بورس در ابتدای معاملات به پله ۱۷۱ واحدی صعود کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
بورس در ابتدای معاملات به پله ۱۷۱ واحدی صعود کرد

بورس در ابتدای معاملات به پله ۱۷۱ واحدی صعود کرد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با رشد 425.93 واحدی به پله 171 هزار و 550 واحدی رسید.

اعتمادآنلاین| شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با رشد ۴۲۵٫۹۳ واحدی به پله ۱۷۱ هزار و ۵۵۰ واحدی رسید.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز نماد فخوز، پارسان، پارس و شاراک با روند صعودی و وبملت، فولاد و شبریز با روند نزولی خود را آغاز کردند.

شاخص کل فرابورس در آغاز معاملات با رشد ۲۰٫۲۹ واحدی در شاخص کل به پله ۲ هزار و ۱۳۵ واحدی رسید که بر این اساس ارزش کل معاملات از ۵۱۸ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۶۷ میلیون سهم طی ۱۱ هزار نوبت معاملاتی است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بورس، شاخص بورس و سازمان اوراق بهادار از تلگرام

کج‌فهمی بورس نسبت به دلار

💢نگاهی به روند نرخ دلار در بازار آزاد نشان از همبستگی بالای این نرخ با نوسان شاخص سهام دارد. جایی که همگام با رشد نرخ دلار شاهد افزایش شاخص کل بورس تهران و در زمان کاهش این نرخ، شرایطی عکس را در بازار سهام شاهد هستیم.

💢نمودار نوسانات شاخص بورس با دلار در بازار آزاد واکنش همگام و عمدتا با یک فاز تاخیر سهام را نسبت به این متغیر اثرگذار نشان می‌دهد. عمده قیمت‌ها در اقتصاد کشور با نوسانات دلار گره خورده است و در این میان قیمت سهام نیز از این موضوع مستثنی نیست.

💢با این حال نکته نخست که در نمودار بازدهی بورس و دلار مشاهده می‌شود اختلاف فاحش بازدهی این دو متغیر از ابتدای سال ۹۷ است و این موضوع می‌تواند هیجانی بودن واکنش به افت نسبی دلار را در بازار سهام مشخص کند.


🎥 شاخص بورس ۵۳۸ واحد رشد کرد

🔸مجمع بانک صادرات و خبرهای خوب برای سهامداران

🔸مجمع لیدر شیمیایی‌های بورس هم خبرهای مثبت داشت و ۶۰ تومان سود نقدی

🔸۶۰ ثانیه بورسی، کاری مشترک از عصر ایران و بورس ۲۴

@bourse۲۴ir


شاخص بورس در یک قدمی ۱۷۰ هزار واحد

🔸شاخص کل بورس تهران در آخرین روز معاملاتی هفته وارد کانال ۱۶۹ هزار واحدی شده است. فراتر رفتن از مقاومت بیش از سه ماهه کانال ۱۶۷ هزار واحدی خوشبینی به ادامه روند صعودی را بیشتر کرده است.

🔸تحرکات بازارهای جهانی، معاملات بورس کالایی و گمانه‌ها از پیشروی به سمت یکسان‌سازی نرخ ارز مهم‌ترین بهانه‌های بورس برای رشد هستند.

🔸در عین حال نزدیک شدن به آخرین روزهای سال و قرار گرفتن در آستانه تعطیلات اصلی‌ترین دلایل عرضه سهام را شکل می‌دهد.

مهم‌ترین رویدادهای بورس چهارشنبه👇


🎥 شاخص بورس ۱۲۰۵ پله بالا آمد

🔹حال ناخوش سهام خودرویی در روز خوب بازار

🔸بازدهی قابل توجه قندی‌ها در هفته‌ای که گذشت و …

🔸اعلام دلایل اقبال سهامداران به یک سهم بانکی

۶۰ ثانیه بورسی، کاری مشترک از عصر ایران و بورس ۲۴

@bourse۲۴ir


✅ رشد ۶۲۸۹ واحدی شاخص بورس در هفته گذشته

شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت با ۶۲۸۹ واحد افزایش، معادل ۳٫۸۶ درصد رشد کرد.


