1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
راه‌اندازی گردشگری کودک در کاشان/ بازدید رایگان از چشمه سلیمانیه

راه‌اندازی گردشگری کودک در کاشان/ بازدید رایگان از چشمه سلیمانیه

خبرگزاری مهر |
کاشان - رئیس اداره میراث کاشان از راه اندازی گردشگری کودک در کاشان خبر داد و گفت: بعد از ۴۰ سال چشمه سلیمانیه کاشان برای بازدید گردشگران نوروزی آماده شده است.

مهران سرمدیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به رونمایی از بلیت الکترونیک ابنیه تاریخی کاشان اظهار داشت: طرح بلیت الکترونیکی در مجموعه جهانی باغ فین، موزه و خانه بروجردی‌ها در حال اجرا است و رونمایی نهایی این اقدام نیز با حضور علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه شهرستان کاشان انجام می‌شود و در همین راستا نیز جلسات ستاد هماهنگی سفرها در بخش‌ها توسط بخشداران انجام شده است.

وی از چاپ پوستر و نقشه‌های کاشان خبر داد و افزود: از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده کاشان گردی و کودک گردی مخصوصا در مجموعه تاریخی جهانی باغ فین کاشان ویژه مسافران نوروزی و گردشگران داخلی و خارجی است و مهمترین اتفاقی که ویژه نوروز رخ می‌دهد بازگشایی چشمه سلیمانیه بعد از ۴۰ سال است که برای بازدید عموم آماده شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از برپایی نمایشگاه صنایع دستی و برگزاری جشنواره نوروزگاه در چشمه سلیمانیه خبر داد و ابراز داشت: در این ایام بازدید از چشمه سلیمانیه رایگان است و راهنمایان گردشگران نیز با جمعیت حداقلی ۴۰ نفره در حال آموزش هستند و از دیگر امور در دست اقدام این اداره نیز طرح خانه مسافر با ظرفیت هزار و ۵۰۰ نفر بوده که آماده اجرا است.

وی از راه اندازی بازارچه صنایع دستی جنب باغ فین کاشان خبر داد و گفت: برنامه‌های متنوعی با همکاری ادارات شهرستان کاشان همچون شهرداری و سازمان فرهنگی ورزشی این شهرستان برگزار می‌شود و از تمامی ظرفیت‌ها همچون رادیو کاشان و غیره به جهت معرفی کاشان استفاده می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مهران سرمدیان و میراث فرهنگی از تلگرام

♦️ هیچ افزایش قیمتی در واحد‌های اقامتی نداریم

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در ساری:

🔹 ۱۲ هزار واحد اقامتی شامل هتلها، هتل آپارتمان‌ها، مهمانپذیر‌ها، اقامتگاه‌های بومگردی و سنتی برای پذیرایی از مسافران نوروزی آماده‌اند.

🔹 در بعضی از استان‌ها از جمله تهران واحد‌های اقامتی با ۵۰ درصد تخفیف به مسافران ارائه می‌شود

دوشنبه ٢۰ بهمن ٩٧؛


🔻زخم مرمت‌های ناشیانه به پل تاریخی «کوچه» کرمانشاه

🔹سیاوش آریا، پژوهشگر تاریخ و میراث فرهنگی در یادداشتی نوشت: بازسازی و مرمت‌های ناشیانه و کارشناسی نشده (غیراصولی) سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهر کنگاور در استان کرمانشاه به پل تاریخی و ملی نامدار به «کوچه» که وابسته به دوره صفویه است، آسیب رسانیده و زخم‌های ژرفی بر پیکره رنجور و بی دفاع این یادمان تاریخی – فرهنگی برجا گذاشته است.

🔹به باور کنشگران (فعالان) میراث فرهنگی و کارشناسان یکی از آفت‌ها و بلایا جان یادمان‌های تاریخی – فرهنگی، مدیریت ناکارآمد در برخی از شهرها و پایگاه‌های میراث فرهنگی است.

🔹 زمانی که سازمان میراث فرهنگی، فردی را با رشته غیرمرتبط با میراث فرهنگی و گردشگری و بدون تجربه به عنوان سرپرست و یا مدیر میراث فرهنگی شهری گزینش کرده و بر سرکار می‌آورد، نتیجه‌ای جز آسیب رسانی به یادمان‌های تاریخی در برنداشته و هدر رفت منابع مالی و سرمایه و زمان کشور و مهمتر از همه، ویرانی اموال ملی را به دنبال دارد.

جزئیات بیشتر:


🔻خبرنگار میراث فرهنگی #اسکان_نیوز برگزیده «جشنواره رسانه‌های شهری» شد

🔹مریم اطیابی، خبرنگار حوزه میراث فرهنگی اسکان ‌نیوز با گزارشی در خصوص ساخت‌وسازهای غیرمجاز اطراف کاخ گلستان در بخش میراث فرهنگی جشنواره «رسانه‌های شهری» خبرنگار برگزیده شد.

جزئیات بیشتر:


🔻آیا دولت روحانی به املاک میراث فرهنگی چوب حراج می‌زند؟ / ماجرا نامه عجیب معاونت حقوقی ریاست جمهوری به معاونت میراث فرهنگی

▫️به گزارش #اسکان_نیوز، موضوع تعیین تکلیف نفایس ملی درحوزه آثار و طبقه بندی اشیا موزه‌ای سال‌هاست که در حوزه میراث فرهنگی مسکوت باقی مانده است و همچنان منتقدان خاص خود را داشته است.

متن کامل گزارش:

#اسکان_نیوز


🔻خانه «میرمیران» در قزوین تخریب شد

🔹علی‌رضا خمسه، فعال میراث فرهنگی قزوین از تخریب خانه‌ قدیمی «میرمیران» در بافت تاریخی مرکزی این شهر خبر داد.

🔹این خانه دست‌کم متعلق به دوره‌ پهلوی بود اما هنوز توسط میراث فرهنگی استان قزوین شناسایی نشده است.

🔹 این خانه علاوه بر زیرزمین، در سه طبقه ساخته شده بود و دارای معماری گودال باغچه‌ای بود که هنوز بسیاری از عناصر قدیمی خود را حفظ کرده بود.

🔹علی‌رضا خزائلی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین می‌گوید: حفاظت از بناهای تاریخی غیر ثبتی مورد توجه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین قرار دارد و در این رابطه از همه ابزارهای قانونی در اختیار استفاده خواهیم کرد. /ایسنا

جزییات بیشتر:


🔻تنها مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی تعطیل می‌شود؟!

🔹گزارش مریم اطیابی خبرنگار #اسکان_نیوز از تصمیم علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی که خواستار بسته شدن تنها مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی شده است.

🔹مونسان می‌خواهد بخش‌هایی از فضای این مرکز به بخش معاونت توسعه مدیریت سازمان میراث اختصاص داده شود.

#اسکان_نیوز

👈عضو کانال اسکان نیوز شوید


نظرها

اخبار بیشتر