خاطره مشایخی از نقشی که نصیریان به او داد/ دعا برای ملت ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
خاطره مشایخی از نقشی که نصیریان به او داد/ دعا برای ملت ایران

خاطره مشایخی از نقشی که نصیریان به او داد/ دعا برای ملت ایران

مهرخبرگزاری مهر |
علی ضیا در ویژه برنامه تحویل سال «فرمول یک» میزبان جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون بود که وی در این برنامه خاطراتی را از زمان اولین حضورش در تئاتر بیان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید مشایخی که شب گذشته ۲۵ اسفندماه مهمان برنامه «فرمول یک» علی ضیا بود در ابتدا با اشاره به انتخاب چهره مردمی در برنامه تاکید کرد: بنده بارها گفته ام خاک پای ملت ایران هستم، من در مقابل کسی که برای وطنش و برای اینکه ایران بماند به جبهه رفته است، هیچ هستم. کسی که از کشور دیگری بهترین حقوق و شرایط زندگی را رها می‌کند و با حقوق کم به کشورش می‌آید، از جمشید مشایخی خیلی بالاتر است و من در مقابل او هیچ هستم.

وی افزود: من از زمانی که بچه بودم و مرا به تئاتر می‌بردند و بازی هنرمندان بزرگ را می‌دیدم، عاشقشان می‌شدم. آن زمان با پدر و مادر و پسرعموهایم به تئاتر می‌رفتم.

بازیگر «روز واقعه» با بیان اینکه در سال‌های گذشته گاهی برای عید به شمال کشور می رفته است، ادامه داد: امسال می‌خواهم به حوالی گیلاوند و دماوند بروم.

مشایخی درباره پیشنهاد کتاب و فیلم به مردم اظهار کرد: کتابی را دوست عزیزم آقای الهی قمشهای به من دادند که درباره حضرت حافظ بود و آن را در تعطیلات نوروز می‌خوانم. درباره فیلم نمی‌توانم از اثری نام ببرم چون ممکن است بعضی‌ها ناراحت شوند و بگویند چرا فیلم ما را نگفتی. برای همین نمی‌توانم فیلمی پیشنهاد بدهم.

وی در پاسخ به این سوال ضیا که آیا سیمرغ به آقای نصیریان شانیت می‌دهد یا آقای نصیریان به سیمرغ، تصریح کرد: ایشان برای نقش دوم جایزه گرفتند در حالی که نصیریان مقامش خیلی بالاتر از این حرف‌ها است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

بازیگر ۸۴ ساله سینمای ایران یادآور شد: من زمانی که کارم را شروع کردم، نصیریان نمایشی به نام «وظیفه پزشک» را کارگردانی می‌کرد. اسماعیل شنگله عزیزم در آن نمایشنامه بازی داشت که به نصیریان گفت جمشید بازیگر خوبی است در حالی که آن موقع کسی بازی من را ندیده بود. نصیریان هم در این نمایش نقش کوتاهی به من داد و من یک جمله داشتم که مربوط به شخصیت پلیس بود. ما دو سه بار برای تمرین رفتیم اما کسی نقش پدر را بازی می‌کرد کارش خوب نبود.

مشایخی ادامه داد: نصیریان به او گفت کارش خوب نیست و کسی دیگر را باید جایگزین کند. من به اسماعیل گفتم نقش پدر را من باید بازی کنم، زنده یاد خانم جمیله شیخی با شنیدن این حرف جیغ کشید اما آقای نصیریان قبول کرد. من هم برای همین در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر او را بوسیدم و گفتم تو استاد من هستی.

در پایان مشایخی ترانه آرزوهای زنده یاد محمد نوری را زمزمه و برای ملت ایران در آستانه سال نو آرزو کرد و گفت: آرزو می‌کنم ملت بزرگ ایران هیچ گرفتاری نداشته باشند، بیکار نباشند، از نظر مالی وضع بسیار خوبی داشته باشند و دعا کنند جمشید هم آدم شود.

