1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
۲ میدان جدید در کتالم و ساداتشهر ایجاد می‌شود

۲ میدان جدید در کتالم و ساداتشهر ایجاد می‌شود

خبرگزاری مهر |
رامسر - شهردار کتالم و ساداتشهر گفت: با احداث دو میدان در شهر، مسیرها ساماندهی وفضای جدیدی در ساختار شهری ایجاد می‌شود.

مجتبی رضوانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حوزه خدمت رسانی و تسریع در خدمات سیستم سیماک که پروژه دارای اولویت اقتصاد مقاومتی کشور محسوب می‌شود در شهرداری کتالم و ساداتشهر راه اندازی شد.

رضوانی گفت: در سال جاری ساماندهی خیابان ۴۵ متری و اصلاح هندسی و ساماندهی خیابان ۴۵ متری انجام شد و در سال ۹۸ با احداث دو میدان مسیرها ساماندهی و فضای جدیدی در ساختار شهر سازی کتالم و ساداتشهر ایجاد خواهیم کرد.

رضوانی تصریح کرد: در خیابان ارجمندی ساداتشهر، مشاءکلایه و شهرک انصار و آزادگان با ایجاد نهرها و کانال‌های هدایت آب‌های سطحی نسبت به روان سازی آب اقدام کردیم و در سال ۹۸ در بخشی از کتالم و ساداتشهر این عملیات اجرایی خواهد شد.

وی افزود: در سیل اخیر به این نتیجه رسیدیم که برخی از مناطق نیاز به ایجاد کانال هدایت آب‌های سطحی دارند که با احداث آن این مناطق ایمن شدند و بازگشایی خیابان ۲۰ متری عملیاتی شد و تعریض قدس نیاسته و … انجام می‌شود.

شهردار کتالم و ساداتشهر گفت: تلاش خوبی در راستای جذب سرمایه گذار انجام دادیم که در مرحله برگزاری مزایده قرار دارد و در سال ۹۸ کلنگ سرمایه گذاری در چند نقطه از شهر به زمین زده خواهد شد.

وی گفت: در تلارسر تعریض خیابان با همکاری اهالی آغاز شد و در ۱۵ خرداد ساماندهی و هدایت آب‌های سطحی بخشی انجام شد و در حال مراحل پایانی است تا از آبگرفتگی پیشگیری شود.

وی افزود: تلاش داریم در راستای کمیسیون ماده ۵ به برای اینکه طرح تفصیلی شهر تمدید و بازنگری نشده با مصوبات کلی برای ساختن شهر و رضایتمندی مردم تلاش کنیم.

رضوانی با اشاره به برنامه‌های شهرداری در سال جدید گفت: در سال ۹۸ در راستای هویت بخشی شهر و ایجاد ساختار منسجم و به هم پیوسته در اولویت برنامه‌های شهرداری است.

وی افزود: ایجاد میدان، زیباسازی سطح شهر ساماندهی خیابان تابلوها و معابر محلات و آسفالت کوچه‌های خاکی در سال جدید اجرایی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با مجتبی رضوانی، رامسر و شهرداری‌ها از تلگرام

🔺 #انتصاب / سرهنگ علی قیصری فرمانده انتظامی رامسر شد

🔹 سرهنگ قیصری که پیش از این جانشین فرمانده انتظامی نور بود ۲۶ اسفند به عنوان فرمانده انتظامی رامسر معارفه میشود

شنبه ٢۵ اسفند ٩٧؛


♦️ واژگونی ماشین آتش نشانی شهرستان رامسر در حین آبگیری

🔺این حادثه تلفات جانی نداشت.

حوادث👇


📷 برگزاری دوره #آموزشی_تخصصی مدیریت پسماند شهرداری‌های #مازندران در #رامسر

دوشنبه ٢۰ اسفند ٩٧؛


📷 نخستین #جشنواره هنری #تخم #مرغ_های #غول_پیکر نوروزی شهر سبز #رامسر با محوریت ایجاد شور و نشاط در جامعه برگزار میگردد

#ببینید


🔻بازگشت ۳۲۰۰ میلیارد تومان مالیات ارزش افزوده به بودجه شهرداری‌ها

🔹مرتضی الویری، رییس شورای عالی استان‌ها گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده ۳۲۰۰ میلیارد تومان سهم مالیات ارزش افزوده که قرار بود از بودجه شهرداری‌ها کم شود به بودجه شهرداری‌ها بازگشت.

🔹او افزود: در لایحه دولت مقرر شده بود که ۳۲۰۰ میلیارد تومان از بودجه شهرداری‌ها که مربوط به مالیات ارزش افزوده می‌شود کم شود که این امر در رای گیری اولیه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده بود.

🔹الویری ادامه داد: شورای نگهبان با این امر مخالفت می‌کند و مقرر می‌شود این موضوع مجددا در مجلس شورای اسلامی رای گیری شود. با پیگیری هایی که از سوی شورای عالی استان‌ها و شورای شهر تهران صورت گرفت سبب شد امروز در رای گیری نمایندگان این میزان اعتبار به بودجه شهرداری بازگردد.

جزییات بیشتر:


نظرها

اخبار بیشتر