۱۰ بانک برتر جهان/ چرخش قدرت بانکداری دنیا به سمت چین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اقتصادی
۱۰ بانک برتر جهان/ چرخش قدرت بانکداری دنیا به سمت چین

۱۰ بانک برتر جهان/ چرخش قدرت بانکداری دنیا به سمت چین

الفخبرگزاری الف |
این سوال همچنان مطرح است که اقتصاد چین بزرگ‌تر است یا آمریکا ؟، البته هیچگاه سوالی مبنی بر اینکه که کدام کشور بزرگترین بانک‌ها را دارد، مطرح و پررنگ نشده است، اما بر اساس داده‌ها، بدون شک قدرت بانکداری دنیا بیشتر به سمت شرق چرخش داشته است.

الف/ بانک‌های بین‌المللی هم راستا با رشد اقتصاد جهان، همچنان در پی رشد دارایی‌های خود هستند؛ روند رشد در این بانک‌ها تا زمانی که تزلزلی در اقتصادها رخ ندهد، ادامه خواهد داشت.

در میان محافل اقتصادی دنیا، این شبهه همچنان پابرجاست که اقتصاد چین بزرگ‌تر است یا ایالات متحده؟ این در حالیست که هیچگاه سوالی مبنی بر اینکه که کدام کشور بزرگترین بانک‌ها را دارد، مطرح و پررنگ نشده است. بر اساس داده‌ها و عملکرد، بدون شک قدرت بانکداری دنیا بیشتر به سمت شرق یعنی به چین چرخش داشته و دارد.

اینکه چندین سال است که بانک‌های چینی رکورد برترین‌ها را حتی در حوزه بانکداری به خود اختصاص داده‌اند، امری کاملا منطقی است؛ چرا که این کشور با روند فزاینده رشد و توسعه اقتصادی، به نوعی به امپراطوری اقتصادی دنیا مشهوریت پیدا کرده است.

لازم به ذکر است شدت تمرکز فعالیت‌های مالی، لزوما نشان دهنده تمرکز ثروت نیست، ولی مهم است در نظر داشته باشیم که تمامی بانک‌هایی که جزو ۱۰برترین‌های بانکی دنیا قرار می‌گیرند، بزرگترین سیستم‌های تجارت بین المللی دنیا را انجام می‌دهند. علاوه بر این، ثروت سایر کشورها با بانک‌های کوچک‌تر نیز از طریق این ۱۰بازیکن برتر جریان دارد.

بانک‌های جهان از بزرگ‌ترین به کوچک‌ترین آنها با توجه به ارزش دارایی‌های دلاری آن‌ها طبقه بندی می‌شود که عبارتند از:

۱- بانک صنعتی و تجاری چین:

این بانک، بزرگترین و ثروتمندترین بانک در جهان از لحاظ دارایی‌ها می‌باشد که یک پنجم از بانکداری کشور چین را در اختیار دارد. بر اساس آخرین گزارش ژانویه ۲۰۱۹، مجموع دارایی‌های این بانک ۴۰۰۹ میلیارد دلار است. سرمایه این بانک در بازارهای اقتصادی و مالی، بالغ بر ۲۳۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است که البته در رتبه بندی درآمدی، در ردیف چهارمین بانک در جهان قرار می‌گیرد.

این بانک تجاری کاملا دولتی است. حوزه فعالیتی این بانک تامین و پرداخت وام‌ها، تامین مالی برای کسب و کارها، کارت‌های اعتباری و همچنین مدیریت پول برای افراد و شرکت‌های با ارزش بالا است. این بانک همچنین با ارائه تسهیلات کمکی به مشتریان بازار وسایل نقلیه سنگین، فرصت‌های سرمایه گذاری و خدمات مبادله و انتقال را نیز برای آنها انجام می‌دهد.

این بانک در ۱۹۸۴ تاسیس شده و در حال حاضر بیش از ۴۶۰۰۰۰ کارمند دارد. همچنین، بیش از ۷۰ درصد از دارایی‌های این بانک، دولتی است.

