هر آنچه باید درباره هواپیمایی معراج بدانید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. سیاسی
هر آنچه باید درباره هواپیمایی معراج بدانید

هر آنچه باید درباره هواپیمایی معراج بدانید

زومیتخبرگزاری زومیت |
هواپیمایی معراج یکی از جوان‌ترین ایرلاین‌های ایرانی است که پروازهای خود را در مسیرهای داخلی و خارجی انجام می‌دهد.

شرکت هواپیمایی معراج یکی از ایرلاین‌های خصوصی داخلی است که برخورداری از امتیازهایی مانند ناوگان هوایی مدرن با میانگین سنی پایین و پرسنل جوان به سرعت جایگاه معتبری را در میان ایرلاین‌های داخلی به دست آورده است.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما از ایرلاین معراج یا سایر شرکت‌های هواپیمایی را دارید، می‌توانید ازطریق موتور جستجوی پرواز کجارو، بلیط ارزان هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و به آسانی خریداری کنید.

هر آنچه باید درباره هواپیمایی معراج بدانید - 3

تاریخچه

هواپیمایی معراج در سال ۱۳۸۹ با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری تأسیس شد. دفتر اصلی این شرکت در تهران قرار دارد و مدیرعامل شرکت کاپیتان تورج دهقانی زنگنه است. در حال حاضر، این شرکت در شهرهای مهم از جمله تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، کیش، کرمانشاه و همچنین کشورهای ترکیه، مالزی، عراق، کویت و امارات دارای ایستگاه فعال بوده و در حال ارائه خدمات و سرویس‌دهی به مسافران و مشتریان خود است.

البته ایرلاین معراج به منظور توسعه برد پروازهای خود به‌دنبال خرید هواپیماهای جدید و تجهیز ناوگان هوایی است.طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشور، در سال ۱۳۹۳ این شرکت با میانگین زمان تأخیر هفت دقیقه‌ای کم‌ترین تأخیر پروازی را در میان شرکت‌های هواپیمایی دیگر داشت.

هر آنچه باید درباره هواپیمایی معراج بدانید - 7

نشان هواپیمایی معراج

نشان هواپیمایی معراج ترکیبی است از دایره با دو بال نمادین به مفهوم پرواز و استفاده از رنگ‌های آبی و قرمز که رنگ سازمانی این هواپیمایی است. دایره در وهله اول نقطه‌ای گسترش یافته و نماد مفاهیم حرکت، کمال و یکپارچگی است؛ همچنین نمادی از حرکت و زمان و نشانی از آسمان و حرکت اجسام سماوی در حول محوری دوار است. رنگ آبی لوگو نیز به معنای آرامش و لذت‌بردن است، قرمز نماد زندگی است و کشش، قدرت و انرژی مثبت را القا می‌کند.

دلیل انتخاب این آرم برای هواپیمایی معراج این است که این نشانه مفهوم حرکت، آرامش، لذت بردن و انرژی مثبت را در پرواز نمایش می‌دهد و درنهایت به شعار سازمانی هواپیمایی معراج «لذت پروازی مطمئن» اشاره دارد.

کلاس‌های پروازی هواپیمایی معراج

هواپیمایی معراج دارای دو کلاس پروازی است؛

هر آنچه باید درباره هواپیمایی معراج بدانید - 13

کلاس عادی یا اکونومی (Economy)

در کلاس عادی هواپیمایی معراج به منظور راحتی مسافران در طول پرواز فاصله صندلی‌ها مطابق با استاندارهای بین‌المللی در نظر گرفته شده است.

هر آنچه باید درباره هواپیمایی معراج بدانید - 16

کلاس تجاری یا بیزینس (Business)

مانند اغلب شرکت‌های هوایی در کلاس تجاری هواپیمایی معراج نیز امکانات و فضای بیشتری برای راحتی مسافران در نظر گرفته شده است. همچنین، بیزینس کلاس این شرکت به جدیدترین و مدرن‌ترین صندلی‌های روز دنیا با LCD اختصاصی مجهز هستند، از این‌رو، وضعیتی مطلوب و راحت را برای استراحت مسافران مهیا می‌کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

هر آنچه باید درباره هواپیمایی معراج بدانید - 20

بار مجاز در هواپیمایی معراج

میزان بار مجاز رایگان برای هر مسافر در هواپیمایی معراج ۲۰ کیلوگرم است.

