1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
محدودیت‌های ماده ۴ قانون جدید چک در لرستان به حالت تعلیق درآمد

محدودیت‌های ماده ۴ قانون جدید چک در لرستان به حالت تعلیق درآمد

خبرگزاری مهر |
خرم‌آباد- رئیس اتاق بازرگانی لرستان، گفت: اجرای محدودیت‌های ماده چهار قانون جدید چک در لرستان به مدت یک سال به حالت تعلیق درآمد.

حسین سلاح ورزی در گفت و گو با خبرنگار مهر در سخنانی با بیان اینکه با تأیید استاندار لرستان اجرای محدودیت‌های ماده چهار قانون جدید چک در لرستان به حالت تعلیق درآمد، اظهار داشت: بعد از طرح و تصویب این درخواست در جلسه اخیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، با موافقت استاندار لرستان و تأیید شورای تأمین استان لرستان محرومیت‌های مذکور در بندهای «الف»، «ج» و «د» ماده چهار قانون اصلاح قانون صدور چک مصوب آبان ماه ۹۷ برای بنگاههای اقتصادی لرستان به مدت یک سال به حالت تعلیق درآمد.

وی، ادامه داد: بر اساس قانون جدید چک، بعد از اینکه چک صادره از سوی فعال اقتصادی به هر دلیلی برگشت شود، ظرف مدت ۲۴ ساعت از طرف سیستم بانکی با محرومیت‌های عدم افتتاح هر گونه حساب و صدور کارت بانکی جدید، عدم پرداخت هر گونه تسهیلات بانکی یا صدور ضمانتنامههای ارزشی ریالی و عدم گشایش اعتبار اسنادی ارزشی ریالی در نظر گرفته می‌شد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران، تصریح کرد: بنا براین مصوبه شورای تأمین استان لرستان، سیستم بانکی این سه محرومیت و محدودیت را برای فعالین اقتصادی استان که با مشکل چک برگشتی مواجه شوند به مدت یک سال به حالت تعلیق در خواهد آورد.

سلاحورزی، بیان داشت: در این راستا از اهتمام، توجه و پیگیری‌های استاندار لرستان و همچنین همراهی اعضای شورای تأمین استان برای رفع مشکلات بخش خصوصی و فعالین اقتصادی لرستان قدر دانی می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با اتاق بازرگانی، حسین سلاح ورزی و طرح اصلاح قانون چک از تلگرام

«بولتن خبری»

▪️اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در رسانه‌ها

🔺دو‌‌شنبه ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۷

http: //www. newswire. ir/bulletin/۳۷c۳۳۵۶۸۷۷


مجید حسینی‌نژاد: باید رقابتی آزاد را برای اقتصاد دانش‌بنیان فراهم کنیم

نهمین انتخابات اتاق بازرگانی تهران یازدهم اسفندماه برگزار شد و فعالان حوزه فناوری اطلاعات برای اولین بار به پارلمان بخش خصوصی راه یافتند. مجید حسینی‌نژاد، بنیان‌گذار علی‌بابا یکی از اعضای این ائتلاف بود که بر آن شدیم با او درباره حضور و تاثیری که فعالان صنعت فاوا می‌توانند در اتاق بازرگانی داشته باشند، گفت‌وگوی کوتاهی داشته باشیم.


🔅اسداله عسگراولادی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین، کاندیدای نهمین انتخابات اتاق بازرگانی تهران:

🔻 اتاق باید از مشاور و تصمیم ساز قوا به تصمیم گیرنده تبدیل شود.

🔻 اقتصاد پویا با محوریت بخش خصوصی.

🔻 صادرات را عبادت می‌دانم.


نایب ریس اتاق بازرگانی ایران:

ایده اصلی ما در تشکیل این ائتلاف این بود که در شرایط دشوار اقتصادی امروز کشور، اتاق بازرگانی دو نیاز اصلی دارد. یک نیاز در مورد الگوی رابطه اتاق بازرگانی با فعالان اقتصادی است و یک نیاز در مورد رابطه اتاق بازرگانی و حاکمیت.

در مورد رابطه اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی، باید بیش از هر زمان دیگری این رابطه را تبدیل به یک رابطه فراگیر و مولد کنیم و در مورد اتاق بازرگانی با حاکمیت، لازم است اتاق سخنگویی صریح‌تر و مقتدرتر و در عین حال تعامل پذیرتر برای فعالان بخش خصوصی در برابر حاکمیت باشد.

ائتلاف اتاقی برای همه به دنبال حمایت از نامزدهایی در انتخابات هیات نمایندگان اتاق‌های سراسر کشور است که با عملکرد محلی و ملی خود بتوانند به این دو نیاز اساسی پاسخ دهند.

لینک خبر در تجارت نیوز

https: //tejaratnews. com/اولین-ائتلاف-اتاق-بازرگانی


واکنش سلاح ورزی، ‌نائب رئیس اتاق بازرگانی به انتقادات حسین راغفر درباره اتاق بازرگانی

حسین راغفر، اقتصاددان و استاد دانشگاه الزهرا در فیلمی که دیشب «نود اقتصادی» قسمتهایی از آن را پخش کرد گفته بود «پارلمان بخش خصوصی کلاهبرداری است، ‌ بنیان‌های اقتصادی‌ ما روی شانه تجار رانت خوار است، اتاق بازرگانی محل چانه زنی گرفتن رانت است و …»


نظرها

اخبار بیشتر