گام دوم انقلاب در گردشگری/نظریه نظام انقلاب جاذبه گردشگری است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سرگرمی
گام دوم انقلاب در گردشگری/نظریه نظام انقلاب جاذبه گردشگری است

گام دوم انقلاب در گردشگری/نظریه نظام انقلاب جاذبه گردشگری است

مهرخبرگزاری مهر |
به نمایش گذاشتن شعائر انقلاب اسلامی در معرض دید گردشگران خارجی در گام دوم انقلاب ضرورتی بیش از گذشته دارد زیرا که نظریه نظام انقلاب اسلامی ایران، به تنهایی جاذبه‌ای برای گردشگری است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا محمدعلیزاده فعال حوزه گردشگری و زیارت در یادداشتی که آن را در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده، نوشته است: رهبر حکیم انقلاب اسلامی ایران با صدور «بیانیه گام دوم انقلاب» به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه گذشته پرداخته و توصیه‌هایی اساسی به‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه فرموده‌اند.

به نمایش گذاشتن شعائر انقلاب اسلامی در معرض دید گردشگران خارجی در گام دوم انقلاب ضرورتی بیش از گذشته دارد زیرا که نظریه نظام انقلاب اسلامی ایران، به تنهایی جاذبه‌ای برای گردشگری است؛ استقلال، آزادی، عزت ملی، استکبارستیزی، آرمان خواهی، ارزشهای انقلابی و مردمی، سبک زندگی اسلامی ایرانی برای گردشگران دنیا جالب توجه است و آنان را علاقه مند به سفر به ایران می‌کند زیرا ما متفاوت با دنیا هستیم و این تفاوت عامل جذب گردشگران خارجی است.

نشان دادن ایران قبل از انقلاب و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران به گردشگران عاملی است برای حرکت به سوی گام دوم انقلاب که این امر نیاز به تمرکز بر گردشگران ورودی و گردشگران ایرانی داخل و خارج از کشور است که فرزندان انقلاب اسلامی هستند و ایران زمان طاغوت را درک نکردند. بازدید نخبگان در قالب اردوهای علمی از این دستاوردهای چهل ساله نظام یکی از راه‌های حرکت به سمت گام دو انقلاب است که از میان نباید از ظرفیت جوانان ایرانی مقیم خارج، غفلت کرد.

رونق بیشتر گردشگری انقلابی به ویژه در مکان رخدادهایی مثل لانه جاسوسی به عنوان نماد استکبارستیزی و استقبال از حضور گردشگران خارجی در راهپیمایی ۲۲ بهمن و مشاهده مشارکت مردم در انتخابات نیز در گام دوم انقلاب حائز اهمیت است. در این بین نباید از گسترش اقامتگاه‌های بوم گردی و استقبال مردم از گردشگران خارجی و القای نفرت مردم از تحریم‌های ظالمانه آمریکا غافل شد زیرا که گردشگران خارجی سفیران فرهنگی کشور مبدأ هستند و این بهترین فرصت برای رساندن پیام ملت ایران به سراسر دنیا هست.

از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران، امنیت است که گردشگران خارجی همیشه این حس را دارند و به آن اقرار می‌کنند. پس از پایان جنگ تحمیلی شاهد اذعان این گردشگران به وجود امنیت در ایران با توجه به منطقه ناامن خاورمیانه هستیم که در نتیجه آن هر ساله شاهد افزایش گردشگران خارجی نسبت به سال‌های گذشته هستیم.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار تفریحی

گردشگری منجر به اقتصاد قوی می‌شود. راه دور زدن تحریم‌های ظالمانه دشمن، گردشگری است لذا ساختار و مدیریت گردشگری را باید تقویت کرد. گردشگری به مثابه ابزاری برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که توجه و تلاش بر جذب گردشگران ورودی، ناشی از نگاه برون زا در این حوزه هست.

همچنین پیشرفت در مردمی کردن گردشگری به وضوح قابل رؤیت است چرا که منجر به قدرت، نشاط کاری و احساس مسئولیت در میان فعالان گردشگری و زیارت شده است و قابل کتمان نیست.

پیشرفت گردشگری ایران؛ فرصت مادی برای جایگزینی نفت و ورود ارز به کشور است. توسعه پایدار گردشگری ایران با موقعیت مناسب همسایگان با ۶۰۰ میلیون جمعیت (قابل توجه است که ۸۰ درصد گردشگران خارجی کشورهای مقصد، همسایگان آن کشورها هستند)، جاذبه‌های گردشگری نظیر سواحل دریایی، آب و هوای متنوع و اقتصاد خوب گردشگری با حمل و نقل مناسب، ظرفیت‌های استفاده نشده طبیعی و انسانی در حوزه گردشگری، تمرکز بر بهره برداری از دستاوردهای چهل ساله گذشته در گردشگری، نشان از توسعه این صنعت در کشور است.

