1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. فرهنگ

هیچ تلاشی برای بازی در فیلم‌های مهدویان نمی‌کنم/ارزشی بودن فیلم را مردم مشخص می‌کنند

خبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- بازیگر فیلم ماجرای نیمروز گفت: فیلم‌های محمدحسین مهدویان سبک و سیاق و شیوه کاری خودش را دارد و نوع مستندوار آن باعث می شود که ما هیچ تلاشی برای بازی در آنها انجام ندهیم زیرا اگر در فیلم‌های مهدویان من بازیگر تلاش بر بازی داشته باشم مخاطب مرا پس می‌زند.

مهدی زمین‌پرداز بازیگر جوان سینما در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص بازی در آثاری همچون ماجرای نیمروز و دیدن این فیلم جرم است گفت: اینطور نیست که من خودم انتخاب کنم که تنها در فیلم‌هایی با محتوای سیاسی و یا تاریخ معاصر بازی کنم و تلاشم همواره این بوده که نقش‌ها و فیلم‌های متفاوتی را تجربه کنم.

وی درباره بازی در فیلم‌هایی با لقب فیلم ارزشی افزود: واقعیت امر ارزشی بودن و یا نبودن یک فیلم را مخاطب انتخاب می‌کند. مخاطب می‌گوید که فلان فیلم ارزشی است یا نه.

هیچ تلاشی برای بازی در فیلم‌های مهدویان نمی‌کنم/ارزشی بودن فیلم را مردم مشخص می‌کنند - 3

بازیگر فیلم ماجرای نیمروز در همین رابطه ادامه داد: فیلم‌های محمدحسین مهدویان سبک و سیاق و شیوه کاری خودش را دارد و نوع مستندوار آن باعث می‌شود که ما هیچ تلاشی برای بازی در آنها انجام ندهیم زیرا اگر در فیلم‌های مهدویان من بازیگر تلاش بر بازی داشته باشم مخاطب مرا پس می‌زند.

وی با تاکید بر شخصیت خود در فیلم "دیدن این فیلم جرم است" نسبت به بازی خود در ماجرای نیمروز اضافه کرد: در فیلم ماجرای نیمروز بازیگری باید مستند باشد اما در دیدن این فیلم جرم است من می‌بایست تماما یک کاراکتر را ایفا کنم.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

بازیگر فیلم "ایستاده در غبار" درباره اولین الگوی بازیگر در مقابله با اثر اشاره کرد: کلیت فضای فیلمنامه و اتمسفر آن است که بازیگر را به خود جذب می‌کند. دیالوگ و نوع شخصیت پردازی به بازی بازیگر هویت می‌دهد. ما این را در دانشگاه یاد گرفته‌ایم که عرض و طول نقش مهم نیست. مهم ابعاد و درونیات نقش است.

هیچ تلاشی برای بازی در فیلم‌های مهدویان نمی‌کنم/ارزشی بودن فیلم را مردم مشخص می‌کنند - 8

وی در همین راستا ادامه داد: بازیگر باید به کاراکتری که روی کاغذ نوشته شده چیزی اضافه کند. اگر چیزی اضافه کند می‌توان آن نقش را باور کرد ولی اگر چیزی از خود بازیگر به نقش اضافه نشود روند تکرار در آن فرد آغاز می‌شود. مهم در بازیگری نگرش و افزوده‌های بازیگر به نقش است و نه مقدار و میزان حضور آن. اگر هیچ افزوده‌ای وجود نداشته باشد و نقش بلند باشد ما با یک تکرار بلند روبرو می‌شویم.

زمین پرداز درباره بازی در فیلم "دیدن این فیلم جرم است" خاطرنشان کرد: دیدن این فیلم جرم است چالش جذابی برای من بود. این فیلم با یک قضیه کاملا شخصی به وجود می‌آید اما با یک قضیه کاملا عمومی و بزرگ پیش می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با دیدن این فیلم جرم است، ایستاده در غبار، بازیگر فیلم ماجرای نیمروز، ماجرای نیمروز و مهدی زمین‌پرداز از تلگرام

🔶 گزینه‌های اکران نوروزی مشخص شدند

سخنگوی شورای عالی اکران:

🔹دوازده فیلم سینمایی «غلامرضا تختی»، «متری شیش و نیم»، «دیدن این فیلم جرم است»، «زیر نظر»، «تگزاس ۲»، «زندانی‌ها»، «ایکس لارج»، «ژن خوک»، «چهار انگشت»، «تیغ و ترمه»، «درخونگاه» و «رحمان ۱۴۰۰» به عنوان گزینه‌های اکران نوروزی معرفی شدند. / ایسنا


نظرها

در ادامه بخوانید

تصاویر «تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب!