یکی از سخنگوهای این بانک می‌گوید که فشاری که رئیس جمهور آمریکا مبنی بر توقف تولید شرکت‌های ایالات متحده  در مکزیک داشته، فرصتی برای گسترش فعالیت‌های بانک‌های چینی در مکزیک فراهم کرده است. بر همین اساس، این بانک قصد دارد پس از خروج شرکت‌های آمریکایی از مکزیک، در آنجا سرمایه گذاری کند.

۲- شرکت بانکداری ساختمانی چین:

این بانک، با دارایی گزارش شده ۳۴۰۰میلیارد دلاردر رتبه دوم برترین بانک‌های دنیا قرار گرفته است و در سال ۱۹۵۴ تاسیس شده و در حال حاضر به نام بانک ساخت و ساز چین در حال فعالیت است. ارزش سرمایه آن در بازار، بیش از ۲۰۰میلیارد دلار است.

در ابتدا این بانک تنها برای مبادلات بانکی دولتی چین در نظر گرفته شده بود، اما بعدها در حوزه تجارت در سایر امور اقتصادی گسترش پیدا کرد. ارائه تسهیلات اعتباری، بانکداری الکترونیکی، خطوط اعتباری و وام‌های تجاری از اقدامات اصلی این بانک است. اعطای وام به اشخاص و سرمایه گذاران، کارت‌های اعتباری، سپرده‌ها و مدیریت ثروت آنها از دیگر فعالیت‌های این بانک است.

این شرکت بانکداری، بیش از ۱۴هزار دپارتمان در سراسر دنیا دارد و ۳۷۲۰۰۰ کارمند نیز در آن مشغول فعالیت هستند.

۳- بانک کشاورزی چین:

این بانک پکن علاوه بر آنکه دارای شعب مختلفی در سراسر چین است، در لندن، توکیو، نیویورک و سیدنی استرالیا نیز شعبی را داراست که تعداد شعب داخلی و خارجی آن به ۲۴۰۰۰ شعبه می‌رسد وعلاوه بر قرار گرفتن در رتبه سوم در میان ۱۰ بانک برتر دنیا، همچنین در لیست مربوط به ۱۰ شرکت بزرگ جهان نیز قرار دارد. بانک کشاورزی چین متعلق به دولت این کشور است.

این بانک با کشاورزان خرد و عمده و نیز با شرکت‌های عمده فروشی کشاورزی و غیر کشاورزی همکاری دارد. بزرگترین بخش پر رشد آن نیز مربوط به فعالیت شرکت‌های متوسط ​​است. بر اساس آخرین اطلاعات، دارایی‌های این بانک، حدود ۳۲۳۵ میلیارد دلار است و ارزش سرمایه در بازار این بانک نیز، ۱۹۰میلیارد دلار برآورد شده است.

این بانک در سال ۱۹۵۱ توسط مائو زدونگ با هدف کمک به مزارع، کشاورزان و کارگران تاسیس شده بود.

۴- بانک چین:

بانک چین خدمات بانکی، بیمه و سرمایه گذاری را ارائه می‌دهد. اعطای وام‌های شخصی، خدمات مربوط به کارت‌های اعتباری، وام‌های مسکن، مدیریت دارایی و بدهی و بیمه از جمله فعالیت‌های این بانک است. کل دارایی‌های برآورد شده این بانک بر اساس آخرین داده‌ها، ۲۷۸۰ میلیارد دلار و ارزش سرمایه در بازار آن نیز، ۱۶۲میلیارد دلار اعلام شده است. (البته بر اساس داده‌های به روزرسانی شده، در حال حاضر دارایی این بانک، ۲۹۹۱ میلیارد دلار اعلام شده است).

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

این بانک از قدیمی‌ترین و قابل اطمینان‌ترین بانک‌های چینی است که در سال ۱۹۱۲ تاسیس شده است و هنوز هم همچون گذشته به نوعی رهبر بانک‌های داخلی کشور چین محسوب می‌شود. بیش از ۷۰ درصد از این بانک، متعلق به دولت چین بوده و در بیش از ۲۰ کشور دارای شعبه است.

