توصیه‌های نوروزی برای امنیت مردم و مسافران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. حوادث
توصیه‌های نوروزی برای امنیت مردم و مسافران

توصیه‌های نوروزی برای امنیت مردم و مسافران

مهرخبرگزاری مهر |
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: امسال تأکید شده تا از اسکان مردم در نقاط پراکنده در حاشیه شهرها و میادین جلوگیری شود و از مردم می‌خواهیم در اقامتگاه‌های قانونی اسکان یابند.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور صبح امروز در حاشیه نشست خبری خود در پاسخ به پرسشی درباره دیوارکشی در مرزهای پاکستان گفت: ساخت دیوار ملاحظات بسیاری دارد، برای این کار از محیط زیست و سازمان آب در استان‌ها گرفته تا نیروهای نظامی و اطلاعاتی و … دعوت می‌شد تا ببینیم در چه نقطه‌ای می‌توان کانال کشید، کجا دیوار و کجا سیم خاردار باید کشید. این طرح نقطه به نقطه مشخص شد و به شورای عالی امنیت رفت و مصوب شد.

حسین ذوالفقاری تأکید کرد: مساله کنترل مرز در هر مسیر و هر منطقه‌ای شرایط خاص خودش را دارد. ترکیه به سرعت زیرساخت‌های مرزهایش را ارتقا می‌دهد و ما هم امسال ۷۸ میلیارد تومان اعتبار داشتیم که اگر فقط یک محور ۱۰۰ کیلومتری را بخواهیم پوشش بدهیم با این اعتبار نمی‌شود آن را پوشش داد. ممکن است در برخی نقاط مرز پاکستان دیوارکشی مؤثرتر باشد اما باید دید مشکل محیط زیستی و آبی نداشته باشد. همه این موارد در طرح کنترل امنیت مرزها مورد توجه قرار گرفته و تصویب شده است. البته اگر لازم باشد به شرایط امنیتی تجدید نظر شود، قابل تجدید نظر است اما مهم‌تر از همه این‌ها اعتبار مناسب است که با صد میلیارد و دویست میلیارد نمی‌توانیم اتفاق بزرگی را ایجاد کنیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره نحوه ارتقای امنیت در مرزهای جنوب شرقی کشور بیان کرد: به صورت برشی طرح ویژه‌ای برای کنترل کامل مرزهای شرقی کشور داریم و آن را آماده کرده‌ایم و الان طرح کامل را در اختیار نهادهای مربوطه قرار داده‌ایم و اگر بودجه آن تأمین شود می‌تواند کنترل کامل امنیت مرزهای شرقی کشور را فراهم کند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور تصریح کرد: البته کنترل مرزها بخش سخت‌افزاری کار است و باید کنترل کنیم کسی تردد غیرقانونی نداشته باشد و امنیت را به خطر نیاندازد و … اما بحث فرهنگی بخش مهم دیگر است. گاهی تفکری ترویج می‌شود که به تروریسم منجر می‌شود و بخشی هم البته به مسائل اجتماعی و اقتصادی آن مناطق بر می‌گردد.

ذوالفقاری تأکید کرد: با توجه به تجارب زیادی که آنجا هست قطعا زمانی شرایط امنیتی مرزهای ما در شرایط مطلوب قرار می‌گیرد که مرزنشینان از نظر معیشت و گذران زندگی در شرایط دشواری قرار نگیرند و خودشان هم به دنبال تأمین امنیت کشور باشند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری تأکید کرد: موضوع روابط بین ایران و پاکستان برای هر دو کشور مهم است و پاکستان هم به دنبال آن است که ناامنی‌ها را کاهش دهد. در کنار خواستن اما هنوز عزم جدی برای پایان دادن به فعالیت پایگاه‌های گروهک‌های تروریستی در خاک پاکستان هنوز در پاکستان شکل نگرفته است.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در پاسخ به پرسشی درباره هشدارهای نوروزی به مسافرانی که از راه زمینی به کشورهای همسایه همچون ترکیه و گرجستان سفر می‌کنند گفت: آنچه که بسیار مهم است اولا رعایت مقررات آن کشور است. باید ویزا و مقررات آن کشور را به ویژه در نظر داشته باشند. گاهی یک فرد، یک روز تاریخ ویزایش گذشته که هم فرد متضرر می‌شود و هم ممکن است تا چند سال ورودشان به آن کشور منع شود. از سوی دیگر مسافران ما باید ارزش‌هایی را حفظ کنند تا وجاهت ایرانی بودن از بین نرود. به ویژه در معاملات و … باید با مشاوره و اطلاعات بیشتر وارد شوند تا مشکلی پیدا نکنند و اگر هم مشکلی ایجاد شد در درجه اول به سفارت ایران مراجعه کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث ایران

