انتقاد از تبعیض در بازنشستگی مدیران شهرداری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
انتقاد از تبعیض در بازنشستگی مدیران شهرداری

انتقاد از تبعیض در بازنشستگی مدیران شهرداری

مهرخبرگزاری مهر |
یک عضو شورای شهر تهران به برخورد تبعیض‌آمیز مدیریت شهری نسبت به بازنشستگی مدیران انتقاد کرد و گفت: برخی مدیران با سن بالای ۶۵ سال همچنان در سِمَت‌های خود فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن رسولی در جلسه علنی روز یکشنبه شورای شهر تهران با بیان اینکه بر اساس قانون استخدامی کشور، کارکنانی که بالای سن ۳۵ سال را دارند، باید بازنشسته اعلام شوند، اظهار داشت: درحالی‌که چنین تکلیفی از سوی قانون مشخص شده اما همچنان افرادی در سمت‌های بالای مدیریتی با این شرایط در حال فعالیت هستند.

رسولی خطاب به شهردار تهران گفت: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شفافیت، اعمال قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در شهرداری، سازمان و شرکت‌های تابعه به صورت عادلانه انجام نشده است.

وی ادامه داد: آن دسته از کارکنانی که قدرت لابی‌گری نداشته و با داشتن ۴۸ سال سن مشمول قانون بازنشستگی شده اما برخی از مدیران علی‌رغم سنوات بالای ۳۵ سال، مدرک کارشناسی ارشد و سن بالای ۶۵ سال همچنان سمت‌های مدیریتی را بر عهده دارند و این تبعیض، با اهداف راهبردی ما در تضاد است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

رسولی تأکید کرد: استانداردهای دوگانه برای اجرای قانون، با اهداف جمع ۲۲ نفره ما همخوانی ندارد و فرض بر این است که کثرت کارها در این مدت کوتاه، مانع رسیدگی به این موضوع شده و تذکر می‌دهم در اسرع وقت دستور داده شود اقدام عادلانه در این رابطه انجام شود.

امینی در پایان تذکر رسولی به کنایه گفت: شروع و پایان قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، شهردار منتخب ما محمدعلی افشانی بود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با حسن رسولی، شورای شهر تهران و قانون منع به کارگیری بازنشستگان از تلگرام

🔻#باغ‌کشی در شورای شهر اصلاح طلب/ اعضای شورا با ۱۴ رای موافق به ساخت‌وساز در ۶۲ باغ مجوز دادند

▪️چه کسانی به صدور مجوز ساخت در ۶۲ باغ رای ندادند؟

🔹امروز در شورای شهر تهران تصمیم گیری درخصوص پرونده باغاتی که پس از لغو مصوبه برج باغ‌ها بلاتکلیف مانده بودند روشن شد و اعضای شورا به این استفساریه «یعنی ساخت وساز در ۶۲ باغ» رای مثبت دادند

🔹موافقان صدور مجوز ساخت در ۶۲ باغ:

زهرا نژاد بهرام

محسن هاشمی

افشین حبیب زاده

محمد علیخانی

حسن رسولی

مرتضی الویری

محمد سالاری

شهربانو امانی

علی اعطا

ابراهیم امینی

مجید فراهانی

صدر اعظم نوری

حسن خلیل آبادی

محمدجواد حق شناس

🔹مخالفان صدور مجوز ساخت در ۶۲ باغ:

محمودمیرلوحی

ناهید خداکرمی

آرش میلانی

الهام فخاری

🔹حجت نظری و بهاره آروین علی رغم حضور در جلسه شورا در این رای گیری شرکت نکردند و همچنین احمد مسجد جامعی هم در این جلسه حاضر نبود. /اسکان نیوز


🔻تندگویان: منع به کارگیری بازنشستگان تسویه حساب شخصی نبود

🔹معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از عدم نظارت بر نحوه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: ظاهرا چون کسی پیگیر موضوع برای نحوه انتصابات و اجرای آن نیست، اتفاقی نیز نیفتاده است. /ایسنا

جزئیات بیشتر:


🔻زهرا صدراعظم نوری، عضو شورای شهر تهران در صحن شورا:

🔹آنانی که شهرداری و شورای شهر تهران را به دروغ متهم می‌کنند، امروز پاسخ بدهند که چه سرنوشتی را برای باغات تهران و فضای سبز رقم زدند/ اعتمادآنلاین


🔻علت حضور مدیران بازنشسته در برخی دستگاه‌ها چیست؟

🔹قاضی ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی اظهار کرد: در حال حاضر مدیر بازنشسته‌ای در دستگاه‌های دولتی باقی نمانده است.

🔹به گفته وی تمام مدیرانی که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شدند، رفته‌اند و اگر کسی مدیری را می‌شناسد که هنوز به کار مشغول است، می‌تواند معرفی کند.

🔹رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: برخی از افراد بازنشسته‌ای که هنوز در دستگاه‌های دولتی مشغول به کار هستند، قرارداد‌های ۶۰ ساعته منعقد کردند که از نظر قانونی منعی ندارد.


