مدیرکل اوقاف استان تهران منصوب شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
مدیرکل اوقاف استان تهران منصوب شد

مدیرکل اوقاف استان تهران منصوب شد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران-ایرنا- مجتبی عبداللهی با حکم رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران منصوب شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره کل اوقاف، حجت الاسلام خاموشی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با صدور حکمی مجتبی عبدالهی را به سمت مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران منصوب کرد.

مجتبی عبداللهی پیش از این معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران (محمدباقر قالیباف) بود.

تهرام/۷۲۴۴//۱۳۴۸

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، سازمان اوقاف، مدیرکل اوقاف و مجتبی عبداللهی از تلگرام

مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش می‌یابد اما پس از تعیین دستمزد

🔹سرپرست سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد که افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارکنان و بازنشستگان تنها مربوط به بازنشستگان دولت است و ارتباطی با مستمری‌بگیران تامین اجتماعی ندارد. / ایلنا


♨️مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش می‌یابد اما پس از تعیین دستمزد

🔹سرپرست سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد که افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارکنان و بازنشستگان تنها مربوط به بازنشستگان دولت است و ارتباطی با مستمری‌بگیران تامین اجتماعی ندارد.

====


🔻 وقتی از تخریب فضای شهری عمومی و باغات سخن می‌گوییم اشاره ما به چنین تصویری است

🔹 تصویر بالا، ‌ به عنوان یک نمونه از دهها نمونه در تهران، ‌ مربوط به وسعت ده‌ها هزار متر مربع کوچه باغ محله ازگل تهران بین سالهای ۱۳۸۹-۱۳۹۷ است در آنها باغها تخریب شده و به برج تبدیل شده است.

🔹تخریب #باغ_اراج متعلق به سازمان اوقاف (متولی: حجه الاسلام #خاموشی) که در حال حاضر با توافق شهرداری با یک دیوار به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده و عملیات ساخت و ساز در سهم ۴۰ درصدی سازمان اوقاف آغاز شده!

🔹این باغ سال گذشته به اذعان کارشناسان دچار آتش سوزی #عمدی شد و درختان آن از بین رفت که به گفته ساکنین محلی سازمان اوقاف بابت آن جریمه سنگینی هم متحمل شد.

👈 حال شورای شهر و شهرداری تهران باید پاسخ دهد با وجود نمایش‌های سنگین درخصوص لغو مصوبه #برج‌باغ و جلوگیری از تخریب باغات، چگونه حاضر شده با گرفتن حق‌حساب (۶۰درصد باغ مربوطه)، باقیمانده باغات اراج تخریب شود؟ /مسیرآنلاین


🔻اعتراض آیت الله مکارم شیرازی به مساجد جدید

🔹در دوره مدیریت قالیباف بر شهر تهران شیوه کاربری مساجد تغییر کرد. قالیباف تعداد زیادی مجوز ساخت مساجد را اعطا کرده بود. در کنار آن به مساجدی قدیمی اجازه تجدید بنا داده می‌شد. اما نکته مهم آنجا بود که در کنار این مساجد مغازه‌ها و حتی پاساژ ساخته می‌شد که محل درآمد مساجد باشد.

🔹حالا کم کم صدای اعتراضات درباره این گونه مدیریت شهری به گوش می‌رسد. آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با رئیس سازمان اوقاف می‌گوید: هیچ گونه استفاده تجاری از مساجد نباید صورت گیرد.

🔹او مشخصا به ساخت مغازه در کنار مساجد اعتراض کرده تاکید می‌کند: نمیشود بخشی از مسجد را تبدیل به مغازه کرد و از این طریق کسب درآمد کرد و یا اینکه بخشی از مسجد را برای کارهایی اجاره داد. /امتداد


🔻سطح نشاط اجتماعی در کشور پایین است

🔹معاون سازمان امور اجتماعی کشور گفت: متاسفانه آمارها و گزارش‌ها نشان می‌دهد که سطح نشاط اجتماعی در کشور پایین است.

جزئیات بیشتر:


❇️ هنوز خزانه واحد و یکپارچه نداریم

📝 احمد میدری

🔹 درحالی‌که بودجه عمومی ۳۶۰ هزار میلیارد تومان است، بودجه شرکت‌ها ۶۰۰ هزار میلیارد تومان است که بودجه این شرکتها در حساب واحد خزانه نمی‌آید. پس بخش بزرگی از درآمدها در حساب واحد خزانه نیامده است. از طرف دیگر تعریف منابع عمومی هم دچار مشکل است؛ مثلا آیا درآمد حاصل از فروش نفت کوره قانونا جزء منابع عمومی است؟ خیر. یا عوارضی که سازمان کشتی‌رانی از بنادر کشور می‌گیرد، از نظر بودجه به عنوان درآمد عمومی تلقی نمی‌شود ولی ماهیتا این منبع عمومی است.

🔹 درآمدهای اختصاصی دستگاه‌ها مورد دیگری است. یک مثال دراین‌باره اختلافی بود که بین وزارت بهداشت و سازمان‌های بیمه‌گر رخ داد و بعدا اطلاعاتی از وزارت بهداشت بیرون آمد که در حالی که حدود ۸۰۰ میلیارد تومان در حساب بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی بوده، وزارت بهداشت می‌گفت پولی برای پرداخت به پزشکان ندارد؛ یعنی وزیر بهداشت نمی‌دانست در بیمارستان‌هایش چه خبر است و چون این وجوه مربوط به درآمدهای اختصاصی است، به طریق اولی خزانه هم از این وجوه مطلع نبود. به نظر من درآمدهای شرکت‌های دولتی هم باید به این حساب بیاید.