ذوالفقاری در پایان طی توضیحاتی درباره تعطیلات نوروز هم گفت: از همه استانداران و فرمانداران می‌خواهیم که به طور جدی در حوزه امنیت اقدام کنند. یکی از مسائل امنیت مردم است. چه امنیت منازلی که ساکنانشان به سفر رفته‌اند و چه امنیت مسافرانی که در مناطق مختلف سفر می‌کنند. یکی از مسائلی که امسال خیلی بر آن تأکید شده است جلوگیری از اسکان مردم در نقاط پراکنده در حاشیه شهرها و کنار رودخانه‌ها و میادین است که از نظر امنیت درست نیست و ممکن است خودرویی منحرف شود یا مشکلاتی از این دست پیش بیاید. از مردم می‌خواهیم تا حد امکان در اقامتگاه‌های قانونی موجود اسکان یابند و در صورتی که جا کم بود در پارک‌های تعیین شده استراحت کنند.

وی تأکید کرد: تیم‌های مختلفی ساماندهی شده است تا بر خدمات‌دهی به مردم نظارت کنند. چه خدمات‌دهندگان غذایی بین راه و چه امداد و نجات و … را نظارت می‌کنیم و یکی از مسائل کمک به حل ترافیک‌های نوروزی است. یکی از مسائلی که رانندگان باید توجه کنند این است که عمده تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد.

وی نظارت بر خدمات‌دهی شبکه بانکی را یکی از موضوعاتی مطرح کرد که از استانداران و فرمانداران خواسته شده روی آن نظارت کنند و ادامه داد: ایجاد مراکز اطلاع‌رسانی به مسافران، اطلاع‌رسانی به‌موقع از طریق رادیو و سیمای استان‌ها و فضای مجازی از دیگر اقدامات ماست. هماهنگی در شوراهای تأمین و هماهنگی با دادستان‌های استان‌ها داشته‌ایم تا با کسانی که قصد بی‌نظمی دارند قاطع برخورد شود و اگر کسانی در روزهای پایانی سال مزاحمت ایجاد کنند تا پایان تعطیلات در بازداشت می‌مانند. حوادث سوختگی ناشی از انفجارات هم در سال‌های گذشته زیاد داشتیم که خانواده‌ها باید به آن توجه کنند. تأکید شده نیروی انتظامی با همکاری بسیج در محله‌ها حضور داشته باشند چون خانه‌ها خالی از سکنه هستند و پوشش امنیتی بیشتری لازم است.

وی در پایان تصریح کرد: در همه زمینه‌ها همکاری مردم در تأمین امنیت عنصر اصلی بوده است. قانون را رعایت کنند و در اجرای قانون از نیروی انتظامی تمکین کنند. همه ما جدای از شغلی که داریم باید در اجرای قانون تابع باشیم. اینکه کسی به مقاومت در مقابل اجرای قانون اقدام کند راه به ناکجاآباد است و همه از این موضوع متضرر خواهیم شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با حسین ذوالفقاری، وزارت کشور و مسافران نوروزی از تلگرام

📷 بیش از ٢۰۰ روستای #مازندران برای #مسافران نوروزی #آماده شد

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران:

🔹 ۱٢۶ روستا از این تعداد روستای هدف گردشگری هستند و ٨٢ روستا هم به عنوان مسیر تور گردشگری به این مجموعه اضافه شده است.

