روسیه مقصد اول دانشجویان پزشکی/ تنها ۵ دانشگاه روسی تاییدیه دارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
روسیه مقصد اول دانشجویان پزشکی/ تنها ۵ دانشگاه روسی تاییدیه دارند

روسیه مقصد اول دانشجویان پزشکی/ تنها ۵ دانشگاه روسی تاییدیه دارند

مهرخبرگزاری مهر |
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: با توجه به اینکه بیشترین دانشجوی ایرانی در خارج از کشور در گروه علوم پزشکی در روسیه تحصیل می کند تعداد دانشگاه های روسی مورد تایید تغییر کرد.

دکتر حمید اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: فهرست دانشگاه‌های مورد تأیید از نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اساس رتبه بندی‌های جهانی شانگهای، کیواس و تایمز بازنگری می‌شود و با توجه به تغییر رتبه دانشگاه‌ها در این رتبه بندی‌ها ممکن است برخی دانشگاه‌ها از فهرست خارج و برخی دیگر به فهرست وارد شوند.

وی افزود: به صورت معمول و با بررسی‌های انجام شده ۱۰ درصد دانشگاه‌ها نسبت به فهرست قبلی کمتر شده‌اند و حدود ۱۲ درصد به مجموع دانشگاه‌های فهرست کنونی اضافه شدند. در واقع تغییر چندانی را در تعداد دانشگاه‌های مورد تأیید شاهد نیستیم.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: تغییر اصلی که در فهرست رخ داده است درباره دانشگاه‌های کشور روسیه است که پیش از این ۵ دانشگاه این کشور مورد تأیید بودند اما اکنون سه دانشگاه در همه رشته‌ها و دو دانشگاه فقط در دندانپزشکی و داروسازی مورد تأیید هستند.

وی افزود: بیشترین دانشجوی ایرانی که در گروه علوم پزشکی تحصیل می‌کنند در دانشگاه‌های روسیه هستند و از همین رو افراد باید توجه داشته باشند که تنها سه دانشگاه در رشته‌های پزشکی و دو دانشگاه دیگر در رشته‌های دندانپزشکی و داروسازی مورد تأیید وزارت بهداشت هستند و برای تحصیل در این دانشگاه‌ها دقت لازم را داشته باشند.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

اکبری تاکید کرد: بر اساس مصوبه وزارت بهداشت، افرادی که از اول ژانویه ۲۰۱۹ برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفته باشند امکان انتقال را ندارند و تنها پس از پایان تحصیل می‌توانند مدرک خود را ارزشیابی کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در فهرست دانشگاه‌های خارجی مورد تأیید از سوی وزارت بهداشت، در بخش کشور روسیه دانشگاه‌های Lomonosow Moscow State University و Novosibirsk State University و Pavlov FirstSaint Petersburg State medical University در رشته پزشکی و A. I Evdokimov Moscow State University of Medicine and Dentistry فقط در رشته دندانپزشکی و دانشگاه Sechenov First Moscow State Medical University فقط در رشته داروسازی مورد تأیید وزارت بهداشت هستند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با دکتر حمید اکبری، دانشجویان ایرانی خارج از کشور، روسیه، مرکز خدمات آموزشی و وزارت بهداشت از تلگرام

🔵 «فارغ‌التحصیلان ایرانی در خارج از کشور برای جلوگیری از سرخوردگی به کشور بازنگردند»

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در ایران اعلام کرده است: «دانش آموختگان ایرانی تحصیل کرده در خارج از کشور در داخل به سادگی جذب بازار کار نمی‌شوند، از این رو برای جلوگیری از سرخوردگی آنها بهتر است که به کشور بازنگردند.»

ابومحمد مرتضوی، مسئول نهاد نمایندگی رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور با اعلام این خبر به خبرگزاری ایرنا گفت: «در حالی که آمار مهاجرت دانشجویان به آمریکا به نسبت سال‌های گذشته ثابت مانده است اما مهاجرت نخبگان به کشورهای اروپایی و آمریکا در سال گذشته افزایش داشته است.»

