ثبت بهترین تعطیلات در تونل جنگلی و طویل‌ترین پل‌ چوبی طبیعی در گیلان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
ثبت بهترین تعطیلات در تونل جنگلی و طویل‌ترین پل‌ چوبی طبیعی در گیلان

ثبت بهترین تعطیلات در تونل جنگلی و طویل‌ترین پل‌ چوبی طبیعی در گیلان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
تونل جنگلی روستای صفرابسته و نیز پل چوبی پارک جنگلی کیاشهر 2 منطقه بکر و دیدنی در شهرستان آستانه اشرفیه است که از دیدنی ترین مناطق در ایام تعطیلات نوروزی برای گردشگران است.

به گزارش ایسنا، تونل جنگلی روستای صفرابسته و نیز پل چوبی پارک جنگلی کیاشهر ۲ منطقه بکر و دیدنی در شهرستان آستانه اشرفیه است که از دیدنی‌ترین مناطق در ایام تعطیلات نوروزی برای گردشگران است.

تونل جنگلی روستای صفرابسته گیلان

در شهرستان آستانه اشرفیه و در ۱۲ کیلومتری شمال شرق این شهرستان در مسیر به سمت بندر کیاشهر روستایی به نام صفرابسته قرار دارد که خود جزو جاذبه‌های گردشگری این شهرستان محسوب می‌شود.

روستای صفرا بسته در بخش کیاشهر شهرستان آستانه اشرفیه قرار دارد. این روستا دارا طبیعتی بکر و زیباست که در فصل‌های بهار و پاییز با وجود رنگ‌های متفاوت چشم‌ها را نوازش می‌دهد. صفرابسته داری سه قسمت بالامحله، پایین محله و میان محله است. تونل جنگلی صفرابسته که به آن پارک جنگلی نیز گفته می‌شود در این روستا وجود دارد.

این پارک که به دلیل قرار گرفتن در کنار روستای صفرابسته به این نام شناخته شده است به دلیل وجود انواع درختان در اطراف جاده و آمادن برگ‌های این درختان بر روی جاده به تونل جنگلی نیز مشهور است.

از پوشش‌های گیاهی که در این پارک وجود دارد می‌توان به ارگ، صنوبر گیلان، بید، تبریز، طوس و … اشاره کرد و حیواناتی مانند خوک، روباه و شغال نیز در این پارک قابل مشاهده است.

این پارک چنگلی در مسیر روستای‌های صفرا بسته و روستای ایکومچال قرار دارد. برای دسترسی به این پارک می‌توانید وارد مسیر بندر کیاشهر شوید.۱۲ کیلومتری شمال شرق آستانه اشرفیه است.

فضای زیبا و منحصر به فرد منطقه در کنار سکوت آرامش بخش آن منجر به ثبت بهترین لحظات برای گردشگران می‌شود.

طویل‌ترین پل‌های چوبی طبیعی در گیلان

پارک جنگلی به دلیل قرارگیری در کنار مرداب طبیعی، پل چوبی و ساحل دریا منظره‌ای جذاب و دلپذیر رو به وجود آورده که مسافران و گردشگران می‌توانند ساعاتی خوش را در آن بگذرانند.

در جنوب دریای خزر در استان گیلان جایی که رودخانه خروشان سپیدرود در بندر کیاشهر به این دریا می‌پیوندد جنگلی کوچک اما دیدنی خودنمایی می‌کند. این محدوده جنگلی ۱۸ هکتاری، امروزه در داخل شهر ساحلی بندر کیاشهر به پارک جنگلی تبدیل شده است. این پارک از شمال به اراضی سایت گردشگری ساحل کیاشهر، از جنوب به بافت شهری، از شرق به دهکده ساحلی و از غرب به نهالستان کیاشهر منتهی می‌شود.

عمده پوشش گیاهی پارک جنگلی کیاشهر از درختان توسکای ساحلی تشکیل شده است که تقریبا به طور خالص و یکنواخت در سطح پارک در مجاورت جاده و مزارع برنج قرار دارند. در برخی از نقاط آن نیز گیاهان بالا رونده با ساقه‌های در هم پیچیده ضمن ایجاد زیبایی وحشی، نمایی از جنگل طبیعی و چشم نواز را به وجود آورده است. قرارگیری پارک جنگلی کیاشهر در کنار مرداب طبیعی، پل چوبی و ساحل دریا منظره‌ای جذاب و دلپذیر را به وجود آورده است که مسافران و گردشگران می‌توانند ساعاتی خوش را در آن بگذرانند. این همجواری جنگل، مرداب و دریا مجموعه‌ای از زیبایی‌های طبیعی را در این منطقه به وجود آورده است که اگر بگوییم در خاورمیانه بی همتا و در دنیا کم نظیر است سخن به گزاف نگفته‌ایم.

