1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
«لیان» تهرانی‌ها را برای جشن‌های نوروزی آماده کرد

«لیان» تهرانی‌ها را برای جشن‌های نوروزی آماده کرد

خبرگزاری مهر |
تازه‌ترین کنسرت گروه موسیقی «لیان» به سرپرستی محسن شریفیان شنبه ۲۵ اسفند ماه شب هیجان انگیزی را برای مخاطبان پایتخت نشین در تالار وحدت تهران رقم زد.

به گزارش خبرنگار مهر، گروه موسیقی «لیان» بوشهر به سرپرستی محسن شریفیان شنبه شب ۲۵ اسفندماه در دومین روز از فصل آخر کنسرت‌های خود در سال ۹۷ شب پر هیجان و فرح بخشی را برای مخاطبان موسیقی جنوب در تالار وحدت تهران رقم زد.

محسن شریفیان که طی سال‌های اخیر با اجرای شادیانه‌های مختلف از موسیقی منطقه بوشهر مخاطبان پرشماری را به سمت کنسرت‌های خود جلب کرده در این برنامه که با استقبال خوب مخاطبان هم مواجه شد تلاش کرد تا ضمن اجرای قطعات پرطرفدار سالهای اخیر گروه «لیان» تعدادی از آثار جدید خود را برای طرفداران این گروه اجرا کند.

او مانند اغلب کنسرت‌های خود که همواره تلاش می‌کند مشارکت تماشاگران را نیز به همراه داشته باشد، در این اجرای زنده نیز کوشید تا همچون اجراهای پیشین خود مخاطبان برنامه را با گروه نوازندگان همراه کند که این شرایط نیز به مذاق مخاطبان خوش آمد و آنها از ابتدا تا انتهای برنامه مطلع قطعات را همراه با گروه می‌خواندند که این هم خوانی به دلیل گرما و هیجان موجود در قطعات فضای پر شوری را برای آخرین کنسرت گروه لیان در سال ۹۷ رقم زد.

شریفیان که غیر از حضور در گروه «لیان» طی سال‌های اخیر پژوهش‌هایی را نیز در عرصه موسیقی اقوام ایران به ویژه موسیقی جنوب کشورمان انجام داده، در این کنسرت نیز تلاش کرد به اقتضای فضای موجود در تالار قبل از اجرای هر یک از قطعات توضیحاتی را مانند همیشه از خاستگاه موسیقی‌های اجرا شده به مخاطب ارائه دهد.

وی در بخشی از این کنسرت پرهیجان توضیح داد: وظیفه من معرفی موسیقی سرزمین پدری ام بوشهر بوده است. همیشه هم افتخار ما این بوده که موسیقی بوشهر را به مردم عزیز ایران و تمام دنیا معرفی می‌کنیم. اما در این راه از شما تماشاگران بسیار تشکر می‌کنم که همیشه همراه با گروه «لیان» بودید.

«سی ناخدا»، اجرای آئین‌های زار منطقه خارک، اجرای آثاری از منطقه دیلم، اجرای آثاری از آواز دریانوردان خلیج فارس از منطقه میمه، اجرای قطعه‌هایی از ساربان‌های بوشهری، خیام خوانی، اجرای موسیقی منطقه شیبکوه، اجرای قطعاتی از منطقه دشتستان و «تینا» برخی از آثاری بودند که در این کنسرت با همراهی حرکات آئینی مناطق جنوب کشور به حاضران در تالار ارائه شد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با موسیقی نواحی، محسن شریفیان و کنسرت موسیقی از تلگرام

آغاز «کوچه فستیوال» موسیقی نواحی در بوشهر

دومین دوره کوچه فستیوال موسیقی نواحی درآیینی با حضور دوستداران فرهنگ وهنر در بوشهر آغاز شد.


🎼 کنسرت موسیقی اجرای زنده #رضا_صادقی در #آمل

🔹 سالن اریکه آریایی

عکس: کیوان یوسف‌پوری

سه‌شنبه ٢١ اسفند ٩٧؛


🔻در نشست خبری گروه «رستاک» با اهالی رسانه مطرح شد

🔹 «رستاک» نگاه‌ها را به موسیقی نواحی عوض کرد

🔹ما مدعی نیستیم که موسیقی نواحی را نجات دادیم

🔹موسیقی نواحی مهجور مانده است/ اعتمادآنلاین


🔻 برگزاری کنسرت موسیقی در مکه و سراسر عربستان آزاد شد

🔹امارت منطقه مکه از مجاز شدن برگزاری کنسرت موسیقی در سراسر عربستان خبر داد.