حال و هوای بهاری بورس

🔻آخرین شنبه سال مقارن است با استمرار رشد شتابنده سطح عمومی قیمت سهام. شاخص بورس تهران همچنان در حال تلاش برای فتح قله‌های قبلی است و سرعت خود را در پیمودن مسیر صعودی حفظ کرده است.

🔻این نماگر در جریان معاملات امروز ضمن جهش حدود دو هزار واحدی، پس از حدود چهار ماه از ارتفاع ۱۷۰ هزار واحد گذشت و یک گام بالاتر نشست.

🔻اگرچه سیمای قیمت در اکثر صنایع سبزپوش است اما توجه ویژه اهالی بورسی به سهم‌های گروه پالایشی سهم بسزایی در تداوم جهش‌های شاخص دارد.

مهم‌ترین رویدادهای بورس شنبه👇


در ادامه بخوانید

نقش پترو پالایشگاه‌ها در آینده صنعت نفت ایران

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
این فعال صنعت نفت معتقد است احداث پترو پالایشگاه‌ها می‌تواند سود حاصل از پالایش نفت را تا دو برابر افزایش دهد و این حاشیه سود فراوری نفت عامل مهمی است که توجه به پترو پالایشگاه‌ها را ضروری می‌سازد. درهمین رابطه سعید ساویز کارشناس حوزه نفت و انرژی معتقد است تقاضا برای نفت خام در جهان رو به کاهش است و تا چند سال آینده نفت خام بازاری نخواهد داشت. از دیگر سو تاسیس پترو پالایشگاه‌ها و تنوع بخشی به محصولات و فرآورده‌های نفتی و پتروشیمیایی می‌تواند نقش مهمی در مقابله با تحریم‌های نفتی و مقاوم سازی صنعت نفت ایران ایفاکند. برای این مشکل نیز دولت می‌تواند با فروش اوراق مشارکت و جذب سرمایه‌های سرگردان، منابع مالی مورد نیازبرای احداث پترو پالایشگاه‌ها را تامین کند. اما ضروری است در احدث پترو پالایشگاه‌ها و توسعه صنعت پالایشی کشور، به تمامی ابعاد موضوع توجه شود.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
در این نمایشگاه بیش از ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها از جمله ایتالیا، چین و ترکیه حضور و مشارکت دارند. این گردهمایی صنعتی در چهار بخش اصلی اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات برگزار می‌شود و در آن کارخانجات سنگبری، معادن سنگ، سازندگان ماشین آلات معدن و حفاری و فرآوری سنگ، تولید کنندگان ابزارآلات فرآوری معدن و صادرکنندگان و وارد کنندگان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. برگزاری همایش بین المللی سنگ با شرکت روسای انجمن سنگ کشورهای ایتالیا، و ترکیه، برگزاری سمینار معماری با حضور مطرح‌ترین معماران کشور و دانشجویان معماری و اجرای معماری پارامتریک در زمان برگزاری نمایشگاه توسط دانشجویان معماری با نظارت اساتید دانشگاه در محل نمایشگاه و انتخاب غرفه برتر توسط اساتید معماری و طراحی داخلی؛ از جمله برنامه‌های جانبی یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات است. صادرات سنگ خام و سنگ فرآوری کشورمان حدود ۲۰۰ میلیون دلار است که سنگ خام بیشترین حجم صادراتی را دارد و متاسفانه سنگ فرآوری شده، نقش بسیار کمرنگی در صادرات دارد. البته برنامه‌ریزی شده است که در یک برنامه ۵ ساله این رقم به ۲ میلیارد دلار افزایش یابد.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مالکان ناوگان عمومی حمل و نقل بار و مسافر جاده‌ای سراسر کشور (ناوگان سنگین و نیمه سنگین) می‌توانند با در دست داشتن مدارک متعلق به خود و وسیله نقلیه (شامل کارت هوشمند ناوگان، کارت ناوگان و برگ سبز مالکیت ناوگان) نسبت به دریافت لاستیک مورد نیاز به نرخ مصوب اقدام کنند. مراحل دریافت لاستیک از سوی متقاضیان به این شرح است:۱- مراجعه به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان منطبق با سریال پلاک وسیله نقلیه در سراسر کشور۲- ثبت نام متقاضی۳- دریافت حواله لاستیک بر اساس کارکردهای مندرج در جدول ذیل۴- مراجعه به نمایندگی فروش مشخص شده در حواله، پرداخت وجه مندرج در حواله و دریافت لاستیک مورد درخواستنوع ناوگان عمومی جاده‌ای میزان لاستیک تخصیص یافته به ازای پیمایش ناوگان: اتوبوس به ازای هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهمینی بوس به ازای هر ۱۵۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت تا ۲۰ تن به ازای هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت بیش از ۲۰ تن تا ۴۰ تن به ازای هر ۱۵۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت بیش از ۴۰ تن به ازای هر ۱۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقه
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین37 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «نزار خیرالله» قائم مقام وزارت امور خارجه عراق در جریان سفر به تهران با سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار و رایزنی کرد. در چارچوب رایزنی‌های مستمر سیاسی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، نزارخیرالله قائم مقام وزارت خارجه عراق و سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه، در قالب برگزاری نشست کمیته سیاسی دو کشور، با یکدیگر دیدار و در خصوص موضوعات مختلف مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کرده و بر ضرورت رایزنی‌های مستمر بین ایران و عراق در شرایط کنونی منطقه، تاکید کردند. معاون سیاسی وزیر امور خارجه در این دیدار از دیدگاه روشن و سازنده عراق در حمایت از مواضع کشورمان تشکر کرد و با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، اقدامات آمریکا را سر منشأ تشنج‌های منطقه‌ای خواند و گفت: ایران در برابر اقدامات زورمدارانه، ایستادگی خواهد کرد. نزار خیرالله دیروز (سه شنبه) نیز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد.

