1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
پرداخت حقوق مستمری‌‌بگیران تامین اجتماعی تا فردا به اتمام می‌رسد

پرداخت حقوق مستمری‌‌بگیران تامین اجتماعی تا فردا به اتمام می‌رسد

خبرگزاری تسنیم |
مدیر‌کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی گفت: پرداخت حقوق مستمری‌بگیرن سازمان تامین اجتماعی از بیستم اسفند ماه آغاز شده و تا ۲۷ اسفند تمام این حقوق‌ها پرداخت می‌شود.

- اخبار اجتماعی -

امیر‌عباس تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به فرایند واریز مستمری‌بگیران تامین اجتماعی اظهار کرد: این فرآیند طبق زمانبندی انجام شده در هر ماه صورت پذیرفته است و پرداخت مستمری این سازمان نیز از بیستم اسفند ماه و بر اساس حروف الفبا آغاز شده است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر، مستمری‌بگیر سازمان تامین اجتماعی هستند که مستمری خود را از بیستم هر ماه و طبق زمانبندی انجام شده تا بیست و هفتم دریافت می‌کنند.

مدیر‌کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه هیچ مشکلی در پرداخت حقوق، مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی وجود ندارد، تصریح کرد: پرداخت مستمری این افراد نیز در این ماه از بیستم آغاز و تا بیست و هفتم ادامه دارد علاوه بر اینکه عیدی تمام مستمری‌بگیران نیز قبل از دهم اسفند ماه واریز شده است.

در سایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

تقی‌پور با بیان اینکه اگر مستمری‌بگیری از سازمان تامین اجتماعی تا به امروز عیدی خود را دریافت نکرده است، می‌تواند به شعب یا از طریق شماره ۱۴۲۰ آن را پیگیری کند، گفت: البته در این زمینه به ندرت پیش می‌آید که کسی عیدی خود را دریافت نکرده باشد اما در هر صورت اگر فردی نیز وجود دارد، می‌تواند از این طریق پیگیری کند.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با شستا از تلگرام

▪️همه خوبی‌های واگذاری شرکت‌های شستا

▫️علی‌اصغر سعیدی، جامعه‌شناس اقتصادی درگفت‌وگو با سایت خبری اتاق تهران:

🔺دولت که مکلف به پرداخت سهم به سازمان تامین اجتماعی است، در دوره‌هایی نتوانست پول سهم خود را بپردازد. بعضی روایت‌ها، اسناد و آمار گویای این است که دولت در زمان جنگ علاوه بر استقراض از بانک مرکزی از وجوه صندوق‌های تامین اجتماعی هم برای مصارف خود استفاده کرد علاوه بر اینکه نمی‌توانست سهم خود را بپردازد.

🔺دولت در سال‌های پس از جنگ برای تسویه‌حساب دست به اجرای ابتکاری زد که منشا شکل‌گیری شستای امروزی است. ابتکار دولت این بود که بخشی از صنایع متعلق به خود را برای تسویه بدهی‌هایش به سازمان تامین اجتماعی واگذار کند. زمانی که این ابتکار به مرحله اجرا درآمد، ساختار اقتصاد کشور به ناگهان تغییر کرد و صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی به مالکان بزرگی تبدیل شدند که هرجایی نفوذ می‌کردند. برای مثال نزدیک به ۳۰ درصد از بازار سرمایه متعلق به شرکت‌های زیر مجموعه تامین اجتماعی است.

🔺واگذاری دارایی‌های شستا منافع زیادی برای اقتصاد کشور و سازمان تامین اجتماعی در پی خواهد داشت. با واگذاری این اموال تمرکز سازمان بر خدماتی که باید ارائه کند بیشتر می‌شود و سازمان بیشتر بر مدیریت وجوه پرداختی از سوی کارگران و کارفرمایان تمرکز می‌کند و خدمات بهتری به آنها می‌دهد.

👈متن کامل این گفت‌وگو را در لینک زیر در سایت اتاق تهران بخوانید:


🎥 روحانی: قول داده‌ام سال ۹۸ سال واگذاری بزرگ شرکتهای شستا باشد

🔹بارها رهبری به من فرمودند که نیروهای مسلح باید دست از اقتصاد بردارند و وظایف خود را انجام دهند


😐😐چه می‌کند این #شستا ⁉️

💵 ۴۲ میلیون ایرانی در سال ۹۶ حدود ۹۴ هزار و ۴۵۸ میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی حق #بیمه واریز کرده‌اند. اما جالبه #شستا (شرکت‌های سرمایه گذاری سازمان #تامین_اجتماعی) که با حق #بیمه ۴۲ میلیون ایرانی تاسیس شده، با ۱۱۵ هزار میلیارد تومان دارایی (مجموع دارایی ۲۷۴ شرکت) سال ۹۶ فقط ۲ هزار و ۳۵۲ میلیارد تومان سود به سازمان تامین‌اجتماعی پرداخت کرده ….

▪️به‌عبارتی‌دیگر ۹۶ درصد هزینه اداره تامین اجتماعی با حق #بیمه مردم و فقط ۲٫۳ درصد از طریق #شستا تامین می‌شود.