۵- گروه مالی میتسوبیشی (Mitsubishi UFJ Financial Group):

گروه مالی میتسوبیشی، بانکی ژاپنی است که بانکداری مربوط به امور مشتریان، امور مربوط به کسب و کار و بانکداری خصوصی را ارائه می‌دهد. این بانک در گروه بانک‌های سرمایه گذاری قرار می‌گیرد. مدیریت دارایی‌ها و خدمات مربوط به بانکداری املاک و مستغلات نیز در دستور کار و فعالیتی این بانک قرار دارد. مجموع ارزش دارایی‌های این بانک، ۲۹۹۱میلیارد دلار گزارش شده است که بر حسب دارایی‌ها، این بانک یکی از بهترین بانک‌های داخلی کشور ژاپن نیز محسوب می‌شود.

این بانک در ۴۰ کشور دنیا، شعبه دارد و در سال ۲۰۰۵، با ادغام دو بانک بزرگ ژاپن ایجاد شد و دفتر مرکزی آن در شهر اوزاکا قرار دارد.

۶- بانک چند ملیتی JPMorgan Chase & Co) JPM) و همکاران (شرکا):

این مجموعه اقتصادی، اولین بانک آمریکایی در لیست ۱۰ بانک مطرح دنیاست. بانک JPM در نیویورک مستقر و یک بانک چند ملیتی است. این بانک از محبوب‌ترین بانکهای ایالات متحده در بخش مالی محسوب می‌شود.

اگرچه این بانک از لحاظ رتبه، ششمین در جهان است، اما بزرگترین بانک در ایالات متحده است. فعالیت‌های این بانک، بیشتر در حوزه خدمات سرمایه گذاری، مدیریت دارایی، مدیریت ثروت و اوراق بهادار است. کل دارایی‌های گزارش شده این بانک در حال حاضر، ۲۵۳۳ میلیارد دلار و ارزش سرمایه در بازار آن نیز، بیش از ۳۳۲٫۲۴میلیارد دلار است که البته یکی از گرانقیمت‌ترین شرکت‌های دنیا نیز محسوب می‌شود.

۷- هلدینگ HSBC:

این هلدینگ، بانکی در انگلیس است که دارای دفاتری در ۸۰ کشور و ۱۸۰۰ شعبه در خود بریتانیا می‌باشد. میزان آخرین دارایی‌های گزارش شده این بانک ۲۵۲۰میلیارد دلار بوده است. این بانک خصوصی و از بزرگترین بانکهای اروپاست. در ابتدا هدف از تاسیس آن، انجام مبادلات مالی میان اروپا و چین بود که البته هنوز هم بر همین مبنا در حال فعالیت است. این بانک امور مالی مشتریان خود را با ارائه خدمات بانکداری و سرمایه گذاری به شرکت‌های بزرگ فراهم می‌کند. این هلدینگ ۱۰ شرکت تابعه دارد با اهداف مشترک و در بخش‌های مختلف فعالند.

۸- (بانک فرانسوی) BNP Paribas:

آخرین دارایی گزارش شده این بانک فرانسوی حدود ۲۳۵۷میلیارد دلار است و در ۷۵ کشور دنیا از جمله در ایالات متحده نیز شعبه دارد. این بانک در سال ۲۰۱۶ در رتبه دوم رنکینگ میان بانک‌های منطقه یورو قرار گرفته بود.

طبق نظر پژوهشگران و تحلیلگران سهام BNP Paribas در دسته بندی معاملاتی، صرفا در گروه «خرید» دسته بندی می‌شود. این بانک در سال ۱۹۹۹ تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در ژنو، پاریس و لندن قرار دارد. ارزش سرمایه در بازار این بانک نیز، ۷۳میلیارد دلار اعلام شده است.

