1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
مدیرکل اوقاف استان تهران منصوب شد

مدیرکل اوقاف استان تهران منصوب شد

خبرگزاری ایرنا |
تهران-ایرنا- مجتبی عبداللهی با حکم رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران منصوب شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره کل اوقاف، حجت الاسلام خاموشی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با صدور حکمی مجتبی عبدالهی را به سمت مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران منصوب کرد.

مجتبی عبداللهی پیش از این معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران (محمدباقر قالیباف) بود.

تهرام/۷۲۴۴//۱۳۴۸

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با اجتماعی، سازمان اوقاف، مدیرکل اوقاف و مجتبی عبداللهی از تلگرام

مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش می‌یابد اما پس از تعیین دستمزد

🔹سرپرست سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد که افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارکنان و بازنشستگان تنها مربوط به بازنشستگان دولت است و ارتباطی با مستمری‌بگیران تامین اجتماعی ندارد. / ایلنا


🔻 وقتی از تخریب فضای شهری عمومی و باغات سخن می‌گوییم اشاره ما به چنین تصویری است

🔹 تصویر بالا، ‌ به عنوان یک نمونه از دهها نمونه در تهران، ‌ مربوط به وسعت ده‌ها هزار متر مربع کوچه باغ محله ازگل تهران بین سالهای ۱۳۸۹-۱۳۹۷ است در آنها باغها تخریب شده و به برج تبدیل شده است.

🔹تخریب #باغ_اراج متعلق به سازمان اوقاف (متولی: حجه الاسلام #خاموشی) که در حال حاضر با توافق شهرداری با یک دیوار به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده و عملیات ساخت و ساز در سهم ۴۰ درصدی سازمان اوقاف آغاز شده!

🔹این باغ سال گذشته به اذعان کارشناسان دچار آتش سوزی #عمدی شد و درختان آن از بین رفت که به گفته ساکنین محلی سازمان اوقاف بابت آن جریمه سنگینی هم متحمل شد.

👈 حال شورای شهر و شهرداری تهران باید پاسخ دهد با وجود نمایش‌های سنگین درخصوص لغو مصوبه #برج‌باغ و جلوگیری از تخریب باغات، چگونه حاضر شده با گرفتن حق‌حساب (۶۰درصد باغ مربوطه)، باقیمانده باغات اراج تخریب شود؟ /مسیرآنلاین


🔻اعتراض آیت الله مکارم شیرازی به مساجد جدید

🔹در دوره مدیریت قالیباف بر شهر تهران شیوه کاربری مساجد تغییر کرد. قالیباف تعداد زیادی مجوز ساخت مساجد را اعطا کرده بود. در کنار آن به مساجدی قدیمی اجازه تجدید بنا داده می‌شد. اما نکته مهم آنجا بود که در کنار این مساجد مغازه‌ها و حتی پاساژ ساخته می‌شد که محل درآمد مساجد باشد.

🔹حالا کم کم صدای اعتراضات درباره این گونه مدیریت شهری به گوش می‌رسد. آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با رئیس سازمان اوقاف می‌گوید: هیچ گونه استفاده تجاری از مساجد نباید صورت گیرد.

🔹او مشخصا به ساخت مغازه در کنار مساجد اعتراض کرده تاکید می‌کند: نمیشود بخشی از مسجد را تبدیل به مغازه کرد و از این طریق کسب درآمد کرد و یا اینکه بخشی از مسجد را برای کارهایی اجاره داد. /امتداد


🔻سطح نشاط اجتماعی در کشور پایین است

🔹معاون سازمان امور اجتماعی کشور گفت: متاسفانه آمارها و گزارش‌ها نشان می‌دهد که سطح نشاط اجتماعی در کشور پایین است.

جزئیات بیشتر:


♨️مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش می‌یابد اما پس از تعیین دستمزد

🔹سرپرست سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد که افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارکنان و بازنشستگان تنها مربوط به بازنشستگان دولت است و ارتباطی با مستمری‌بگیران تامین اجتماعی ندارد.

