سومین بهاریه با عنوان «چهل سال با کتاب» به کتابشهر می‌آید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
سومین بهاریه با عنوان «چهل سال با کتاب» به کتابشهر می‌آید

سومین بهاریه با عنوان «چهل سال با کتاب» به کتابشهر می‌آید

مهرخبرگزاری مهر |
بهاریه کتابشهر با عنوان چهل سال با کتاب از یکشنبه ۲۶ اسفند تا پایان فروردین ماه میزبان علاقمندان کتاب و محصولات فرهنگی در سراسر کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد شفیق، مدیر عامل کتابشهر ایران با اعلام این خبر گفت: این مؤسسه از دوسال گذشته به مناسبت ایام نوروز و آغاز سال جدید، گلریزان کتاب برپا کرد، امسال سومین دوره بهاریه به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به فروش ویژه کتاب‌های برگزیده چهل سال اخیر اختصاص دارد.

وی افزود: این چهل کتاب برگزیده بر اساس یک سری شاخص‌ها از جمله میزان ارتباط آن به موضوع انقلاب اسلامی، فروش بالا، برجستگی و میزان اقبال نخبگان و رسانه‌ها، تقریظ رهبر معظم انقلاب است.

شفیق با بیان اینکه عناوین و یا مباحث این کتاب‌ها پیرامون انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: تلاش کرده ایم این کتاب‌ها را در یک فرآیند چند مرحله‌ای با نظرسنجی از ناشران، کارشناسان حوزه کتاب و آمارهای موجود از فروش کتاب‌ها انتخاب کنیم، ممکن است که در طول چهل سال کتاب‌هایی از نظر فروش بالا همسنگ لیست چهل‌گانهکتابشهر و یا حتی بالاتر باشد اما هر یک از کتاب‌های ما، موضوعات مغفول مانده‌ای را مطرح کرده اند.

وی با بیان اینکه کتابشهر اهتمام ویژه‌ای به کتاب‌های تقریظ شده رهبری دارد، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب به دلیل جایگاه و همچنین اشتهاری که ایشان به کتابخوانی و کتابشناسی دارند، کتاب‌های تقریظ شده رهبری در محافل فرهنگی کشور بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد؛ آمار فروش بالای این کتاب‌ها نیز بیانگر همین نکته است.

مدیر عامل کتابشهر ایران از ارائه تسهیلات ویژه به مشتریان کتابشهر در جشن کتاب این فروشگاه زنجیره‌ای محصولات فرهنگی تاکید کرد: بهاریه کتابشهر با عیدانه کتاب در برخی از کتاب فروشی‌ها متفاوت است، در عیدانه کتاب فروشی‌ها به مشتریان تخفیف نمی‌دهند، بلکه وزارت ارشاد درصد تخفیف را از یارانه‌های دولتی پرداخت می‌کند، اما در بهاریه کتابشهر، کتاب فروشی‌ها سود فروش کتاب‌ها را به عنوان تخفیف در نظر می‌گیرند، بنابراین در کتابشهرهایی که در طرح عیدانهکتابشهر شرکت کرده اند مراجعه کنندگان می‌توانند از تسهیلات هر دو طرح بهره مند شوند.

به گفته شفیق، فروش‌های ویژه کتابشهر به منظور تسهیل دسترسی شهروندان به کتاب در نظر گرفته می‌شود، گفت: اگرچه با وجود تورم بالا و افزایش دو و حتی سه برابری اقلام مورد نیاز خانواده‌ها، هنوز در قیمت کتاب افزایشی چندانی مشاهده نمی‌شود، اما کتابشهر ایران به عنوان مؤسسه وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی کوشد در تنگناهای اقتصادی، به سهم خود طرح‌هایی را برای خالی نشدن سبد خانوارها از کتاب و محصولات فرهنگی اجرا کند.

علاقمندان برای مشاهده لیست «چهل سال با کتاب» کتاب‌ها و کسب اطلاعات بیشتر درباره پراکندگی جغرافیایی کتابشهر به سایت ketabshahr. com مراجعه کنند.

کتابشهر ایران به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای کتاب و اقلام فرهنگی از سال ۸۳ تا به امروز، با شعار اصلی «کتابشهر، کتاب‌فروشی خانواده ایرانی» بیش از ۴۰ شعبه در اقصاء نقاط ایران دایر کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با موسسه کتابشهر، حامد شفیق و کتاب و کتابخوانی از تلگرام

یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه یزد از بین ۱۵۰ شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد گفت: باشگاه‌های ورزشی در بحث کتاب و کتابخوانی وارد شوند. /تسنیم

Asriran. com


در ادامه بخوانید

وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

الفالف1 روز قبل
وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد! گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۹ ۳۹۸۰۴۳۰۱۳۹رضا زهتابچیان، کارگردان فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در واکنش به ۵ ماه کش و قوس اکران این فیلم، با انتشار سکانسی کنایه‌آمیز از فیلمش در اینستاگرام، نوشت: وقتی یک فیلم، امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