۹- بانک امریکا (BoA):

این بانک ایالت متحده خدمات مربوط به امور بانکی مختلف مشتریان به طور خاص و عام، کسب و کارهای کوچک، شرکت‌های متوسط ​​و شرکت‌های بزرگ ارائه می‌دهد. بر اساس آخرین اطلاعات دارایی‌های گزارش شده این بانک، ۲۲۸۱میلیارد دلار است و ارزش سرمایه آن نیز ۱۶۳میلیارد دلار برآورد شده است. این خدمات علاوه بر سپرده و چک کردن حساب‌ها، در بخش خدمات سرمایه‌گذاری نیز دسته بندی می‌شود. این بانک حدود ۵هزار فروشگاه خرده فروشی دارد و دفتر مرکزی آن در شهر شارلوت، کارولینای شمالی قرار دارد.

بانک امریکا اقدام به شروع و حمایت از کسب و کارهای کوچک کرده است و از طریق اعطای وام‌های بیشتر به آنها، در صدد حمایت از آنهاست. برنامه موسوم به حمایت از کسب و کار کوچک در این بانک، شامل قرار گرفتن کارکنان این بانک، در دفاتر کاری ای است که در آن کسب و کارهای کوچک، مشغول به فعالیت هستند.

۱۰- گروه اعتباری Agricole:

این بانک، دومین بانک فرانسوی حاضر در لیست ده بانک اول دنیاست. مجموع دارایی‌های این بانک ۲۱۱۷میلیارد دلار است. این بانک دارای سابقه کار و فعالیت با کشاورزان و حمایت از آنها را نیز در کارنامه خود دارد.

این بانک همچنین سرمایه گذاری‌هایی در Coca-Cola (KO)، Exxon Mobile (XOM) و Abercrombie و Fitch انجام داده است.

این شرکت، از بزرگترین شرکت‌های اقتصادی فرانسه است که بخش بزرگی از فعالیت‌های بانکی این کشور را کنترل می‌کند. شرکت فوربس، این بانک را به عنوان یکی از ۲۰شرکت برتر پایدار جهان شناخته است.

البته بر اساس گزارش‌های پیوسته‌ای که در حال انتشار هستند، بانک‌های دیگر از جمله، بانک ولز فارگو ایالات متحده، بانک پست ژاپن، سیتی گروپ ایالات متحده، سومیتومومیتسی فایننشال گروپ ژاپن و بانک دویچه آلماان به ترتیب، در حال رقابت در قرار گرفتن در لیست ۱۰ بانک اول دنیا قرار دارند.

منابع و ماخذ:

۲۰ بانک اول جهان بر اساس دارایی‌ها در رنکینگ ژانویه ۲۰۱۹ www. fxssi. com

۱۰ بانک برترجهانی www. investopedia. com

* تحلیلگر اقتصادی

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بانک، بانک‌های برتر جهان و بانک‌های دنیا از تلگرام

🔶 ادغام پنج بانک در بانک سپه

بانک مرکزی ایران در اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد: «با هدف متمرکز کردن و توانمندی و ظرفیت بانک‌های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر در قالب یک بانک واحد باثبات در بانک سپه ادغام می‌شوند.»

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این اقدام «گامی مهم در راستای حفظ ثبات و سلامت نظامی بانکی» نامیده و بانک مرکزی خواستار «همراهی در اجرای آن» شده است.


🔻رای بانک سرمایه صادر نشده است/عذرخواهی مدیرخراسانی از اعلام اشتباه صدور رای پرونده بانک سرمایه به جای بانک پارسیان

وکیل مدافع پرویز کاظمی:

🔹من بانک پارسیان را با بانک سرمایه اشتباه گرفته بودم.

🔹رأی پرونده بانک پارسیان «پرونده ارزی» اعلام شده است.

🔹مدیرخراسانی صبح امروز از صدور رأی قطعی برای متهمان پرونده بانک سرمایه خبر داده بود. /ایسنا


بانک صادرات ۴۲۰ میلیارد تومان ملک فروخت …

🔹بانک صادرات موفق به وصول ٨٨ هزار میلیارد از مطالبات خود در قبال دریافت اوراق خزانه نوع دوم از دولت شده و در مقابل ٣٦ هزار میلیارد ریال نیز از بدهی بانک به بانک مرکزی کاسته شده است.