عقب ماندگی قبل از انقلاب را در گردشگری باید جبران کنیم و برای رسیدن به این هدف باید گردشگری تعالی بخش (نظریه بومی گردشگری) را بسط و ترویج کنیم زیرا حلال‌ترین گردشگری دنیا متعلق به ایران اسلامی است که منجر به افزایش چشمگیر معنویت و اخلاق در فضای عمومی جامعه شده است.

برای تحقق گام دوم انقلاب در گردشگری، راهبردی جز گردشگری تعالی بخش نیست که برای این منظور ملزم به ورود جوانان انقلابی به گردشگری و جذب نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی، دینی در صنعت گردشگری هستیم.

تقویت و ترویج گردشگری روستایی در جهت کفه عدالت و تقسیم امکانات عمومی کشور امری بدیهی است هر چند که در تحقق عدالت در گردشگری نباید مبارزه با فساد، از بین بردن مافیا و ترویج غرب گرایی در گردشگری و مقابله با ابتذال اخلاقی در تورها را فراموش کرد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با گردشگری، انقلاب اسلامی ایران و گردشگران خارجی از تلگرام

۵ وعده نافرجام گردشگری در سال ۹۷

❇️ تعداد وعده‌هایی که هر‌سال از سوی مدیران و مسوولان گردشگری داده و گفته می‌شود تا پایان سال محقق خواهد شد، کم نیستند و هر سال هم به میزان این وعده‌هایی که به سال بعدی‌ موکول می‌شود، افزوده شده است. سال ۹۷ هم از این قاعده مستثنی نبوده و از ابتدای امسال تاکنون وعده‌هایی داده شده که عملا تا حدود ۱۰ روز مانده به پایان سال، هیچ اتفاقی برای آن رخ نداده و وارد فاز عملیاتی نشده است. در حالی که باتوجه به شرایط موجود تحقق هر کدام از این موارد می‌توانست در راستای توسعه گردشگری کشور بسیار تاثیرگذار باشد، اما در حال حاضر شاهد آن هستیم که آنها پشت خط عملیاتی شدن باقی مانده‌اند.

❇️ استقرار سیستم حساب‌های اقماری

❇️ منع فعالیت مهمانسراهای دستگاه‌های دولتی

❇️ تدوین برنامه جامع توسعه گردشگری

❇️ وزارتخانه شدن سازمان گردشگری

❇️ اجرای طرح ارزان‌سازی سفر

دنیای اقتصاد


۵ ملکه‌ی گردشگری که ۷ مارس جایزه جهانی گردشگری را در سال ۲۰۱۹ دریافت کردند، چه کسانی هستند؟

🔸Rania al Mashat

وزیر گردشگری مصر برای سیاست‌گذاری و رهبری هوشمندانه و نوآورانه در حوزه گردشگری برای رسیدن به صلح

🔸Elena Kountoura

وزیر گردشگری یونان برای استراتژی‌های هوشمندانه و خلاقانه گردشگری

برای دستیابی به تعامل و صلح جهانی

🔸Helen Marano

رئیس و بنیانگذار مؤسسه «چشم‌اندازهای مارانو» برای دستیابی به اتحاد جهانی و استفاده از گردشگری به عنوان یک نیروی قوی برای رسیدن به صلح پایدار

🔸Jane Madden

در مقام رهبری و مدیریت مشارکتی برای پایداری و ارتقا مسوولیت‌های اجتماعی حوزه گردشگری

🔸Mechtild Maurer

در مقام رهبری و مدیریت برای ارتقا مسؤولیت اجتماعی در حوزه گردشگری

🔸سازمان ملل متحد با انتخاب شعار «برابر فکر کنیم، هوشمندانه بسازیم و خلاقانه نوآوری کنیم» تصمیم دارد برای یک دهه روی موضوع توانمندسازی زنان و برابری جنسیتی متمرکز شود. /ایسنا


🔻راهنمایان گردشگری، سفیران صلح و دوستی فرهنگ‌ها

در سال ۱۹۸۵ برای اولین بار «سالنامه تحقیقات گردشگری» به نقش و اهمیت راهنمایان تور اشاره کرد. مطالعات بسیاری نیز پیرامون اهمیت راهنمایان گردشگری انجام گرفته است.

منوچهر جهانیان، رئیس دانشکده علوم گردشگری دانشگاه علم‌وفرهنگ به مناسبت روز جهانی راهنمایان گردشگری در یادداشتی نوشت:

▫️دیپلماسی عمومی در عالی‌ترین سطح خود بسترساز تعامل فرهنگ‌ها و تمدن‌هاست و بهترین ابزار شناخت فرهنگ دیگران، شناساندن فرهنگ خویش به دیگران و تعاملات بین فرهنگی است که در توسعه روابط بین‌المللی نقش و اهمیت بسزایی دارد.