🔹 بر اساس آمار میراث فرهنگی در تعطیلات نوروزی گذشته بیش از سه میلیون نفر شب اقامت مسافران نوروزی در روستاهای استان بود/ ایرنا

پنجشنبه ۱۶ اسفند ٩٧؛


🔴 خودرو‌های با جریمه‌ای بیش از یک میلیون تومان در نوروز توقیف نمی‌شود

سردار کمال هادیان فر، رئیس پلیس راهور کشور:

🔹به تمامی نیرو‌های راهور ابلاغ شده است از ۲۸ اسفند هیچ خودروی دارای جریمه بالای یک میلیون تومان در جاده‌ها توقیف نشود

🔹البته این تدبیر به طور استثنا به خاطر­ شرایط سفر‌های نوروزی و تسهیل رفت و آمد مسافران نوروزی و آخرین فرصت آن تا ۱۷ فروردین ۹۸ است/صدا و سیما


♦️ هیچ افزایش قیمتی در واحد‌های اقامتی نداریم

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در ساری:

🔹 ۱۲ هزار واحد اقامتی شامل هتلها، هتل آپارتمان‌ها، مهمانپذیر‌ها، اقامتگاه‌های بومگردی و سنتی برای پذیرایی از مسافران نوروزی آماده‌اند.

🔹 در بعضی از استان‌ها از جمله تهران واحد‌های اقامتی با ۵۰ درصد تخفیف به مسافران ارائه می‌شود

دوشنبه ٢۰ بهمن ٩٧؛


‏📢 آیین پاکسازی محوطه میراث جهانی تخت جمشید برای استقبال از حضور مسافران نوروزی در این نگین درخشان ایران زمین

🔹 وعده ما: جمعه، ۲۴ اسفند ماه ۹۷، ساعت ۸:۳۰ صبح

◀️ مکان: مجموعه میراث جهانی تخت جمشید

🍀 منتظر حضور گرم و سبزتان هستیم


طرح امداد نوروزی ۹۸ سایپا آغاز شد/ تلفن ۰۹۶۵۵۰ به مسافران نوروزی در ایران خدمات می‌دهد (+گزارش تصویری)

🔹هزینه‌های خدمات امدادی برای خودروهای گروه سایپا با عمر کمتر از ۵ سال رایگان بوده و برای سن بیشتر از ۵ سال نیز با تعرفه مصوب دریافت خواهد شد.


مراکز اقامتی تهران در نوروز ۵۰ درصد تخفیف می‌دهند

معاون گردشگری استان تهران:

بر اساس اعلام آمادگی بخش خصوصی، به منظور جذب مسافران نوروزی، مراکز اقامتی تهران به مسافران نوروزی ۵۰ درصد تخفیف می‌دهند.


در ادامه بخوانید

(ویدئو) بازداشت مرد شرور؛ حمید مشکی نوچه وحید مرادی

فراروفرارو1 روز قبل
حمید مشکی شرور خطرناک تهران که ادعا کرده بود توبه کرده بخاطر شکایت یک دختر دستگیر شد. حمید مشکی گفت: من ۳ سال است که دیگر شرارت نمی‌کنم و هیچ مزاحمتی برای نوامیس مردم نکرده‌ام. در حالیکه حمید مشکی گفته بود قصد ازدواج دارد و همسرش از گذشته او خبر دارد و دیگر برای زنان مزاحمت ایجاد نمی‌کند چندی قبل خانواده دختر جوانی از حمید مشکی شکایت کردند. حمید مشکی از اراذل و اوباش و همدستان وحید مرادی بود که حتی به شلیک‌های پلیس اعتنایی نداشت. بنا بر این گزارش، حمید مشکی برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس امنیت تهران قرار گرفته است.