🔻 آخرین خبرهای روز یکشنبه را بخوانید:

https: //p. dw. com/p/۳EjTI


🔻 واکنش شهرداری به کتک‌زدن کارتن‌خواب‌ها در گرمخانه‌ها/ وزارت بهداشت هزینه داروی بی‌خانمان‌ها را با تعرفه‌ آزاد حساب می‌کند

🔹مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه اکنون ۳ هزار کارتن‌خواب در گرمخانه‌های شهرداری نگهداری می‌شوند، گفت: وزارت بهداشت به هیچ وجه در درمان کارتن‌خواب‌ها و معتادان همکاری نمی‌کند و حتی در هزینه داروها هیچ تخفیفی نمی‌دهد.


🔴 نماینده رهبر ایران: دانش‌آموختگان ایرانی، برای جلوگیری از سرخوردگی بهتر است به کشور بازنگردند

🔹ابومحمد مرتضوی، نماینده رهبر ایران در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور گفته است: «دانش آموختگان ایرانی تحصیل کرده در خارج از کشور در داخل به سادگی جذب بازار کار نمی‌شوند، از این رو برای جلوگیری از سرخوردگی آنها بهتر است که به کشور بازنگردند.»

🔹آقای مرتضوی به خبرگزاری ایرنا در عین حال گفته «فارغ التحصیلان ایرانی خارج از کشور در کشور مقصد راه‌های کمک به وطن خود را پیدا کنند، از این رو مخالفتی با ماندن آنها در خارج از کشور نیست.»

🔻او از افزایش مهاجرت نخبگان ایرانی به کشورهای اروپایی و آمریکا در سال گذشته خبر داده است.


🔶 ۱۷ قلم کالای غیرمجاز که در ماهواره تبلیغ می‌شود

🔹وزارت بهداشت در خصوص مصرف این کالاها هشدار داد


آغاز طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفندماه

معاون درمان وزارت بهداشت:

🔹طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفند ماه امسال آغاز می‌شود و تا ۱۷ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت و در این بازه زمانی، مراکز هدایت عملیات بحران (EOC) دانشگاه‌ها و وزارت بهداشت به صورت شبانه‌روزی فعال خواهند بود. /ایسنا


♨️ تقوی‌نژاد از سازمان امور مالیاتی به وزارت بهداشت رفت و بعنوان معاون توسعه مدیریت و منابع و همچنین سرپرست معاونت برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شد.

====


در ادامه بخوانید

کلیپی از شلیک موشک فاتح ۱۱۰

مهرمهر19 ساعت قبل
در تیرماه ۱۳۹۷ یک گروهک تروریستی از دموکرات‌های کردستان عراق به پاسگاه مرزی ایران در مریوان حمله کردند که منجر به شهادت ۱۰ مرزبان شد که چندی بعد سپاه پاسداران پاسخی دندان شکن به آنها داد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، ایلهان عمر عضو مجلس نمایندگان آمریکا گفت: معتقدم دونالد ترامپ فاشیست است. در پی انتقاد رئیس جمهور آمریکا علیه ایلهان عمر که با اظهارات تحقیرآمیز هواداران وی روبرو شد، این نماینده دموکرات، رئیس جمهور آمریکا را فاشیست خواند. عمر که یکی از دو نفر از اولین نمایندگان زن مسلمان در کنگره آمریکا به شمار می‌رود گفت: پیشتر گفته بودیم که رئیس جمهور آمریکا نژادپرست است و اظهارات نژادپرستانه وی را محکوم کرده‌ایم و اکنون تصور می‌کنم وی فاشیست است.
الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۰۵:۳۸ ۳۹۸۰۴۲۷۰۱۵ایرنا نوشت: سرگئی ریابکوف مذاکره کننده ارشد هسته‌ای روسیه چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: روسیه خواهان برگزاری هر چه زودتر نشست وزیران کشورهای عضو توافق هسته‌ای با ایران است. وی ادامه داد: در روزهای اخیر تفاهم کلی بین کشورهای عضو برجام به دست آمده که همه ما باید به طور مستمر پله‌ها را بپیماییم به این صورت که پیش از نشست وزیران کشورهای برجام، باید نشست کارشناسان و مدیران سیاسی وزارتخانه‌های کشورهای عضو برجام برگزار شود. به گفته دیپلمات ارشد روس، درباره تماس‌های در سطح وزیران هنوز توافقی به دست نیامده است. معاون وزیر امور خارجه روسیه روز ۱۹ تیرماه با سفرای کشورهای انگلیس، فرانسه و کاردار سفارت آلمان در مسکو دیدار و در خصوص وضعیت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) با آنها گفت وگو و رایزنی کرد. معاون وزیر خارجه روسیه در آن زمان نیز بر لزوم برگزاری نشست وزیران کشورهای عضو برجام برای بررسی مسائل موجود و راهکارهایی برای اجرای آن تاکید کرده بود.

