پرداخت حقوق مستمری‌‌بگیران تامین اجتماعی تا فردا به اتمام می‌رسد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
پرداخت حقوق مستمری‌‌بگیران تامین اجتماعی تا فردا به اتمام می‌رسد

پرداخت حقوق مستمری‌‌بگیران تامین اجتماعی تا فردا به اتمام می‌رسد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیر‌کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی گفت: پرداخت حقوق مستمری‌بگیرن سازمان تامین اجتماعی از بیستم اسفند ماه آغاز شده و تا ۲۷ اسفند تمام این حقوق‌ها پرداخت می‌شود.

- اخبار اجتماعی -

امیر‌عباس تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به فرایند واریز مستمری‌بگیران تامین اجتماعی اظهار کرد: این فرآیند طبق زمانبندی انجام شده در هر ماه صورت پذیرفته است و پرداخت مستمری این سازمان نیز از بیستم اسفند ماه و بر اساس حروف الفبا آغاز شده است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر، مستمری‌بگیر سازمان تامین اجتماعی هستند که مستمری خود را از بیستم هر ماه و طبق زمانبندی انجام شده تا بیست و هفتم دریافت می‌کنند.

مدیر‌کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه هیچ مشکلی در پرداخت حقوق، مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی وجود ندارد، تصریح کرد: پرداخت مستمری این افراد نیز در این ماه از بیستم آغاز و تا بیست و هفتم ادامه دارد علاوه بر اینکه عیدی تمام مستمری‌بگیران نیز قبل از دهم اسفند ماه واریز شده است.

در سایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

تقی‌پور با بیان اینکه اگر مستمری‌بگیری از سازمان تامین اجتماعی تا به امروز عیدی خود را دریافت نکرده است، می‌تواند به شعب یا از طریق شماره ۱۴۲۰ آن را پیگیری کند، گفت: البته در این زمینه به ندرت پیش می‌آید که کسی عیدی خود را دریافت نکرده باشد اما در هر صورت اگر فردی نیز وجود دارد، می‌تواند از این طریق پیگیری کند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با شستا از تلگرام

🔹پذیره‌ نویسی اوراق اجاره شرکت شستا از فردا کلید می‌خورد

🔹از فردا دوشنبه بیستم اسفند ماه پذیره‌ نویسی اوراق اجاره شرکت سرمایه ‌گذاری تامین اجتماعی، در نماد معاملاتی …

با بورس ۲۴، اخبار این رویداد را دنبال کنید

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

bourse۲۴. ir/news/۱۷۷۹۰۲


۶۰۰ میلیارد تومان اوراق اجاره شستا در کمتر از یک دقیقه فروخته شد …


پذیره نویسی موفق اوراق شستا

گفت و گو با مدیرعامل تامین سرمایه امین👇🏽👇🏽👇🏽

bourse۲۴. ir/news/۱۷۷۹۵۰


😐😐چه می‌کند این #شستا ⁉️

💵 ۴۲ میلیون ایرانی در سال ۹۶ حدود ۹۴ هزار و ۴۵۸ میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی حق #بیمه واریز کرده‌اند. اما جالبه #شستا (شرکت‌های سرمایه گذاری سازمان #تامین_اجتماعی) که با حق #بیمه ۴۲ میلیون ایرانی تاسیس شده، با ۱۱۵ هزار میلیارد تومان دارایی (مجموع دارایی ۲۷۴ شرکت) سال ۹۶ فقط ۲ هزار و ۳۵۲ میلیارد تومان سود به سازمان تامین‌اجتماعی پرداخت کرده ….

▪️به‌عبارتی‌دیگر ۹۶ درصد هزینه اداره تامین اجتماعی با حق #بیمه مردم و فقط ۲٫۳ درصد از طریق #شستا تامین می‌شود.

💰اگر مردم ۱۱۵ هزار میلیارد تومان دارایی #شستا را در بانک‌ها سپرده‌گذاری می‌کردند، با سود ۱۸٪ سالانه نزدیک به ۲۱هزار میلیارد تومان (۹ برابر سود فعلی شستا) درآمدزایی برای سازمان تامین اجتماعی داشت …. 💰

✳️ نتیجه اخلاقی: ۲۷۴ شرکت شستا عملا حیاط‌خلوت #عشقولانه سیاسیون است و بس …


▪️همه خوبی‌های واگذاری شرکت‌های شستا

▫️علی‌اصغر سعیدی، جامعه‌شناس اقتصادی درگفت‌وگو با سایت خبری اتاق تهران:

🔺دولت که مکلف به پرداخت سهم به سازمان تامین اجتماعی است، در دوره‌هایی نتوانست پول سهم خود را بپردازد. بعضی روایت‌ها، اسناد و آمار گویای این است که دولت در زمان جنگ علاوه بر استقراض از بانک مرکزی از وجوه صندوق‌های تامین اجتماعی هم برای مصارف خود استفاده کرد علاوه بر اینکه نمی‌توانست سهم خود را بپردازد.

🔺دولت در سال‌های پس از جنگ برای تسویه‌حساب دست به اجرای ابتکاری زد که منشا شکل‌گیری شستای امروزی است. ابتکار دولت این بود که بخشی از صنایع متعلق به خود را برای تسویه بدهی‌هایش به سازمان تامین اجتماعی واگذار کند. زمانی که این ابتکار به مرحله اجرا درآمد، ساختار اقتصاد کشور به ناگهان تغییر کرد و صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی به مالکان بزرگی تبدیل شدند که هرجایی نفوذ می‌کردند. برای مثال نزدیک به ۳۰ درصد از بازار سرمایه متعلق به شرکت‌های زیر مجموعه تامین اجتماعی است.