وقوع تصادف‌ وحشتناک در اتوبان به دلیل سرعت دیوانه‌وار یک خودرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در آمریکا که با سرعت دیوانه‌واری در اتوبان در حال رانندگی بود با دو خودروی دیگر تصادف کرد. در این حادثه یک نفر مصدوم شد و به بیمارستان انتقال یافت. بیشتر بخوانید: تصادف شاخ به شاخ، عاقبت رانندگی جنون آمیز در لاین مخالف + فیلمانتهای پیام/برخورد وحشتناک دو خودرو در بزرگراه + فیلم

تصاویر پهپاد ایران از ناو آمریکایی

تابناکتابناک18 ساعت قبل
پس از آنکه آمریکا ادعا کرد یک پهپاد ایرانی را که در هنگام عبور از تنگه هرمز به این ناو نزدیک شده هدف قرار داده، سپاه پاسداران این ادعا را تکذیب کرد و تصاویر این پهپاد را از ناو آمریکایی منتشر کرد. وزارت دفاع آمریکا ادعا کرده بود: «حوالی ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی یک هواپیمای بدون سرنشین از نوع بال ثابت به کشتی آبی-خاکی یواس‌اس باکسر که در حال حرکت به سمت تنگه هرمز بود، نزدیک شد و در محدوده خطرناکی قرار گرفت. کشتی یو‌اس‌اس باکسر نیز به‌منظور حفظ امنیت خود و خدمه اقدام دفاعی انجام داد.» تصاویر ثبت شده در همین ساعت توسط این پهپاد را می‌بینید.

مرگ وحشتناک یک چترباز به دلیل وقوع تندباد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک چترباز در شهر دنیزلی ترکیه به محض پرواز در آسمان با وقوع تندباد غافلگیر شد. این مرد ۴۱ ساله در این تندباد محکم به زمین خورد و جانش را از دست داد. بیشتر بخوانید: عبور چتربازان نیروی دریایی از یک قدمی مرگ + فیلمانتهای پیام/وقوع تورنادو حین چتربازی + فیلم

آتش‌سوزی عمدی در شرکتی در ژاپن+ویدئو

ایلناایلنا2 روز قبل
در پی آتش‌سوزی در یک استودیوی انیمیشن‌سازی در شهر کیوتوی ژاپن بیش از ۱۰ نفر کشته شده‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، در پی آتش‌سوزی در یک استودیوی انیمیشن‌سازی در شهر کیوتوی ژاپن بیش از ۱۰ نفر کشته شده‌اند. احتمال می‌رود این آتش‌سوزی که امروز -پنج‌شنبه- روی داد، عمدی بوده باشد. شبکه تلویزیونی ان‌اچ‌کی گزارش داد که در پی این حادثه مردی ۴۱ ساله بازداشت شده است. ۳۶ نفر نیز زخمی شده‌اند که حال ۱۰ نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

فیلم گفتگوی اختصاصی با حمید مشکی نوچه صورت خط خطی وحید مرادی / دختر لاکچری چرا می‌ترسید!

رکنارکنا2 روز قبل
حمید مشکی به خبرنگار رکنا گفت: من ۳ سال است که دیگر شرارت نمی‌کنم و هیچ مزاحمتی برای نوامیس مردم نکرده‌ام. در حالیکه حمید مشکی گفته بود قصد ازدواج دارد و همسرش از گذشته او خبر دارد و دیگر برای زنان مزاحمت ایجاد نمی‌کند چندی قبل خانواده دختر جوانی از حمید مشکی شکایت کردند. وحشت دختر تهرانی از حمید مشکیوحشت دختر تهرانی از همدست مخوف وحید مرادی به اندازه‌ای زیاد بود که می‌ترسید به کلانتری برود. حمید مشکی از اراذل و اوباش و همدستان وحید مرادی بود که حتی به شلیک‌های پلیس اعتنایی نداشت. بنا بر این گزارش، حمید مشکی برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس امنیت تهران قرار گرفته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر