1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
انتقاد از تبعیض در بازنشستگی مدیران شهرداری

انتقاد از تبعیض در بازنشستگی مدیران شهرداری

خبرگزاری مهر |
یک عضو شورای شهر تهران به برخورد تبعیض‌آمیز مدیریت شهری نسبت به بازنشستگی مدیران انتقاد کرد و گفت: برخی مدیران با سن بالای ۶۵ سال همچنان در سِمَت‌های خود فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن رسولی در جلسه علنی روز یکشنبه شورای شهر تهران با بیان اینکه بر اساس قانون استخدامی کشور، کارکنانی که بالای سن ۳۵ سال را دارند، باید بازنشسته اعلام شوند، اظهار داشت: درحالی‌که چنین تکلیفی از سوی قانون مشخص شده اما همچنان افرادی در سمت‌های بالای مدیریتی با این شرایط در حال فعالیت هستند.

رسولی خطاب به شهردار تهران گفت: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شفافیت، اعمال قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در شهرداری، سازمان و شرکت‌های تابعه به صورت عادلانه انجام نشده است.

وی ادامه داد: آن دسته از کارکنانی که قدرت لابی‌گری نداشته و با داشتن ۴۸ سال سن مشمول قانون بازنشستگی شده اما برخی از مدیران علی‌رغم سنوات بالای ۳۵ سال، مدرک کارشناسی ارشد و سن بالای ۶۵ سال همچنان سمت‌های مدیریتی را بر عهده دارند و این تبعیض، با اهداف راهبردی ما در تضاد است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

رسولی تأکید کرد: استانداردهای دوگانه برای اجرای قانون، با اهداف جمع ۲۲ نفره ما همخوانی ندارد و فرض بر این است که کثرت کارها در این مدت کوتاه، مانع رسیدگی به این موضوع شده و تذکر می‌دهم در اسرع وقت دستور داده شود اقدام عادلانه در این رابطه انجام شود.

امینی در پایان تذکر رسولی به کنایه گفت: شروع و پایان قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، شهردار منتخب ما محمدعلی افشانی بود.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با حسن رسولی، شورای شهر تهران و قانون منع به کارگیری بازنشستگان از تلگرام

🔻#باغ‌کشی در شورای شهر اصلاح طلب/ اعضای شورا با ۱۴ رای موافق به ساخت‌وساز در ۶۲ باغ مجوز دادند

▪️چه کسانی به صدور مجوز ساخت در ۶۲ باغ رای ندادند؟

🔹امروز در شورای شهر تهران تصمیم گیری درخصوص پرونده باغاتی که پس از لغو مصوبه برج باغ‌ها بلاتکلیف مانده بودند روشن شد و اعضای شورا به این استفساریه «یعنی ساخت وساز در ۶۲ باغ» رای مثبت دادند

🔹موافقان صدور مجوز ساخت در ۶۲ باغ:

زهرا نژاد بهرام

محسن هاشمی

افشین حبیب زاده

محمد علیخانی

حسن رسولی

مرتضی الویری

محمد سالاری

شهربانو امانی

علی اعطا

ابراهیم امینی

مجید فراهانی

صدر اعظم نوری

حسن خلیل آبادی

محمدجواد حق شناس

🔹مخالفان صدور مجوز ساخت در ۶۲ باغ:

محمودمیرلوحی

ناهید خداکرمی

آرش میلانی

الهام فخاری

🔹حجت نظری و بهاره آروین علی رغم حضور در جلسه شورا در این رای گیری شرکت نکردند و همچنین احمد مسجد جامعی هم در این جلسه حاضر نبود. /اسکان نیوز


🔻تندگویان: منع به کارگیری بازنشستگان تسویه حساب شخصی نبود

🔹معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از عدم نظارت بر نحوه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: ظاهرا چون کسی پیگیر موضوع برای نحوه انتصابات و اجرای آن نیست، اتفاقی نیز نیفتاده است. /ایسنا

جزئیات بیشتر:


🔻زهرا صدراعظم نوری، عضو شورای شهر تهران در صحن شورا:

🔹آنانی که شهرداری و شورای شهر تهران را به دروغ متهم می‌کنند، امروز پاسخ بدهند که چه سرنوشتی را برای باغات تهران و فضای سبز رقم زدند/ اعتمادآنلاین


🔻علت حضور مدیران بازنشسته در برخی دستگاه‌ها چیست؟

🔹قاضی ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی اظهار کرد: در حال حاضر مدیر بازنشسته‌ای در دستگاه‌های دولتی باقی نمانده است.

🔹به گفته وی تمام مدیرانی که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شدند، رفته‌اند و اگر کسی مدیری را می‌شناسد که هنوز به کار مشغول است، می‌تواند معرفی کند.

🔹رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: برخی از افراد بازنشسته‌ای که هنوز در دستگاه‌های دولتی مشغول به کار هستند، قرارداد‌های ۶۰ ساعته منعقد کردند که از نظر قانونی منعی ندارد.


🔻شفیعی جایگزین روغنی‌ها در روزنامه ایران شد

🔹محمدتقی روغنی‌ها از روزنامه‌ی ایران می‌رود و مهدی شفیعی از خبرگزاری جایگزین او میشود. امروز روغنی‌ها با اعضای تحریریه و مدیران این روزنامه خداحافظی می‌کند. او بنابر اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، این موسسه را ترک می‌کند.

🔹موسسه ایران در ماههای اخیر سخت‌ترین تجربه مدیریتی خود را از سرگذارند. تعویق چندماهه حقوق کارمندان و روزنامه نگاران و تعلل تصمیم گیری در بخش‌های مختلف نارضایتی‌ها را افزایش داده بود و خبرنگاران این رسانه مرتبا در توئیتر علیه وضع موجود در روزنامه مطالبی را منتشر می‌کردند.

🔹از آنجایی که رییس دفتر رییس جمهوری یکی از اعضای هیات امنای این موسسه است، روغنی‌ها از سوی دفتر رییس جمهوری حمایت می‌شد. اما اختلافات او با مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی، همواره مشکلاتی را برای این موسسه بوجود آورده بود.

🔹مهدی شفیعی در حال حاضر معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی خبرگزاری ایرنا است و از این مجموعه به ایران می‌رود. او پیش از این مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد بود. /باشگاه روزنامه نگاران ایران


حسن رسولی، عضو شورای شهر تهران در واکنش به حکم یاشار سلطانی و پیگیری پرونده املاک نجومی عنوان کرد:

🔻اگر محکومیت یاشار سلطانی تنها به دلیل افشای پرونده املاک نجومی باشد عادلانه نیست

جزییات بیشتر:


نظرها

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری1 روز قبل
در حالی که بارش برف و باران در همین روز در استان‌های کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نسبتا ضعیف خواهد بود. با فعالیت این موج طی روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه (چهارم تا ششم فروردین) بارش باران و برف در استان‌های نیمه غربی، شمال، و شمال شرق پیش‌بینی می‌شود. به گفته وی، گستره فعالیت این سامانه بارشی، در روز سه‌شنبه، به جز جنوب شرق، غالب استان‌های کشور را فرا می‌گیرد. به گفته این مقام مسئول، روز سه‌شنبه سیزده فروردین، روزی بارانی خواهد بود و انتظار می‌رود که بارش‌ها در ارتفاعات البرز و مناطق سردسیر در غرب و شمال غرب به صورت برف مشاهده شود. از این رو توصیه می‌شود با توجه به شرایط جوی فوق و ترافیک مسافران نوروزی در مسیر سواحل شمالی و مشهد مقدس، به خصوص در روزهای پایانی سال و چند روز ابتدایی سال جدید، تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

12+
الفالف6 ساعت قبل
ایرناایرنا21 ساعت قبل
به گزارش ایرنا این درگیری از چهارشنبه شب در جاده اندیمشک - دزفول آغاز شده و نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد درگیر وارد عمل شده‌اند. گزارش خبرنگار ایرنا حاکیست صدای تیراندازی همچنان از محل درگیری به گوش می‌رسد. برخی شاهدان گفتند نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد از گاز اشک آور استفاده کرده‌اند. در پی بروز این درگیری جلسه شورای تامین در هر ۲ شهرستان برگزار شده و استاندار خوزستان نیز در منطقه حضور دارد. اختلاف بر سر محل نصب تابلوی ورودی شهر دزفول پس از سقوط تابلو ورودی این شهر بر اثر تند باد در اردیبهشت ماه امسال آغاز شد.

(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس

38+
فراروفرارو23 ساعت قبل

چند ساعت مانده به ۹۸ به روایت تصویر (عکس)

10+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، سردار محمد حسین حمیدی، رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور، اظهار داشت: از ابتدای امروز صبح، مسیرهای مربوط به استان خراسان، قم، اصفهان، فارس و نوار ساحلی جنوب و خوزستان پرحجم بوده است. وی با بیان اینکه در برخی مناطق و محورهای شمالی دچار انسداد بوده‌ایم، بیان داشت: سامانه کنترل سرعت‌های بحرانی ایجاد شده که افزایش سرعت به میزان بیش از ۳۰ کیلومتر را به پاسگاه‌ها گزارش می‌کند و پلیس نیز بدون اغماض با تخلف‌های بحرانی برخورد می‌کند. رئیس پلیس راه راهور ناجا از جان باختن ۷۶ نفر و مصدوم شدن ۱۶۰۰ نفر طی ۷۲ ساعت گذشته در جاده‌های کشور خبر داد.

اخبار بیشتر