شهرداری اهواز به‌دنبال ایجاد فضای معنوی برای کاروان‌های راهیان‌نور است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
شهرداری اهواز به‌دنبال ایجاد فضای معنوی برای کاروان‌های راهیان‌نور است

شهرداری اهواز به‌دنبال ایجاد فضای معنوی برای کاروان‌های راهیان‌نور است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
عضو شورای شهر اهواز گفت: راهیان‌نور یک ظرفیت فرهنگی بالایی است و به‌طور ویژه با تهیه نقشه و بروشورهای راهنما دنبال ایجاد فضای معنوی برای زائرین هستیم تا بتوانند از مناطق عملیاتی و یادمان‌های شهدا به شکل مناسب بهره ببرند.

- اخبار استانها -

سید محسن موسوی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهوازاظهار داشت: ستاد استقبال از مهمانان نوروزی با حضور مسئولان دستگاه‌ها و شهرداری برای ارائه خدمات مطلوب در شهرداری تشکیل شده است. آماده‌سازی پارک‌ها، گل‌کاری و ایجاد فضای سبز مطلوب، برپایی چادر در پارک‌ها، لکه‌گیری خیابان‌ها و رنگ‌آمیزی و آذین‌بندی میادین شهر بخشی از اقدامات شهرداری برای پذیرایی از مهمانان نوروزی است.

عضو شورای شهر اهواز یادآور شد: شهروندان اهوازی نقش سفیران فرهنگی را برعهده دارند و پذیرایی از مهمانان از ویژگی‌های فرهنگی خوزستان است. لازم است شهروندان با کمک به بهبود فضای شهری خوزستان در ایجاد سفر خوش برای مهمانان و بهبود اقتصاد گردشگری همیاری کنند.

وی ادامه داد: شورا و شهرداری با برگزاری جلسات منظم در بخش استقبال از مهمانان و به‌ویژه راهیان‌نور، دنبال ایجاد فضای مساعد و مطلوب برای مهمانان هستند و با توجه به امکانات و هوای خوب خوزستان، در تلاش هستیم تا برای مسافران تعطیلات خوبی رقم بزنیم.

موسوی‌زاده بیان داشت: راهیان‌نور یک ظرفیت فرهنگی بالایی است و به‌طور ویژه با تهیه نقشه و بروشورهای راهنما دنبال ایجاد فضای معنوی برای زائرین هستیم تا بتوانند از مناطق عملیاتی و یادمان‌های شهدا به شکل مناسب بهره ببرند.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی درباره ساماندهی دست‌فروشان از سطح شهر بیان داشت: ساماندهی دستفروشان نیاز به یک کارگروهی دارد و همکاری همه ارگان‌های مرتبط به ویژه شورای تامین استان را می‌طلبد زیرا شهرداری به تنهایی نمی‌تواند این مساله را حل کند.

عضو شورای شهر اهواز گفت: شهرداری از سال‌های گذشته برای ساماندهی دستفروشان بازارچه‌های را تدارک دیده است و در این زمینه پیشگام بوده است. برای ساماندهی دستفروشان و زیباسازی فضای شهری علاوه بر حمایت سایر دستگاه‌ها نیاز به فرهنگ سازی و همکاری خود دستفروشان داریم.

وی درباره توسعه پدیده دست‌فروشی در معابر اصلی اهواز اظهار داشت: ریشه اصلی پدیده دست‌فروشی در اهواز معضل بیکاری است و باید دستگاه‌های متولی با بهبود وضعیت کسب و کار به حل مساله دستفروش‌ها کمک کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دوچرخه‌هایی که به مقصد نرسیدند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ رکاب‌هایی که سالهاست قرار است در خیابان‌های پایتخت زده شود، موضوع دوچرخه سواری پیشینه‌اش به بیش از یک دهه پیش باز می‌گردد که قرار بود پایتخت نشینان را برای یک زندگی بدون آلودگی هوا آماده کند، اما این طرح در زمان هر شهرداری که روی کار امد در همان سکوی اول باقی ماند.