🔺واگذاری دارایی‌های شستا منافع زیادی برای اقتصاد کشور و سازمان تامین اجتماعی در پی خواهد داشت. با واگذاری این اموال تمرکز سازمان بر خدماتی که باید ارائه کند بیشتر می‌شود و سازمان بیشتر بر مدیریت وجوه پرداختی از سوی کارگران و کارفرمایان تمرکز می‌کند و خدمات بهتری به آنها می‌دهد.

👈متن کامل این گفت‌وگو را در لینک زیر در سایت اتاق تهران بخوانید:


🎥 روحانی: قول داده‌ام سال ۹۸ سال واگذاری بزرگ شرکتهای شستا باشد

🔹بارها رهبری به من فرمودند که نیروهای مسلح باید دست از اقتصاد بردارند و وظایف خود را انجام دهند


در ادامه بخوانید

آغاز به کار نمایشگاه الکامپ ۹۸

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیآغاز به کار نمایشگاه الکامپ ۹۸فعالان صنعت الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ ۹۸، آخرین یافته‌های علمی و صنعتی خود را به نمایش گذاشتند

نسل سوم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی‌اکبر موسایی‌نژاد دانش اموخته انیمیشن ۷ سال است در نقاشی دیجیتال خوش درخشیده و توانسته با ابزار هنر پیام رسان ارزش‌های انقلاب باشد.
فردا نیوزفردا نیوز21 ساعت قبل
«جیمی دفرن» ۴۸ساله از بلژیک بعد از شکستن رکورد جهانی طولانی‌ترین زمان اتوکردن بی‌وقفه (۸۲ ساعت) در سال ۲۰۱۶، به تازگی رکورد عجیب دیگری زده است: طولانی‌ترین زمان نشستن روی کاسه توالت! برترین‌ها: «جیمی دفرن» ۴۸ساله از بلژیک بعد از شکستن رکورد جهانی طولانی‌ترین زمان اتوکردن بی‌وقفه (۸۲ ساعت) در سال ۲۰۱۶، به تازگی رکورد عجیب دیگری زده است: طولانی‌ترین زمان نشستن روی کاسه توالت! هیچ رکورد رسمی برای این کار وجود ندارد، چون گینس چنین دسته‌ای ندارد، اما وقتی دفرن شنید که یک نفر ۱۰۰ ساعت روی تخت سلطنت نشسته، فکر کرد او هم می‌تواند. هدف او این بود که ۱۶۸ ساعت روی کاسه توالت بنشیند و تقریبا ۵ روز نشست، اما فقط ۱۱۶ ساعت دوام آورد، چون بدنش دیگر کشش نداشت. اگرچه او نتوانست به رکورد ۱۶۸ ساعته خود برسد، اما ۱۱۶ ساعت هم بیشترین زمانی است که تاکنون یک فرد روی کاسه توالت نشسته است و دفرن امیدوار است که این تلاش به عنوان یک رکورد جهانی رسمی شناخته شود.
فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل
یک کارمند اداره پست بریتانیا با روش عجیب خود در ارسال مرسوله پستی سوژه شبکه‌های اجتماعی شد. او به جای تحویل عادی بسته، آن را از پنجره خانه گیرنده روی تخت وی انداخت. انتخاب: یک کارمند اداره پست بریتانیا با روش عجیب خود در ارسال مرسوله پستی سوژه شبکه‌های اجتماعی شد. او به جای تحویل عادی بسته، آن را از پنجره خانه گیرنده روی تخت وی انداخت. یک کارمند اداره پست بریتانیا که به نظر کمی تنبل می‌رسد از روشی جدید و عجیب برای ارسال نامه استفاده می‌کند.
فردا نیوزفردا نیوز23 ساعت قبل
مواردی این چنینی همگی از نشانه‌های بروز بیماری آلزایمر است. خبرگزاری ایسنا: بیماری آلزایمر شروع تدریجی و خاموش دارد، ممکن است طولانی‌مدت جلب توجه نکرده و به اشتباه تصور شود که این تغییرات بخشی از روند طبیعی پیری است. عدم توجه به علائم بیماری موجب می‌شود که بیماری دیر تشخیص داده شود و این در حالی است که با تشخیص زودهنگام بیماری آلزایمر می‌توان سیر پیشرفت بیماری را کنترل کرد و معلولیت ناشی از بیماری را حداقل تا پنج سال به تعویق انداخت. فرد مبتلا به بیماری آلزایمر ممکن است در خیابان، راه خود را گم کرده و نداند که چگونه به آنجا رفته است و یا نتواند از آنجا به خانه خود برگردد. تغییرات در شخصیتبه صورت طبیعی ممکن است شخصیت افراد با افزایش سن کمی تغییر کند، ولی تغییر شخصیت در فرد مبتلا به بیماری آلزایمر می‌تواند شدیدتر باشد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
از هر هزار نفر در جهان ۵/۴ نفر قربانی برده‌داری مدرن هستند. از قربانیان عمدتا به سه طریق بهره‌کشی می‌شود: کار اجباری، ازدواج اجباری و قاچاق انسان. به گزارش عصر ایران به نقل از یورونیوز، برده‌داری مدرن سوءاستفاده از افراد و به کارگیری آنها با زور، فریب و اجبار است. برده‌داری مدرن در مناطق مختلف جهانبه طور کلی از هر هزار نفر در جهان ۵٫۴ نفر قربانی برده‌داری مدرن هستند. این دو مساله سبب می‌شود که جامعه جهانی در مقابله با برده‌داری مدرن با مشکلات عظیمی مواجه شود.

نظرها

اخبار بیشتر