علی ضیا تا سه شنبه ۲۸ اسفند ویژه برنامه تحویل سال شبکه یک را هر شب ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن می‌رود، چهارشنبه ۲۹ اسفند نیز برنامه در ۲ بخش ۱۹ تا ۲۰:۳۰ و ۲۳ تا ۲ بامداد پخش خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با شبکه یک سیما، فرمول یک، سیدعلی ضیاء، جمشید مشایخی و علی نصیریان از تلگرام

➖قهرمان‌کشی ملی/ جمشید مشایخی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی از خودکشی تختی گفت؛ شاید بخشی از واقعیت معمای مرگ جهان‌پهلوان

▫️جمشید مشایخی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی پرده از راز مرگ غلامرضا تختی به علت اختلاف با همسرش شهلا توکلی برداشت: تختی خودکشی کرد


➖اسطوره‌زدایی از تختی

▫️یادداشت مهدی امیرپور، دبیر گروه ورزش سازندگی درباره سخنان جنجالی جمشید مشایخی درمورد مرگ غلامرضا تختی را در لینک زیر بخوانید 👇


🎥 سلسله گفت‌وگوهای شاهنامه‌ای محمدرضا یزدانپرست با میرجلال‌الدین کزازی (۵۰)

🔹ادامه غمنامه سهراب/ فردوسی، پیل‌پیکری رستم و رخش را در میانه اردوی سپاهیان ایران، چگونه توصیف کرده است؟

▫️از آرشیو شبکه یک سیما/ برنامه صبح عالی بخیر/ ۲۳ فروردین‌ماه ۱۳۸۸


🎥 سلسله گفت‌وگوهای شاهنامه‌ای محمدرضا یزدانپرست با میرجلال‌الدین کزازی (۵۱)

🔹ادامه غمنامه سهراب/ وقتی فرزند رستم از هژیر، سراغ پدرش را می‌گیرد، او چه پاسخی می‌دهد؟

▫️از آرشیو شبکه یک سیما/ برنامه صبح عالی بخیر/ ۲۳ فروردین‌ماه ۱۳۸۸


اسامی سریال‌های نوروزی اعلام شد

🔹سریال «نون. خ»، شبکه یک سیما

🔹سریال «بر سر دو راهی»، شبکه دو سیما

🔹سریال «زوج یا فرد»، شبکه سه

🔹سریال «در چشم باد»، شبکه چهار

🔹سریال «شش قهرمان و نصفی»، شبکه پنج


در ادامه بخوانید

وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

الفالف1 روز قبل
وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد! گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۹ ۳۹۸۰۴۳۰۱۳۹رضا زهتابچیان، کارگردان فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در واکنش به ۵ ماه کش و قوس اکران این فیلم، با انتشار سکانسی کنایه‌آمیز از فیلمش در اینستاگرام، نوشت: وقتی یک فیلم، امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

