1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
سیل و طغیان رودخانه‌ها ۳۰ میلیارد ریال به خلخال خسارت زد

سیل و طغیان رودخانه‌ها ۳۰ میلیارد ریال به خلخال خسارت زد

خبرگزاری ایرنا |
اردبیل - ایرنا - معاون امور عمرانی فرماندار خلخال گفت: امسال در اثر جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها بیش از 30 میلیارد ریال به بخش های مختلف این شهرستان خسارت وارد شد.

به گزارش ایرنا، رضوان صادقی روز یکشنبه در جلسه کارگروه تخصصی سیل و طغیان رودخانه‌های مدیریت بحران خلخال افزود: شدت بارندگی‌ها و راه افتادن سیلاب در مناطق مختلف این شهرستان به زیرساخت‌های شهری، مناطق مسکونی و دامی روستایی، بخش کشاورزی، باغی و ابنیه فنی راه‌های ارتباطی خسارت زد.

وی از عوامل ورود سیلاب به داخل شهرها، مناطق مسکونی و افزایش خسارات سیل و طغیان رودخانه‌ها در زمان بارندگی‌های شدید را مسدود شدن مسیر دره‌های طبیعی به علت دخالت انسان در طبیعت از جمله ساخت و ساز غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه‌ها و تخلیه نخاله‌های ساختمانی در مسیل‌ها، دره‌ها، رودخانه‌ها و مسیر آب‌های روان ذکر کرد.

او با تاکید بر لزوم افزایش نظارت و برخورد با دست اندرکاران تخلیه نخاله‌های ساختمانی در مسیر دره‌های طبیعی و حریم و بستر رودخانه‌ها افزود: برای پیشگیری از تخلیه نخاله در مسیرهای یاد شده که با هدف تصرف غیرقانونی اراضی ملی از سوی افراد متخلف صورت می‌گیرد، با استفاده از ابزارهای قانونی باید برخورد شود.

صادقی اظهار کرد: با اجرای طرح‌های آبخیزداری در منطقه شمال شرق خلخال در سال‌های اخیر از خطر جاری شدن سیلاب در مناطق مسکونی این منطقه پیشگیری شده و انتظار می‌رود با اجرای طرح‌های آبخیزداری در مسیر سایر دره‌های طبیعی منتهی به شهر در سایر مناطق سطح ایمنی مناطق مسکونی شهر در مقابل سیل و طغیان رودخانه‌ها افزایش یابد.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب | اخبار حادثه ی امروز تهران

صادق پورمحمد، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلخال نیز در این جلسه با بیان اینکه مطالعه اجرای طرح‌های آبخیزداری در سطح ۶ هزار هکتار از اراضی مشرف به شهر خلخال انجام شده، گفت: با اجرای این طرح‌ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حوزه رودخانه نورعلی چایی، اندبیل و علی آباد، خطر آبگرفتگی معابر شهری در زمان بارندگی‌های شدید به حداقل خواهد رسید.

وی اظهار کرد: اجرای طرح مطالعات حوزه علی آباد در وسعت ۹ هزار و ۸۵ هکتار و حوزه اندبیل در سطح سه هزار و ۵۰۰ هکتار بزودی آغاز می‌شود.

او گفت: اجرای طرح‌های آبخیزداری در مناطق آبخیز خوجین و اندبیل خلخال علاوه بر پیشگیری از خطر راه افتادن سیلاب در مناطق مسکونی شهر موجب افزایش ذخیره آب سفره‌های زیرزمینی و پیشگیری از خطر خشک شدن آب چشمه‌ها و آب‌های سطحی در زمان خشکسالی شده است.

استان اردبیل جزو ۱۰ استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می‌رود و هر از گاهی بروز حادثه هایی مانند زمین لرزه، رانش زمین، سیل، خشکسالی، صاعقه، طوفان، سرمازدگی، برف سنگین، سرما و یخبندان شدید خسارت‌ها و تلفات‌های زیادی برجای می‌گذارد.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با اقتصاد، کارگره سیل خلخال، صادقی و خلخال از تلگرام

لیگ برتر | هفته بیست و دوم

ترکیب پدیده مقابل تراکتورسازی:

میلاد فراهانی، علی نعمتی، حسین مرادمند، مرتضی منصوری، محمد آقاجانپور، مسعود ریکی، اکبر صادقی، محمد قاسمی‌نژاد، امین قاسمی نژاد، سعید صادقی و بهنام برزای

ساعت ۱۶:۰۰ به وقت ایران

@varzesh۳


🔻صادقی: کناره‌گیری دولت در سه ماه آینده بازی سیاسی رقبا است

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس می‌گوید «کناره‌گیری دولت در بهار ۹۸ بازی سیاسی رقبای دولت است».

🔹او از حسن روحانی، رئیس‌جمهوری خواست برای جلوگیری از افزایش التهابات روانی، مسائل کشور را صادقانه با مردم در میان بگذارد.

🔹آقای صادقی گفت «مردم انتظار دارند آقای روحانی و دولت ضمن پذیرش برخی از ضعف‌ها باید صادقانه موضوعات را با مردم در میان بگذرد».


فریبا صادقی سرمربی تیم والیبال ذوب آهن و نایب رئیس سابق فدراسیون والیبال به کادر فنی تیم ملی ملحق شد


#لیگ_برتر

#پدیده #تراکتورسازی

ترکیب پدیده مقابل تراکتورسازی

میلاد فراهانی، علی نعمتی، حسین مرادمند، مرتضی منصوری، محمد آقاجانپور، مسعود ریکی، اکبر صادقی، محمد قاسمی‌نژاد، امین قاسمی نژاد، سعید صادقی و بهنام برزای


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیلی که خانه قهرمان المپیک را زیر آب برد

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل

ویدیو/ آق‌قلای سیل‌زده در سومین روز سال ٩٨

انتخابانتخاب20 ساعت قبل

فیلم | علت غیبت استاندار گلستان در امدادرسانی سیل؛ سفر یک ماهه به خارج از کشور!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که استاندار گلستان از یک ماه قبل برای رسیدگی به مسایل خانوادگی در خارج از کشور حضور دارد و به همین دلیل در هنگام بروز سیل در این استان نتوانسته شخصا در محل حضور داشته باشد. صحبت‌های او را بشنوید.

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب21 ساعت قبل

سردار آزمون برای کمک رسانی به روستای سیل زده آق قلای گلستان رفت + فیلم لحظه امداد رسانی او

رکنارکنا1 روز قبل

فیلم | طنز تلخ مهران مدیری درباره تصادفات جاده‌ای

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل

اخبار بیشتر