حتی ما در جلسه‌ای که با صندوق بین‌المللی پول داشتیم، آنها معتقد بودند که حساب‌های شهرداری و سازمان تأمین اجتماعی هم باید در حساب واحد متمرکز شود.

🔹 ما حتی وجوه اوقافمان در کشور متمرکز نیست و در نهادهای مختلف پراکنده است. اوقاف بودجه خود را ۶۰ میلیارد تومان اعلام می‌کند. معنایش این است که احتمالا بودجه آستان قدس و شاه‌عبدالعظیم به سازمان اوقاف نمی‌آید. در صورتی که مثلا فقرزدایی در دولت ترکیه بر عهده سازمان اوقاف است. بنابراین سازمان اوقاف باید بتواند همه وجوه مربوط به وقف را متمرکز کند تا مثلا معاونت رفاه از این سازمان بخواهد از محل موقوفات جمع‌آوری‌شده به فقرا خدمت‌رسانی کند. بنابراین دایره منابعی که به خزانه منتقل نمی‌شود، به نظر من خیلی گسترده است.

⚛ دارایان: داشته‌های اقتصاد ایران


در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
فرانگر: محمد علی نجفی در دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در خصوص سابقه خودکشی خودش به قاضی کشکولی گفت: آبان سال ۹۷ به خاطر اختلافاتی که با میترا استاد داشتم و، چون فکر می‌کردم راه به خطا رفته می‌خواستم جدا شوم، اما میترا قبول نمی‌کرد به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم و بعد از آن وقتی زنده ماندم چند نفر درباره حکم شرعی اقدام به خودکشی صحبت کردند که همانجا از کارم پشیمان شدم و در صحنه قتل هم به خاطر همین حکم شرعی خودکشی نکردم. وی افزود: به یکی از هتل‌های تهران رفتم و قرص خوردم و، چون نمی‌خواستم کسی متوجه مرگ من شود در اتاق هتل تصمیم گرفتم پس از خوردن قرص، رگ دستم را بزنم که با توجه به زیاد بودن تعداد قرص‌ها بیهوش شدم و دیگر نتوانستم رگ دستم را بزنم.

نیمی از مناطق کشور دمای بالای ۴۰ درجه داشت

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی گفت: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.

مورد عجیب موتورسوار مشهور ایرانی و قوانین نوشته و نانوشته!

تابناکتابناک21 ساعت قبل
آن گونه که در این ویدئوی کوتاه و البته تدوین شده (بله! تخلفی که مورد پذیرش راکب نیست …آیا زنان در کشورمان مجاز به راندن موتورسیکلت هستند؟ اگر خیلی سریع به این سوال پاسخ گفتید، بهتر است کمی در قضاوت هایتان تجدید نظر کنید! به گزارش «تابناک»، به تازگی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در نوع خود بسیار عجیب است. نکته خاص ماجرا آنجاست که خانم موتورسوار گواهینامه بین المللی رانندگی دارد و مامور پلیس تاکید دارد گواهینامه وی برای موتورسواری در پیست است. موضوعی به ظاهر ساده که به هیچ وجه ساده نیست و مناقشه برانگیز شده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره آمار ازدواج و طلاق در سال ۹۷ و ۹۸ اظهار کرد: ۵۵۰ هزار و ۵۶۵ رویداد ازدواج در سال ۹۷ تا ۱۵ تیرماه سال ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان در اولین ازدواج ۲۷٫۵ و میانگین سن زنان در اولین ازدواج ۲۳٫۴ است. اخبار اجتماعی- وی با اشاره به آمار طلاق ثبت شده در این مدت بیان کرد: ۱۷۵ هزار و ۶۱۴ رویداد طلاق در سال ۹۷ تا تیرماه ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان ۳۶٫۹ و میانگین سن زنان ۳۲٫۱ در طلاق بوده است.

افزایش ۵ درصدی بسته‌های مشترکان اینترنت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سیدمجید صدری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به اینکه رویکرد اصلی شرکت مخابرات توجه به مشترکان و ارائه خدمات خوب است و با توجه به قطعی‌هایی که در ماه گذشته داشتیم و تاکید وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه حقی از کسی ضایع نشود با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات مقرر شد بخشی از اجحافی که در حق مشتریان شده است جبران شود. وی گفت: بر همین اساس پنج درصد به حجم همه مشترکان اینترنت مخابرات اضافه کردیم که به صورت خودکار و اتوماتیک اضافه می‌شود. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: این کار از دیروز آغاز شد و همه بسته‌های مصرفی مشمول افزایش پنج درصدی وضعیت می‌شوند. وی گفت: امیدواریم پس از این شاهد قطعی نباشیم و بتوانیم خدماتی خوب، با کیفیت و با هزینه مناسب به مردم ارائه کنیم. صدری گفت: ما نخستین شرکتی هستیم که این کار را کرده‌ایم.

نسل سوم

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی‌اکبر موسایی‌نژاد دانش اموخته انیمیشن ۷ سال است در نقاشی دیجیتال خوش درخشیده و توانسته با ابزار هنر پیام رسان ارزش‌های انقلاب باشد.

نظرها

اخبار بیشتر