نظرها

در ادامه بخوانید

کنایه «امین حیایی» به «پرویز پرستویی» درباره تحریم صدا و سیما

مهرمهر1 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: نظر به اینکه مقرر است ساعت رسمی کشور از ساعت ۲۴ امشب یکم فروردین ماه ۱۳۹۸ یک ساعت به جلو کشیده شود لازم است مسافران پروازهای داخلی و خارجی ضمن تنظیم ساعت خود با ساعت رسمی کشور برنامه‌های خود را براساس زمان درج شده در بلیت‌های هواپیماها انجام داده و در فرودگاه‌ها حضور یافته واز پروازها جانمانند. بعضا مشاهده شده که مسافران به دلیل غفلت از زمان انجام پروازها یکساعت دیرتر به فرودگاه مراجعه کرده و از پروازها جا مانده‌اند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
فردا و در سالروز رحلت حضرت زینب (س) سینماهای سراسر کشور تعطیل است. به گزارش فارس، طبق اعلام شورای صنفی نمایش، فردا (جمعه ۲ فروردین) به مناسبت رحلت حضرت زینب کبری (س) سینماهای سراسر کشور تا عصر تعطیل است. سالن‌‌های سینما از ساعت ۱۷ بازگشایی می‌شوند و فعالیت خود را از سر می‌گیرند.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ شهاب حسینی در بازگشت از آمریکا به ایران درگیر ساخت یک برنامه احتمالا تلویزیونی شده است. اسم پروژه آکادمی شگفت انگیزان است و دارد این کار را فعلا در اپلیکیشن روبیکا پیش می‌برد. اگرچه میرباقری معاون سیما اعلام کرده است احتمالا این برنامه در شبکه نسیم پخش می‌شود اما هنوز توافقی بین شبکه و اسپانسر رسمی نشده است. نزدیکان به اسپانسر برنامه می‌گویند عادل فردوسی‌پور هم در کنار شهاب حسینی حضور خواهد داشت تا یک زوج استثنایی شکل بگیرد. آنها امید زیادی دارند که بتوانند عادل را در برنامه شگفت انگیزان بیاورند ولی عادل فردوسی‌پور می‌گوید: «تکذیب می‌کنم و اولین بار است که چنین چیزی را می‌شنوم.» ۲۵۴ ۲۵۱
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه اطاع رسانی مقام معظم رهبری شرایط صحت اعتکاف را بدین شرح اعلام کرد: سوال ۱: شرایط صحت اعتکاف عبارت است از:۱- عقل۲- نیت۳- روزه۴- توقف حداقل سه روز در مسجد۵- اعتکاف در یکی از مساجد چهارگانه باشد، هرچند اعتکاف در غیر از مساجد چهارگانه* (اعم از جامع و غیر آن) به قصد رجاء مطلوبیت (به امید این‌که مطلوب خداوند باشد) مانعی ندارد. ۶- بنابر احتیاط واجب اعتکاف زن بدون اذن شوهر صحیح نیست، همچنین اعتکاف فرزند بدون اذن پدر و مادر اگر موجب اذیت آنان شود صحیح نیست، هر چند بنابر احتیاط مستحب، به طور مطلق اذن والدین معتبر است. * مسجد الحرام، مسجد النبی (صلی الله علیه وآله وسلم)، مسجد کوفه و مسجد بصرهاعتکاف در حیاط مسجدسوال ۲: اعتکاف در حیاط مسجد چه حکمی دارد؟ جواب: اگر حیاط جز مسجد نباشد، اعتکاف صحیح نیست. اعتکاف در پشت بام مسجدسوال ۳: آیا پشت بام مسجد تابع مسجد است یا بستگی به وقف کننده دارد؟ جواب: پشت بام مسجد در حکم مسجد است مگر این‌که احراز شود که هنگام وقف مسجد، پشت بام از وقف خارج شده است. پخش موسیقی در مسجدسوال ۸: پخش موسیقی در مسجد چه حکمی دارد؟ جواب: واضح است که مسجد جایگاه شرعی خاصی دارد، لذا اگر پخش موسیقی در آن منافی با حرمت مسجد باشد، حرام است، حتی اگر موسیقی غیر لهوی باشد.

اخبار بیشتر