1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
منتظر نظر فرمانداری درباره لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران هستیم

منتظر نظر فرمانداری درباره لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران هستیم

خبرگزاری ایرنا |
تهران- ایرنا - نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: منتظریم نظر هیئت تطبیق فرمانداری در خصوص لایحه بودجه سال 98 اعلام شود.

به گزارش ایرنا سید ابراهیم امینی که در غیبت محسن هاشمی (رئیس شورای اسلامی شهر تهران) ریاست یکصد و سی و سومین جلسه شورا را بر عهده دارد، افزود: قرار است تا ظهر امروز فرمانداری ایرادات هیات تحقیق را اعلام کند.

وی گفت: همکاران آماده‌اند پس از اعلام نظر هیئت تطبیق، ساعت ۱۴ امروز جلسه فوق العاده برگزار و قبل از پایان سال لایحه بودجه سال ۹۸ را نهایی کنیم.

*پوزش از قصور در وظایف

امینی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: به نمایندگی از اعضای شورای شهر تهران از همه شهروندان تهرانی به دلیل اعتماد به مدیریت شهری و مشارکتی که داشتند، تشکر می‌کنم و بابت قصور در انجام وظایف نیز پوزش می‌خواهم.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ مدیریت شهری سال سختی را در پیش داشت و بر خلاف اعضای شورا ناچار به تغییرات پشت سر هم در مدیریت شهری شدیم.

وی با اشاره به استعفای نجفی شهردار پیشین و بازنشسته شدن افشانی خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که در شورای شهر افتاد خارج از اراده شورا بود اما مسئولیت و عواقب آن به عهده شورای شهر گذاشته شد.

*دولت و مجلس به وعده‌های خود عمل کنند

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: انتظار داریم دولت جمهوری اسلامی و مجلس شورای اسلامی انتظارات به حق شهروندان تهران را برآورده کنند و آنچه که به اعتبار حاکمیت نسبت به پایتخت جمهوری اسلامی برای شما مسئولیت ایجاد شده را با جدیت پیگیری کنند.

وی افزود: انتظار داریم دولت و مجلس شورای اسلامی در حوزه حمل و نقل عمومی، پرداخت عوارض و رفع آلودگی هوا مدیریت شهری را یاری کنند و شاهد محقق شدن وعده‌های دولت و مجلس باشیم.

*تقدیر از خادمان مردم در حوزه مدیریت شهری

وی در ادامه اظهار داشت: از مجموعه بزرگ خادمان مردم در حوزه مدیریت شهری که تمام تلاششان ارائه خدمت به شهروندان بوده و همچنین در تعطیلات نوروزی نیز باید به شهروندان خدمات ارائه دهند تقدیر می‌کنم.

وی گفت: همچنین از حافظان نظم و امنیت حوزه تهران و پلیس راهور تقدیر می‌کنم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه از تلاش‌های رسانه‌ها و خبرنگاران تقدیر کرد و گفت: در این حوزه خبرنگاران بدون هیچ چشمداشتی مانند یاری دلسوز در کنار شورای پنجم بودند.

تهرام/۷۲۴۴//۱۳۴۸

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با اجتماعی، شهری و شورای شهر از تلگرام

🎥توضیحات محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران درباره‌ی شکایت باقر قالیباف و حواشی دادگاه خود

#اجتماعی


🔻خداکرمی، عضو شورای شهر تهران: آنتن‌های بدون مجوز تا پایان سال جمع‌‌آوری می‌شوند

🔹اپراتورها و شرکت‌های اینترنتی تا پایان سال مهلت دارند نسبت به دریافت مجوز برای آنتن‌های خود اقدام کنند/ فارس

#شهری


🔻یک متخلف شهری، شهردار یزد می‌شود؟ / تخلف ۲هزار متری در ساخت‌ یک ملک+ سند تخلف

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، برخی از اعضا شورای شهر یزد و کارشناسان شهری با انتخاب سیدمحمدرضا سیدحسینی به عنوان شهردار مخالف هستند اما موافقان این انتخاب، اقتدار و پیگیری را یکی از ویژگی‌های بارز وی دانسته و معتقدند که برای توسعه یزد نیاز به حضور چنین افرادی در صندلی مدیریت شهری است.

