1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
سودگران به سودهای نجومی دست یافتند/کارگران بازنده اصلی گرانی‌ها

سودگران به سودهای نجومی دست یافتند/کارگران بازنده اصلی گرانی‌ها

خبرگزاری خانه ملت |
عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در حال حاضر بسیاری از کارگران با حقوق یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی زندگی خود را اداره می‌کنند که این امر صدمات بسیاری برای اقتصاد کشور به همراه دارد و راندمان کار کارگران و کیفیت کالاها را کاهش می‌دهد.

سیدجواد حسینی کیاعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت افزایش حقوق کارگران، گفت: در شرایطی که قیمت کالاهای تولیدی هر روز افزایش پیدا می‌کند باید بخشی از این افزایش صرف بالا بردن دستمزد کارگران شود. متاسفانه در سال جاری علیرغم افزایش چشمگیر قیمت کالاهای تولیدی مانند لوازم خانگی حقوق کارگران تغییری نکرده است.

سودگران به سودهای نجومی دست یافتند/کارگران بازنده اصلی گرانی‌ها - 2

نماینده مردم سومر در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه بخشی از افزایش قیمت کالاهای تولیدی به دلیل گرانی قیمت مواد اولیه ایجاد شد اما تولید‌کنندگان و سوداگران نیز از این گرانی بی‌نصیب نبودند و توانستند سودهای کلانی به دست آورند در این شرایط فقط سر کارگران بی کلاه ماند حقوقشان علیرغم کاهش ارزش پول ملی افزایش پیدا نکرد.

واسطه گری‌ها باعث افزایش هر روزه قیمت کالاها می‌شود

وی اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از کارگران با حقوق یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی زندگی خود را اداره می‌کنند که این امر صدمات بسیاری برای اقتصاد کشور به همراه دارد؛ از یک سو سطح زندگی خانواده‌ها تنزل پیدا می‌کند و از سوی دیگر راندمان کار کارگران کمتر شده در نتیجه روز به روز از کیفیت کالاها کاسته می‌شود.

اگرچه بخشی از افزایش قیمت کالاهای تولیدی به دلیل گرانی قیمت مواد اولیه ایجاد شد اما تولید‌کنندگان و سوداگران نیز از این گرانی بی‌نصیب نبودند و توانستند سودهای کلانی به دست آورند در این شرایط فقط سر کارگران بی کلاه ماند

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه واسطه گری‌ها باعث افزایش هر روزه قیمت کالاها می‌شود، خاطرنشان کرد: سوداگران کالاها را می‌خرند و یک شبه بدون دلیل خاصی قیمت آن را افزایش می‌دهند. خودرو یکی از کالاهایی است که قیمتش تحت تاثیر واسطه‌گری‌ها به ۴۸ میلیون رسید.

افزایش لجام گسیخته قیمت خودرو را باید در نقش دلالان جستجو کرد

حسینی‌کیابا بیان اینکه علت اصلی افزایش لجام گسیخته قیمت خودرو را باید در نقش دلالان جستجو کرد، گفت: در چنین شرایطی دستگاه‌های نظارتی می‌توانند از جولان سوداگران جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد: در صورتی که از تصدی افراد متخلف در مناصب اجرایی جلوگیری شود هیچ مسئولی به دنبال سوء استفاده از قدرت نخواهد بود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در صورتی که با گرانفروشی و کم فروشی با جدیت برخورد شود افراد سودجو از شرایط سوءاستفاده نمی‌کنند؛ به طور مثال مغازه و محل کسب فرد خطاکار را پلمپ و اعلام شود تا ده روز این مکان به فرد دیگری واگذار می‌شود در این صورت هیچ فردی به سراغ تخلف نمی‌رود و کالاها با قیمت مناسب و معقول در اختیار مردم قرار می‌گیرد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با سیدجواد حسینی کیا و دستمزد از تلگرام

کانال اطلاعات عمومی بیمه تامین اجتماعی

🚻🇮🇷

١٠١٤

https: //telegram. me/taminejtemaeelink

در چه صورت متقاضی #بیمه #اختیاری میتواند مبنای دستمزد کسر بیمه را خود انتخاب کند؟

جواب:

متقاضیانی که کمتر از ده سال سابقه داشته باشند. مشروط به اینکه از حداقل دستمزد مصوب شورایعالی کار سال مورد تقاضا کمتر و از حداکثر دستمزد بیشتر نباشد.