نیمی از مناطق کشور دمای بالای ۴۰ درجه داشت

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
وی گفت: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.

۴۰ سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملیاتی می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۲ تصویب، نهایی و ابلاغ شد و مهم‌ترین محور این قانون بازدارندگی و پیشگیری از قاچاق با توسعه سامانه‌هاست. وی با بیان اینکه حدود ۱۲ دستگاه اجرایی باید این سامانه‌ها را عملیاتی کنند، گفت: بخشی از سامانه‌ها فعال شده، اما ارتباط سامانه‌ها و سرویس‌دهی دستگاه‌های مختلف با یکدیگر دچار اشکال بود. وزیر کشور افزود: با نمایندگان دستگاه‌های حاضر در نشست امروز توافق نامه‌ای امضا کردیم و همه مراحل نهایی کردن حدود ۴۰ سامانه مشخص شد. رحمانی فضلی یادآور شد: هر کدام از این سامانه‌ها دارای زیرسامانه‌های مختلفی هستند که تاریخ قطعی اتمام همه آن‌ها بجز چند مورد انتهای سال ۹۸ خواهد شد و البته از ماه مرداد این سامانه‌ها عملیاتی می‌شود، ولی در انتهای سال ۹۸ همه سامانه‌ها باید فعال شوند. وزیر کشور گفت: با راه اندازی این سامانه‌ها در زمینه پیشگیری بازدارندگی، هدایت مؤثر و نظارت بر روند فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و مالی؛ کنترل‌های خوبی خواهیم داشت. وی بیان کرد: امیدواریم با راه اندازی این سامانه‌ها از میزان تخلفات کاسته و سرعت عمل دستگاه‌ها برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیشتر شود که دستگاه‌های اجرایی، تجار، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ما با اطمینان و اعتماد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.

دورهمی ائمه جمعه سراسر کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارندمردم، ولی نعمتان ما هستندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارند.

افزایش ۵ درصدی بسته‌های مشترکان اینترنت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سیدمجید صدری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به اینکه رویکرد اصلی شرکت مخابرات توجه به مشترکان و ارائه خدمات خوب است و با توجه به قطعی‌هایی که در ماه گذشته داشتیم و تاکید وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه حقی از کسی ضایع نشود با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات مقرر شد بخشی از اجحافی که در حق مشتریان شده است جبران شود. وی گفت: بر همین اساس پنج درصد به حجم همه مشترکان اینترنت مخابرات اضافه کردیم که به صورت خودکار و اتوماتیک اضافه می‌شود. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: این کار از دیروز آغاز شد و همه بسته‌های مصرفی مشمول افزایش پنج درصدی وضعیت می‌شوند. وی گفت: امیدواریم پس از این شاهد قطعی نباشیم و بتوانیم خدماتی خوب، با کیفیت و با هزینه مناسب به مردم ارائه کنیم. صدری گفت: ما نخستین شرکتی هستیم که این کار را کرده‌ایم.

مورد عجیب موتورسوار مشهور ایرانی و قوانین نوشته و نانوشته!

تابناکتابناک6 ساعت قبل
آن گونه که در این ویدئوی کوتاه و البته تدوین شده (بله! تخلفی که مورد پذیرش راکب نیست …آیا زنان در کشورمان مجاز به راندن موتورسیکلت هستند؟ اگر خیلی سریع به این سوال پاسخ گفتید، بهتر است کمی در قضاوت هایتان تجدید نظر کنید! به گزارش «تابناک»، به تازگی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در نوع خود بسیار عجیب است. نکته خاص ماجرا آنجاست که خانم موتورسوار گواهینامه بین المللی رانندگی دارد و مامور پلیس تاکید دارد گواهینامه وی برای موتورسواری در پیست است. موضوعی به ظاهر ساده که به هیچ وجه ساده نیست و مناقشه برانگیز شده است.

نظرها

اخبار بیشتر