مقصدهای داخلی هواپیمایی معراج

فرودگاه بین‌المللی بندرعباسفرودگاه دزفولفرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهانفرودگاه کرمانشاهفرودگاه بین‌المللی کیش (قطب دوم)فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد (قطب دوم)فرودگاه دیرستان جزیره قشمفرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریزفرودگاه بین‌المللی امام خمینی (قطب اصلی بین‌المللی)فرودگاه بین‌المللی مهرآباد (قطب اصلی)

هر آنچه باید درباره هواپیمایی معراج بدانید - 25

مقصدهای خارجی هواپیمایی معراج

فرودگاه وارنا، بلغارستان (فصلی)فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس، ایروان، ارمنستان فرودگاه بین‌المللی تفلیس، گرجستان فرودگاه بین‌المللی سوچی، روسیهفرودگاه پالکوو، روسیهفرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو، مسکو، روسیه فرودگاه بین‌المللی نجف (چارتر)، عراقفرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل(چارتر)، اسپارتا، ترکیهفرودگاه بین‌المللی آتاترک، استانبول، ترکیه فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن، استانبول، ترکیه فرودگاه عدنان مندرس، ازمیر، ترکیه فرودگاه بین‌المللی جایپور(چارتر)، هند فرودگاه بین‌المللی کویتفرودگاه قونیه (فصلی)، ترکیهفرودگاه بین‌المللی دبی (چارتر)، امارات متحده عربیفرودگاه بین‌المللی سووارنابومی، تایلندفرودگاه بین‌المللی ایندیرا گاندی، دهلی، هند فرودگاه بین‌المللی بغداد (فصلی)، عراق

هر آنچه باید درباره هواپیمایی معراج بدانید - 28

ناوگان هواپیمایی معراج

در حال حاضر دارای یازده فروند هواپیما است که از این تعداد دو فروند از نوع ایرباس ۳۰۰ و سه فروند دیگر ایرباس ۳۲۰ هستند و در مسیرهای مسافربری از آن‌ها استفاده می‌شود. ضمنا این شرکت دارای یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۱ و دو فروند بوئینگ ۷۰۷ و یک فروند بوئینگ ۷۳۷ و نیز دو فروند فالکن ۵۰ نیز است که دولتی بوده و در مسیرهای مسافربری استفاده نمی‌شوند.

رکورد طولانی‌ترین پرواز ایران

در سال ۱۳۹۵ هواپیمایی معراج رکورد طولانی‌ترین پرواز ایرانی را با انجام پرواز هیئت دیپلماتیک دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، که از سیدنی به تهران شکست. این پرواز به مدت ۱۷ ساعت بدون توقف و سوخت‌گیری انجام شد.