💰اگر مردم ۱۱۵ هزار میلیارد تومان دارایی #شستا را در بانک‌ها سپرده‌گذاری می‌کردند، با سود ۱۸٪ سالانه نزدیک به ۲۱هزار میلیارد تومان (۹ برابر سود فعلی شستا) درآمدزایی برای سازمان تامین اجتماعی داشت …. 💰

✳️ نتیجه اخلاقی: ۲۷۴ شرکت شستا عملا حیاط‌خلوت #عشقولانه سیاسیون است و بس …


پذیره نویسی موفق اوراق شستا

گفت و گو با مدیرعامل تامین سرمایه امین👇🏽👇🏽👇🏽

bourse۲۴. ir/news/۱۷۷۹۵۰


۶۰۰ میلیارد تومان اوراق اجاره شستا در کمتر از یک دقیقه فروخته شد …


🔹پذیره‌ نویسی اوراق اجاره شرکت شستا از فردا کلید می‌خورد

🔹از فردا دوشنبه بیستم اسفند ماه پذیره‌ نویسی اوراق اجاره شرکت سرمایه ‌گذاری تامین اجتماعی، در نماد معاملاتی …

با بورس ۲۴، اخبار این رویداد را دنبال کنید

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

bourse۲۴. ir/news/۱۷۷۹۰۲


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | طنز تلخ مهران مدیری درباره تصادفات جاده‌ای

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

آتش‌نشانان تهران در جمع سیل‌زدگان

همشهریهمشهری5 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
پس از آنکه وزیر کشور صراحتا اعلام کرد «استاندار گلستان بخاطر مشکلات خانوادگی راهی خارج از کشور شده»، مناف هاشمی در ادعایی جدید که آن را در اختیار رسانه‌های حامی خود قرار داده، اعلام کرده که «برای درمان جراحات ناشی از بمب شیمیایی در دفاع مقدس روز اول فروردین به خارج از کشور رفته بوده است» پایگاه خبری انتخاب: پس از آنکه وزیر کشور صراحتا اعلام کرد «استاندار گلستان بخاطر مشکلات خانوادگی راهی خارج از کشور شده»، مناف هاشمی در ادعایی جدید که آن را در اختیار رسانه‌های حامی خود قرار داده، اعلام کرده که «برای درمان جراحات ناشی از بمب شیمیایی در دفاع مقدس روز اول فروردین به خارج از کشور رفته بوده است» در این خبر آمده که او «درمانش را نیمه کاره رها کرده و به ایران برگشته است»

گزارش تصویری اختصاصی عصر ایران از مناطق سیل‌زده آق‌قلا و روستاهای اطراف

104+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
چمدان نوشت: حرمت اله رفیعی در مورد وضعیت‌ آژانس‌های مسافرتی در سال ۹۷ گفت: شاید هیچ سالی را نداشتیم که وضعیت آژانس‌های مسافرتی در آن، مانند سال ۹۷ بد باشد. وی ادامه داد: عوامل مختلفی در به وجود آمدن این وضعیت نقش داشتند که از جمله می‌توان به شرایط بد اقتصادی برای مردم اشاره کرد که سبب می‌شود سفر گزینه آخر انتخاب مردم باشد. رفیعی نوسانات ارزی را از دیگر مشکلات آژانس‌های مسافرتی دانست و افزود: متاسفانه شاهد بودیم که افرادی خارج از صنف تصمیمات غیرکارشناسی برای ارز در حوزه سفر گرفتند. رفیعی تاکید کرد: تورهای خروجی ما کاهش بسیار چشمگیری داشته‌است و می‌توانیم بگوییم نسبت به سال گذشته ۳۵ تا ۴۰ درصد از تورهای خارجی کم شده‌اند. کاش حداقل از نزدیک‌ترین نقاط به مرز در دو کشور پروازهایی برای مردم در نظر می‌گرفتند تا هم مردم هزینه کمتری می‌پرداختند و هم ازدحام شلوغی در مرزهای زمینی کاهش پیدا می‌کرد.
فارسفارس12 ساعت قبل
استاندار کرمانشاه ضمن لغو مرخصی تمام مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان، امدادی و اعضای ستاد بحران استان، گفت: بدنبال پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارندگی سیل‌آسا، از این اعضا هیچ کوتاهی و اشتباهی پذیرفته نیست. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سامانه فعال بارشی از شب گذشته جو استان را تحت تاثیر قرار داده و فعالیت آن تا روز سه شنبه ادامه دارد. با توجه به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی بسیار قوی و سیل‌آسا، ستاد بحران کرمانشاه برای جلوگیری از حوادث احتمالی به حالت آماده باش درآمده است. وی تاکید کرد: تلفن همراه هیچ کدام از اعضا خاموش و غیرقابل دسترس نباشد. به دنبال آن، جلسه مدیریت بحران آمادگی در برابر وقوع احتمالی سیلاب در سایر فرمانداری شهرستان‌های تابعه استان نیز برگزار شد.

اخبار بیشتر