▫️بر این اساس راهنمایان گردشگری به‌عنوان سفیران فرهنگی می‌توانند نقش موثر و سازنده‌ای در توسعه روابط فرهنگی و گردشگری میان مردمان جوامع محلی، گردشگران و دولت‌های میزبان و مهمان داشته باشند.

▫️با پاسداشت روز جهانی راهنمایان گردشگری و تبریک این روز به راهنمایان، سفیران صلح و دوستی فرهنگ‌ها، امید است نقش و جایگاه آنان بیش ازپیش مورد توجه سیاست‌گذاران، برنامه ریزان ومتولیان حوزه گردشگری کشور قرار گیرد.

🔹متن کامل یادداشت:

#اسکان_نیوز


معرفی ۵ شغل پر درآمد در کشور

به خصوص که تورلیدرها به دلار پول می‌گیرند و به ریال خرج می‌کنند. تورلیدرها با دانش کاملی که از نقاط گردشگری شهر و اطلاعات تاریخی و پیشینه‌ی محل دارند، به گردشگران توضیحات خوبی می‌دهند و آن‌ها را سرگرم می‌کنند.

علاوه بر تورلیدرهای داخلی که با گردشگرانی که در داخل کشور سفر می‌کنند سر و کار دارند، برخی تورلیدرها هم هستند که در زمینه‌ی اطلاع رسانی و معرفی جاذبه‌های گردشگری و مدیریت سفر گردشگران خارجی فعالیت می‌کنند. آن‌ها می‌توانند با تسلط بر یکی از زبان‌های خارجی مرجع خوبی برای گردشگران خارجی باشند.

۴- کشاورزی و دامپروری

در گذشته کشاورزی در ایران بسیار پرزحمت بود و درآمد کمی داشت. کشاورزان از روش‌های سنتی و سخت استفاده می‌کردند و به اندازه‌ی کافی مورد حمایت قرار نگرفتند. به همین دلیل بسیاری از روستائیان کشاورزی را رها کردند و به شهرها مهاجرت کردند. امروزه به دلیل پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در زمینه‌ی کشاورزی، اشباع شدن شهرها، قیمت بالای محصولات کشاورزی و دام‌ها و زمین‌های مناسب فراوانی که در کشورمان وجود دارد کشاورزی و دامداری شغل‌های مناسبی به نظر می‌رسند.

در این رشته مانند رشته‌های دیگر اگر امکانش باشد می‌توانید در ادارات دولتی یا بخش‌های خصوصی که در شهرها وجود دارند استخدام شوید. ولی برای کارآفرینی در این رشته نیاز به علاقه به کشاورزی و روستاها و نباتات، دانش کافی در این رشته و آشنایی با روش‌های نوین کشاورزی و سرمایه‌ی اولیه است.

تولید مرغ از شاخه‌های این رشته است که این روزها بازار خوبی دارد و همیشه موردنیاز است.

۵- تعمیرکارها

شاید برایتان عجیب باشد که تعمیرکاری جزو شغل‌های پردرآمد باشد. ولی تعمیرکاران خودرو که در این رشته حرفه‌ای هستند درآمد بالایی دارند و حتی ممکن است تا ماهی ۵۰ میلیون تومان هم حقوق داشته باشند. درست است که تحصیلات دانشگاهی لازمه‌ی این شغل نیست، ولی مهارت و تجربه در آن حرف اول را می‌زند. بخصوص در حال حاضر که قیمت همه چیز بالاست و توان خرید مردم کمتر شده، مردم گرایش بیشتری به تعمیر کردن وسایل قدیمی خود دارند و به تعمیرکاران خودرو و موبایل بیشتر نیاز است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


ویزای بدون مهر بر سفر ورودی

💠مهر نخوردن پاسپورت گردشگران خارجی، در نخستین روز آذرماه اجرایی شد؛ اتفاقی که از یکسو برخی فعالان گردشگری بر این عقیده‌اند نمی‌تواند گردشگران خارجی را برای سفر به ایران مجاب کند و برخی دیگر معتقدند فعالیت‌هایی از این دست می‌تواند کمکی هرچند اندک برای جذب گردشگرهای خارجی باشد.

💠براساس قوانین آمریکا، شهروندان کشورهایی که برای ورود به آمریکا نیاز به ویزا نداشته باشند چنانچه به ایران سفر کنند، باید برای ورود به ایالات متحده درخواست ویزا دهند.