🔹بروز تخلفات بسیار در بافت تاریخی یزد از جمله میدان امیرچخماق، خیابان قیام و … که در زمان معاونت عمرانی سیدحسینی در استانداری رخ داده باعث گلایه شهرسازان و میراث دوستان بوده است.

🔹مرتضی شایق، عضو شورای شهر یزد می‌گوید: در شورای شهر پنجم بیشتر مباحث سیاسی مورد نظر بوده تا مباحث اجرایی؛ نظر اقلیت در شورای شهر پنجم و کارشناسان مورد توجه قرار نمی‌گیرد و به تجربه افراد متخصص هیچ توجهی نمی‌شود.

جزئیات بیشتر:


🔻بودجه کدام ماموریت‌های اجتماعی پایتخت آب رفته است / افزایش بودجه بسیج شهرداری

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، هفته گذشته رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر تهران از کاهش بودجه حوزه فرهنگ در لایحه پیشنهادی شهرداری به شورا گلایه کرد. این درحالی است که بسیاری از ماموریت هایی که در این حوزه تعریف می‌شود مانند حوزه بسیج شهرداری، سازمان فرهنگی، هنری و فعالیت‌های عاشورایی و موزه دفاع مقدس کاهش بودجه نداشته‌اند.

🔹حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران معتقد است از دید برخی از همکارانش در شورای شهر هزینه در حوزه فرهنگی اجماعی هزینه‌های غیر ضرور است، چرا که آنها معتقدند هزینه برای گچ، سیمان و آجر به مراتب مهم‌تر از هزینه برای انسان است.

🔹به گفته او کاهش اعتبارات حوزه فرهنگی، اجتماعی تنها مختص به یک بخش خاص نیست و تقریبا در همه حوزه‌ها کاهش داشتیم البته در لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران در حوزه‌هایی مثل بودجه سازمان بسیج شهرداری تهران که در حوزه فرهنگی و اجتماعی تعریف می‌شود، افزایش هم داشتیم. به نظر می‌رسد که ما در رابطه با بودجه سازمان فرهنگی و هنری در لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران، شاهد کاهش نبوده‌ایم، بودجه باغ موزه دفاع‌‌مقدس و انقلاب اسلامی هم در لایحه بودجه ۹۸ شهرداری، کاهشی نسبت به سال قبل نداشته است.

🔹اما در بودجه سازمان ورزش، بودجه حوزه آموزش‌های شهروندی، بودجه حوزه‌های مربوط به مشارکت اجتماعی و حوزه‌هایی که انتظار می‌رود شورای پنجم و مدیریت شهری در این دوره بتواند تفاوت عمده‌ای را ایجاد کند، شاهد کاهش بودیم.

جزئیات بیشتر:


🔻اعتراض حق‌شناس به بودجه فرهنگی اجتماعی شهرداری در سال ۹۸

🔹رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی روز یکشنبه شورای شهر تهران، با بیان اینکه بودجه سال ۹۸ متناسب با اهمیت این حوزه، جدی گرفته نشده است، گفت: آنچه شورای پنجم و شوراهای گذشته را از هم متفاوت می‌کند، حوزه شهرسازی، حمل و نقل و عمران نیست بلکه حوزه فرهنگی و اجتماعی است.

جزییات بیشتر:


🔻سال ۹۸ سال قضاوت مدیریت شهری است/صدا و سیما فرصت پاسخگویی به مدیریت شهری جدید را بدهد

🔹محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران نسبت به حکم دو عضو شورای شهر تهران و سخنان‌قالیباف در صدا و سیما واکنش نشان داد.

