1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
شهرداری اهواز به‌دنبال ایجاد فضای معنوی برای کاروان‌های راهیان‌نور است

شهرداری اهواز به‌دنبال ایجاد فضای معنوی برای کاروان‌های راهیان‌نور است

خبرگزاری تسنیم |
عضو شورای شهر اهواز گفت: راهیان‌نور یک ظرفیت فرهنگی بالایی است و به‌طور ویژه با تهیه نقشه و بروشورهای راهنما دنبال ایجاد فضای معنوی برای زائرین هستیم تا بتوانند از مناطق عملیاتی و یادمان‌های شهدا به شکل مناسب بهره ببرند.

- اخبار استانها -

سید محسن موسوی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهوازاظهار داشت: ستاد استقبال از مهمانان نوروزی با حضور مسئولان دستگاه‌ها و شهرداری برای ارائه خدمات مطلوب در شهرداری تشکیل شده است. آماده‌سازی پارک‌ها، گل‌کاری و ایجاد فضای سبز مطلوب، برپایی چادر در پارک‌ها، لکه‌گیری خیابان‌ها و رنگ‌آمیزی و آذین‌بندی میادین شهر بخشی از اقدامات شهرداری برای پذیرایی از مهمانان نوروزی است.

عضو شورای شهر اهواز یادآور شد: شهروندان اهوازی نقش سفیران فرهنگی را برعهده دارند و پذیرایی از مهمانان از ویژگی‌های فرهنگی خوزستان است. لازم است شهروندان با کمک به بهبود فضای شهری خوزستان در ایجاد سفر خوش برای مهمانان و بهبود اقتصاد گردشگری همیاری کنند.

وی ادامه داد: شورا و شهرداری با برگزاری جلسات منظم در بخش استقبال از مهمانان و به‌ویژه راهیان‌نور، دنبال ایجاد فضای مساعد و مطلوب برای مهمانان هستند و با توجه به امکانات و هوای خوب خوزستان، در تلاش هستیم تا برای مسافران تعطیلات خوبی رقم بزنیم.

موسوی‌زاده بیان داشت: راهیان‌نور یک ظرفیت فرهنگی بالایی است و به‌طور ویژه با تهیه نقشه و بروشورهای راهنما دنبال ایجاد فضای معنوی برای زائرین هستیم تا بتوانند از مناطق عملیاتی و یادمان‌های شهدا به شکل مناسب بهره ببرند.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی درباره ساماندهی دست‌فروشان از سطح شهر بیان داشت: ساماندهی دستفروشان نیاز به یک کارگروهی دارد و همکاری همه ارگان‌های مرتبط به ویژه شورای تامین استان را می‌طلبد زیرا شهرداری به تنهایی نمی‌تواند این مساله را حل کند.

عضو شورای شهر اهواز گفت: شهرداری از سال‌های گذشته برای ساماندهی دستفروشان بازارچه‌های را تدارک دیده است و در این زمینه پیشگام بوده است. برای ساماندهی دستفروشان و زیباسازی فضای شهری علاوه بر حمایت سایر دستگاه‌ها نیاز به فرهنگ سازی و همکاری خود دستفروشان داریم.

وی درباره توسعه پدیده دست‌فروشی در معابر اصلی اهواز اظهار داشت: ریشه اصلی پدیده دست‌فروشی در اهواز معضل بیکاری است و باید دستگاه‌های متولی با بهبود وضعیت کسب و کار به حل مساله دستفروش‌ها کمک کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیلی که خانه قهرمان المپیک را زیر آب برد

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب20 ساعت قبل

فیلم | طنز تلخ مهران مدیری درباره تصادفات جاده‌ای

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل

تا حالا تهران رو از این زاویه‌ نگاه کرده بودید؟

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ساعت قبل
اقتصادنیوز: از ابتدای امسال استان‌های مازندران و گلستان درگیر سیل بودند و خسارات سنگینی به این دو استان وارد شد. همچنین استان خراسان شمالی نیز تا کنون خساراتی از سیل را متحمل شده است. آمادگی مردم و دستگاه‌های مختلف پیش از سیل می‌تواند این خسارات را کاهش دهد. عالی پور گفت: قایق‌سواری در رودخانه کارون با توجه به پیچ‌هایی که در مسیر حرکت رودخانه ممکن است ایجاد شود قابل‌اطمینان نخواهد بود. همچنین اماکن اقامتی آموزش‌وپرورش در مدارس شهر اهواز از دیگر گزینه‌های انتخابی برای میهمانان نوروزی است.

گزارش تصویری اختصاصی عصر ایران از مناطق سیل‌زده آق‌قلا و روستاهای اطراف

104+
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل

اخبار بیشتر