بهترین بازی‌هایی که در سال ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد +عکس

6+
قدس آنلاینقدس آنلاین7 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سعید رسولی افزود: اتصال مراکز بار به خطوط ریلی کشور، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شرکت راه آهن در سال جاری است. وی با اشاره به اهمیت اتصال بنادر و بنادر خشک به خطوط ریلی و تسهیل جابه جایی بار در شبکه حمل و نقل ریلی کشور گفت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه و ابلاغیه مقام معظم رهبری، باید لجستیک پارک‌ها زیادی برای تسهیل حمل و نقل کشور تا پایان ۱۴۰۴ احداث شوند و راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تلاش است تا این پارک‌ها هرچه سریع احداث و به شبکه ریلی کشور متصل شوند. مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: برخی از کارخانجات صنعتی و تولیدی با خطوط ریلی فاصله چندانی ندارند، لذا برای تسریع در اتصال این مراکز به شبکه ریلی تصمیم گرفته‌ایم برای تسهیل در بارگیری و تخلیه مواد اولیه و محصولات تولیدی این مراکز، ۵۹ کیلومتر انشعابات فرعی امسال به خطوط اصلی متصل شود. رسولی با بیان اینکه راه آهن ماموریت دارد تا سهم ریل از حمل و نقل کالا را در کشور به ۳۰ درصد برساند، گفت: اتصال مراکز بار به شبکه ریلی یکی از مواردی است که می‌تواند این امر را تسهیل کند و این مساله علاوه بر افزایش حمل بار در خطوط ریلی، منافع زیادی نصیب کشور خواهد کرد. معاون وزیر راه و شهرسازی بر رفع محرومیت‌ها در کشور با وجود ۴۰ سال دشمنی استکبار جهانی تاکید کرد و افزود: مهم‌ترین ثروت ما مردم هستند و باید مسایل و مشکلات شبکه حمل و نقل ریلی را به دقت بررسی و رفع کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر