1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
بورس در ابتدای معاملات به پله ۱۷۱ واحدی صعود کرد

بورس در ابتدای معاملات به پله ۱۷۱ واحدی صعود کرد

خبرگزاری اعتمادآنلاین |
شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با رشد 425.93 واحدی به پله 171 هزار و 550 واحدی رسید.

اعتمادآنلاین| شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با رشد ۴۲۵٫۹۳ واحدی به پله ۱۷۱ هزار و ۵۵۰ واحدی رسید.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز نماد فخوز، پارسان، پارس و شاراک با روند صعودی و وبملت، فولاد و شبریز با روند نزولی خود را آغاز کردند.

شاخص کل فرابورس در آغاز معاملات با رشد ۲۰٫۲۹ واحدی در شاخص کل به پله ۲ هزار و ۱۳۵ واحدی رسید که بر این اساس ارزش کل معاملات از ۵۱۸ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۶۷ میلیون سهم طی ۱۱ هزار نوبت معاملاتی است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با بورس، شاخص بورس و سازمان اوراق بهادار از تلگرام

حال و هوای بهاری بورس

🔻آخرین شنبه سال مقارن است با استمرار رشد شتابنده سطح عمومی قیمت سهام. شاخص بورس تهران همچنان در حال تلاش برای فتح قله‌های قبلی است و سرعت خود را در پیمودن مسیر صعودی حفظ کرده است.

🔻این نماگر در جریان معاملات امروز ضمن جهش حدود دو هزار واحدی، پس از حدود چهار ماه از ارتفاع ۱۷۰ هزار واحد گذشت و یک گام بالاتر نشست.

🔻اگرچه سیمای قیمت در اکثر صنایع سبزپوش است اما توجه ویژه اهالی بورسی به سهم‌های گروه پالایشی سهم بسزایی در تداوم جهش‌های شاخص دارد.

مهم‌ترین رویدادهای بورس شنبه👇


شاخص بورس در یک قدمی ۱۷۰ هزار واحد

🔸شاخص کل بورس تهران در آخرین روز معاملاتی هفته وارد کانال ۱۶۹ هزار واحدی شده است. فراتر رفتن از مقاومت بیش از سه ماهه کانال ۱۶۷ هزار واحدی خوشبینی به ادامه روند صعودی را بیشتر کرده است.

🔸تحرکات بازارهای جهانی، معاملات بورس کالایی و گمانه‌ها از پیشروی به سمت یکسان‌سازی نرخ ارز مهم‌ترین بهانه‌های بورس برای رشد هستند.

🔸در عین حال نزدیک شدن به آخرین روزهای سال و قرار گرفتن در آستانه تعطیلات اصلی‌ترین دلایل عرضه سهام را شکل می‌دهد.

مهم‌ترین رویدادهای بورس چهارشنبه👇


کج‌فهمی بورس نسبت به دلار

💢نگاهی به روند نرخ دلار در بازار آزاد نشان از همبستگی بالای این نرخ با نوسان شاخص سهام دارد. جایی که همگام با رشد نرخ دلار شاهد افزایش شاخص کل بورس تهران و در زمان کاهش این نرخ، شرایطی عکس را در بازار سهام شاهد هستیم.

💢نمودار نوسانات شاخص بورس با دلار در بازار آزاد واکنش همگام و عمدتا با یک فاز تاخیر سهام را نسبت به این متغیر اثرگذار نشان می‌دهد. عمده قیمت‌ها در اقتصاد کشور با نوسانات دلار گره خورده است و در این میان قیمت سهام نیز از این موضوع مستثنی نیست.

💢با این حال نکته نخست که در نمودار بازدهی بورس و دلار مشاهده می‌شود اختلاف فاحش بازدهی این دو متغیر از ابتدای سال ۹۷ است و این موضوع می‌تواند هیجانی بودن واکنش به افت نسبی دلار را در بازار سهام مشخص کند.


✅ رشد ۶۲۸۹ واحدی شاخص بورس در هفته گذشته

شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت با ۶۲۸۹ واحد افزایش، معادل ۳٫۸۶ درصد رشد کرد.


🎥 شاخص بورس ۱۲۰۵ پله بالا آمد

🔹حال ناخوش سهام خودرویی در روز خوب بازار

🔸بازدهی قابل توجه قندی‌ها در هفته‌ای که گذشت و …

🔸اعلام دلایل اقبال سهامداران به یک سهم بانکی

۶۰ ثانیه بورسی، کاری مشترک از عصر ایران و بورس ۲۴

@bourse۲۴ir


🎥 شاخص بورس ۵۳۸ واحد رشد کرد

🔸مجمع بانک صادرات و خبرهای خوب برای سهامداران

🔸مجمع لیدر شیمیایی‌های بورس هم خبرهای مثبت داشت و ۶۰ تومان سود نقدی

🔸۶۰ ثانیه بورسی، کاری مشترک از عصر ایران و بورس ۲۴

@bourse۲۴ir


نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف17 ساعت قبل
می‌گویند ۹۸ سال سختی است و در سرلوحه فهرست سخت‌ترشدن‌ها، افزایش فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌ها قرار دارد. از صدر تاریخ پیروزی اصلاح‌طلبان در ایران یک پروژه به مثابه روندی طبیعی در کالبد جامعه ایرانی اجرایی شد: ‌ پروژه هابرماسیزه شدن‌ جامعه مدنی. پروژه جامعه مدنی به شکلی آزمایشی در انتخابات مجلس پنجم آزموده شده بود؛ فعال‌سازی رسانه‌های نوپرداز، نخبگان جنجالی و طرح‌های ساختارشکن اجتماعی. و این سنگ محکی مهم بود برای انتخابات دوم خرداد سال بعد و نهایتا سرکار آمدن جریانی که از درون استحاله‌شده و به دشمن آرمان‌های خودش درآمده بود. به‌عنوان نمونه جنبش‌های زنانه، در ۱۵ سال قبل گردهم‌آیی‌های میدانی وسیع در تهران داشتند و امروز تنها محدود به تبلیغات مترویی نقطه‌ای شده‌اند، اما دومی به‌واسطه شبکه‌‌های اجتماعی مجازی، دامنه نفوذ بسیار بالاتری را به‌دست آورده و این همان چیزی است که سال ۹۸ را سخت می‌کند و نه اقتصاد و معیشت.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مرور سال کهنه؛ ۱۲ ماه، ۱۲ روز- ۱عصر ایران- روزهای کاری سال ۱۳۹۷ با التهاب در بازار ارز آغاز شد. جدای سیاست و اقتصاد و برجام و تلگرام و در عرصه فرهنگ، در فروردین ماه، ایران یکی از شاخص‌ترین متفکران خود را از دست داد. کاوه مدنی بازداشت و آزاد شد و بعد ترجیح داد از معاونت محیط زیست کناره بگیرد و دوباره کوچ کند. اتفاقات ریز و درشت دیگر هم رخ داد اما فروردین در ایران یک نیمۀ کاری دارد و بیشتر با التهاب و انتظار گذشت. التهاب افزایش نرخ دلار و انتظار تصمیم ترامپ دربارۀ برجام واین بار ضرب المثل «سالی که نکوست از بهارش پیداست» روی تلخ خود را نشان می‌داد …
افتصادنیوزافتصادنیوز8 ساعت قبل
​اقتصاد نیوز: پریناز ایزدیار، بازیگر سینمای ایران، با انتشار عکسی، با تبریک فرا رسیدن نوروز، سالی پر از برکت و شادی را برای همه آرزو کرد. به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت خبرآنلاین، پریناز ایزدیار، عکسی از خود را که در آیینه سفره هفت‌سین بازتاب یافته است، در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. او به همراه انتشار این عکس، نوروز را به همه تبریک گفته و نوشته است «سال نو پر از برکت و شادی باشه براتون.»
ایسناایسنا10 ساعت قبل
در حالی که رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار فراوانی و ثبات قیمت‌ها را از ویژگی‌های بازار میوه دانست، آخرین کشف قیمت‌ها از بازار عمده فروشی میوه و تره بار نشان می‌دهد که وضعیت چندان مناسبی در این بازار حاکم نیست. به گزارش ایسنا، در شرایطی که اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه میوه و تره بار از فراوانی این اقلام در بازار خبر می‌دهد و ثبات قیمت‌ها و متعادل‌تر شدن بازار میوه را نتیجه آن می‌داند، نگاهی به آخرین کشف قیمت‌ها در بازار عمده فروشی میوه و تره بار نشان می‌دهد که وضعیت مناسبی در بازار حاکم نیست. با نگاه به قیمت عمده فروشی کشف شده هر کیلوگرم سیب ۸۰۰۰ تومان، موز ۱۱ هزار تومان و نارنگی بندری ۱۴ هزار تومان است با اضافه کردن نرخ منطقی ۳۵ درصدی به آنها قیمت‌های عجیب و غریبی را شاهد خواهیم بود که مردم شاید کمتر رغبتی برای خرید میوه از این بازار داشته باشند. رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار در پاسخ به این سوال که چرا با وجود فراوانی که به آن اشاره می‌کنید، قیمت‌ها روند افزایشی دارد؟ افزود: وقتی فراوانی در بازار وجود داشته باشد، نخریدن و وفور محصول سبب می‌شود قیمت‌ها متعادل‌تر شده و روند معقول‌تری پیدا کند. کارگر گفت: به دلیل همین وفور محصول در بازار میوه و تره بار، روند قیمتی به گونه‌ای است که انواع میوه‌ها پایین‌تر از این نرخ‌ها در بازار فروخته می‌شود.

اخبار بیشتر