1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

نماینده دادستان: متهمان همکاری‌های لازم برای بازگرداندن اموال سپرده گذاران انجام دهند

خبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی منصوری در مشهد برگزار شد.نماینده دادستان: متهمان همکاری‌های لازم برای بازگرداندن اموال سپرده گذاران انجام دهند - 0

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی منصوری در مشهد برگزار شد.

قاضی منصوری با ذکر مواد قانونی، رسمیت و علنی بودن جلسه را اعلام کرد و از نماینده دادستان خواست تا توضیحات لازم در مورد پرونده را در ابتدای جلسه ارائه نماید.

نماینده دادستان با اشاره به علنی بودن جلسه از متهمان خواست تا از فرصت به وجود آمده برای جبران مافات استفاده نمایند و همکاری‌های لازم برای بازگرداندن اموال سپرده گذاران را با دادگاه معمول دارند.

قاضی منصوری با ذکر مواد قانونی خواستار رعایت نظم توسط حاضران در جلسه شد و خطاب به متهمین گفت: از فرصت پیش آمده برای دفاع از خود استفاده کنند و با صداقت به سئوالات مطرح شده پاسخ دهند.

وی از متهم علی محمدکریم پور فرزند عباسعلی خواست تا در جایگاه متهم قرارگرفته و به سئوالات مطرح شده پاسخ دهد.

عدم رعایت مواد اساسنامه تعاونی، عدم رعایت دستورالعمل‌های بانک مرکزی، اعطای سپرده‌های بلند مدت بدون رعایت تشریفات قانونی، پرداخت تسهیلات به وابستگان، تشویق سپرده گذاران به تجمعات غیرقانونی، بخشی از تخلفات متهم علی محمدکریم پور است.

پس از اتمام توضیحات متهم محمدعلی کریم پور، قاضی منصوری از متهم احمدحاجی زادگان فرزند عباس خواست تا در جایگاه متهم قرار بگیرد و پس از قرائت کیفرخواست و تفهیم اتهام با صداقت به سوالات مطروحه پاسخ دهد.

حیف و میل اموال مردم، مشارکت در کلاهبرداری، عدم رعایت مفاد اساسنامه تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان، عدم اعمال دستورالعمل‌های بانک مرکزی، اتخاذ تصمیمات خلاف قانون و … از جمله موارد اتهامی مطروحه علیه احمدحاجی زادگان فرزند عباس است.

پس از ارائه توضیحات متهم احمدحاجی زادگان و دفاعیات وکیل مدافع وی و همچنین مطالب ارائه شده توسط وکیل نمایندگان شکات و سخنان نماینده دادستانی، به دستور قاضی منصوری، محمدعلی زنده دل فرزند عبدالله در جایگاه متهم قرار گرفت و از وی خواسته شد تا پس از قرائت موارد اتهامی طبق کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، به اتهامات منتسبه پاسخ دهد.

و سپس مهدی حسام فرزندعلی اصغر به عنوان متهم بعدی برای ارائه توضیحات و به دستور رییس دادگاه در جایگاه متهم قرار گرفت.

گفتنی است پس توضیحات متهم مهدی حسام و دفاعیات وکیل مدافع وی، رییس دادگاه به دلیل طولانی شدن جلسه، ادامه رسیدگی به تخلفات پرونده موسم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان را به فردا موکول کرد.

بیشتر بخوانید:مشروح اولین جلسه محاکمه متهمان پرونده اعتماد ایرانیان

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با پرونده اعتماد ایرانیان، قوه قضاییه، اخلال در نظام اقتصادی و شعب ویژه پرونده‌های اقتصادی از تلگرام

➖ افتتاح ۲۴۲ حساب برای پسر ۸ ساله در یک روز با هدف پولشویی/ سومین دادگاه حسین هدایتی و ۱۰ متهم به اخلال در نظام اقتصادی ایران

▫ نماینده دادستان در سومین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و ۱۰ متهم به اخلال در نظام اقتصادی کشور گفت که یکی از متهمان این پرونده، برای پسر ۸ ساله خود ۲۴۲ حساب در یک روز باز کرده و پول‌ها را در یک روز جابجاکرده که دلیل بر پولشویی است.