🔻شفیعی جایگزین روغنی‌ها در روزنامه ایران شد

🔹محمدتقی روغنی‌ها از روزنامه‌ی ایران می‌رود و مهدی شفیعی از خبرگزاری جایگزین او میشود. امروز روغنی‌ها با اعضای تحریریه و مدیران این روزنامه خداحافظی می‌کند. او بنابر اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، این موسسه را ترک می‌کند.

🔹موسسه ایران در ماههای اخیر سخت‌ترین تجربه مدیریتی خود را از سرگذارند. تعویق چندماهه حقوق کارمندان و روزنامه نگاران و تعلل تصمیم گیری در بخش‌های مختلف نارضایتی‌ها را افزایش داده بود و خبرنگاران این رسانه مرتبا در توئیتر علیه وضع موجود در روزنامه مطالبی را منتشر می‌کردند.

🔹از آنجایی که رییس دفتر رییس جمهوری یکی از اعضای هیات امنای این موسسه است، روغنی‌ها از سوی دفتر رییس جمهوری حمایت می‌شد. اما اختلافات او با مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی، همواره مشکلاتی را برای این موسسه بوجود آورده بود.

🔹مهدی شفیعی در حال حاضر معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی خبرگزاری ایرنا است و از این مجموعه به ایران می‌رود. او پیش از این مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد بود. /باشگاه روزنامه نگاران ایران


حسن رسولی، عضو شورای شهر تهران در واکنش به حکم یاشار سلطانی و پیگیری پرونده املاک نجومی عنوان کرد:

🔻اگر محکومیت یاشار سلطانی تنها به دلیل افشای پرونده املاک نجومی باشد عادلانه نیست

جزییات بیشتر:


در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب14 ساعت قبل
پسر میترا استاد امروز پیراهن خود را که به هنگام روبه رو شدن با صحنه قتل مادرش به تن داشت، به دادگاه آورد. وی لحظاتی پیش برای پاسخ به سوالات قاضی در جایگاه قرار گرفت.

وزش باد شدید و وقوع روان‌آب در شرق کشور

مهرمهر17 ساعت قبل
طبق گزارش هواشناسی در سرخس هوا از ۵۰ درجه کاهش یافته و در شمال کشور بارش باران خواهیم داشت و بارش‌های جنوب شرق کشور در حالت هشدار است و احتمال وقوع روان‌آب و برخورد صاعقه وجود دارد.

هوای شمال خنک می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
محمد اصغری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در جنوب شرق سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، استان فارس و جنوب شرق استهبان در بعد از ظهر شاهد رگبار سیل آسا خواهیم بود که مردم از نزدیکی به رودخانه در آن مناطق خودداری کنند. وی گفت: در زاگرس مرکزی ارتفاعات لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد نیز شاهد رگبار‌های خفیف‌تر خواهیم بود. اصغری افزود: پیش بینی می‌شود در شرق کشور هم وزش باد و گردو خاک را داشته باشیم. کارشناس هواشناسی گفت: در اصفهان، سمنان، استان مرکزی، قم و جنوب تهران شاهد غبار خواهیم بود و در آخر هفته نیز در شمال آذربایجان غربی و شرقی رگبار‌های سیل آسا داریم.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
دادستان عمومی و انقلاب ملارد گفت: ۵ نفر به اتعام ضرب و شتم طلبه ناهی از منکر در ملارد بازداشت شدند. جواد جبله در گفتگو با خبرنگار مهر از اقدام سریع دادستانی ملارد برای برخورد با عاملان ضرب و شتم طلبه جوان ناهی از منکر خبر داد و افزود: دستور دستگیری و جلب ضاربین طلبه جوان صادر و رانندگان اتومبیل پژو ۲۰۶ و دنا شناسایی و دستگیر شدند. وی از بازداشت ۵ نفر در رابطه با این پرونده خبر داد و افزود: دستگیر شدگان برای بازجویی و تحقیقات بیشتر تحویل پلیس امنیت شده‌اند. دادستان عمومی و انقلاب ملارد گفت: این طلبه جوان به افراد بد حجاب که حرکات زننده می‌کردند، نگاه می‌کند، که طرف‌های مقابل به جای آنکه از بی حجابی خود حیا کرده و خجالت بکشند، با طلبه درگیر می‌شوند و او را مصدوم می‌کنند. وی گفت: قوه قضائیه و دادستانی با توجه به مقررات کشور، هیچ تعارفی در اجرای قوانین مربوط به حجاب و اعمال منافی عفت ندارد و با افراد هنجارشکن که اقدام به جریحه دار کردن عفت عمومی می‌کنند، برخورد خواهد کرد و این افراد وفق مقررات مجازات می‌شوند.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، پیرو انتشار مطلبی مبنی بر سوءاستفاده از نام و اعتبار این شرکت برای فروش کالا و خدمات و ایجاد شائبه دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی پست، هرگونه همکاری با چنین مجموعه‌هایی رد شد. شرکت پست همچنین از مردم و بخش‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی خواسته است پیش از خرید، انعقاد قرارداد یا مشارکت، از صحت اطلاعات ارائه شده مطمئن شوند و موارد را از این شرکت استعلام کنند.

نظرها

اخبار بیشتر