این پارک از شمال به اراضی سایت گردشگری ساحل کیاشهر، از جنوب به بافت شهری، از شرق به دهکده ساحلی و از غرب به نهالستان کیاشهر منتهی می‌شود. عمده پوشش گیاهی این پارک از درختان توسکا ساحلی تشکیل شده که به طور خالص و یکنواخت در سطح پارک در مجاورت جاده و مزارع برنج قرار دارند. در برخی از نقاطش هم گیاهان بالا رونده با ساقه‌های در هم پیچیده ضمن ایجاد زیبایی وحشی، نمایی از جنگل طبیعی و چشم نواز رو به وجود آورده است.

در سال‌های اخیر لزوم توجه به گردشگری به عنوان صنعتی درآمدزا و سالم اهمیت پارک جنگلی بندر کیاشهر را در استان گیلان بیش از پیش نمایان ساخته است. اهمیتی که پس از به بهره برداری رسیدن پل بزرگ کیاشهر و احیای خط ساحلی دریای خزر نمایان‌تر شده است.

وجود مرداب در کنار پارک جنگلی ذوق هر بیننده‌ای را بر می‌انگیزاند. پل چوبی یکی از طویل‌ترین پل‌های چوبی طبیعی در گیلان است که به دریا منتهی می‌شود.

دو طرف این پل نی زارهایی دارد که در فصل بهار و تابستان یک مسیر سبز رنگ و در فصل پاییز و زمستان یک مسیر خاکستری رنگ را برای شما رنگ آمیزی می‌کند. این مسیر حتی برای شب هم با امکانات کامل که شامل یک مسیر چراغانی شده است برای مسافران تزیین شده تا در طول شب هم از این مسیر زیبا دیدن می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با جنگل از تلگرام

معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها در گفت‌وگو با #اسکان_نیوز تاکید کرد:

🔻مجوزی برای اجرای «طرح انتقال آب خزر به کویر» نداده‌ایم!

🔹در حالی که حسن روحانی در سفر به سمنان اعلام کرده مشکلات محیط زیستی «طرح انتقال آب خزر به کویر» حل شده و این طرح اجرایی می‌شود، عباسعلی نوبخت، معاون امور جنگل سازمان جنگل هامراتع وآبخیزداری کشور می‌گوید نه مجوزی برای این طرح از سوی این معاونت صادر شده و نه اساسا نظری در اینباره پرسیده شده است.

🔹 این درحالی است که ۶۳ کیلومتر از طرح انتقال آب خزر به کویر از قلب جنگل‌های هیرکانی ایران در شمال کشور عبور می‌کند و اجرای این طرح آثار زیانبار و تخریب‌های جبران ناشدنی را به این جنگل‌ها وارد خواهد کرد.

🔹نوبخت افزود: «در پاسخ به سوال شما با صراحت می‌گویم از آنجایی که عرصه‌های منابع طبیعی جزو انفال محسوب شده و جنگل‌های شمال کشور نیز، یک میراث کهن منحصر به فرد است، لذا طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، هرگونه تعرض به جنگل‌های کشور حتی اگر برای ساخت حوزه علمیه باشد، ممنوع بوده و معاونت امور جنگل نیز تابع فرمایشات معظم له است.»

جزئیات بیشتر:


🔻پاکتراشی جنگل‌های هیرکانی برای ساخت جاده در «طرح انتقال آب خزر»

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، در «گزارش ارزیابی مالی – اقتصادی طرح شیرین سازی وانتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی ایران»، اختصاص ۳۷۵ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت جاده‌های جدید در حاشیه این طرح برآورد شده که با بالا رفتن نرخ دلار، دست کم چهار برابر خواهد شد.

🔹این موضوع، آنگاه محل نگرانی می‌شود که بدانیم بیش از ۵۰ کیلومتر از مسیر۱۸۰ کیلومتری انتقال آب کاسپین (خزر) از ساحل دریا تا مقصد یعنی سمنان، از میان جنگل‌های بکر هیرکانی با تراکم تاج پوشش بالای ۷۵ درصد در رقوم ارتفاعی ۸۵۰ تا ۱۶۰۰ متری می‌گذرد که جزو محدود جنگل‌های متراکم و انبوه هیرکانی – کاسپیانی جهان به شمار می‌رود که ناگزیر، قطع می‌شوند.

🔹این درحالی است که بر اساس آخرین گزارش‌ها درباره وضعیت جنگل‌های هیرکانی شمال کشور، اگر روند فعلی را درباره این جنگل‌ها ادامه دهیم تا ۳۰ سال دیگر، چیزی از این جنگل‌های منحصر به فرد در ایران باقی نخواهد ماند.