🔴 توضیحات اژه‌ای درباره چرایی غیرعلنی بودن دادگاه حسین فریدون

سخنگوی قوه قضائیه:

🔸اتهام فریدون اخلال در نظام اقتصادی نیست و بنابراین مشمول اذنی که از رهبر انقلاب گرفته شده است، نمی‌شود.

🔸 این پرونده، مشمول قوانین عادی کشور است و طبق آن قوانین رفتار می‌شود و ما فقط درباره پرونده‌های که اتهام اخلال در نظام اقتصادی مطرح است، از رهبری اجازه گرفته‌ایم


🔴 حسین هدایتی و ۱۰ متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور محاکمه می‌شوند

🔸اولین جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۱ متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور، در شعبه سوم دادگاه ویژه به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار می‌شود.

🔸حسین هدایتی دولابی، سید مهدی موسوی نژاد، محتبی کیان پیشه، علی اکبر یقینی، حسین شریعتی، امیر توللی، احمد رفیعی، مهدی فتحی، حسین حدادان، نورالدین مقصودیانی و هانیه پهلوان ۱۱ متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور هستند که چهارشنبه هشتم اسفندماه محاکمه خواهند شد.


🔻 حسین هدایتی و ۱۰ متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور محاکمه می‌شوند

🔹اولین جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۱ متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور، در شعبه سوم دادگاه ویژه به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار می‌شود.

🔹حسین هدایتی دولابی، سید مهدی موسوی نژاد، محتبی کیان پیشه، علی اکبر یقینی، حسین شریعتی، امیر توللی، احمد رفیعی، مهدی فتحی، حسین حدادان، نورالدین مقصودیانی و هانیه پهلوان ۱۱ متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور هستند که چهارشنبه هشتم اسفندماه محاکمه خواهند شد.

👈حسین هدایتی مالک سابق باشگاه استیل آذین و بدهکار بزرگ بانک سرمایه از دوره شهرداری احمدی نژاد وارد شهرداری شد و در دوره قالیباف نیز با این سازمان همکاری‌های گسترده داشته و مشغول حاتم بخشی به فوتبالیستها بوده است


♨️آغاز محاکمه حسین هدایتی و ۱۰ نفر دیگر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور

🔹اولین جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۱ متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور، در شعبه سوم دادگاه ویژه اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام آغاز شد.

====


♨️حسین هدایتی و ۱۰ متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور محاکمه می‌شوند

🔹اولین جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۱ متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور، در شعبه سوم دادگاه ویژه به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار می‌شود.

🔹حسین هدایتی دولابی، سید مهدی موسوی نژاد، محتبی کیان پیشه، علی اکبر یقینی، حسین شریعتی، امیر توللی، احمد رفیعی، مهدی فتحی، حسین حدادان، نورالدین مقصودیانی و هانیه پهلوان ۱۱ متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور هستند که چهارشنبه هشتم اسفندماه محاکمه خواهند شد.

====


نظرها

در ادامه بخوانید

ویدیو - عبور هولناک سیل از رودخانه خشک شیراز

همشهریهمشهری13 ساعت قبل

ماجرای حیوان عجیبی که در شوش دیده شد +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
به گزارش مشرق، فیلمی از یک حیوان عجیب و شبیه به گونه کفتار در فضای مجازی منتشر شد و شایعه شد که این حیوان در مزارع نیشکر هفت‌تپه دیده شده است. فیروز حاج کلی رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست شوش صبح امروز اظهار کرد: تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مربوط به گونه‌ای گرگ یال‌دار است که مربوط به کشور آرژانتین است و این گونه از گرگ در کشور ایران وجود ندارد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴حاج کلی گفت: محیط اطراف این تصویر مزارع نیشکر است ولی مربوط به شهرستان شوش نیست.

تهران؛ آماده باران | خسارتی گزارش نشد

همشهریهمشهری6 ساعت قبل

لحظه باز شدن سه دریچه‌ی اضطراری تخلیه آب سد دز پس از حدود ۵۰ سال برای تخلیه فوری آب سد+فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
دریچه‌های اضطراری سد دز در اوایل دهه ۴۰ باز شده بودند قطر دریچه‌ها ۱۴ متر و هر یک از آنها قادر به تخلیه ۳۰۰۰ متر مکعب آب در ثانیه هستند.

سعدیه شیراز غرق در آب+ فیلم

خبر فوریخبر فوری11 ساعت قبل

اخبار بیشتر