====


❇️ هنوز خزانه واحد و یکپارچه نداریم

📝 احمد میدری

🔹 درحالی‌که بودجه عمومی ۳۶۰ هزار میلیارد تومان است، بودجه شرکت‌ها ۶۰۰ هزار میلیارد تومان است که بودجه این شرکتها در حساب واحد خزانه نمی‌آید. پس بخش بزرگی از درآمدها در حساب واحد خزانه نیامده است. از طرف دیگر تعریف منابع عمومی هم دچار مشکل است؛ مثلا آیا درآمد حاصل از فروش نفت کوره قانونا جزء منابع عمومی است؟ خیر. یا عوارضی که سازمان کشتی‌رانی از بنادر کشور می‌گیرد، از نظر بودجه به عنوان درآمد عمومی تلقی نمی‌شود ولی ماهیتا این منبع عمومی است.

🔹 درآمدهای اختصاصی دستگاه‌ها مورد دیگری است. یک مثال دراین‌باره اختلافی بود که بین وزارت بهداشت و سازمان‌های بیمه‌گر رخ داد و بعدا اطلاعاتی از وزارت بهداشت بیرون آمد که در حالی که حدود ۸۰۰ میلیارد تومان در حساب بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی بوده، وزارت بهداشت می‌گفت پولی برای پرداخت به پزشکان ندارد؛ یعنی وزیر بهداشت نمی‌دانست در بیمارستان‌هایش چه خبر است و چون این وجوه مربوط به درآمدهای اختصاصی است، به طریق اولی خزانه هم از این وجوه مطلع نبود. به نظر من درآمدهای شرکت‌های دولتی هم باید به این حساب بیاید.

حتی ما در جلسه‌ای که با صندوق بین‌المللی پول داشتیم، آنها معتقد بودند که حساب‌های شهرداری و سازمان تأمین اجتماعی هم باید در حساب واحد متمرکز شود.

🔹 ما حتی وجوه اوقافمان در کشور متمرکز نیست و در نهادهای مختلف پراکنده است. اوقاف بودجه خود را ۶۰ میلیارد تومان اعلام می‌کند. معنایش این است که احتمالا بودجه آستان قدس و شاه‌عبدالعظیم به سازمان اوقاف نمی‌آید. در صورتی که مثلا فقرزدایی در دولت ترکیه بر عهده سازمان اوقاف است. بنابراین سازمان اوقاف باید بتواند همه وجوه مربوط به وقف را متمرکز کند تا مثلا معاونت رفاه از این سازمان بخواهد از محل موقوفات جمع‌آوری‌شده به فقرا خدمت‌رسانی کند. بنابراین دایره منابعی که به خزانه منتقل نمی‌شود، به نظر من خیلی گسترده است.

⚛ دارایان: داشته‌های اقتصاد ایران


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیلی که خانه قهرمان المپیک را زیر آب برد

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب20 ساعت قبل

فیلم | طنز تلخ مهران مدیری درباره تصادفات جاده‌ای

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل

تا حالا تهران رو از این زاویه‌ نگاه کرده بودید؟

همشهریهمشهری20 ساعت قبل

گزارش تصویری اختصاصی عصر ایران از مناطق سیل‌زده آق‌قلا و روستاهای اطراف

104+
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ساعت قبل
اقتصادنیوز: از ابتدای امسال استان‌های مازندران و گلستان درگیر سیل بودند و خسارات سنگینی به این دو استان وارد شد. همچنین استان خراسان شمالی نیز تا کنون خساراتی از سیل را متحمل شده است. آمادگی مردم و دستگاه‌های مختلف پیش از سیل می‌تواند این خسارات را کاهش دهد. عالی پور گفت: قایق‌سواری در رودخانه کارون با توجه به پیچ‌هایی که در مسیر حرکت رودخانه ممکن است ایجاد شود قابل‌اطمینان نخواهد بود. همچنین اماکن اقامتی آموزش‌وپرورش در مدارس شهر اهواز از دیگر گزینه‌های انتخابی برای میهمانان نوروزی است.

اخبار بیشتر