سوانح هوایی معراج

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، پرواز تبریز - مشهد، پس از برخاستن به‌دلیل نقص فنی مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در تبریز شد.۳۰ مرداد ۱۳۹۶، پرواز تهران - استانبول، پس از پرواز به‌دلیل نقص فنی در هواپیما دوباره به تهران بازگشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دست و پا زدن …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آمریکایی‌ها پس از هدف قرار گرفته شدن پهپاد جاسوسی‌شان در منطقه، برای کم کردن خجالت‌شان از این رسوایی در ژستی تبلیغاتی از تحریم‌های جدید سخن می‌گویند؛ تحریم‌هایی که به نظر می‌رسد بیشتر از آنکه واقعیت داشته باشد، سروصدا است. آمریکایی‌ها در هشت ماه گذشته، هر تحریمی را که می‌توانستند انجام داده‌اند و دیگر تحریمی باقی نمانده؛ بنابراین ادعای مقامات آمریکایی بیشتر یک ژست تبلیغاتی برای به‌اصطلاح حفظ آبروی رفته خود در مقابل ایران و رسوایی هدف قرار گرفته شدن پهپاد فوق پیشرفته جاسوسی آر کیو-۴ است. اما آمریکایی‌ها همان زمان که از تحریم سخن می‌گویند، دستانشان را برای مذاکره هم دراز کردند؛ وزیر خارجه آمریکا ثانیه‌هایی پس از صحبت از تحریم‌های به‌اصطلاح جدید، از آمادگی واشنگتن برای مذاکره بی قید و شرط هم گفت. آمریکایی‌ها در یک رفتار پیچیده که حاکی از گیج شدن آنهاست از یک طرف تحریم‌های جدید را به رخ می‌کشند و از سوی دیگر باب مذاکره را باز می‌کنند، ​آن هم همراه تحریم، بدون آن که نگاهی به بدعهدی‌های گذشته خود چه در خروج از برجام و چه در دوران مذاکرات و توافق بیاندازند سابقه بدی که به ملت ایران نشان داده مذاکره زیر بار تحریم، تسلیم است. به نظر می‌رسد کاخ سفید این روز‌ها در اتاق فکر خود، ایده جدیدی ندارد، تکرار واژه تحریم بدون داشتن برگ برنده‌ای در دست، گفتن چند باره مذاکره بدون نشان دادن حسن نیت و کارنامه سیاه بدعهدی‌ها همه نشان از افول امریکا در مقابل تفکر مقاومت دارد، تفکری که تاثیرات آن بتدریج درحال آشکار شدن است.
خانه ملتخانه ملت17 ساعت قبل
نماینده مردم چابهار، نیک شهر و کنارک در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکای جنایتکار بداند که کوچکترین تحرکی در منطقه، اول خود و بعد همدستانش برای همیشه پشیمان می‌شوند و خلیج همیشه فارس گورستان آنها خواهد شد. ایران نژاد ادامه داد: ۵ سد بزرگ در حال آبگیری و یک سد با ۸۰ درصد پیشرفت ساخت استان در حوزه انتخابیه اینجانب قرار دارد و بیشترین کشت جالیزی در این شهرستان‌ها است و بیش از ۸۰ هزار هکتار زمین کشاورزی وجود دارد که نیازمند استقلال اداره کل کشاورزی و اداره کل آب منطقه‌ای استان است. وی تأکید کرد: تاکنون گاز این نعمت خدادادی در حوزه انتخابیه فعال نشده که از وزیر نفت می‌خواهیم دستور ویژه صادر شود. عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: نباید در کنار شهر چابهار، ۷۰ هزار حاشیه نشین از امکانات اولیه آب و برق محروم باشند همچنین توسعه برق روستایی را خواستاریم. بالاترین نرخ بیکاری در کشور در حوزه انتخابیه ما است که جوانان تحصیلکرده هنوز بیکار هستند. /پایان پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا امروز با تکرا ادعاهای ضدایرانی خود گفت: این هفته ظریف وزیر امور خارجه ایران را تحریم می‌کنیم. وزیر خزانه‌داری آمریکا در ادامه سخنان خود گفت: واشنگتن علیه ۸ نفر از فرماندهان ارشد سپاه تحریم اعمال می‌کند. به گفته وزیر خزانه‌داری آمریکا، سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران و امیر علی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه از جمله این فرماندهان هستند. وی در ادامه فرماندهان ۵ منطقه دریایی ایران را نیز در فهرست تحریم‌های این کشور قرار داد. به گفته وی تحریم این فرماندهان به دلیل نقش آنها در ساقط کردن پهپاد متجاوز آمریکا به حریم هوائی ایران بوده است!
ایسناایسنا17 ساعت قبل
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حقوق رزمندگان معسری که افزایش نیافته بود ۲۵ درصد افزایش می‌یابد. به گزارش ایسنا، عبدالرضا مصری در جلسه علنی امروز مجلس بیان کرد: بعد از جلسه ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان مدیریت و وزارت دفاع تعیین شد تا حقوق رزمندگان معسر که تاکنون افزایش نیافته است ۲۵ درصد افزایش یابد. این حکم از اول فروردین خورده و معوقات آنها نیز پرداخت خواهد شد. انتهای پیام
جام نیوزجام نیوز18 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز به نوشته روزنامه جوان: اخیرا علی مطهری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره ویدئویی که از یکی از بازیگران سینما و تلویزیون ایران بدون حجاب اسلامی در کشوری بیگانه در فضای مجازی دست به دست می‌شود مطلبی نوشته‌اند که به دلیل ابهام در طرح مسئله و القای تلویحی یک اتهام علیه نظام اسلامی نیاز به توضیح دارد وای کاش ایشان این اندازه سهل‌انگارانه و مبهم دست به قلم نمی‌بردند. نماینده محترم مردم تهران ظاهرا یک مفروض داشته‌اند و بر اساس آن اقدام به نوشتن کرده‌اند، اما احتمالا متوجه نبوده‌اند که طرح یک بعد از مسئله و رها کردن ابعاد دیگر آن می‌تواند در اذهان عمومی جامعه علیه نظام اسلامی ایجاد شبهه نماید. یادداشت ایشان این ذهنیت را ایجاد می‌کند که افرادی از داخل حکومت به شکل طراحی شده اقدام به تجسس رفتار سلبریتی‌ها درباره حجاب در خارج از کشور می‌کنند، اما واضح است که برای هیچ کدام از دستگاه‌های اطلاعاتی داخل نظام چنین مأموریتی تعریف نشده است. پس همین مسئله اثبات می‌کند تجسس‌کنندگان و آن‌ها که فیلمبرداری می‌کنند از میان عوامل ضدانقلاب هستند. هر چند سؤالی که از ایشان به عنوان یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و همفکران سیاسی‌شان که با لیست تدبیر و امید به مجلس راه یافته‌اند مطرح است این است که تا به حال برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب چه اقدامات عملی مؤثری انجام گرفته است.
ایرناایرنا4 ساعت قبل
یک سخنگوی دفتر نخست‌وزیری انگلیس با اعلام خبر فوق افزود: دو طرف همچنین درباره همکاری‌های امنیتی با یکدیگر گفت وگو و نخست‌وزیر انگلیس بر تعهد کشورش برای حمایت از دولت عراق در ایجاد یک کشور باثبات تأکید کرد. آنان همچنین درباره ادامه تهدیدهای داعش، رایزنی و نخست‌وزیر انگلیس برای ارائه کمک‌های بیشتر به ارتش عراق اعلام آمادگی کرد. بر اساس اعلام وزارت امور خارجه انگلیس، او در این سفر سه‌روزه میزبان دولت خواهد بود و علاوه بر دیدارهای دوجانبه با نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه انگلیس، همچنین با ملکه این کشور نیز دیدار خواهد کرد. در این سفر «محمدعلی حکیم» وزیر امور خارجه و «علاءالدین علوان» وزیر بهداشت و محیط‌زیست عراق نیزحضور دارند. منوچین همچنین گفت که ترامپ به وی دستور داده است تا اواخر هفته، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را نیز به فهرست تحریم شدگان اضافه کند.

نظرها

اخبار بیشتر