https: //telegram. me/taminejtemaeelinkه


🔻ارزش واقعی حداقل دستمزد کارگران در مقابل هزینه‌ها چقدر است؟

🔹نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه حداقل دستمزد کارگرها می‌توانست ۳۷درصد از هزینه‌های زندگی را پوشش دهد افزود:

🔹نوسانات ارزی باعث سقوط دستمزد کارگران شده است و در حال حاضرحداقل دستمزد می‌تواند ۲۴ درصد از هزینه‌ها را تأمین کند. /اقتصادنیوز


♨️ حداقل دستمزد در کشورهای مختلف اروپایی چه قدر است؟

🔸کمترین سطح دستمزد

🔹تا ماه ژانویه ۲۰۱۹، کمترین سطح دستمزد در بین اعضای اتحادیه اروپا متعلق به بلغارستان با ۲۸۶ یورو بوده است. همچنین در ۹ کشور که همگی آنها در شرق و مرکز اتحادیه اروپا هستند، حداقل سطح دستمزد کمتر از ۶۰۰ یورو است که عبارت ند از لتونیبا ۴۳۰ یورو، رومانی با ۴۴۶ یورو، مجارستان با ۴۶۴ یورو، کرواسی با ۵۰۶ یورو، جمهوری چک با ۵۱۹ یورو، اسلواکی با ۵۲۰ یورو، لهستان با ۵۲۳ یورو، استونی با ۵۴۰ یورو و لیتوانی با ۵۵۵ یورو.

🔸دستمزد در سطح میانگین

🔹در ۵ کشور از ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، حداقل دستمزد ماهانه حدود ۶۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه بوده است. حداقل سطح دستمزد در یونان برابر با ۶۸۴ یورو، پرتغال ۷۰۰ یورو، مالت ۷۶۲ یورو، اسلوونی ۸۸۷ یورو و اسپانیا ۱۰۵۰ یورو بوده است.

🔸بیشترین سطح دستمزدها

🔹در ۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، حداقل سطح دستمزد بالای ۱۴۰۰ یورو در ماه بوده است که عبارت ند از انگلیس با ۱۴۵۳ یورو، فرانسه با ۱۵۲۱ یورو، آلمان با ۱۵۵۷ یورو، بلژیک با ۱۵۹۴ یورو، هلند با ۱۶۱۶ یورو، ایرلند با ۱۶۵۶ یورو و لوکزامبورگ با ۲۰۷۱ یورو.

🔹لازم به ذکر است حداقل دستمزدها در آمریکا در ماه ژانویه ۲۰۱۹ معادل ۱۰۹۸ یورو بوده است. در اتحادیه اروپا حداقل سطح دستمزد در لوکزامبورگ ۷ برابر دستمزد در بلغارستان بوده است.

====


احتمال افزایش ۲۳٫۵ درصدی دستمزد کارگران در سال ۹۸

🔹شنیده‌ها از پیشنهاد افزایش ۲۳٫۵ درصدی دستمزد از سوی کارفرمایان حکایت دارد. رقمی که نمایندگان گروه کارگری تاکنون زیر بار پذیرش آن نرفته و بر کاهش شدید قدرت خرید خانوارهای کارگری و عدم جبران فاصله حداقل دستمزد و سبد معیشت کارگران تاکید دارند.

🔹 دولت نیز هنوز درصد پیشنهادی خود را در مورد افزایش دستمزد کارگران اعلام نکرده است / ایسنا


دومین نشست دستمزد ٩٨ کارگران سه شنبه برگزار می‌شود

🔹دومین نشست شورای عالی کار برای تعیین میزان افزایش دستمزد کارگران در سال آینده روز سه شنبه ٢١ اسفند ماه برگزار می‌شود؛ پیشنهاد مشخص کارگران جبران ١ میلیون و ٨٩ هزار تومانی در سر جمع دستمزد است/ فارس


💠حداقل دستمزد در کشورهای مختلف اروپایی چه قدر است؟

🔶کمترین سطح دستمزد

🔹تا ماه ژانویه ۲۰۱۹، کمترین سطح دستمزد در بین اعضای اتحادیه اروپا متعلق به بلغارستان با ۲۸۶ یورو بوده است.