بی‌فایده بودن خط و نشان کشیدن طرف‌های غربی برجام برای ایران + فیلم

رکنارکنا21 ساعت قبل
مسیر کاهش تعهدات برجامی ایران غیرقابل بازگشت است. تنها راه باقی مانده برای اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از نابودی توافق هسته‌ای عملی کردن تعهداتی است که تا به حال انجام نداده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
کارهای فکری و تصمیم گیری‌های کلان مملکت هم بسیار مهم است. این چرایی محور گفت‌وگوی «آزادی» با محمدتقی فاضل میبدی عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم است. کارهای فکری و تصمیم گیری‌های کلان مملکت هم بسیار مهم است.» این استاد حوزه ادامه داد: «ممکن است برخی کارها را در دنیا استثنا کنند. وی در واکنش به برخی توجیهات مثل اینکه امامت جمعه نیاز به تجربه بیشتری دارد، گفت: «من معتقدم خود این بهانه‌ها کم کم تبدیل به قاعده شده است. فاضل میبدی در پاسخ به اینکه روحانیون جوان‌تر مطالبه‌ای برای قرار گرفتن در جایگاه‌هایی مثل امامت جمعه را به صورت جدی طرح نمی‌کنند؟ گفت: «من به عنوان فردی که در حوزه علمیه است، شاهدم که معمولا طلبه‌های تحصیلکرده و درس‌خوان اقبالی به کارهایی مثل امامت جمعه و قضاوت ندارند.

«۳۹ سال دیدبانی انقلاب»

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، معرفی شورای نگهبان به عنوان ناقض دموکراسی و انتخابات آزاد همواره از القائات رسانه‌های معاند بوده و هست و حال آن که مشابه همین شورا، بخش لاینفک نظام‌های حکومتی غرب است. امسال، انتخابات مجلس در پیش است و اسفند ماه بار دیگر برگ دیگری از شکوه مردم سالاری در ایران رقم خواهد خورد اما از هم اکنون اتهامات تکراری رسانه‌های لندنی و سعودی و برخی دنباله‌های داخلی انها آغاز شده است، تلاشی بیهوده که به سرانجامی نخواهد رسید و بی نتیجه بودن آن در انتخابات اسفند آشکار خواهد شد. شورای نگهبان در دهه پنجم انقلاب و در آغاز گام دوم، با تجربه‌ای گرانبها از چهار دهه گذشته، تازه نفس‌تر به دیدبانی و حفاظت از جمهوریت و اسلامیت نظام ادامه می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ایران یک نفتکش خارجی را در خلیج فارس متوقف کرد

خبری18 ساعت قبل

عکس، فیلم و جزییاتی از آتش‌سوزی شب گذشته در میدان تاریخی حسن‌آباد تهران

خبری1 روز قبل

شاهکار تازه عادل فردوسی‌پور

خبری1 روز قبل

حدود ۲۰ قلم دارو در بازار نداریم/ واردات اقلام دارویی که مشابه داخلی دارند، ممنوع است/ برخی پزشکان علیرغم اطلاع از عدم وجود داروهای خارجی، آن را در نسخه بیمار می‌نویسند

ایلنا4 دقیقه قبل

تاج به فیفا اعلام کرد: فدراسیون موافق ورود زنان به ورزشگاه‌هاست

ایسنا12 دقیقه قبل

استفاده از محصولات پلاستیکی برای زنان خطرناک‌تر است

ایسنا12 دقیقه قبل

سردار یزدی: برخی به جای دفاع از ناجا دنبال جمع کردن رأی هستند

فارس13 دقیقه قبل

نشست هواپیمای حجاج در فرودگاه امام (ره) به دلیل نقص فنی

ساعت ۲۴13 دقیقه قبل

تصادف اتوبوس با تریلی در جاده اصفهان-کاشان/ یک کشته و ۲۱ مجروح

خبرآنلاین13 دقیقه قبل

ابداعی جدید: پوستی با سرعت ۱۰۰۰ برابر بیشتر از پوست انسان

اعتمادآنلاین13 دقیقه قبل