منتظر نظر فرمانداری درباره لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران هستیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
منتظر نظر فرمانداری درباره لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران هستیم

منتظر نظر فرمانداری درباره لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران هستیم

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران- ایرنا - نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: منتظریم نظر هیئت تطبیق فرمانداری در خصوص لایحه بودجه سال 98 اعلام شود.

به گزارش ایرنا سید ابراهیم امینی که در غیبت محسن هاشمی (رئیس شورای اسلامی شهر تهران) ریاست یکصد و سی و سومین جلسه شورا را بر عهده دارد، افزود: قرار است تا ظهر امروز فرمانداری ایرادات هیات تحقیق را اعلام کند.

وی گفت: همکاران آماده‌اند پس از اعلام نظر هیئت تطبیق، ساعت ۱۴ امروز جلسه فوق العاده برگزار و قبل از پایان سال لایحه بودجه سال ۹۸ را نهایی کنیم.

*پوزش از قصور در وظایف

امینی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: به نمایندگی از اعضای شورای شهر تهران از همه شهروندان تهرانی به دلیل اعتماد به مدیریت شهری و مشارکتی که داشتند، تشکر می‌کنم و بابت قصور در انجام وظایف نیز پوزش می‌خواهم.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ مدیریت شهری سال سختی را در پیش داشت و بر خلاف اعضای شورا ناچار به تغییرات پشت سر هم در مدیریت شهری شدیم.

وی با اشاره به استعفای نجفی شهردار پیشین و بازنشسته شدن افشانی خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که در شورای شهر افتاد خارج از اراده شورا بود اما مسئولیت و عواقب آن به عهده شورای شهر گذاشته شد.

*دولت و مجلس به وعده‌های خود عمل کنند

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: انتظار داریم دولت جمهوری اسلامی و مجلس شورای اسلامی انتظارات به حق شهروندان تهران را برآورده کنند و آنچه که به اعتبار حاکمیت نسبت به پایتخت جمهوری اسلامی برای شما مسئولیت ایجاد شده را با جدیت پیگیری کنند.

وی افزود: انتظار داریم دولت و مجلس شورای اسلامی در حوزه حمل و نقل عمومی، پرداخت عوارض و رفع آلودگی هوا مدیریت شهری را یاری کنند و شاهد محقق شدن وعده‌های دولت و مجلس باشیم.

*تقدیر از خادمان مردم در حوزه مدیریت شهری

وی در ادامه اظهار داشت: از مجموعه بزرگ خادمان مردم در حوزه مدیریت شهری که تمام تلاششان ارائه خدمت به شهروندان بوده و همچنین در تعطیلات نوروزی نیز باید به شهروندان خدمات ارائه دهند تقدیر می‌کنم.

وی گفت: همچنین از حافظان نظم و امنیت حوزه تهران و پلیس راهور تقدیر می‌کنم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه از تلاش‌های رسانه‌ها و خبرنگاران تقدیر کرد و گفت: در این حوزه خبرنگاران بدون هیچ چشمداشتی مانند یاری دلسوز در کنار شورای پنجم بودند.

تهرام/۷۲۴۴//۱۳۴۸

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، شهری و شورای شهر از تلگرام

🔻خداکرمی، عضو شورای شهر تهران: آنتن‌های بدون مجوز تا پایان سال جمع‌‌آوری می‌شوند

🔹اپراتورها و شرکت‌های اینترنتی تا پایان سال مهلت دارند نسبت به دریافت مجوز برای آنتن‌های خود اقدام کنند/ فارس

#شهری


🔻یک متخلف شهری، شهردار یزد می‌شود؟ / تخلف ۲هزار متری در ساخت‌ یک ملک+ سند تخلف

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، برخی از اعضا شورای شهر یزد و کارشناسان شهری با انتخاب سیدمحمدرضا سیدحسینی به عنوان شهردار مخالف هستند اما موافقان این انتخاب، اقتدار و پیگیری را یکی از ویژگی‌های بارز وی دانسته و معتقدند که برای توسعه یزد نیاز به حضور چنین افرادی در صندلی مدیریت شهری است.