🔹️همچنین در ۹ کشور که همگی آنها در شرق و مرکز اتحادیه اروپا هستند، حداقل سطح دستمزد کمتر از ۶۰۰ یورو است که عبارت ند از لتونیبا ۴۳۰ یورو، رومانی با ۴۴۶ یورو، مجارستان با ۴۶۴ یورو، کرواسی با ۵۰۶ یورو، جمهوری چک با ۵۱۹ یورو، اسلواکی با ۵۲۰ یورو، لهستان با ۵۲۳ یورو، استونی با ۵۴۰ یورو و لیتوانی با ۵۵۵ یورو.

🔶دستمزد در سطح میانگین

🔹در ۵ کشور از ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، حداقل دستمزد ماهانه حدود ۶۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه بوده است.

🔹️حداقل سطح دستمزد در یونان برابر با ۶۸۴ یورو، پرتغال ۷۰۰ یورو، مالت ۷۶۲ یورو، اسلوونی ۸۸۷ یورو و اسپانیا ۱۰۵۰ یورو بوده است.

🔶بیشترین سطح دستمزدها

🔹در ۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، حداقل سطح دستمزد بالای ۱۴۰۰ یورو در ماه بوده است که عبارتند از انگلیس با ۱۴۵۳ یورو، فرانسه با ۱۵۲۱ یورو، آلمان با ۱۵۵۷ یورو، بلژیک با ۱۵۹۴ یورو، هلند با ۱۶۱۶ یورو، ایرلند با ۱۶۵۶ یورو و لوکزامبورگ با ۲۰۷۱ یورو.

🔹لازم به ذکر است حداقل دستمزدها در آمریکا در ماه ژانویه ۲۰۱۹ معادل ۱۰۹۸ یورو بوده است.

🔹️ در اتحادیه اروپا حداقل سطح دستمزد در لوکزامبورگ ۷ برابر دستمزد در بلغارستان بوده است

اقتصاد در گذر زمان


نظرها

در ادامه بخوانید

استان‌هایی که امروز در انتظار سیل هستند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل

سیل در دزفول +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱۳۱۶٫۱۱ دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۳ درصد افزایش، در ۱۳۱۵٫۸۰ دلار ایستاد. وی از کاهش قیمت دام زنده در بازار خبرداد و گفت: هم اکنون هر کیلو دام زنده با نرخ ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان در میادین عرضه می‌شود. بهای معاملات آتی نفت برنت ۴۷ سنت یا معادل ۰٫۷ درصد کاهش یافت و به ۶۶٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۲ سنت یا معادل ۰٫۹ درصد کاهش یافت و به ۵۸٫۵۲ دلار در هر بشکه رسید.

هفت سنگ نوروزی؛ بازی‌های داستانی

38+
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
الفالف13 ساعت قبل
سامانه ارزیابی هوشمند کیلیدتعیین قیمت ملک در گذشته بیشتر بر اساس تجربه، قیمت فروش خانه‌های مشابه و البته نظر و رای مشاوران املاک صورت می‌گرفت. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چه مزیتی دارد؟ ‌همانطور که گفته شد برای ارزیابی قیمت خانه شما و یا خرید آپارتمان در تهران و یا شهرهای دیگر اولین گام تعیین و یا اطلاع از قیمت ملک مورد نظر است. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چگونه کار می‌کند؟ کار کردن با سامانه ارزیابی هوشمند کیلید بسیار ساده و راحت است. سامانه هوشمند کیلید نیز که با هدف تخمین قیمت مسکن ایجاد شده، با یک دقت مشخصی قیمت مسکن را تخمین می‎زند. بازه‎ی ارزیابی قیمت حدود کمترین و بیشترین قیمت هر مترمربع آن خانه را نمایش می‎دهد و در کنار آن، درصد اطمینان ارزیابی نشانگر کیفیت تخمین آن خانه است.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، باتوجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور امروز و فردا در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش باران و برف (در ارتفاعات) خواهیم داشت. طی امروز و فردا در جاده‌های کوهستانی این استان‌ها لغزندگی، کولاک برف، کاهش دید و کندی تردد روی خواهد داد. ضمن این که در این مناطق ۴ تا ۶ درجه هوا سردتر می‌شود. در اثر بارندگی و ذوب برف وقوع سیلاب در استان‌های لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، جنوب آذربایجان غربی پیش بینی شده است. اواخر روز شنبه هفته آینده سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود و مجددا از اواخر وقت یکشنبه ۱۱ فروردین سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود.

اخبار بیشتر