12+
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
در پیام وزارت خارجه آمده: «از طرف مردم آمریکا به خانواده‌های قربانیان سیل‌های اخیر ایران تسلیت می‌گوییم. همچنین برای مجروحین و سیل‌زدگان آرزوی بهبودی سریع داریم. ما مانند همیشه آماده کمک هستیم، همانطور که در سایر نقاط جهان در این گونه شرایط پیشتاز هستیم.» ویل پارکس، نماینده یونیسف در ایران نیز به خانواده قربانیان سیل در ایران تسلیت گفته و اعلام کرده «سازمان ملل آماده است از تلاش‌های دولت [ایران] برای نجات و کمک حمایت کند.»
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
ایرنا نوشت: فرماندار بویراحمد گفت: پس از بارندگی‌های سیل آسا در کهگیلویه و بویراحمد، روستای «آبیدک» دهستان زیلایی در شهرستان بویراحمد بر اثر رانش زمین محو شد و هیچ اثری از آن وجود ندارد. بویراحمد به عنوان بزرگترین شهرستان در استان کهگیلویه و بویراحمد نزدیک به ۳۰۰هزار نفر جمعیت دارد. یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، مرکزیت شهرستان بویراحمد است. شاهرخ کناری روز سه شنبه در گفت و گو اختصاصی با ایرنا افزود: این روستا کمتر از ۲۰خانوار جمعیت داشت و با پیش بینی حادثه وقوع رانش زمین، از سکنه خالی شد و این حادثه تلفات جانی نداشت. راه ارتباطی و دسترسی ۶۰ روستای شهرستان بویراحمد به دلیل رانش زمین، ریزش کوه و یا از بین رفتن پل‌های ارتباطی مسدود شده است. بارندگی در کهگیلویه و بویراحمد از بامداد روز دوشنبه آغاز شده و طیق اعلام هواشناسی بارندگی تا صبح چهارشنبه ادامه دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در ادامه کمک‌ها و همدردی‌های اهالی ورزش به مردم سیل زده استان‌های مختلف کشور این بار نوبت به سپاهانی‌ها رسید. امیر قلعه‌نویی و مهدی کیانی، سرمربی و کاپیتان سپاهان در محل جمع آوری کمک‌های مردمی این باشگاه برای آسیب دیدگان حادثه سیل کشور حاضر شدند. پیش از این هم اعلام شده بود فردا همه پول جمع آوری شده از طریق بلیت فروشی دربی اصفهان به کمک برای مناطق سیل زده اختصاص خواهد یافت.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
فرماندار شمیرات با اشاره به آماده باش این فرمانداری طی امشب و فردا شب، خاطر نشان کرد: کل لجستیک حوزه شهر تجریش و بخش‌ها در حالت آماده باش قرار دارند؛ امیدواریم سیلابی نیاید اما با توجه به سوابق سیل‌های پیشین، از لحاظ امکانات، نیروی انسانی و پشتیبانی آمادگی کامل داریم و همه محل‌های خطر خیز شمیرانات را تخلیه کرده‌ایم. سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان تهران که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، با اشاره به اقدامات انجام شده در شهرستان شمیرانات برای پیشگیری و مواجهه با سیل در این شهرستان اظهار کرد: از صبح دوشنبه هشدارهای لازم را به کلیه شهروندان حوزه شهر تجریش و بخش‌ها داده و کلیه رستوران‌ها را تعطیل و تخلیه کرده و دستور داده‌ایم که این اماکن تا فردا شب تعطیل باشند. وی با بیان اینکه کاخ موزه سعد آباد و همه اماکنی که ممکن است در آنجا سیلاب ایجاد شود، فردا تعطیل خواهند بود، افزود: کلیه رستوران‌های حوزه دربند و درکه را نیز تعطیل کردیم تا تجمع و دپوی انسانی در این اماکن وجود نداشته باشد. فرماندار شمیرانات با اشاره به آماده باش این فرمانداری طی امشب و فردا شب، خاطر نشان کرد: کل لجستیک حوزه شهر تجریش و بخش‌ها در حالت آماده باش قرار دارند؛ امیدواریم سیلابی نیاید اما با توجه به سوابق سیل‌های پیشین، از لحاظ امکانات، نیروی انسانی و پشتیبانی آمادگی کامل داریم و همه محل‌های خطر خیز شمیرانات را تخلیه کرده‌ایم.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
نوروز ۹۸ و عیدانه‌های مطبوعات - ۶عصر ایران- شمارۀ نوروزی ماهنامۀ «تجربه» به معنی واقعی کلمه نوروزی و پر و پیمان است. با روزبه بمانی به خاطر انتخاب «کجا باید برم» و با اهورا ایمان به سبب انتخاب آلبوم او (پروانه‌های پیراهنش) و انتخاب در جایگاه دوم و نیز با اعضای گروه رستاک به بهانۀ آلبوم «بهار» که انتخاب سوم است. در بخش موسیقی امروز ایران، «سرود مرد سرگردان» انتخاب سوم «جشنوارۀ تجربه» است و با پوریا اخواص خوانندۀ آلبوم گفت و گو شده است. گفت و گو با سهراب پورناظری به بهانۀ «ایران من» و انتخاب آن به عنوان بهترین آلبوم سال ۱۳۹۷ نیز خواندنی است. همین اشارات کافی است تا ماهنامۀ تجربه را مهم‌ترین و معتبرترین مجله ادبیات و هنر ایران بدانیم.۲۵۰ صفحه مطلب و همه هم اورژینال و اول بار و بکر.

اخبار بیشتر