نمایشگاه حقوق بشر آمریکایی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

توسعه کسب و کارهای نوپا در الکامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
بر اساس این گزارش همه مقدمات تسهیل سفر جانبازان فراهم شده است تا جانبازان بتوانند مناسک حج را به راحتی برگزار کنند. امسال بیش از ۵ هزار جانباز به همراه خانواده شهدا و ایثارگران، به حج تمتع اعزام می‌شوند. بر اساس این گزارش همه مقدمات تسهیل سفر جانبازان فراهم شده است تا جانبازان بتوانند مناسک حج را به راحتی برگزار کنند. امسال بیش از ۵ هزار جانباز به همراه خانواده شهدا و ایثارگران، به حج تمتع اعزام می‌شوند. گفتنی است زمان اعزام کاروان جانبازان ساعت ۴ صبح فردا یکم مردادماه و زمان مراجعت آن نیز یکم شهریور خواهد بود
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
وی افزود: باید بپذیریم که امروزه یکی از اصلی‌ترین نیاز‌های بشر، تامین اجتماعی است چرا که قبل از تولد تا پس از مرگ را در بر می‌گیرد. صادقی فر تاکید کرد: امروزه در دنیا به تامین اجتماعی به عنوان شاخص اصلی تحقق عدالت اجتماعی نگریسته می‌شود، زیرا فلسفه وجودی تامین اجتماعی، گسترش عدالت اجتماعی است و اینکه بتواند از افزایش فقر به ویژه فقر مطلق جلوگیری کند. معون فرهنگی - اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریج کرد: باید مشارکت همه گیر و عام وجود داشته باشد تا ساختار تامین اجتماعی کارایی خودش را نشان دهد. اهداف توسعه هزاره و پایدار نیز هنگامی به وقوع می‌پیوندد که ساختار و نظام‌های تامین اجتماعی در جایگاه واقعی خودش قرار گیرد و در سطح نظام رفاهی کمک کند. ده چالش مهم در حوزه تامین اجتماعیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ابراهیم صادقی فر در پانزدهمین نشست علمی «دوشنبه‌های فرهنگی و اجتماعی» گفت: هنگامی که سازمان بین المللی کار ILO بحث کار شایسته را مطرح کرد، در کنار حقوق بنیادین کار، اشتغال برای همه و گفت و گوی اجتماعی، یکی از مباحث اصلی اش را حمایت اجتماعی اعلام و ساختار تامین اجتماعی و اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی را ذیل آن تعریف کرد. سخنران پانزدهمین نشست علمی «دوشنبه‌های فرهنگی و اجتماعی» اعلام کرد: ۱۰ چالش در حوزه تامین اجتماعی در کشور‌های مختلف را می‌توان تعیین کرد که بسته به شرایط اقتصادی و اجتماعی، اولویت‌های این چالش‌ها برای هر کشوری متفاوت است. حسام نیکوپور ۱۰ چالش جهانی را پرکردن شکاف پوشش، نابرابری‌ها در طول دوران زندگی، سالمندی جمعیت، اشتغال کارگران جوان، بازار کار و اقتصاد دیجیتال، سلامت و مراقبت‌های بلندمدت، ریسک‌های جدید، شوک‌ها و رویداد‌های جدید، حمایت از کارگران مهاجر، تحولات فناوری و انتظارات عمومی بالاتر برشمرد. وی اظهار کرد: در اغلب کشور‌ها دسترسی به خدمات سلامت، پیشروترین خدمات تامین اجتماعی بوده است، اما در منطقه آسیا و نیز کشورمان، «تحت پوشش تامین اجتماعی قرار داشتن» در اولویت چالش‌ها به شمار می‌آید. وی تاکید کرد: هنگامی که تامین اجتماعی، اشتغال محور است، بنابراین با از بین رفتن اشتغال، تامین اجتماعی دچار مشکل می‌شود. نیک پور سپس به یکی دیگر از چالش‌های جهانی تامین اجتماعی تحت عنوان نابرابری‌ها در طول زندگی اشاره کرد و گفت: در سده اخیر فقر در حال کاهش بوده، اما نابرابری‌ها در حال افزایش بوده و شکاف دستمزد‌ها و شکاف جنسیتی دستمزد هم بیشتر شده است. سخنران این نشست فرهنگی تصریح کرد: ۵۰ درصد از جمعیت جهان، یک درصد ثروت را در اختیار دارند. نیکوپور افزود: پیش بینی می‌شود در سال ۲۱۰۰ میلادی، جمعیت سالمند جهان به ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر برسد. وی، نتیجه‌ای از پژوهش دیگر را مطرح کرد و گفت: ۶۵ درصد دانش آموزان کنونی، در آینده مشاغلی خواهند داشت که الان وجود ندارد و این، نشان دهنده سرعت تحولات بازار کار است. نیکوپور در پایان خاطرنشان کرد: حوداث شغلی در فضای مجازی، کمتر است، اما استرس، افزایش یافته و سلامت روانی، کاهش می‌یابد، زیرا ماهیت کار، از فیزیکی بودن به سمت روحی و روانی بودن در حال تغییر است.

نظرها

اخبار بیشتر