💠یکی از اعضای جامعه تورگردانان ایران می‌گوید: «اگر آمریکا بخواهد متوجه شود فردی به ایران سفر کرده است یا خیر، می‌تواند از طریق نرم‌افزار هوایی اطلاعات مسافرانی را که می‌خواهند به آمریکا سفر کنند به دست آورد و این دریافت اطلاعات ممکن است برای کشورهایی که می‌توانند بدون ویزا وارد کشور آمریکا شوند، ریسک ایجاد کند».

دنیای اقتصاد🌀


🔴 ‏پول سخت ما از نفت؛ پول راحت ترکیه از گردشگری

🔸 خلیل آبادی، رییس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای شهر تهران گفت: ما باید با التماس نفت‌مان را به دنیا بفروشیم تا نصف درآمد ترکیه که به‌راحتی از گردشگری به‌دست می‌آورد، نصیب‌مان شود. /ایسنا


در ادامه بخوانید

فیلم | در شهرداری به روی شهردار قفل شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
سلام عزیزای دلمبالاخره امروز نوبت اول دادگاه‌ام بود. قاضی پرونده‌ام بسیار محترمانه باهام برخورد کرد و نکاتی رو بخصوص درباره‌ی یکی از گزارش هام که مربوط می‌شد به ماجرای دعوای یک خانم با راننده‌ی اسنپ عنوان کردن. گفتن اینکه شما هنوز پرونده‌ای به نتیجه نهایی نرسیده یک طرفه رفتید گزارش تهیه کردید کار درست و قانونی ای نبوده و البته چند نکته دیگه هم درباره‌ی بعضی از گزارش هام عنوان کردن. عزیزانم من یه گزارشگر داخلی هستم و تا روزی که نفس تو سینه دارم هم تو همین مملکت نفس میزنم. قربون شما برم دلتون شاد باشه همیشه

سالاد پاستا و استیک

تابناکتابناک1 روز قبل
سالاد ماکارونی یا سالاد پاستا یکی از سالادهای خوش طعم است که می‌توان به عنوان یک غذای کامل استفاده کرد. پیش از این طرز تهیه سالاد پاستا را در تابناک فراگرفته‌اید و اکنون طرز تهیه سالاد پاستا و استیک به شیوه مرسوم در ایران را با آموزش جواد جوادی آشپز حرفه‌ای فرامی‌گیرید.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره پرواز شماره ۹۶۰ شرکت هواپیمایی ایران ایرتور اظهار کرد: مشکل اصلی تاخیر در این پرواز، نقص فنی ایجاد شده هواپیماست و هم اکنون کارشناسان فنی، مشغول رفع نقص این پرواز هستند. وی افزود: با این وجود، شرکت ایران ایرتور، بر اساس آیین نامه و دستورالعمل حقوق مسافر باید ضمن پذیرایی از مسافران بازمانده از سفر، خسارت ناشی از دیرکرد را به مسافران پرداخت کند. بر اساس این آیین نامه، مسافران می‌توانند پس از انجام سفر با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان هواپیمایی کشوری و طرح شکایت از خطوط هواپیمایی مربوطه و تایید این سازمان، خسارت دیرکرد و تاخیر خود را دریافت کنند. بر اساس اظهارات مسافران این پرواز، پرواز شماره ۹۶۰ شرکت هواپیمایی ایران ایر تور که قرار بود مسافران را درساعت ۶ و ۵۵ دقیقه از فرودگاه مهرآباد تهران به فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد منتقل کند هنوز اقدام به صدور کارت پرواز برای مسافران نکرده و موجبات سردرگمی و سرگردانی مسافران شده است. بر اساس اظهارات یک مسئول در فرودگاه مهرآباد، پرواز جایگزین این پرواز حداکثر تا ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه مهرآباد رسیده و بعد از طی تشریفات قانونی، مسافران را به مشهد مقدس منتقل خواهد کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
در چند سال اخیر شاهد نوسانات زیاد و پر حجم در بازار ارز بودیم که در سطح و کیفیت زندگی و معیشت اقشار جامعه با منبع درآمدی مختلف، اثر گذاشته بود و تورم هایی را در اقتصاد جامعه به وجود آورد به طوریکه کالا‌ها و اجناس مهم به رشد قیمتی بالای صد درصد و یا دویست درصد رسیده‌اند. قیمت ارز در افزایش و یا کاهش کالاهای وارداتی طبیعتا باید اثر گذار باشد و همانطور که در بازار اقتصادی می‌بینیم، این تاثیرگذاری در قیمت کالاهایی که با دلار و ارز وارد می‌شوند رابطه مستقیمی را برقرار کرده است. به طور کلی می‌توان گفت نوسانات قیمت ارز به دلایل مختلف در یک اقتصاد بحران زده و ناپایدار رخ می‌دهد و عدم ثبات در اقتصاد امروزی که به وضوح مشاهده می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر