1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
باد و باران در سیستان و بلوچستان/ احتمال جاری شدن روان آب

باد و باران در سیستان و بلوچستان/ احتمال جاری شدن روان آب

خبرگزاری مهر |
زاهدان - رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان وبلوچستان گفت: از ظهر امروز تا بعد از ظهر دوشنبه در نقاط مختلف استان شرایط برای رگبار باران همراه با رعدوبرق و بادشدید لحظه ای فراهم است.

علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های همدیدی و آینده نگری هواشناسی از ظهر امروز تا بعد از ظهر دوشنبه در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان رگبار باران همراه با رعد و برق و باد شدید لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: از همین رو طی این مدت در این مناطق احتمال جاری شدن رواناب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد.

وی افزود: بارش‌های سنگین ۲۰ تا ۵۰ میلی‌متری در برخی نقاط استان از جمله شهرستان‌های خاش، ایرانشهر، بزمان، دلگان، فنوج، غرب سواحل جنوبی استان و ارتفاعات غربی زاهدان پیش‌بینی می‌شود.

ملاشاهی بیان داشت: طی این مدت در زاهدان، نواحی مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان هم وزش باد شدید با سرعت ۷۰ تا ۹۰ کیلومتر برساعت و گاهی هم بیش از ۹۰ کیلومتر بر ساعت همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: از همین رو طی این مدت طوفان شن در محورهای مواصلاتی «زاهدان- بم»، «ایرانشهر- بم» و «زاهدان- نهبندان» سبب کاهش دید می‌شود و احتمال اختلال در ترددهای ریلی و هوایی هم وجود دارد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با علی ملاشاهی، زاهدان، هواشناسی سیستان و بلوچستان، بارش باران و طوفان سیستان از تلگرام

طوفان سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دوشنبه در نواحی مرکزی و جنوب استان وزش باد شدید با سرعتی معادل ۶۰ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت همراه با گرد و خاک انتظار می‌رود. /تسنیم

Asriran. com


هواشناسی:

🔹با ورود سامانه بارشی، بارش باران و برف و در بعضی ساعات وزش باد شدید در استان‌های واقع در شمال غرب و غرب کشور و غرب سواحل دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.


برف و باران در راه است

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای نسبت به بارش باران و برف، وزش باد شدید و مواج شدن خلیج‌فارس و تنگه هرمز طی سه روز آینده هشدار داد. /مهر


🔴 بارش برف و باران از امروز در تهران

🔹اداره کل هواشناسی استان تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد با ورود سامانه بارشی از بعد ازظهر سه شنبه افزایش ابر، ورزش باد، بارش باران و در ارتفاعات بارش باران وبرف، مه و کولاک برف پیش بینی می‌شود.


🔻سرما و طوفان سبب تعطیلی مدارس سیستان شد

مسؤول گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان:

🔹طی ۲۴ ساعت گذشته بیشینه سرعت طوفان در زابل به ۱۰۴ کیلومتر برساعت رسید که باتوجه به برودت هوا و شدت وزش طوفان، مدارس ۵ شهرستان سیستان (زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون) تعطیل اعلام شد. /مهر


🔻امروز، شروع دوباره برف و باران

🔹امروز با ورود سامانه بارشی از شمال غرب شاهد افزایش ابر، بارش باران و برف و وزش باد در شمال غرب و دامنه‌های البرز غربی خواهیم بود.

🔹از بعدازظهر با شمالی شدن جریان‌ها در غرب سواحل دریای خزر بارش باران همراه با کاهش نسبی دما در استان‌های اردبیل، گیلان و غرب مازندران آغاز می‌شود.

🔹آسمان تهران نیز کمی ابری تا نیمه‌ابری در اواخر وقت افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.


نظرها

اخبار بیشتر