🔹این رخداد بر اساس تبصره ٥ بودجه سال ٩٧ کل کشور و مکانیزم تهاتر مطالبات از دولت با بدهی به بانک مرکزی انجام شده است …

🔹در حوزه واگذاری املاک ٤٢٠ میلیارد تومان از املاک بانک واگذار شده است.

@bourse۲۴ir


🔴 روحانی:

🔹اگر با بانک‌های دنیا، رابطه بهتری داشته باشیم، اقتصاد بهتر حرکت میکند

🔹با چمدان که نمی‌توانیم تجارت کنیم. بانک‌های ما باید فعال باشند

🔹اگر رابطه‌ی ما با FATF قطع شود، فعالیت بانکی ما با دنیا دچار مشکل می‌شود

🔹رهبری چند بار به من گفتند که با لوایح چهارگانه مخالفتی ندارند


✅مدیرعامل بانک تجارت:

♦️میزان پوزیشن مثبت ارزی بانک تجارت رقمی کمتر از ١ میلیارد دلار است و احتمالا نرخ تسعیر تا پایان سال اعلام خواهد شد.

✅رزازان معاون مالی بانک تجارت:

♦️اثر این تسعیر زیان انباشته را کاهش خواهد و در صورت سودده شدن بانک بر سودآوری بانک اثر خواهد داشت؛ البته پس از نهایی شدن نرخ تسعیر

@bourse۲۴ir


در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
آیت محمدولی در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه حباب سکه امروز ۴۰۰ هزارتومان است افزود: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۷۱۵ هزارتومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۴۴۰ هزارتومان ​، ربع سکه یک میلیون و ۶۲۰ هزارتومان و سکه‌های گرمی نیز ۱ میلیون و ۱۲ هزارتومان قیمت گذاری شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۳۹ هزار تومان معامله شده است. محمدولی با بیان اینکه هر انس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۴۰۳ عرضه شده است ادامه داد: امروز هر مثقال طلا با قیمت ۱ میلیون و ۹۰۳ هزارتومان به فروش رسیده است. وی گفت: وجود نوسانات مانع از رونق داد و ستد می‌شود، البته بازار از رکود محض خارج شده است.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
مصطفی دارایی نژاد در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما درباره قیمت انواع صیفی و سبزی پرمصرف در بازار گفت: انبه از کیلویی ۱۷۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ تومان، توت سفید از ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان، دستمبو از ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، زردآلو از ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان، گوجه فرنگی از ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، فلفل تند ریز از ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان، بادمجان قلمی از ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، پیاز زرد از ۱۰۰۰ تا ۲۸۰۰ تومان، پیاز شیری از ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، فلفل دلمه‌ای سبز از ۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، کاهو پیچ سالادی از ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، کاهو رسمی از ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، کدو مسمایی از ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، گل کلم از ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، کرفس از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، کلم سفید از ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، کلم قرمز از ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، لوبیا سبز از ۱۰۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ تومان، خیار چنبر ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان غوره آب گیری ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان غوره عسگری ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان هویج از ۴۰۰۰ تا ۶۵۰۰ تومان، سیب زمینی نو از ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، سبزی خوردن از ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان و سبزی جور از ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، به از ۸۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ تومان فروخته می‌شود. وی افزود: قیمت برگ مو از ۵۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ تومان، گوجه سبز برقان از ۵۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان، گوجه سبز شمال از ۳۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، لیمو ترش میناب از ۲۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ تومان، موز از ۹۰۰۰ تا ۱۰۵۰۰ تومان عرضه می‌شود. نایب رئیس اتحادیه بار فروشان ادامه داد: انگور یاقوتی ۱۰۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ تومان آلبالو تخم خارجی ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان آلبالو رسمی ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان آلو شابلون ۹۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ تومان شلیل شبرنگ ۱۰۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ تومان طالبی شاه پسند از کیلویی ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، هلواز ۵۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان، گیلاس تکدانه از ۱۲ تا ۲۹ هزار تومان، گیلاس صورتی ۱۰۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ خیار رسمی از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، سیب گلاب ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ تومان و هندوانه از ۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان، کیوی از ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان، اناناس از کیلویی ۱۸۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ تومان، خیار گلخانه از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، ملون از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، بادمجان گلخانه‌ای ۴۰۰۰ تا ۶۵۰۰ تومان، کلم بروکلی از ۸۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ تومان، توت فرنگی کرج از ۱۰۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ تومان، توت فرنگی سنندج از ۷۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان، خربزه از ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، طالبی از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان و فلفل شیرین از ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان عرضه می‌شود.