🔹او گفته اظهارات اخیر اقای قالیباف، شهردار اسبق تهران در صداوسیما، غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بود که انتظار داریم ایشان اظهارات خود را اصلاح و صداوسیما فرصت پاسخگویی را فراهم کند.

🔹رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: مطالبات مردم از مدیریت شهری جدید، بسیار جدی است و می‌توان گفت که سال ۱۳۹۸، سال قضاوت مردم در مورد عملکرد مدیریت شهری است. /اسکان نیوز

جزییات بیشتر:


نظرها

در ادامه بخوانید

آبگرفتگی و سیل در گلستان+ویدیو

خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
سیل و آبگرفتگی اینبار گریبان استان گلستان را گرفته است. به گزارش گروه اجتماعی خبر فوری، سال ۹۷ اینبار ضربه آخرش را با سیل به استان گلستان زد. سیل به شهرستان‌های غرب گلستان تخریب جدی وارد کرده است اما خوشبختانه تاکنون آسیب جانی به افراد وارد نشده است. در ادامه تعدادی تصویر از خرابی در شهرستان‌های غرب استان گلستان مانند آق قلا را مشاهده خواهید کرد.

ویدیو/ کنایه مسعود شجاعی در تلویزیون به فروغی: امیدوارم آدمهایی که کارشون رو بلد نیستن، زود برن / خیلی‌ها با صداوسیما بهره کرده‌اند / ۹۰، برندی است که فردوسی پور راه انداخته

انتخابانتخاب1 روز قبل

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

12+
الفالف1 روز قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از فوت ۳ نفر بر اثر سیل و ریزش کوه خبر داد. وی با اشاره به اینکه ٤٨٠تیم (١٧٨٤ نفر) در ٢٦٢شهر، روستا و محور‌های کوهستانی به ٢٠٦٩٨نفر امدادرسانی کردند، گفت: ٣٥٩٥نفر اسکان اضطراری پیدا کردند و ۵۳ نفر به مناطق امن منتقل شدند. همچنین ۱۰ نفر انتقال به مراکز درمانی بود که ۴۵ نفر به صورت سرپایی خدمات دریافت کردند. به گفته سلیمی ٢ نفر در سوادکوه به علت ریزش کوه و یک نفر در میانرود به دلیل سیل جان خود را ازدست دادند و یک نفر در مه ولات مفقود شده که تلاش‌ها برای پیدا کردن ردی از او ادامه دارد. رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ١٢٠١ رهاسازی خودور از برف و تخلیه آب از ۴۵۳ منزل مسکونی انجام گرفت، گفت: امدادرسانی در مازندران، گلستان، سمنان، خراسانی شمالی و سیستان و بلوچستان ادامه دارد.
الفالف1 روز قبل
بزرگداشت این روز اقدامی بزرگ برای آگاهی عموم مردم از اهمیت جنگل‌ها است. حالا ۴۷ سال از آن روز می‌گذرد و ما هر سال این روز جهانی را در حالی گرامی می‌داریم که به گفته محققان این عرصه، جنگل‌های ایران به دلیل خشکسالی و بی‌توجهی نسبت به مراقبت از این «ریه‌های زمین» در حال نابودی است. از درختان نیز اگر بهره‌برداری و مراقبت نشود، به قطر ۹۰ سانتی‌متری که برسند، می‌پوسند. درختان این جنگل هر چند که در کنار آب شور زیست می‌کنند، ولی این گیاهان آب دریا را برای مصرف خود، شیرین می‌کنند. کردوانی همچنین با اشاره به اثرات بی‌آبی بر شرایط کویرها، خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی گذشته از خشک شدن جنگل‌ها، تا ۲۰ سال آینده کویرهای ایران از جمله کویر بزرگ مرکزی ایران خشک خواهند شد.

اخبار بیشتر