جزئیات بیشتر:


♦️ دستگیری قاتلین مقتول در جنگل آمل

فرمانده انتظامی آمل:

🔹 قاتلین مقتول (مرحوم مرتضی قلی زاده) در جنگل بلیران ظرف ۴ ساعت پس از اعلام مفقودی این فرد دستگیر شدند/ کاسپین٢۴

سه‌شنبه ٢۱ اسفند ٩٧؛

جزئیات قتل👇


در ادامه بخوانید

سقوط خودروی راننده زن به داخل دریاچه، عاقبت استفاده از گاز به جای ترمز + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک راننده زن در نزدیکی دریاچه‌ای در یکی از شهرهای ایالت نیوجرسی، قصد تغییر مسیر خودرو را داشت که اشتباه گرفتن پدال گاز و ترمز، باعث شد تا خودرو مستقیم به سمت دریاچه حرکت کند و در آن فرو رود. خوشبختانه با اقدام به موقع آتش نشانی، خودرو و راننده آن بدون آسیب، به خشکی منتقل شدند. انتهای پیام/
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
فرانگر: محمد علی نجفی در دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در خصوص سابقه خودکشی خودش به قاضی کشکولی گفت: آبان سال ۹۷ به خاطر اختلافاتی که با میترا استاد داشتم و، چون فکر می‌کردم راه به خطا رفته می‌خواستم جدا شوم، اما میترا قبول نمی‌کرد به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم و بعد از آن وقتی زنده ماندم چند نفر درباره حکم شرعی اقدام به خودکشی صحبت کردند که همانجا از کارم پشیمان شدم و در صحنه قتل هم به خاطر همین حکم شرعی خودکشی نکردم. وی افزود: به یکی از هتل‌های تهران رفتم و قرص خوردم و، چون نمی‌خواستم کسی متوجه مرگ من شود در اتاق هتل تصمیم گرفتم پس از خوردن قرص، رگ دستم را بزنم که با توجه به زیاد بودن تعداد قرص‌ها بیهوش شدم و دیگر نتوانستم رگ دستم را بزنم.

نیمی از مناطق کشور دمای بالای ۴۰ درجه داشت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.

فیلم | درگیری مخاطبان پردیس سینمایی باغ کتاب با حراست

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین؛ چند روزی است که اختلاف ساعت کاری پردیس سینمایی باغ کتاب با دیگر بخش‌های این مجموعه برای مخاطبان سینما دردسرساز شده است. سانس پایانی پردیس سینمایی باغ کتاب راس ساعت ۲۳:۵۹ آغاز به کار می‌کند در حالیکه چراغ‌ها، پله‌ها و درهای برقی این مجموعه پیش از پایان بخش آخرین سانس سینماها به کل خاموش می‌شود و موجبات نارضایتی مخاطبان را فراهم می‌کند. این اتفاق در شب گذشته (سه شنبه شب) که به دلیل نیم بها بودن قیمت بلیط، سالن‌ها حجم زیادی از مخاطب را به خود می‌بینند، موجب درگیری مردم با کارکنان حراست و ورود پلیس برای حل و فصل ماجرا شد.

بدترین تست‌های تصادف تاریخ

تابناکتابناک1 روز قبل
تست تصادف موضوعی است که برای تمام خودروهای تولیدی انجام می‌شود و اصلی‌ترین نهادی که این تست را انجام می‌دهد، ان‌سی‌ای‌پی است که در هر قاره به صورت یکپارچه از خودروها تست تصادف می‌گیرد و از پنج ستاره به آن‌ها امتیاز می‌دهد. در این ویدیو فاجعه‌ترین تست‌های تصادف تاریخ آورده شده است که با تماشای آن می‌توان به نحوه پیشرفت صنعت خودروسازی و احترام به خریداران پی برد که چطور قبل از عرضه، میزان ایمنی یک خودرو را اعلام می‌کنند و اگر نقصی داشته باشد، در برطرف کردن آن می‌کوشند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
تایید شد؛ آقای گل اروپایی، خرید ترسناک پرسپولیس در نقل‌وانتقالات! +عکستایید شد؛ آقای گل اروپایی، خرید ترسناک پرسپولیس در نقل‌وانتقالات! +عکسسایت «tvarenasport» صربستان، مهاجم تیم رادنیچکی را خرید جدید پرسپولیس معرفی کرد. به گزارش وانانیوز، روز گذشته برخی شنیده‌ها از مذاکره باشگاه پرسپولیس با نرمین هاسکیچ، مهاجم بوسنیایی تیم رادنیچکی صربستان خبر می‌دادند. سایت «tvarenasport» صربستان، امروز با انتشار گزارشی، خبر حضور آقای گل لیگ صربستان در پرسپولیس را تأیید کرد. این سایت نوشت: بهترین گل‌زن لیگ صربستان به ایران می‌رود چرا که تیم قهرمان ایران (پرسپولیس) این بازیکن را می‌خواهد. هاسکیچ موفق شد فصل گذشته با تیم رادنیچکی صربستان ۲۴ گل بزند و عنوان آقای گلی را از آن خود کند.

نظرها

اخبار بیشتر