انعقاد تفاهم‌نامه مالی سازمان برنامه و بودجه و نظام بانکی برای مناطق سیل‌زده

15+
ایسناایسنا22 ساعت قبل
ایرناایرنا19 ساعت قبل
سید احسن علوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشاهدات نمایندگان مجلس از مراجعات مستأجران به دفاتر نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه حاکی از افزایش نامتعارف نرخ اجاره بها دارد و این در حالی است که حقوق‌های فعلی کفاف نرخ اجاره بها را نمی‌دهد. وی اقدام مؤثر را کوتاه کردن دست سوداگران از بازار مسکن دانست و گفت: نباید نسبت به موضوع دلالی در بازار مسکن بیگانه باشیم اما واقعیت این است که در کنار رواج دلالی در بازار ارز، طلا و خودرو سفته بازی در بخش مسکن هم وجود دارد. مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که رسانه‌ها در شرایط فعلی برنامه‌های بیشتری در قالب مصاحبه و مناظره در راستای تعدیل قیمت نرخ اجاره بها داشته باشد. به گزارش ایرنا پویشی با عنوان «صاحب خانه خوب» از مالکان می‌خواهد با توجه به مشکلات اقتصادی در سال جاری، اجاره بها را افزایش ندهند یا افزایش حداقلی دهند. در این پویش همچنین از مستأجران خواسته شده نام صاحب خانه‌ای که رعایت شرایط کنونی را کرده و اجاره بها را افزایش نداده‌، اعلام کنند.
ایمناایمنا22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، امروز دو شنبه_ سوم تیر ماه _ سکه طرح جدید و سکه طرح قدیم به ترتیب چهار میلیون و ۷۰۹ هزار تومان و چهار میلیون و ۴۸۴ هزار تومان و دلار ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان در بازار معامله شد. اطلاعات بیشتر در مورد آخرین قیمت‌های اعلام شده برای سکه، طلا و ارز در جدول زیر آمده است:
فارسفارس19 ساعت قبل
اخبار شرکتها؛ دیوار در آخرین گزارش آماری که در اختیار رسانه‌ها قرار داده است از ارزش ۶ تا ۹ میلیارد دلاری «صنعت دست دوم» در ایران خبر می‌دهد. دلیل اهمیت این اعداد، میزان ارزی است که از این طریق و با به گردش درآمدن کالا در صنعت دست‌دوم، از کشور خارج نمی‌شود. همچنین در این گزارش علی ابراهیم‌نژاد، استادیار دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف در یک مقاله علمی به تحلیل صنعت دست‌دوم در ایران پرداخته است. گزارش سال ۹۷ دیوار همچنین حکایت از آن دارد که این پلتفرم برای ۳۸۰ هزار کسب و کار که شامل فروشندگان کالاهای نو، دست دوم و فعالان بخش خدمات و کاریابی در دیوار هستند، به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است. خودرو و املاکخودرو و املاک از سایر بخش‌های مهم دیوار هستند که آمار آگهی‌ها و بازدید آنها قابل توجه است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

5 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

5 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

6 روز قبلصدا و سیما1