🔹بروز تخلفات بسیار در بافت تاریخی یزد از جمله میدان امیرچخماق، خیابان قیام و … که در زمان معاونت عمرانی سیدحسینی در استانداری رخ داده باعث گلایه شهرسازان و میراث دوستان بوده است.

🔹مرتضی شایق، عضو شورای شهر یزد می‌گوید: در شورای شهر پنجم بیشتر مباحث سیاسی مورد نظر بوده تا مباحث اجرایی؛ نظر اقلیت در شورای شهر پنجم و کارشناسان مورد توجه قرار نمی‌گیرد و به تجربه افراد متخصص هیچ توجهی نمی‌شود.

جزئیات بیشتر:


🔻بودجه کدام ماموریت‌های اجتماعی پایتخت آب رفته است / افزایش بودجه بسیج شهرداری

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، هفته گذشته رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر تهران از کاهش بودجه حوزه فرهنگ در لایحه پیشنهادی شهرداری به شورا گلایه کرد. این درحالی است که بسیاری از ماموریت هایی که در این حوزه تعریف می‌شود مانند حوزه بسیج شهرداری، سازمان فرهنگی، هنری و فعالیت‌های عاشورایی و موزه دفاع مقدس کاهش بودجه نداشته‌اند.

🔹حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران معتقد است از دید برخی از همکارانش در شورای شهر هزینه در حوزه فرهنگی اجماعی هزینه‌های غیر ضرور است، چرا که آنها معتقدند هزینه برای گچ، سیمان و آجر به مراتب مهم‌تر از هزینه برای انسان است.

🔹به گفته او کاهش اعتبارات حوزه فرهنگی، اجتماعی تنها مختص به یک بخش خاص نیست و تقریبا در همه حوزه‌ها کاهش داشتیم البته در لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران در حوزه‌هایی مثل بودجه سازمان بسیج شهرداری تهران که در حوزه فرهنگی و اجتماعی تعریف می‌شود، افزایش هم داشتیم. به نظر می‌رسد که ما در رابطه با بودجه سازمان فرهنگی و هنری در لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران، شاهد کاهش نبوده‌ایم، بودجه باغ موزه دفاع‌‌مقدس و انقلاب اسلامی هم در لایحه بودجه ۹۸ شهرداری، کاهشی نسبت به سال قبل نداشته است.

🔹اما در بودجه سازمان ورزش، بودجه حوزه آموزش‌های شهروندی، بودجه حوزه‌های مربوط به مشارکت اجتماعی و حوزه‌هایی که انتظار می‌رود شورای پنجم و مدیریت شهری در این دوره بتواند تفاوت عمده‌ای را ایجاد کند، شاهد کاهش بودیم.

جزئیات بیشتر:


🔻اعتراض حق‌شناس به بودجه فرهنگی اجتماعی شهرداری در سال ۹۸

🔹رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی روز یکشنبه شورای شهر تهران، با بیان اینکه بودجه سال ۹۸ متناسب با اهمیت این حوزه، جدی گرفته نشده است، گفت: آنچه شورای پنجم و شوراهای گذشته را از هم متفاوت می‌کند، حوزه شهرسازی، حمل و نقل و عمران نیست بلکه حوزه فرهنگی و اجتماعی است.

جزییات بیشتر:


🔻سال ۹۸ سال قضاوت مدیریت شهری است/صدا و سیما فرصت پاسخگویی به مدیریت شهری جدید را بدهد

🔹محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران نسبت به حکم دو عضو شورای شهر تهران و سخنان‌قالیباف در صدا و سیما واکنش نشان داد.

🔹او گفته اظهارات اخیر اقای قالیباف، شهردار اسبق تهران در صداوسیما، غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بود که انتظار داریم ایشان اظهارات خود را اصلاح و صداوسیما فرصت پاسخگویی را فراهم کند.