نمایشگاه حقوق بشر آمریکایی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

توسعه کسب و کارهای نوپا در الکامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
بر اساس این گزارش همه مقدمات تسهیل سفر جانبازان فراهم شده است تا جانبازان بتوانند مناسک حج را به راحتی برگزار کنند. امسال بیش از ۵ هزار جانباز به همراه خانواده شهدا و ایثارگران، به حج تمتع اعزام می‌شوند. بر اساس این گزارش همه مقدمات تسهیل سفر جانبازان فراهم شده است تا جانبازان بتوانند مناسک حج را به راحتی برگزار کنند. امسال بیش از ۵ هزار جانباز به همراه خانواده شهدا و ایثارگران، به حج تمتع اعزام می‌شوند. گفتنی است زمان اعزام کاروان جانبازان ساعت ۴ صبح فردا یکم مردادماه و زمان مراجعت آن نیز یکم شهریور خواهد بود
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
وی افزود: باید بپذیریم که امروزه یکی از اصلی‌ترین نیاز‌های بشر، تامین اجتماعی است چرا که قبل از تولد تا پس از مرگ را در بر می‌گیرد. صادقی فر تاکید کرد: امروزه در دنیا به تامین اجتماعی به عنوان شاخص اصلی تحقق عدالت اجتماعی نگریسته می‌شود، زیرا فلسفه وجودی تامین اجتماعی، گسترش عدالت اجتماعی است و اینکه بتواند از افزایش فقر به ویژه فقر مطلق جلوگیری کند. معون فرهنگی - اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریج کرد: باید مشارکت همه گیر و عام وجود داشته باشد تا ساختار تامین اجتماعی کارایی خودش را نشان دهد. اهداف توسعه هزاره و پایدار نیز هنگامی به وقوع می‌پیوندد که ساختار و نظام‌های تامین اجتماعی در جایگاه واقعی خودش قرار گیرد و در سطح نظام رفاهی کمک کند. ده چالش مهم در حوزه تامین اجتماعیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ابراهیم صادقی فر در پانزدهمین نشست علمی «دوشنبه‌های فرهنگی و اجتماعی» گفت: هنگامی که سازمان بین المللی کار ILO بحث کار شایسته را مطرح کرد، در کنار حقوق بنیادین کار، اشتغال برای همه و گفت و گوی اجتماعی، یکی از مباحث اصلی اش را حمایت اجتماعی اعلام و ساختار تامین اجتماعی و اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی را ذیل آن تعریف کرد. سخنران پانزدهمین نشست علمی «دوشنبه‌های فرهنگی و اجتماعی» اعلام کرد: ۱۰ چالش در حوزه تامین اجتماعی در کشور‌های مختلف را می‌توان تعیین کرد که بسته به شرایط اقتصادی و اجتماعی، اولویت‌های این چالش‌ها برای هر کشوری متفاوت است. حسام نیکوپور ۱۰ چالش جهانی را پرکردن شکاف پوشش، نابرابری‌ها در طول دوران زندگی، سالمندی جمعیت، اشتغال کارگران جوان، بازار کار و اقتصاد دیجیتال، سلامت و مراقبت‌های بلندمدت، ریسک‌های جدید، شوک‌ها و رویداد‌های جدید، حمایت از کارگران مهاجر، تحولات فناوری و انتظارات عمومی بالاتر برشمرد. وی اظهار کرد: در اغلب کشور‌ها دسترسی به خدمات سلامت، پیشروترین خدمات تامین اجتماعی بوده است، اما در منطقه آسیا و نیز کشورمان، «تحت پوشش تامین اجتماعی قرار داشتن» در اولویت چالش‌ها به شمار می‌آید. وی تاکید کرد: هنگامی که تامین اجتماعی، اشتغال محور است، بنابراین با از بین رفتن اشتغال، تامین اجتماعی دچار مشکل می‌شود. نیک پور سپس به یکی دیگر از چالش‌های جهانی تامین اجتماعی تحت عنوان نابرابری‌ها در طول زندگی اشاره کرد و گفت: در سده اخیر فقر در حال کاهش بوده، اما نابرابری‌ها در حال افزایش بوده و شکاف دستمزد‌ها و شکاف جنسیتی دستمزد هم بیشتر شده است. سخنران این نشست فرهنگی تصریح کرد: ۵۰ درصد از جمعیت جهان، یک درصد ثروت را در اختیار دارند. نیکوپور افزود: پیش بینی می‌شود در سال ۲۱۰۰ میلادی، جمعیت سالمند جهان به ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر برسد. وی، نتیجه‌ای از پژوهش دیگر را مطرح کرد و گفت: ۶۵ درصد دانش آموزان کنونی، در آینده مشاغلی خواهند داشت که الان وجود ندارد و این، نشان دهنده سرعت تحولات بازار کار است. نیکوپور در پایان خاطرنشان کرد: حوداث شغلی در فضای مجازی، کمتر است، اما استرس، افزایش یافته و سلامت روانی، کاهش می‌یابد، زیرا ماهیت کار، از فیزیکی بودن به سمت روحی و روانی بودن در حال تغییر است.

نظرها

اخبار بیشتر