت تطبیق عملکرد شوراها که در فرمانداری‌ها صورت می‌گیرد با جدیت انجام نمی‌شود این در حالی است که اگر چنین عزمی وجود داشته باشد در تقویت شوراهای اسلامی تاثیر بسزایی گذاشته می‌شود. وی با انتقاد از برگزاری جلسات شوراهای اسلامی به صورت غیر علنی، بیان داشت: طبق قانون باید جلسات شوراهای شهر و روستا به صورت علنی برگزار و مصوبات و تصمیم گیری‌ها به همه اطلاع داده شود، ما جلسات شوراهای اسلامی شهرستان‌ها علنی نیست که تخطی از قانون محسوب می‌شود. عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تاکید کرد: راه کار دیگر این است که شوراهای اسلامی خودشان را کاملا شفاف نشان دهند، مصوباتشان از جمله انتخاب شهرداران را علنی کنند تا مردم از نحوه عملکردشان مطلع شوند. /پایان پیام
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ عباس کامل رئیس سازمان اطلاعات مصر روز چهارشنبه با سفر به سودان جنوبی با رئیس جمهور و رئیس سازمان اطلاعات این کشور دیدار کرد. سرلشکر عباس کامل در سفر چند ساعته به سودان جنوبی پس از ورود به شهر جوبا با سلواکر رئیس جمهور این کشور دیدار کرد. عباس کامل در این دیدار پیام ویژه عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر را تقدیم سلواکر کرد. رئیس سازمان اطلاعات مصر در ادامه با همتای خود در سودان جنوبی درباره تقویت روابط و همکاری امنیتی دو کشور بحث و و تبادل نظر کرد. گفتنی است تات جلواک فرستاده ویژه رئیس جمهور سودان جنوبی و مشاور امنیتی رئیس جمهور این کشور ماه گذشته در سفر به قاهره با عبد الفتاح السیسی دیدار کرده بود.

«۳۹ سال دیدبانی انقلاب»

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، معرفی شورای نگهبان به عنوان ناقض دموکراسی و انتخابات آزاد همواره از القائات رسانه‌های معاند بوده و هست و حال آن که مشابه همین شورا، بخش لاینفک نظام‌های حکومتی غرب است. امسال، انتخابات مجلس در پیش است و اسفند ماه بار دیگر برگ دیگری از شکوه مردم سالاری در ایران رقم خواهد خورد اما از هم اکنون اتهامات تکراری رسانه‌های لندنی و سعودی و برخی دنباله‌های داخلی انها آغاز شده است، تلاشی بیهوده که به سرانجامی نخواهد رسید و بی نتیجه بودن آن در انتخابات اسفند آشکار خواهد شد. شورای نگهبان در دهه پنجم انقلاب و در آغاز گام دوم، با تجربه‌ای گرانبها از چهار دهه گذشته، تازه نفس‌تر به دیدبانی و حفاظت از جمهوریت و اسلامیت نظام ادامه می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ایران یک نفتکش خارجی را در خلیج فارس متوقف کرد

خبری18 ساعت قبل

عکس، فیلم و جزییاتی از آتش‌سوزی شب گذشته در میدان تاریخی حسن‌آباد تهران

خبری1 روز قبل

شاهکار تازه عادل فردوسی‌پور

خبری1 روز قبل

۶ مصدوم حاصل برخورد دو پراید در ایذه

ایسنا5 دقیقه قبل

پامپئو: رفتار چین با اویغورها، «لکه ننگ قرن» است

ایسنا7 دقیقه قبل

حدود ۲۰ قلم دارو در بازار نداریم/ واردات اقلام دارویی که مشابه داخلی دارند، ممنوع است/ برخی پزشکان علیرغم اطلاع از عدم وجود داروهای خارجی، آن را در نسخه بیمار می‌نویسند

ایلنا8 دقیقه قبل

فوری؛ انتقام ستارۀ پرسپولیسی کنار گذاشته شده؛ بوسه بر پیراهن استقلال!

جام نیوز12 دقیقه قبل

تاج به فیفا اعلام کرد: فدراسیون موافق ورود زنان به ورزشگاه‌هاست

ایسنا16 دقیقه قبل

استفاده از محصولات پلاستیکی برای زنان خطرناک‌تر است

ایسنا16 دقیقه قبل

سردار یزدی: برخی به جای دفاع از ناجا دنبال جمع کردن رأی هستند

فارس17 دقیقه قبل