🔹رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: مطالبات مردم از مدیریت شهری جدید، بسیار جدی است و می‌توان گفت که سال ۱۳۹۸، سال قضاوت مردم در مورد عملکرد مدیریت شهری است. /اسکان نیوز

جزییات بیشتر:


🎥توضیحات محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران درباره‌ی شکایت باقر قالیباف و حواشی دادگاه خود

#اجتماعی


در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
فرانگر: محمد علی نجفی در دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در خصوص سابقه خودکشی خودش به قاضی کشکولی گفت: آبان سال ۹۷ به خاطر اختلافاتی که با میترا استاد داشتم و، چون فکر می‌کردم راه به خطا رفته می‌خواستم جدا شوم، اما میترا قبول نمی‌کرد به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم و بعد از آن وقتی زنده ماندم چند نفر درباره حکم شرعی اقدام به خودکشی صحبت کردند که همانجا از کارم پشیمان شدم و در صحنه قتل هم به خاطر همین حکم شرعی خودکشی نکردم. وی افزود: به یکی از هتل‌های تهران رفتم و قرص خوردم و، چون نمی‌خواستم کسی متوجه مرگ من شود در اتاق هتل تصمیم گرفتم پس از خوردن قرص، رگ دستم را بزنم که با توجه به زیاد بودن تعداد قرص‌ها بیهوش شدم و دیگر نتوانستم رگ دستم را بزنم.

نیمی از مناطق کشور دمای بالای ۴۰ درجه داشت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.

مورد عجیب موتورسوار مشهور ایرانی و قوانین نوشته و نانوشته!

تابناکتابناک23 ساعت قبل
آن گونه که در این ویدئوی کوتاه و البته تدوین شده (بله! تخلفی که مورد پذیرش راکب نیست …آیا زنان در کشورمان مجاز به راندن موتورسیکلت هستند؟ اگر خیلی سریع به این سوال پاسخ گفتید، بهتر است کمی در قضاوت هایتان تجدید نظر کنید! به گزارش «تابناک»، به تازگی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در نوع خود بسیار عجیب است. نکته خاص ماجرا آنجاست که خانم موتورسوار گواهینامه بین المللی رانندگی دارد و مامور پلیس تاکید دارد گواهینامه وی برای موتورسواری در پیست است. موضوعی به ظاهر ساده که به هیچ وجه ساده نیست و مناقشه برانگیز شده است.

نسل سوم

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی‌اکبر موسایی‌نژاد دانش اموخته انیمیشن ۷ سال است در نقاشی دیجیتال خوش درخشیده و توانسته با ابزار هنر پیام رسان ارزش‌های انقلاب باشد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره آمار ازدواج و طلاق در سال ۹۷ و ۹۸ اظهار کرد: ۵۵۰ هزار و ۵۶۵ رویداد ازدواج در سال ۹۷ تا ۱۵ تیرماه سال ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان در اولین ازدواج ۲۷٫۵ و میانگین سن زنان در اولین ازدواج ۲۳٫۴ است. اخبار اجتماعی- وی با اشاره به آمار طلاق ثبت شده در این مدت بیان کرد: ۱۷۵ هزار و ۶۱۴ رویداد طلاق در سال ۹۷ تا تیرماه ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان ۳۶٫۹ و میانگین سن زنان ۳۲٫۱ در طلاق بوده است.

افزایش ۵ درصدی بسته‌های مشترکان اینترنت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سیدمجید صدری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به اینکه رویکرد اصلی شرکت مخابرات توجه به مشترکان و ارائه خدمات خوب است و با توجه به قطعی‌هایی که در ماه گذشته داشتیم و تاکید وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه حقی از کسی ضایع نشود با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات مقرر شد بخشی از اجحافی که در حق مشتریان شده است جبران شود. وی گفت: بر همین اساس پنج درصد به حجم همه مشترکان اینترنت مخابرات اضافه کردیم که به صورت خودکار و اتوماتیک اضافه می‌شود. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: این کار از دیروز آغاز شد و همه بسته‌های مصرفی مشمول افزایش پنج درصدی وضعیت می‌شوند. وی گفت: امیدواریم پس از این شاهد قطعی نباشیم و بتوانیم خدماتی خوب، با کیفیت و با هزینه مناسب به مردم ارائه کنیم. صدری گفت: ما نخستین شرکتی هستیم که این کار را کرده‌ایم.

نظرها

اخبار بیشتر